Прескочи до съдържание

Кенийски авиолинии - новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 2 часа, ivan69 каза:

Ще знам 4 часа преди полета, когато трябва да излети самолета от Найроби. Хубаво е, че пращат уведомление, дано и ме ребукнат в случай на нужда. Направо ми развалиха почивката Кенийците.....

Може да си прав. Когато ние бяхме в Мавриций, канселираха полети  два- три дни напред. Дори писах тук. Истината е,че там вече не е сезон, полетите не са пълни и понеже няма регулации,си правят каквото искат. Нашият сутрешен полет беше с Embraer 190, пак наполовина пълен,а всички полети за следващите три дни канселираха предварително. Аз лично нямам причина да се оплаквам от Кенийците,  но определено не мисля повече да летя с тях. Пожелавам  всичко да мине безпроблемно! 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, era123 каза:

Само на мен ли ми се струва, че цялата тая "промоция" ви излезна през носа на всички промоционери? 😞

Аз лично се забавих на отиване 9 часа, което ако ме компенсират 600е(което много ме съмнява), ще съм доволен. Малко е тегаво да не знаеш кога и как ще се прибереш, но нямам бърза работа. Лошото е, че имам още едно пътуване с Кенийците след 6 месеца и ако мога да си върна парите на мига бих го направил. От друга страна ако платят 600е ще си пътувам и следващият път....Все пак ще покрият над 90% от 2 пътувания....

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Предполагам ще сменят логото Kenya Airways - от "The Pride of Africa" на "Hakuna matata".

 

Неприятно е, но е част от "играта". Преди време Air Astana ми скроиха подобен номер, но там информация въобще не се подаваше и не се знаеше дали въобще ще излетим и кога. През 10 мин се сменяше информацията за новия час. докато в един момент спряха да сменят информацията. Добре, че бях с кола, а не ме чакаше полет при пристигане.

Когато е всичко е по план всичко е страхотно, но при проблеми е много важно как реагира авиокомпанията.

 

Само за Мавриций ли има до момента проблеми?

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, aladinoplus каза:

Предполагам ще сменят логото Kenya Airways - от "The Pride of Africa" на "Hakuna matata".

 

Неприятно е, но е част от "играта". Преди време Air Astana ми скроиха подобен номер, но там информация въобще не се подаваше и не се знаеше дали въобще ще излетим и кога. През 10 мин се сменяше информацията за новия час. докато в един момент спряха да сменят информацията. Добре, че бях с кола, а не ме чакаше полет при пристигане.

Когато е всичко е по план всичко е страхотно, но при проблеми е много важно как реагира авиокомпанията.

 

Само за Мавриций ли има до момента проблеми?

 

 

 

Здравейте, аз съм поредната потърпевша от промоцията, вчера тръгнахме от Париж за Найроби с час закъснение , сега съм в Найроби трябва да летя за Сейшелките  острови в 12.30 часа ,първо отмениха полета за 13.50 и сега отново писмено уведомление че от 13.50 се сменя полета за  17.00 часа. Като това може да не е последна отмяна. Опасенията ми се сбъднаха.. Когато купувах билетите , платих и някаква застраховка на пътуването ,сега ще им пиша да видим ... и при мен стават повече от три часа..... закъснение  и не се знае Дано поне стигна днес... Да не спя и аз като @ivan69 тук в Найроби. При такива обстоятелства направената програма се променя драстично... и настроението също

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Гледам и Адис Адеба е канцелиран днес, Мавриций е излетял сутринта с 4 часа закъснение, Сейшели има 5 часа закъснение и още не е излетял.. А летището е с по-малко полети от Софийското, явно пестят, като няма регулации.....то пък в ес като има голям праз. 1 месец чакам отговор от Италианското ГВА, а Павел от Лот и гробна тишина....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
17 minutes ago, ivan69 said:

Гледам и Адис Адеба е канцелиран днес, Мавриций е излетял сутринта с 4 часа закъснение, Сейшели има 5 часа закъснение и още не е излетял.. А летището е с по-малко полети от Софийското, явно пестят, като няма регулации.....то пък в ес като има голям праз. 1 месец чакам отговор от Италианското ГВА, а Павел от Лот и гробна тишина....

