Прескочи до съдържание

Летни Олимпийски Игри-Париж 2024


Препоръчани мнения

Един "див" балкански субект, олимпийски шампион, еднакво любен и мразен до болка, ще ни остави без глас на 17 септември в зала Арена на демонстративен мач с Григор Димитров. Билети вече почти няма.

Новак Джокович в София!

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Джокович е със сигурност в топ 3 на най-великите спортисти за всички времена, за тениса е излишно изобщо да се коментира. Обстоятелствата покрай които спечели Олимпийската титла са още едно доказателство за характера на този свръхчовек. Жалко че не се роди 500 км по на югоизток, щеше да има вече паметници във всеки град от Петрич до Дуранкулак 😝

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
На 5.08.2024 г. в 19:57, Георги каза:

Не ми казвай, че следиш колоезденето? Мислех, че е хипстърията само на нашето семейство и има поне 2-3 връзки преди да се стигне до друг познат запален в обкръжението ни 🙂 Опитвах се да надъхвам колегите като им обяснявах, че това ще е следващата формула 1 (след като всички луднаха по ф1 покрай на нетфликс риалититата), ама очаквано никой не захапа.

 

Аз лично очаквах медала по-скоро да е Ван дер Пол, но белгийците го изигираха перфектно (макар и правилата да облагодетелстват големите държави) и не му дадоха и минимален шанс. А и на Ремко не му трябва много Х км преди финала да реши, че му се прави каране по часовник.

Следя големите обиколки, най-вече планинските етапи. Не мога по 5 часа етапи за спринтьори да гледам 😄
То и за колоезденето има Нетфликс. Първо имаше няколко сезона за Movistar, баш във Вуелтата, като прецакаха Карапаз замъквайки Роглич до края.
Сега има за тура, мисля втори сезон. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, stormbringer каза:

Следя големите обиколки, най-вече планинските етапи. Не мога по 5 часа етапи за спринтьори да гледам 😄
То и за колоезденето има Нетфликс. Първо имаше няколко сезона за Movistar, баш във Вуелтата, като прецакаха Карапаз замъквайки Роглич до края.
Сега има за тура, мисля втори сезон. 

 

Ем, супер, може да си отворим една тема за Вуелтата и да си дуднем 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 6.08.2024 г. в 21:45, Worldismine каза:

Джокович е със сигурност в топ 3 на най-великите спортисти за всички времена, за тениса е излишно изобщо да се коментира. Обстоятелствата покрай които спечели Олимпийската титла са още едно доказателство за характера на този свръхчовек. Жалко че не се роди 500 км по на югоизток, щеше да има вече паметници във всеки град от Петрич до Дуранкулак 😝

Мисля, че трябва да пали свещ всяка сутрин, че не се е родил наистина на 500 км югоизточно…😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Време е!

Навлизаме в може би най-важната фаза за нашите олимпийци в Париж и така жадуваните медали. 

Тежката артилерия в бокса, борбата и щангите! 

Нежната армия в художествената гимнастика! 

Мачкайте и ни направете горди за пореден път! 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 минути , Eva eva каза:

И бронз в таекуондото 🙂 Е, малко странни нашенци взимат медали, но пак е приятно 🙂 

И аз тъкмо това търсих в Гугъл, разни имена на българи откъде са🙂

Връзка към коментар

Досега имаме 5 медала спечелени от кубинец, украинец, иранка, дагестанец и …. 1 българин. Все поводи за национална гордост 😅. Основните заслуги за тези успехи, са трансферите на Гриша Ганчев. Нека хейта започне сега.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

 

преди 6 часа, HUNT каза:

Досега имаме 5 медала спечелени от кубинец, украинец, иранка, дагестанец и …. 1 българин. Все поводи за национална гордост 😅. Основните заслуги за тези успехи, са трансферите на Гриша Ганчев. Нека хейта започне сега.

Тъй като Имам сантимент към борбата, а и "връзки", знам,че Гришата дава доста. На Армен Назарян едното дете се казва Гриша, новия треньор на борците руснака също изрично каза,че е в България заради Гриша Ганчев и любовта му към борбата, и украинчето, което си беше направило труда да научи.химна(!), също му благодари. У нас има изключително много богати хора и никой вече не дава така за спорта само, и то на олимпийско ниво. Особено новите богаташи. Така че никакъв хейт, да е жив и здрав. В борбата имаме традиции и държавата също даваше при Кралев , в бокса също имаме ниво. За мен  атлетиката ни е пълна пълна дупка, там е много зле положението,а деца има, които да тренират. Нещо друго липсва.

