Прескочи до съдържание

Кенийски авиолинии - новини и въпроси


Препоръчани мнения

А тази Kenya airways колко надеждна авиокомпания е? Зачетох се във TripAdvisor  и Trust pilot, хич не звучат добре ревютата,загубен багаж, неадекватно обслужване, множество канселирани полети в последния момент... Хипотетично как се процедира в такъв случай? My trip до  колко са надеждни?

Връзка към коментар
преди 43 минути , mamaivy каза:

А тази Kenya airways колко надеждна авиокомпания е? Зачетох се във TripAdvisor  и Trust pilot, хич не звучат добре ревютата,загубен багаж, неадекватно обслужване, множество канселирани полети в последния момент... Хипотетично как се процедира в такъв случай? My trip до  колко са надеждни?

Ако имате притеснения за което и да е от тези неща и това ще ви попречи да се насладите на почивката си по-добре букнете с друга компания. По принцип всичко може да се прецака инто лошо с всяка компания така,че не го мислете от сега.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, mamaivy каза:

А тази Kenya airways колко надеждна авиокомпания е? Зачетох се във TripAdvisor  и Trust pilot, хич не звучат добре ревютата,загубен багаж, неадекватно обслужване, множество канселирани полети в последния момент

А за Луфтханза, например, чела ли си в TrustPilot? :wink: 
Даже Кения Еъруейз имат по-висок рейтинг, макар и от по-малко ревюта. 


image.png.f3f039cb1c5b0a1f8e551f90670df353.png

 

 

image.png.74c03149395d9b30005003194679e650.png

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Не съм. За Kenya airways се зачетох, защото не са ми известни. Опитът ми в този край на света е нулев. По- скоро идеята ми беше ,ако някой магеланец ги е ползвал,да сподели мнение. Иначе съм наясно,че отзиви масово пишат недоволни клиенти. Но ако се водих само от отзивите, вероятно никъде нямаше да пътуваме. Още с носталгия си спомням за  Амома .😀

Както е да е. 

Връзка към коментар
На 28.12.2023 г. в 15:17, mamaivy каза:

Не съм. За Kenya airways се зачетох, защото не са ми известни. Опитът ми в този край на света е нулев. По- скоро идеята ми беше ,ако някой магеланец ги е ползвал,да сподели мнение. Иначе съм наясно,че отзиви масово пишат недоволни клиенти. Но ако се водих само от отзивите, вероятно никъде нямаше да пътуваме. Още с носталгия си спомням за  Амома .😀

Както е да е. 

Авиокомпаниите, които летят до Европа, доста внимават в това да не се дънят, защото това може да им струва маршрутите, или поне - сериозни санкции. Принципно никой не може да бие италианците по загубени и забавени багажи, даже имаше виц за предишната им авиокомпания, която фалира, че името й означавало Airplane Landed In Tokyo, All Luggage In Alaska - A-L-I-T-A-L-I-A. 🙂 Това, което ме кара да не очаквам нищо лошо от Kenya Airways, е че първо самолетите им са доста хубави (гледам, че до Европа летят само с Dreamliner (B787), и второ, те са членова на SkyTeam, т.е. по стандарти би трябвало да са сходни ако не с най-добрите в Европа, то поне с вторите - групата на Air France и KLM. 🙂 Ако има нещо наистина важно, което трябва да се знае за една авиокомпания, то е нейният safety record. И в този смисъл нещата хич не ми се струват зле - имат само два фатални инцидента, един от 2000 година и един от 2007. И двата - на локални полети към доста забутани дестинации. Иначе по въпроса за мненията на клиентите, оценката на пътниците за авиокомпанията е 7.5/10, освен това през 2020 година Kenya Airways е определена за Africa's Leading Airline от World Travel Awards. В този смисъл поне засега се подготвям да се наслаждавам на пътуванията с тях.

Връзка към коментар
On 12/28/2023 at 5:17 PM, mamaivy said:

Не съм. За Kenya airways се зачетох, защото не са ми известни. Опитът ми в този край на света е нулев. По- скоро идеята ми беше ,ако някой магеланец ги е ползвал,да сподели мнение. Иначе съм наясно,че отзиви масово пишат недоволни клиенти. Но ако се водих само от отзивите, вероятно никъде нямаше да пътуваме. Още с носталгия си спомням за  Амома .😀

Както е да е. 

