Прескочи до съдържание

Летни Олимпийски Игри-Париж 2024


Препоръчани мнения

Ех днес сме 50/50.

В гребането сме на финал - Десислава Ангелова се класира трета в полуфиналната си серия и ще се бори за медал! 

Жалко за Станимира Петрова в бокса. Просто трябваше да бъде по-агресивна, но не се получи. 

Сестри Стоеви се представиха достойно в бадмингтона, но тея китайки са от друга планета. 

Чакаме силните ни спортове борба и щанги 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Гледам каквото мога от излъчването на олимпийските игри и се радвам на спортистите,които печелят и на тези които показват сила на духа,постоянство и спортен хъс. Мъчно ми е за италианската боксьорка(бокс не гледам,в случая само клипчето),,толкова много плака заради силното кроше,нанесено и от човек с неопределен пол.В така "модерното" ни време МОК явно допуска всичко това.Да, спортът е за всички,обаче ......

Възхитена съм от турчина-стрелец.Направо уникален!Прочетох интересна информация за него,споделям я.

https://corner.dir.bg/sektor-k/zavoyuva-medal-s-raka-v-dzhoba-i-popita-za-pepelnik-svetat-ludna-po-nebrezhniya-strelets

По всичко личи,че понякога спортния хъс има други мотиви и последствия.

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Днес успях да изгледам почти целия турнир по стрелба с лък - смесени двойки.

Южнокорейците са просто непобедими. Всички останали по-рядко или по-често редуват серии, но корейците са винаги железни.

***

Историята на турския стрелец с пистолет е много интересна и наистина заслужава специално отразяване👍, но джендър драмата се вихри с пълна сила, като в нея се е включил дори министър- председателят на Италия.

***

Понеже нашата Светлана Каменова победи и следващия и мач ще бъде срещу едната транс боксьорка, реших да се поровя как и защо IBF изключва тези жени от състезанията си, а МОК ги допуска до игрите???🤔🤔🤔

Вижте на какво попаднах, без да претендирам, че всичко е 100% обективно. Ако това е вярно, то поставя нещата по доста по-различен начин.


"Трансджендър боксьорката" Иман Калиф не е никакъв трансджендър. Тя е жена, родена жена, която е изживяла целия си живот като жена и се идентифицира като жена. Не само това, тя е имала доста трудности, защото баща й бил против страстта й към мъжки спортове, а тя е тренирала първо футбол, а на 13 години се захванаща с бокс.
Това момиче има щастието (или нещастието) да се роди с XY хромозоми и съответно с мъжки хормони, което е много рядко явление, но има такива случаи, и момичетата с тези хромозоми са физически по-силни, макар че иначе всичко си им е като на момичета, имат цикъл и т.н. (На свой ред се случва момчета да се родят с ХХ хромозоми, а те пък са физически по-слаби, но не са момичета).
Природата прави такива неща. Понякога за добро, понякога за лошо. Това не е трансджендър.
Трансджендър е човек, който се е родил с един пол, но се идентифицира с друг. 
Вероятно ако задълбаем в тази посока, някои ще кажат, че не е справедливо и Майкъл Фелпс да има 12 л капацитет на белия дроб, а останалите хора само 6. От друга страна и той не разчита само на предимството си, а има над 10 000 часа тренировки, за да стигне докъдето е стигнал.
Може би трябва да има отделна категория за трансджендърите, но Иман Калифа не е трансджендър, нито си е смянала пола. Дали трябва да се допуска до състезания заради биологичното си предимство, е трудно да се каже, но преди да се дават заключения трябва да се прецени цялата информация по случая.

 

 

  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

 

***

По-важното! Започна най-интересната част от Олимпиадата - Леката атлетика!!!🏃‍♂️🏃‍♀️

***

Междувременно французинът Леон Маршан е новото явление в плуването🏊‍♂️, чупейки рекорди в олимпийския басейн.
Четвърти златен медал🥇🥇🥇🥇 с четвърти подобрен олимпийски рекорд😲.
Първият плувец, който в една Олимпиада печели злато на бруст и бътерфлай. 

***

В баскетбола🏀⛹️‍ в много драматичен мач, който гледах в самия край, Канада победи Испания, а в момента домакина Франция играе със световния шампион Германия.

