Прескочи до съдържание

Кенийски авиолинии - новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 8 минути , Branko каза:

Не

Писа, че пращаш и на мейла, който дадох

А на кой ти си пратил първо , не пожела да споделиш

Както и да е.

Щом си стигнал до тази стъпка, ще ти платят

Не го написах, защото нямаше резултат, няма смисъл да се мъчат хората, мисля, че по нагоре го споменах. На свидетели писа ли нещо във формата? Сега прегледах, не съм написал мейла, ако трябва ще го напиша, но да не стане объркване....

Връзка към коментар
В момента, ivan69 каза:

Не го написах, защото нямаше резултат, няма смисъл да се мъчат хората, мисля, че по нагоре го споменах. На свидетели писа ли нещо във формата?

Е то и при мен нямаше още резултат, когато го написах…

Да разбира се, писах

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Branko каза:

Е то и при мен нямаше още резултат, когато го написах…

Да разбира се, писах

Пише, че не трябва ръчно да се попълват, а са pdf, ръчно ги попълних и копие от паспорта, така ли ги подаде и ти?

Връзка към коментар
преди 10 минути , ivan69 каза:

Пише, че не трябва ръчно да се попълват, а са pdf, ръчно ги попълних и копие от паспорта, така ли ги подаде и ти?

@ivan69 е щом пише, че не трябва ръчно, мислиш ли , че съм ги попълнил ръчно🤷🏻‍♂️

Хайде малко по сериозно, детската градина, досадно става 

Попълвай каквото и както го изискват!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

При мен се закучиха нещата. Пратих документите преди 10 дни, нищо, вчера пуснах пак, тишина. @Branko, ти като прати документите ти писаха на мейла, че ще платят до 30 дни и платиха след 10?

Връзка към коментар

На мен дори досега не са ми върнали конкретен отговор - имам няколко входящи номера от различни пощи и това е.

Бранко, доколкото помня, пострада финансово от допълнително закупени билети, така че е справедливо да си получи парите първи и веднага. :biggrin:

Сега имат напрежение в Кения, не знам доколко това влияе, макар аз да писах преди тази ситуация.

Я пак да им пиша. :smile:

 

 

Писах им, от едната поща писмо без номер, на отговор де е номера, само са прочели писмото. На gmail въобще не отговарят вече.

Редактирано от Argentique
  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 23 часа, ivan69 каза:

При мен се закучиха нещата. Пратих документите преди 10 дни, нищо, вчера пуснах пак, тишина. @Branko, ти като прати документите ти писаха на мейла, че ще платят до 30 дни и платиха след 10?

Аз съм пратила иск през AirHelp на 28 - ми май, защото имах платена застраховка освен номер на иска нямам друг отговор. Пишат ми че до три месеца ще изчакат авиокомпанията да отговори, вече мина един😃. Не знам  дали и аз да пусна отделно иск като Вас. Ще Ви пиша ако има развитие😉

Връзка към коментар

@Argentique, аз съм им писала само от Gmail поща и са ми отговаряли. Вероятно това няма значение, а по-скоро кога някой ще благоволи да отговори. 

Както знаете, аз нямах нещо,  за което да claim-вам, обаче съм ужасно начална и реших да се пробвам за забавянето на багажа :) (на връщане в Париж не пристигна с нас и после ни го доставиха на Софийското летище след 4 дни някъде). Знам, че когато АК ти забави багажа в посока към страна на местоживеене, не дължат обезщетение (освен, ако вече не го загубят), но все пак им пуснах claim на 11.05 с прикачени разходи (не питайте за какво, срам ме е какво измислих  :) Получих вх. # и след 2 дни ме накараха пак да атачна документите. Последва мълчание, аз им пуснах 2-3 напомнителни мейла (да, знам, ужасно съм начална :) и изненадващо на 23.06 любезно отговориха, че не дължат обезщетение в моя случай.

Пиша това, защото съм приятно изненадана, че някой от АК се е занимавал с моя безумен случай и допускам, че ще отговорят и на всички останали, просто отнема време. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не знам колко време им отнема, но от първото ми писмо мина над месец. Написах около 15-на, получих три номера само – това са автоматични отговори. И ни един от човек.