А иначе, този спорт таекуондото не знам какъв спорт е, не ми беше интересен , и се чудя какво прави на олимпийски игри, а каратето беше само в Токио. По-интересно е.

Голямото разочарование беше Стиляна и мнага мъчно ми стана за момичето. Толкова труд и лишения , труд и лишения, а накрая психиката да ти изневери. Дано успее да се събере и да се справи с тази пуста емоция.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

 

преди 7 часа, HUNT каза:

Досега имаме 5 медала спечелени от кубинец, украинец, иранка, дагестанец и …. 1 българин. Все поводи за национална гордост 😅. Основните заслуги за тези успехи, са трансферите на Гриша Ганчев. Нека хейта започне сега.

Станахме вече баш европейци. Прилича на националния футболен отбор на Германия, Франция и пр.  Само треньора е местен 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 17 минути , Mamas каза:

 

Станахме вече баш европейци. Прилича на националния футболен отбор на Германия, Франция и пр.  Само треньора е местен 

Което показва, че има някакво развитие у нас. Ако нямаме какво да предложим финансово и социално, никой няма да иска да дойде тук ...

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 37 минути , Mamas каза:

 

Станахме вече баш европейци. Прилича на националния футболен отбор на Германия, Франция и пр.  Само треньора е местен 

За съжаление във спорта е така. Държавата тотално е абдикирала последните 35 години, а за бизнесменът е по-лесно да си накупят чужденци, вместо да създадат Български спортисти. Какъв стимул имат децата да спортуват, като знаят, че на 18-19 трябва да приключат със спорта? Отделно и нивото на треньорите е потресаващо ниско. Дава се шанс на деца, чийто родители плащат, а не на талантливите. Затова ще се "радваме" на украинци,кубинци,иранци и всякакви "нци". 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , ivan69 каза:

Държавата тотално е абдикирала последните 35 години

Това не е вярно. Пари се дават, но отиват по джобовете на собственици на клубове и федерации. 
Съвсем спокойно можете да проверите кои са президентите на федерациите и ще разберете защо няма спорт. 
Аз лично бих им спрял голяма част от финансирането щом ще натурализират чужди спортисти. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 9 минути , ivan69 каза:

За съжаление във спорта е така. Държавата тотално е абдикирала последните 35 години, а за бизнесменът е по-лесно да си накупят чужденци, вместо да създадат Български спортисти. Какъв стимул имат децата да спортуват, като знаят, че на 18-19 трябва да приключат със спорта? Отделно и нивото на треньорите е потресаващо ниско. Дава се шанс на деца, чийто родители плащат, а не на талантливите. Затова ще се "радваме" на украинци,кубинци,иранци и всякакви "нци". 

Точно това имах предвид. Разликата с примера за другите държави с “чужди” спортисти е, че те са изградени и научени там, а нашите ги внасяме на по 25-30 години. Сега ще излезе Стефка Костадинова след тези медали и възторжено ще обяви как българския спорт отново тръгва нагоре. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , ivan69 каза:

Какъв стимул имат децата да спортуват, като знаят, че на 18-19 трябва да приключат със спорта? 

Стига писа глупости. Колко процента от спортуващите деца стигат до професионален спорт, където и да е било по света? 1% или по-малко?

Спортът те учи на ред и дисциплина. Спортува се от любов към спорта. Едно дете обича/харесва баскетбол, друго футбол ...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, luba_rizova каза:

руснака също изрично каза,че е в България заради Гриша Ганчев

Имаш предвид украинецът, че той за русофилите вече каза какво мисли веднага след финала... 😉 

Преди 1 час, jorocontrola каза:

Което показва, че има някакво развитие у нас. Ако нямаме какво да предложим финансово и социално, никой няма да иска да дойде тук ...

Точно това си помислих вчера докато размишлявах по темата...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, luba_rizova каза:

В борбата имаме традиции и държавата също даваше при Кралев , в бокса също имаме ниво. За мен  атлетиката ни е пълна пълна дупка, там е много зле положението,а деца има, които да тренират

Начи хем давала, хем немаме. Крадлев е бивш лекоатлет. Що ли му викат така? Смятай Елке(Люба) 😉

 

преди 57 минути , Duke каза:

Имаш предвид украинецът, че той за русофилите вече каза какво мисли веднага след финала... 😉 

преди 2 часа, jorocontrola каза:

Чети внимателно 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 59 минути , Duke каза:

Имаш предвид украинецът, че той за русофилите вече каза какво мисли веднага след финала... 😉 

Точно това си помислих вчера докато размишлявах 

Дюк, борчето е украинец, треньора е руснак. Имах предвид руснака -треньор. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.