Редактирано от Георги
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Темата за половата принадлежност на състезателите моля да се държи в страни от форума, дискусии по въпроса текат и от чешмата като се пусне вече, мисля че предостатъчно платформи предоставят възможността да добавите и вашето мнение. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

В момента, при изключителна драма играят Джокович и Алкарас. Правят ми впечатление няколко неща:

- колко дълбоко стои Алкарас при сервизите на Джокович, дори и на втори сервиз;

- убийствените къси топки на Алкарас;

- излизанията на Джокович на мрежата, нищо че играят на червено;

- тактиката на Алкарас непрекъснато да търси Жокера на бекхенд. Удар, в който се вижда, че го превъзхожда.

***

Малко преди това завърши един от най- интересните новооткрити спортове за мен - стрелбата с лък!!!

Южнокореецът У Джин Ким победи американеца Брейди Елисън. След поредица разменени геймове и изстрели на кантар (говоря за 8-ци, което във финал е много слабо), дойде последният гейм. И двамата заковаха три невероятни десетки. Последва финален изстрел, който трябваше да определи победителя. И двамата заковаха стрелите на линията на десетката, но тази на Ким бе от вътрешна страна, а тази на Елисън от външна. Така, при изстрел от 72 метра, 5mm решиха олимпийската титла в полза на южнокорееца.

 

П.П.

Междувременно, докато ме е нямало, в категория до 71кг. Рами Киуан е загубил с единодушно съдийско решение от Омари Джоунс. Гледах мача на американеца веднага след този на нашия и си личеше, че този е много добър, най-вероятен олимпийски шампион в категорията си.

  • Браво 1
Връзка към коментар

Най-Великият спортист на 21 век, Поклон. Не го сломиха нито забраните да участва в турнири, нито ужасяваща пропаганда. Не само велик спортист, но и невероятен човек! 

  • Харесвам 9
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 24 минути , ivan69 каза:

Най-Великият спортист на 21 век, Поклон. Не го сломиха нито забраните да участва в турнири, нито ужасяваща пропаганда. Не само велик спортист, но и невероятен човек! 

Абсолютно съм съгласна с теб! 

Добавям,че само наистина силните мъже плачат.В крайна сметка постоянството и волята винаги помагат за успеха!

Браво Ноле! 

Подкрепям и Алкараз. Той е млад и тепърва ще печели.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Чак се подкрепяте. Че то една четвърт не е минала от века още. Как може да кажем, че е най-велик за целият век.

Не ме разбирайте погрешно де, не оспорвам качествата и постиженията на Джокович по никакъв начин ...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 59 минути , jorocontrola каза:

Чак се подкрепяте. Че то една четвърт не е минала от века още. Как може да кажем, че е най-велик за целият век.

Не ме разбирайте погрешно де, не оспорвам качествата и постиженията на Джокович по никакъв начин ...

Чисто статистически някой от младите (може Алкарас, може и някой друг) за да достигне успехите на Голямата тройка ще са му нужни минимум 12-13г. Това е реалността. 

Е сега вече Джокович и на хартия е най-великия тенисист след като спечели и олимпийско злато. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , Hristo2201 каза:

Чисто статистически някой от младите (може Алкарас, може и някой друг) за да достигне успехите на Голямата тройка ще са му нужни минимум 12-13г. Това е реалността. 

Е сега вече Джокович и на хартия е най-великия тенисист след като спечели и олимпийско злато. 

Би ли нарекъл Джокович най-великите спортист на 21 век? Не говорим само за тенисист 😉

Връзка към коментар

Най-добрият тенис мач, от началото на годината, който съм гледал, уникална битка показаха и двамата, Джокович успя да приложи на максимум опита си и в най-важните точки психиката на испанеца на издържа. Вече с тази титла, за съжаление може да се определи като GOAT.

 

А, честно казано на мен ми е един от най-антипатичните спортисти ИЗОБЩО и не малка част от това се дължи на личното му мнение, което налагаше на цял свят преди години, също повлияно от друга пропаганда, но не мисля, че това е темата да го разнищваме това. 

 

Финалът на 100 метра снощи беше уникален, 5-хилядни разделиха златото от среброто. 🙂

 

  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , Kosta Grudov каза:

Джокович успя да приложи на максимум опита си и в най-важните точки психиката на испанеца на издържа.

И аз мисля така. В най-важните моменти Ноле не допусна нито една грешка, а какво да кажем за шампионския ретур в тайбрека? Истинска класа и напълно заслужена победа...