Ние Април месец летяхме с тях от Амстердам-Найроби и Найроби-Париж .Нямаше проблеми с полетите , багажите и т.н.Малко по кофти им е обслужването и храната, но като цяло стават.Правихме и вътрешен Момбаса-Найроби и там беше ОК.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Айдеее, кенийците започнаха с разместването на часовете за летене. От 4 полета с тях, 2 са с променен час с по 2 часа напред. Нямам проблем с промяната и ще я потвърдя, но не виждам бутон за право на отказ, ако на някой не му е ок промяната...

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

Интересна развръзка за полетите на Кенийските авиолинии до Танзания може да прочетете тук - https://www.theeastafrican.co.ke/tea/business/tanzania-suspends-kenya-airways-passenger-flights-dar-es-salaam-4492646

 

От 22-ри януари Танзания забранява полетите на Кенийските авиолинии от Найроби до Дар ес Салаам, т.к. Кения не е дала разрешение на Еър Танзания да извършва карго полети от Найроби до трети страни.

Така че тези, които са решили да букнат промото до Танзания или мислят да го направят (т.к. все още е активно) да го имат предвид.

  • Благодаря 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 12.01.2024 г. в 8:10, saved_ каза:

Айдеее, кенийците започнаха с разместването на часовете за летене. От 4 полета с тях, 2 са с променен час с по 2 часа напред. Нямам проблем с промяната и ще я потвърдя, но не виждам бутон за право на отказ, ако на някой не му е ок промяната...

Мерси, че ме подсети - погледнах и нашите билети. За щастие няма промени.

Понеже Кенийското промо се задържа мноооого дълго и доста хора купиха, има ли възможност админите да го отделят в отделна тема?

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 52 минути , Яничка каза:

Мерси, че ме подсети - погледнах и нашите билети. За щастие няма промени.

Понеже Кенийското промо се задържа мноооого дълго и доста хора купиха, има ли възможност админите да го отделят в отделна тема?

При мен промяната е с един ден. Чудя се дали да не поискам връщане, че ми се засича с друго пътуване и ще ми създаде усложнения. Някой искал ли е анулиране на билет от Mytrip? Проблеми имаше ли?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 18 часа, Дани Магелани каза:

При мен промяната е с един ден. Чудя се дали да не поискам връщане, че ми се засича с друго пътуване и ще ми създаде усложнения. Някой искал ли е анулиране на билет от Mytrip? Проблеми имаше ли?

Поисках анулиране на билета и възстановяване на средствата. Обещават да си получа парите за 10-15 дни. Ще пиша за резултатите.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
53 minutes ago, Дани Магелани said:

Поисках анулиране на билета и възстановяване на средствата. Обещават да си получа парите за 10-15 дни. Ще пиша за резултатите.

Дръж ни в течение.Mytrip имат ли такса за услугата ? 

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 7 минути , stanimir каза:

Дръж ни в течение.Mytrip имат ли такса за услугата ? 

Не съм разбрала, но казват че допълнителни плащания , като застраховка, не се възстановяват. Билетът ми е с възможност за еднократна смяна на датите. Питах дали може, без доплащане от мен, да сменят за юли. Не ми отговориха. Явно не искат да се занимават, въпреки опцията.

Връзка към коментар

Датите въртят само, за моите сега няма промо (от 245€ по Коледа - сега е около 1000€).
При мен още няма смяна на дати, чудя се кога да си купя свързващия билет до Париж през май, че там ще ми е по-сериозната чуденка. Уиз и райън не ми са удобни хич като часове, засега съм си харесала ЛОТ и вече 85-те им евро с две ръчни багажчета през трипа взеха да ми се виждат чисто без пари. :biggrin:

Връзка към коментар

И аз мисля вече да взимам. Ако Кенийците размислят за билетите,ще се разходим до Франция. Светлинният фестивал в Chartres се завръща от април 2024 ,а ни е отдавна в предългия списък с желания. Така си реших аз дилемата с цената на билетите.