Аре сега пък месец ... имай търпение. На 28.04 си питал как да пишеш на  италианското ГВА.

 

 

  • Смея се 3
Връзка към коментар

На мен пък още софийският полет на райън в редицата преди кенийците ми закъснява поне с час. Сега коя ГВА да обвиня, ако се опия в салона? 😀

 

Btw, преди малко се чекирах за кенийските полети утре и в неделя - пълни са самолетите, даже този за Мавриций B737.

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 34 минути , stanimir каза:

Аре сега пък месец ... имай търпение. На 28.04 си питал как да пишеш на  италианското ГВА.

 

 

Да поспамим малко темата какъв е срока да ми отговорят, 1 месец ли? 3 седмици са наистина, знам че са претрупани от работа, но някак поне входящ номер.....

преди 35 минути , Argentique каза:

На мен пък още софийският полет на райън в редицата преди кенийците ми закъснява поне с час. Сега коя ГВА да обвиня, ако се опия в салона? 😀

 

Btw, преди малко се чекирах за кенийските полети утре и в неделя - пълни са самолетите, даже този за Мавриций B737.

Аз си бях избрал предварително и места и храна за 4те полета. Храната ми я донесоха 1ви. Абе не са толкова зле Кенийците, за тези пари даже си е добре. Да взема да не спя тази нощ, да се чекирам и аз, да не свършат местата с тези отменени полети....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Argentique каза:

Местата могат да се избират много преди чекиране. Имаше малко безплатни читави. 

Да, и аз бях избрала, ама забравих да споделя.

преди 4 часа, Argentique каза:

На мен пък още софийският полет на райън в редицата преди кенийците ми закъснява поне с час. Сега коя ГВА да обвиня, ако се опия в салона?

Аааа, не знам, аз с теб на lounge преди полет - твърдо нйе 🙂

 

Хайде, безаварийно на всички. Пращам ви положителна оммммм енергия 🙂

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Този път ме уведомиха, че полета от Мавриций е канцелиран 24 часа по-рано. Предлагат ми полет на на 20.05 Mru-Nai 14.00 и полет Nai-Hea на 21.05,  48 часа след първоначалния....Засега щетите са само полета на уиз.....Ще търся да ме премаршрутират към Европа по някакъв начин....

  • Харесвам 1
  • Шок 4
Връзка към коментар
преди 1 час, ivan69 каза:

Този път ме уведомиха, че полета от Мавриций е канцелиран 24 часа по-рано. Предлагат ми полет на на 20.05 Mru-Nai 14.00 и полет Nai-Hea на 21.05,  48 часа след първоначалния....Засега щетите са само полета на уиз.....Ще търся да ме премаршрутират към Европа по някакъв начин....

Аз пристигнах на SEZ в 10,40 часа тяхно време вечерта, добре че реших първо да бъда на остров Мahe  после на  Praslin,  имам закупени самолетни билети и за между островите. Уморени сме от 40 часовия маратон по летищата и безмитни зони ...надявам се да си е заслужавало. Не искам от сега да си помислям за на връщане ще се насладя на момента и на 26 ти ще го умувам. Като обслужване и кетъринг ,аз също съм доволна от кенийските авиолинии, дадоха ни ваучери за обяд като компенсация за закъснението храната в самолетите беше прилична. Имах организиран транспорт и в хотела ни чакаха за настаняване в 12 PM.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Успях да си сменя полета Mru-Nbo за довечера! Полета до Лондон си е за утре 19.05. Очертава се още една нощ на летището в Найроби, ако изобщо се добера до там. Ще видя първо дали полета ще излети от Найроби, ше тръгна към летището, ако не летя ще се върна във вилата и ще го мисля.....Поне успях след час чакане да сменя полета и да се чекирам отново. Май съм в waiting list, но пък се чекирах, да видим какво ще стане....Съпорта по what's up действа адекватно, но си трябва чакане....

