Прескочи до съдържание

Идеи за пътешествие август


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Очертава ми се свободен периода от 11 август до към 5ти септември и ми се иска да направя соло пътуване, нещо по-вълнуващо и различно за около 2 седмици. В Европа единствената дестинация, която усещам като такава е Исландия, но не шофирам, така че би било сложно. Извън Европа например отпадат Тайланд, Бали, Китай, вече съм била и ми се иска нещо ново. Бонус би било ако може да се комбинират 2-3 държави.

 

Благодаря предварително и се надявам да ме вдъхновите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 58 минути , CarpeDiem каза:

Здравейте,

 

Очертава ми се свободен периода от 11 август до към 5ти септември и ми се иска да направя соло пътуване, нещо по-вълнуващо и различно за около 2 седмици. В Европа единствената дестинация, която усещам като такава е Исландия, но не шофирам, така че би било сложно. Извън Европа например отпадат Тайланд, Бали, Китай, вече съм била и ми се иска нещо ново. Бонус би било ако може да се комбинират 2-3 държави.

 

Благодаря предварително и се надявам да ме вдъхновите.

Виж Канада, за сам човек е супер . От Ванкувър чак до Торонто можеш да си направиш трип. Уислър ми е голям любимец затова ще ти го препоръчам и него да видиш. 
Август е супер, около 20-25 градуса , можеш 5-6 дни само из Банф да изкараш. Има много турове (и общи и private) , има и влакове, и автобуси, можеш и без кола . Негативното е че ще има сигурно туристи доста . 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз лятото не пътувам, но ако пътувах бих отишла тук: https://www.flynous.com/condor-cheap-flights-europe-alaska/.

Индонезия също е вариант - Комодо, Флорес, Ява... 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, CarpeDiem каза:

Здравейте,

 

Очертава ми се свободен периода от 11 август до към 5ти септември и ми се иска да направя соло пътуване, нещо по-вълнуващо и различно за около 2 седмици. В Европа единствената дестинация, която усещам като такава е Исландия, но не шофирам, така че би било сложно. Извън Европа например отпадат Тайланд, Бали, Китай, вече съм била и ми се иска нещо ново. Бонус би било ако може да се комбинират 2-3 държави.

 

Благодаря предварително и се надявам да ме вдъхновите.

Шри Ланка. Може да си наемете шофьор щом не шофирате и ще Ви развежда насам-натам, не излиза скъпо. През август може да хванете и фестивала в Kandy  Само не знам откъм температури как ще е, вероятно горещо.

За две седмици ще може да обиколите доста места в Шри Ланка. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Уфф, август е много неподходящ месец за пътуване до екзотични места. Откъм време имам предвид - жега и валежи.

 

В допълнение към Индонезия и Шри Ланка, бих предложила Мадагаскар и Ладакх (Северна Индия). И двете предполагат да се наеме кола и шофьор, но август е много подходящ за там.

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Където намериш изгодни билети, на мен това ми е дерта обикновено.

В Бразилия е добър сезон, има китове по брега в Баия, в Lençóis Maranhenses лагуните са пълни, в Пантанал е сухия период и може да се разкарваш без лодка.

 

ПП да, това е една държава, а не няколко, но са три съвсем различни преживявания.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Моника каза:

Шри Ланка. Може да си наемете шофьор щом не шофирате и ще Ви развежда насам-натам, не излиза скъпо. През август може да хванете и фестивала в Kandy  Само не знам откъм температури как ще е, вероятно горещо.

За две седмици ще може да обиколите доста места в Шри Ланка. 

Шри Ланка за историческите места и за източното крайбрежие е сух сезон. Топло е, но се търпи. За Индонезия-също е супер сезона, както и за източна Малайзия без Борнео. 

За Африка е висок сезон, но освен Намибия и Ботсвана не към убедена, че е добре без другарче.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

И аз бих предложила Канада или САЩ. Август месец времето е прекрасно навсякъде и е чудесно за пътуване. В Канада е топ сезонът за пътуване, но в никакъв случай няма да е лудница и гъчканица както е в Европа през лятото или в Азия. В южните щати учебната година започва началото на август, така че всъщност може и да е доста спокойно. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички за идеите. За Щатите ми се струва късно да действам за виза, не съм проучвала въпроса и колко време би отнело. Канада е много приятна опция, но ще разгледам какво може да изпадне като билет за нещо по-екзотично и ще се включа пак за съвет. Реално се очертават около 20 свободни дни от 12ти-15ти август до към 5ти септември , за това си мисля че може и 2 държави по десетина дни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.