 

преди 28 минути , Kosta Grudov каза:

Финалът на 100 метра снощи беше уникален, 5-хилядни разделиха златото от среброто. 🙂

По-запомнящ се за мен беше фактът, че до 30-тия метър победителят се движеше осми, но направи феноменално бягане във финалната част от дистанцията...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Duke каза:

 

 

По-запомнящ се за мен беше фактът, че до 30-тия метър победителят се движеше осми, но направи феноменално бягане във финалната част от дистанцията...

Аз му симпатизирах преди това бягане, заради хумористичната му "нападка" към NBA и Америка и към това, че се самопровъзгласяват за "Световни Шампиони" в регионалното си първенство 😄

 

 

Ако на някой му е интересно -> https://www.sportingnews.com/us/olympics/news/noah-lyles-nba-world-champion-controversy-usa-track/5bf95c5653fca520ee10f62a

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Целият баскетболен отбор е бил на стадона, да вика против него. Това в кръга на шегата.

 

Олимпийските игри вече имат бая герои, а остават още цяла седмица! Ремко уникален и на часовник, и в общ старт, че и спука гума само 4 км преди финала, което не му попречи да завържи с над минута разлика.
Маршан - героят на домакините.
Карибите също имат какво да празнуват и то при неуспехите на Ямайка - Санта Лучия с шампионка на 100м, а Доминика на троен скок! Уникални постижения за тези малки островчета.
Фамке Бол започна с поне 20 метра изоставане при предаване на щафетата и победи с разлика, а предния ден на полуфинал америкнаците бяха счупили светвония рекорд. Е - оцеля само ден. 
Джоко и Алкараз изиграха уникален мач, в който волята на единия пречупя другия и то за милиметри. Да не забравяме, че съвсем скоро, макар и на трева, Алкараз направо унищожи сърбина на финала на Уимбълдън. Той такъв бой в кариерата си беше ял само 1-2 пъти преди това, но сега успя да се събере и да изиграе един от най-силните мачиве в цялата си извънземна кариера. Определено това, че вече се играе 2/3, а не 3/5 му помогна, ама и това си е част от играта.
И този с когото започнахме, Лайл, който по принцип е фаворит за 200м, успя на 100, ако успее и в коронната си дисциплина, ще е новото голямо лице на гладкото бягане. Финалът на 100 беше уникален и по други причини - да, никой от тях не е бърз колкото Юсейн Болт, но всички имаха много силни постижения през сезона и реално като конкуренция това вероятно беше най-близкия финал. То и резултатът го показа - равно време в стотните, разликата беше в хилядните. Ако беше плуване, щяха да делят златен медал първите двама. 
Кадърът със сърфиста, който "лети" над водата в Таити, още от първите дни, и единственият сребърен медалист, който светът ще помни - Юсуф Дикеч, вече са част от фолклора и няма нужда да ги споменаваме. 
 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ако трябва да обобщя впечатленията си от Париж по време на Олимпиада 2024 с две думи, те ще са изненадващо спокойствие🙂 Не сме се сблъсквали с навалици и чакане. Вероятно страхът от задръствания е подтикнал повечето живеещи в Париж да се изнесат, където могат. Регулирането на пътникопотока също повлия положително.

На летището - Шарл де Гол, терминал 2, даже ми се стори празно в сравнение с хангара на Лутън, например🙂. На идване към Париж кацнахме половин час по-рано, а на отиване с 10 мин. закъснение, но това е нищо за полет през лятото. 
По гарите и метро станциите очаквах опашки, проверки и подобни, но нищо такова нямаше. Съвсем нормално беше придвижването с обществен транспорт. Последният си е редовен и точен, както и преди. Иначе присъствие на полиция имаше навсякъде, включително и въоръжени с автомати. По някои възлови улици даже полицаите бяха повече от пешеходците🙂. Предполагам имат някакви пунктове, откъдето могат бързо да реагират. Видимото присъствие на силите на реда го отчитам като плюс, както и затворените за автомобили улици.
И малко цвят от разходката ни🙂

Place François Ier /близо до музея на Диор/ без превозни средства.