 

Screenshot_2024-01-28-21-54-56-652_com.android.chrome.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нашите полети за Сейшели бяха сменени и в двете посоки, като изискваха по една допълнителна нощувка в Найроби. В допълнение се намали времето за престой на островите, трябваше да сменя и полета на връщане от Найроби, т.к. същият излиташе преди този на пристигане. Пътуването се разтегна във времето, натрупаха се и други логистични затруднения и след известно умуване днес реших да канцелирам и поискам пълно възстановяване на сумата. За втори път Сейшелите ми се изплъзват, не знам ще има ли и трети път 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , margarettod каза:

 като изискваха по една допълнителна нощувка в Найроби

Това означава ли, че, ако бяхте приели смяната, трябваше да си сложите ваксина за жълта треска?

Връзка към коментар
преди 47 минути , r_nikolov1 каза:

Това означава ли, че, ако бяхте приели смяната, трябваше да си сложите ваксина за жълта треска?

Не съм проверявала конкретно дали при повторно влизане в страната с престой над 12 часа се изисква сертификат, но ваксината е задължителна, ако идваш от някоя от посочените от СЗО ендемични страни в Африка и ЮА. 

Примерни полезни линкове:

https://www.who.int/publications/m/item/countries-with-risk-of-yellow-fever-transmission-and-countries-requiring-yellow-fever-vaccination-(november-2022)

https://www.kaa.go.ke/port-health/?v=518f4a738816

Връзка към коментар
преди 1 минута , margarettod каза:

Не съм проверявала конкретно дали при повторно влизане в страната с престой над 12 часа се изисква сертификат, но ваксината е задължителна, ако идваш от някоя от посочените от СЗО ендемични страни в Африка и ЮА. 

Примерни полезни линкове:

https://www.who.int/publications/m/item/countries-with-risk-of-yellow-fever-transmission-and-countries-requiring-yellow-fever-vaccination-(november-2022)

https://www.kaa.go.ke/port-health/?v=518f4a738816

Попитах, понеже нашите билети са за Париж-Найроби-Йоханесбург-Найроби-Лондон и понеже аз поради здравословни причини не мога да си слагам ваксини, бях разучил, че за нашия маршрут не ни трябва задължителна ваксина за жълта треска (защото ще имаме прекачване под 12 часа на летището в Найроби) и се зачудих сега...

Връзка към коментар

Официално за Сейшелите пише, че за престои под 12 часа не се иска, над 12 се иска (ако въобще проверяват, което не знам). Съответно ти летиш за ЮАР, виж за там как е.

Една бележка от лекар, твърдяща, че не можеш да си слагаш ваксини би трябвало да реши проблема.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, margarettod каза:

Нашите полети за Сейшели бяха сменени и в двете посоки, като изискваха по една допълнителна нощувка в Найроби. В допълнение се намали времето за престой на островите, трябваше да сменя и полета на връщане от Найроби, т.к. същият излиташе преди този на пристигане. Пътуването се разтегна във времето, натрупаха се и други логистични затруднения и след известно умуване днес реших да канцелирам и поискам пълно възстановяване на сумата. За втори път Сейшелите ми се изплъзват, не знам ще има ли и трети път 🙂

Какви опции ви предложиха? Само да приемете промените или смяна на дати/ рифънд?

Връзка към коментар
преди 8 минути , margarettod каза:

Предложиха ми смяна на дати и рифънд.

Било е за добро, вярвам, че когато се случи така е за добро. Ще отидете и ще си изкарате супер, просто ще са други датите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , r_nikolov1 каза:

Попитах, понеже нашите билети са за Париж-Найроби-Йоханесбург-Найроби-Лондон и понеже аз поради здравословни причини не мога да си слагам ваксини, бях разучил, че за нашия маршрут не ни трябва задължителна ваксина за жълта треска (защото ще имаме прекачване под 12 часа на летището в Найроби) и се зачудих сега...

Бърза проверка в нета ми показа това: https://www.southafrica.net/gl/en/travel/article/yellow-fever-entry-requirements

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.