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Аз Иван го видях днес и се качи на полета за Лондон. Обаче аз съм по същата позната схема като неговата предната неделя. Час преди полета излезе девойка и каза, че в 22.30 ще ни е полетът...

Изкараха ми безплатна виза за Кения след час чакане, обаче хич няма и да влизам там, има поне сто човека и 2 гишета граничен контрол.  

При нас всичките бели французи от предния полет са за Мавриций. Отделно има отменени за Мадагаскар и някакъв китайски град. Тук е митинг просто... Има французи с бебета...

  • Харесвам 1
  • Шок 6
Връзка към коментар

Полетът ни за Мавриций се състоя по план Б и бяха обединили два в един, заради което пуснаха голям Боинг. Така вместо в 18 часа, пристигнахме в 4 сутринта.

Днес ми излезе новина, че имат проблеми с двигателите на два от Боингите и уж след 20 май нямало да има проблеми...

Проблемите им са и с тотално несправяне със ситуацията и информиране на хората на летището.

По всички трансферни гишета става панаир – бутат се обезумели индийци, китайци и т.н.

И никой не може да им помогне адекватно. Не можеш час преди излитане на гейта да се провикнеш „кой е за Мавриций, елате да ви кажа една тайна“... Почти на ухо... Няма микрофон, няма уредба, няма табло....

Понеже до последно се чудехме ще има ли полет, няма ли, ходих да се поблъскам на трансферните гишета за пореден път от скука, че по таблата на летището така и не излезе инфо за полет и гейт... Който има приложение (аз), там се информира. Ами ако няма...?

Та служителят на трансфера ми показа едно мръсно листче с напечатана таблица на полети на Кения с часове, видове самолети и гейтове за този ден.

Така разбрах, че ще летим. 😆

 

Друго... почти ще ни бордват. Пристигат запъхтяни французи на нашия гейт и питат къде им е полетът за Париж в 23 часа (а там беше нашият).

Отговор на служителката – ама вие не знаете ли? Той е отложен за утре сутринта в десет.... Щяха да припаднат, горките.

 

Понеже не мога да спя първата вечер в самолет, пък и втората не може да се каже, че спах, а и след 17-те часа между тях на горещото летище в Найроби, където нямаше и вода в тоалетните 😆(авария), вече сутринта в Мавриций ми беше паднало пердето и съм решила даже да си направя почивката малко по-пасивна, но за предстоящите полети си слагам забрана да мисля. Квоттакова.

  • Харесвам 13
  • Шок 3
Връзка към коментар
На 19.05.2024 г. в 12:36, Argentique каза:

има поне сто човека и 2 гишета граничен контрол.

Ах, тези вести никак не ме радват. И вероятно работят "pole pole". Тъкмо букнахме хотел за няколко часа преди да тръгнем към първия парк, дано тези "бързаци" по гишетата не ни изядат времето за душ и почивка. :scratch_one-s_head:

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Аз лично съм раздвоен. От една страна ми развалиха цялата почивка на Мавриций, дръпнах и късата клечка с два отменени полета NBO-MRU , ребукнат след 9 часа и MRU-NBO, на който бях ребукнат на по-ранен полет също 9 часа. Така ми се събраха 26 часа на NBO, вместо планираните 8. Дотук с отрицателните емоции. Положителните бяха, че NBO е доста приятно място за транзит. Има пушилня, алкохолът е евтин и може да се спи . Е за мюсюлманите е още по-добре с prayer room, където е по-луксозно от хотел в ес. Представям си ако трябваше да прекарам това време в DUB, AMS, LUT, вероятно и други летища в ес, където не може да се пуши, а алкохола е колкото дневна надница.....Първоначално след отлагането на MRU-NBO ми предложиха полет след 48 часа, което беше неприемливо. Късмет беше, че отложиха полета 24 часа по-рано, а не в последният момент и успях за 1 час да го сменя за по-ранен през приложението. След 6 месеца имам полет до ZAR през FCO , CDG , като трансфера е 90 минути...... Пуснах и жалба, дадоха ми веднага входящ номер , като че ли положителното надделява......