IMG_7899.jpeg.9d0c375e73afe6a170a7fa8cce40e8c6.jpeg

продължаваме по едноименния булевард

IMG_7906.jpeg.bcb4c20dd2440d2016a047c70467d581.jpeg

IMG_8300.jpeg.dd6be66d8c7090fdac0a07c882a60ba7.jpeg

 

Le Centre Pompidou с олимпийска тематика

IMG_8371.jpeg.c5747b0d67c769607072e609c2a9b8cd.jpeg

 

IMG_8368.jpeg.d5f4319ab134f2e5b1156be93a6a860c.jpeg

 

IMG_8370.jpeg.3d0c252ba737fedd91fd1b4a499fea5b.jpeg


Съпругът гледа волейбол между Франция и Словения. Домакините загубиха мача в оспорван 5-геймов двубой. Каза, че ще подкрепя Франция от благоприличие, но от солидарност се зарадва на победата на Словения - все пак са славянски народ. Много е готино така, да няма драма кой отбор е паднал😄

IMG_8471.jpeg.21fec06596cd0237bc12a766c7422295.jpeg

 

IMG_8472.jpeg.55f03ee0329c3f17bb6e238951a86a07.jpeg

 

IMG_8474.jpeg.f0a519dda8f1d998be73dfc6e46d2a44.jpeg

 

IMG_8475.jpeg.21be7e18f86dfc6003d5bda0d820a0f3.jpeg

 

Пребиваването ни в Париж си беше предимно туристическо, без други спортни прояви. В тази връзка блъсканица от хора усетихме познайте къде?😄

При Мона Лиза😛

IMG_7457.jpeg.79000a889602f574bcc4c54fc90fa007.jpeg

Да отбележа все пак, че самото влизане в Лувъра с предварително закупени билети беше много бързо, даже 30 мин. преди фиксирания ни час. Там естествено има и зали без такива навалици.

Олимпийският огън, който не бил огън като пламък, а еко огън 🙂

IMG_8427.jpeg.3d8167ca0bb94d732351775eb0f7ea3b.jpeg

 

IMG_8422.jpeg.766a2a31b2879565f73447092542ce7b.jpeg


Ето ни отборно екипирани😉

IMG_8381.jpeg.7b953e66ea2cddc2be7afaf7f74e1797.jpeg

Това е репортажът от мен - дойдох, видях … и се прибрах😆😛

IMG_8468.jpeg.37f63b35c669c36c0cf9dac9530c13f3.jpeg

  • Харесвам 16
  • Браво 15
Връзка към коментар

@ДиянаВ Акак успяхте да се преборите за билет, точно на мач на домакина Франция и то в спорт, в който се борят за златните медали😲?

***

Междувременно нещо интересно. Спечелилият златен медал на плуване

100 метра гръб Томас Чекон от Италия, бе хванат да си отспива в парка😆😆😆. Причината била липсата на климатици в олимпийското село😲.

 

Честно казано, аз имам и други предположения. Преди игрите бях чел интервю на бивша олимпийка за вакханалиите, които стават в олимпийското село, купоните и врявата след победи или медали, безразборния секс и т.н.  Все пак раздават по 40 презерватива на човек.Момчето може просто да е решило да потърси малко спокойствие.

Неслучайно Карлос Насар🏋‍♂️ и екипа му решиха да отседнат в малка самостоятелна вила край Париж.

 

 

 

 
  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 2
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 16 минути , Radnev каза:

@ДиянаВ Акак успяхте да се преборите за билет, точно на мач на домакина Франция и то в спорт, в който се борят за златните медали😲?

***

Междувременно нещо интересно. Спечелилият златен медал на плуване

100 метра гръб Томас Чекон от Италия, бе хванат да си отспива в парка😆😆😆. Причината била липсата на климатици в олимпийското село😲.

 

Честно казано, аз имам и други предположения. Преди игрите бях чел интервю на бивша олимпийка за вакханалиите, които стават в олимпийското село, купоните и врявата след победи или медали, безразборния секс и т.н.  Все пак раздават по 40 презерватива на човек.Момчето може просто да е решило да потърси малко спокойствие.

Неслучайно Карлос Насар🏋‍♂️ и екипа му решиха да отседнат в малка самостоятелна вила край Париж.

 

 

 

 

Билета го взех миналата година ноември при една от сесиите за продажба. Тогава още не се знаеше кой ще играе на конкретната дата и час. Наредих се на онлайн опашка и след десетина минути ме пусна в системата. Даже успях да взема най-евтиния билет за 35€. 
Много жалко, че нашите момчета въобще не стигнаха до олимпиадата. Ако беше така щях да взема за всички ни билети от квалификациите, а после, ако не ни устройва мача, да гледам да ги разменя. Има платформа и приложение за билетите, чрез които можеш да препродаваш, разменяш, трансферираш и така. 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 59 минути , Radnev каза:

Честно казано, аз имам и други предположения. Преди игрите бях чел интервю на бивша олимпийка за вакханалиите, които стават в олимпийското село, купоните и врявата след победи или медали, безразборния секс и т.н.  Все пак раздават по 40 презерватива на човек.Момчето може просто да е решило да потърси малко спокойствие.