Днес писах още едно (copy/paste) с добавка най-отгоре, че след месец ги подхващам с френското ГВА - писмото само е прочетено.
Извинявам се на абонираните за темата за промоции за спама, ама като бъдещи клиенти да си знаете. :biggrin:

@ivan69, при теб как е?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

След изпратени 4 мейла до Кенийците , днес пуснах жалба до Нидерладското ГВА. Да видим дали ще реагират адекватно или изобщо няма да ме отразят като Италианското ГВА за закъснелия полет на уиз до Абу Даби.

Връзка към коментар
преди 9 минути , Argentique каза:

Кенийците все пак ми писаха на 9.07. (първо мое писмо - 3.06.) да им пратя докИментите. Пратих веднага, сега ще чакам пак до НГ. :biggrin:

На мен ми отговориха и по втория иск, за обратните полети.

Но там обещетение не предлагат, ваучер за 75$ само🤣

Но на мен ми беше необходим отговоря им само😉 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Беше ми ясно, че няма да платят обещетение за полетите на обратно. Но горния им отговор , ми беше необходим за пред застраховката към Револют през Xcover.

Които ще изплатят 350€ 

Абсолютно си заслужава този план на Револют .

 

IMG_0533.png

  • Харесвам 2
  • Браво 4
Връзка към коментар

Браво!
На мен умниците днес, десет дни след изпращане на билет и бордни карти, ми пишат да съм им изпратила билета в downloadable format. А той е в pdf...
Цял свят сигурно може да го свали и отвори, само Кения - не...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз пък току що получих мейл да съм добавил свидетел, можело колега, съпруга и т.н. Писах Павел и пратих, да видим какво още ще поискат. Какъв свидетел да им пиша като пътувах сам? Попълвайте си полето за свидетел!!!. 

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , ivan69 каза:

Аз пък току що получих мейл да съм добавил свидетел, можело колега, съпруга и т.н. Писах Павел и пратих, да видим какво още ще поискат. Какъв свидетел да им пиша като пътувах сам? Попълвайте си полето за свидетел!!!. 

@ivan69още тогава ти казах, че всичко трябва да се попълни и да е в пдф, нямам си на идея защо ги пропускаш тези неща🤷🏻‍♂️

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, Branko каза:

Иване, още тогава ти казах, че всичко трябва да се попълни и да е в пдф, нямам си на идея защо ги пропускаш тези неща🤷🏻‍♂️

Не исках да попълвам неверни данни, но вече нямам скрупули. Ти след като подаде документите получи мейл, че ще ти пуснат парите, така ли е?

Връзка към коментар
преди 10 минути , ivan69 каза:

Не исках да попълвам неверни данни, но вече нямам скрупули. Ти след като подаде документите получи мейл, че ще ти пуснат парите, така ли е?

Да, не веднага, мина някакво време

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Branko каза:

Да, не веднага, мина някакво време

Мерси, не знам дали е свързано, но в сряда попълних формата на Нидерландското Гва, днес получих отговор от кенийците, като 1ия мейл съм пратил на 15.06...Да видим кога ще отговорят на днешният.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 19.07.2024 г. в 17:36, Argentique каза:

Браво!
На мен умниците днес, десет дни след изпращане на билет и бордни карти, ми пишат да съм им изпратила билета в downloadable format. А той е в pdf...
Цял свят сигурно може да го свали и отвори, само Кения - не...

След като им писах, че pdf си е световен readable&downloadable format :biggrin: и им прикачих същите файлове, днес (след месец и 23 дни) ми изпращат документи за попълване и уж ще дават обезщетение.... 
Според мен просто разтакават нещата.
Имам въпрос - след като формулярите трябва да се попълнят електронно, как трябва да се подпиша долу в полетата за signature?

Не ми се разтакава с тях още месеци.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Argentique каза:

След като им писах, че pdf си е световен readable&downloadable format :biggrin: и им прикачих същите файлове, днес (след месец и 23 дни) ми изпращат документи за попълване и уж ще дават обезщетение.... 
Според мен просто разтакават нещата.
Имам въпрос - след като формулярите трябва да се попълнят електронно, как трябва да се подпиша долу в полетата за signature?

Не ми се разтакава с тях още месеци.

Аз първо свалих файла на телефона, там го попълних и после подписах на самия телефон

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.