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Може да е наистина нещо моментно с лавината от отложени полети. Предния месец нямаше чак такива неща.

Хората, с които говорех по разни трансферни гишета, бяха с дневни полети, отложени все за вечерта – за Мадагаскар, Замбия, Ангола, Мумбай и къде ли не. Не беше само единият Мавриций.

 

https://www.thecitizen.co.tz/tanzania/news/business/kenya-airways-grounds-two-dreamliners-due-to-engine-issues-4629460

 

https://cargreen.es/2024/05/20/bl-wlv/rtsd274587ltcu36uihtml/kenya-airways-faces-increased-refunds-due-to-flight-delays-and-cancellations

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Както се очакваше кенийците оклепаха и моите полети. Но на една милимунда съм да се прибера вече в бг, след три дни по летищата 😃

На отиване към Мавриций дори не го броя, че ни закараха на сутринта на следващия ден и една вечер изгубихме. А на връщане дори се бях презастраховал с два полета за бг , които бяха за два поредни дни, ми никой от двата не хванах. Съпорта им по уатзап трагичен, бях нагласих нещата да ме премаршрутират към Лондон, получих и мейл от budgeair за смяната. Уви не, като кацнахме на летището сутринта в 6:00ч в Найроби казаха, летите за Париж вечерта в 23ч , ама съпорта по уатзап потвърди , няма такъв филм попълвайте за виза и хотелче ви даваме😃

Само за хотела ги признах, понеже явно е някаква жестока схема. Пристигайки в него около 50 пътника, семейства с деца, двойки, тройки… и т н , нормално искат двойни, тройни или четворни стаи. От рецепцията обаче- оооо не, за всеки пътник отделна стая, та даже и апартамент, над 15г ли си самостоятелно🤣 , ако можеха и за бебета щяха да дадат отделна стая. Цената на която се подписах за самостоятелен апартамент беше 140€. Хотела иначе е топ, басейн , фитнес, апартамента хол, огромна спалня, тоалетна, отделно огромна баня с тоалетна, телевизори 60 инча. Ресторанта също беше на ниво, сервитьорите те подкокоросват да поръчваш по две основни , риби, скариди, десерти и т н😃

Извода е ясен, никога с тези въшльовци ( кенийците) повече 

Но дори премеждия, не попречиха седмицата на Мавриций да бъде чудесна и запълнена до дупка с активности. От бъгита в дъжд и кал в националния парк, плуване с костенурки, риболов, гмуркане с делфини, лодка до рифа, изкачване на Le Morne  в кал ,дъжд и слънце, след което имаше чудесна дъга . Е , имаше и красиви плажове, залези, лунни пътеки….

Тестване на местни ромове и бири , както и различно приготвени от пресния улов за деня риби, скариди и октоподи

Дано @Argentique , с която се засекохме в Найроби на отиване към Мавриций да пътува безпроблемно към бг🙏

  • Харесвам 23
  • Благодаря 2
  • Браво 3
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Аз мислех,че сме късметлии,че всички полети ни бяха по конец,пък то ще излезе,като чета,че сме егати каръците.😉 Цяла седмица отпуск имахме още...Безпроблемно прибиране!

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

@Argentique e в Найроби. Добре, че се изглезоти тя и не си взе връщане от Мавриций с нощния полет в 4 заран, щото три полета за ден не й се летяха. На нея всичко над два часа й пречи. Ама няма как.

Та гледайте какво се случва с нощните.

 

Screenshot_20240527_104609_Chrome.jpg.b290b4438117b58de25137a1b9c2c30c.jpg

 

Подходи неразумно тя и си взе следобеден полет с нощувка в Найроби (и виза).