Неслучайно Карлос Насар🏋‍♂️ и екипа му решиха да отседнат в малка самостоятелна вила край Париж.

 

 

 

 

Хаха. Ние също нощувахме в едно градче от селски тип Марли ле Роа - 4 или 5 зона се води. Супер китно и спокойно беше, но и там нямахме климатик. Всъщност такъв нямаше да ни трябва, защото вечер си е хладно край горите, ако не бяха гадните комари. Парадоксът е, че тази година в Русе имаме по-малко дунавски комари от Ил де Франс. На вечер биех по 6-7 комара и все оставаше един да ми жужи на ухото посред нощ🙈. Явно покрай грижите за олимпиадата са неглижирали битовизмите😛

Ако трябва да се оплача от нещо, това са комарите и цените в същинския Париж🙊

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

@ДиянаВ,много се радвам,че семейното ви пътуване в Париж по време на олимпийските игри е било направо чудесно и безпроблемно!

Благодаря за споделеното! Готино е!

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, stormbringer каза:

Ремко уникален и на часовник, и в общ старт, че и спука гума само 4 км преди финала, което не му попречи да завържи с над минута разлика.

Не ми казвай, че следиш колоезденето? Мислех, че е хипстърията само на нашето семейство и има поне 2-3 връзки преди да се стигне до друг познат запален в обкръжението ни 🙂 Опитвах се да надъхвам колегите като им обяснявах, че това ще е следващата формула 1 (след като всички луднаха по ф1 покрай на нетфликс риалититата), ама очаквано никой не захапа.

 

Аз лично очаквах медала по-скоро да е Ван дер Пол, но белгийците го изигираха перфектно (макар и правилата да облагодетелстват големите държави) и не му дадоха и минимален шанс. А и на Ремко не му трябва много Х км преди финала да реши, че му се прави каране по часовник.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Овчарският скок си има новия Сергей Бубка.

Току-що изключителният Арманд Дуплантис от Швеция вдигна на крака целият стадион, като първо подобри олимпийският рекорд в овчарския скок, скачайки 610 см., а после и световния рекорд с +15см😵 над олимпийския или 625см😵. Това момче скача с по 30 см. повече от противниците си.

По начина, по който скача съвсем скоро и 630см ще му бъдат малко. 

***

Междувременно Кели Ходжкинсън от Великобритания убедително спечели галдкото бягане на 800 метра. Това най-вероятно ще я направи и единствената бяла жена, взела златен медал, в която и да било дистанция на Олимпиадата.

Покрай забележителния резултат на Дуплантис, постижението й някак остана в сянка. 

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар

6.25m - Mondo Duplantis 🇸🇪 - 8/5/2024
6.24m - Mondo Duplantis 🇸🇪 - 4/20/2024
6.23m - Mondo Duplantis 🇸🇪- 9/17/2023
6.22m - Mondo Duplantis 🇸🇪 - 2/25/2023
6.21m - Mondo Duplantis 🇸🇪- 7/24/2022
6.20m - Mondo Duplantis 🇸🇪 - 3/20/2022
6.19m - Mondo Duplantis 🇸🇪 - 3/7/2022
6.18m - Mondo Duplantis 🇸🇪 - 2/15/2020
6.17m - Mondo Duplantis 🇸🇪- 2/8/2020
6.16m - Renaud Lavillenie 🇫🇷 -  2/15/2014
6.14m - Sergey Bubka 🇺🇦 - 7/31/1994
 

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към коментар
Арманд Дуплантис с 6,25 - очаквано, все пак трябваше да се отчете И на олимпиадата :)
Кели Ходжкинстън на 800 м - стисках палци :) Успя!
Появата на Валерий Борзов на награждаването на спринтьорите на 100 м беше изненадата за мен. Отдавна не го бях виждала на живо. А съм го гледала (на черно бял телевизор) докато прекрати уникалната си кариера на най-бърз бял мъж. 
* тогава динозаври вече нямаше, но ги помнех :)
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.