Утре сутрин Лондон, вечерта евентуално София, после първия влак за вкъщи. 😀

Полетът от Мавриций закъсня само с 50 минути. Сега седя в едно airbnb в комплекс до летището, хортувам с веселата му собственичка и си допивам стоте грама останал ром от Мавриций. През тук са минали и други хора от форума, даже са се разписали в тетрадка. 😀

Да видим утре с какво и кой ще ме изненада. 😃

 

Освен това днес видях Килиманджаро за първи път. Заради което съм склонна да им простя някои минали прегрешения на кенийците. Но не и да забравя. 😀

 

20240527_184126.jpg.4669a783bef96f900d6a3dd5776169c6.jpg

 

А Мавриций е чудесно място.

 

@chandni, днес минах гранична проверка в Кения за две минути. Та имате шанс. 

  • Харесвам 14
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

И аз да споделя, прибрах се вчера в БГ от Сейшелските острови с промоцията на кенийците , и двата полета ми бяха забавени на отиване с 5.25 часа на връщане с 2,25 на косъм бях да изпусна връзката от Найроби за Амстердам. Съпорта на кенийците беше адекватен на 26-ти май  ,макар да беше събота през нощта в 3.15часа , при закъснението аз исках друга алтернатива за прибиране защото не бях сигурна, колко ще бъде закъснението и дали няма да канселират полета ,явно и те не бяха наясно как ще протекат нещата и ми  предложиха вариант с прибиране от Дубай. Полет от Сейшели те до Дубай и оттам до Амстердам с Емират ес. Аз го приех , но в последствие се оказа че нямало места за полета  за Дубай на 26-ми май сутринта и трябваше да ме прехвърлят за друг полет за 28 -ми май вечерта в 23.50 и така престоя ми се увеличаваше ... накрая полета  до Найроби дойде и аз се чекирах за NBO, писах си цяла нощ със съпорта. На летището в 5.25 сутринта имаше представител на Кенийските авиолинии направо учудващо за такова малко летище, и той ни увери че ще пристигнем навреме и ще хванем полета до Амстердам, представях си как отново в Найроби почвам разправията но там поне има хора не да си пиша с виртуален асистент и да чакам. Пристигнахме навреме и веднага се прехвърлихме за другия полет нямахме време дори до тоалетна да отидем и измием.

Поне сагата свърши...

Иначе емоцията от видяното и усетеното на Сейшелските острови ще ме държи месеци, хареса ми допадна ми изживяването там , и гмуркането и синьо зелената кристално чиста топла вода и финият пясък и спокойствието което самото място ти дава и храната и хората...

Аз имах платена застраховка при купуването на билета от посредника Mytrip  - застраховка Air Help, който  веднага на третия ден ми писаха за завеждане на иск към Кенийците за  закъснението от 5.25 мин., че ще ме представляват безплатно. Иска  ще е Съгласно Регламент (ЕО) № 261/2004 на ЕС. Пуснала съм документи към тях ще видим, дали ще се получи някакво обезщетение. Неволите се забравят, когато се приберем, усещането е положително за изживяното и направеното пътешествие. Нали сме Магланци и това което правим ни харесва. Желая прекрасно лято на всички😃 и много пътувания

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар

Влязох вкъщи точно 48 часа след излизането от последния апартамент на Мавриций. :dance4:
Всичко мина по план и даже си хванах влака за Лутън, за който бях купила предварително билет за никакви пари.

За закъснението на отиване забравих още на острова, лоши неща не държа.

И на мен ми пратиха днес напомняне да си търся правата.

 

Screenshot(1).png.4c02289c192609dcba5bbfb6d37c1a0d.png

 

Screenshot(2).png.4c0ddbe3626ce5aa7eebab29c110bd62.png

 

Като намеря време, ще се заема. :) Иначе от горния мейл директно праща към завеждане на случай в Airhelp.

 

Междувременно, ще се радвам @ivan69 да каже къде е подавал иск за закъснелия си полет.

 

Не съжалявам за нищо, даже като тегля чертата – всичко мина повече от добре. :smile:

 

  • Харесвам 8
  • Браво 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.