Прескочи до съдържание

Може ли с един влак, 3 града в Пулия?


dimo777

Препоръчани мнения

Здравейте. Ще отседнем за седмица в Бари и ще си правим екскурзии до близките места с  влаковете. Това което исках да попитам е дали е възможно да си закупим билет от Бари до Остуни и с билета за връщане от Остуни към Бари да спрем и да разглеждаме Монопили и Полиняно а Маре? Или за всяка една от избраните дестинации трябва да си купуваме отделни билети? Имаме и нощувка в Матера и се също се чудех дали можем да спрем да разгледаме Алматура преди да стигнем и със същия билет или трябва да купуваме нов. И има ли значение дали билета ще хартиен или онлайн за такъв вид пътуване ако въобще е възможен?

Връзка към коментар

Целия форум е минал през Пулия , някой по 5-6 пъти и се надявам да видят темата ти.

Няма как с един билет да слизаш на произволни спирки и да продължаваш. Не знам дали има дневни пасове , но е много лесно да си купуваш билетче от един град до друг.

Връзка към коментар
преди 31 минути , stanimir каза:

Целия форум е минал през Пулия , някой по 5-6 пъти и се надявам да видят темата ти.

Няма как с един билет да слизаш на произволни спирки и да продължаваш. Не знам дали има дневни пасове , но е много лесно да си купуваш билетче от един град до друг.

Е, реално с Трениталия имаш право да осъществиш маршрута със стопове, мисля че до 4 или 6 часа по-късно от оригиналния час на билета ти можеш да пристигнеш на последната гара. 

Обаче в Пулия, поне от Бари до Матера, беше друга компания и нямам идея какви им бяха правилата. Помня само, че беше абсолютно препълнено и некомфортно пътуване в едната посока.

 

П.П. Може би е бързи въпроси ще е по-бързо намирането на отговор.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 50 минути , Lindt каза:

Е, реално с Трениталия имаш право да осъществиш маршрута със стопове, мисля че до 4 или 6 часа по-късно от оригиналния час на билета ти можеш да пристигнеш на последната гара. 

Това, че часът не е фиксиран не значи, че може отсечката да се прави на части. Стимулирайте резервация, ако цената на частите е колкото общата добре, иначе...

Но пък или трудно ще те хванат...

Връзка към коментар
преди 18 минути , jorocontrola каза:

Но пък или трудно ще те хванат...

Кондукторите са с таблети, там всичко отчита по кода.

Аз не бих си купила билет, който да ме ограничава 4 часа във времето и да бързам точно в региона където всичко е piano, piano.

Покупката на онлайн билет отнема не повече от минута. Това от сайта на Трениталиа. Само си направете предварително профил и попълнете данни да не губите после време. Билетите от Трениталиа не се валидират
Понеже има и други сайтове за покупка на билети - аз примерно купувам от trip.com - там трябва да се валидира билетът.
Така че като за начало, давайте с официалния сайт - много по-бързо става от опашките пред автоматите/касите.
За Матера - там не е държавна жп компания и най-добре купете от гише.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Със сигурност един стоп между Остуни и Бари може да се направи в рамките на тия 4 часа. За два ми се струва абсурдно да се вмести човек във времето. Аз мисля, че така правих веднъж междинно Полиняно, като билетът ми беше Остуни-Монополи. 

В същото време не се предоверявайте на разписанията, защото из тая част на Италия влаковете винаги закъсняват, въпросът е с колко.

Точно по тая причина не виждам защо човек да си купува предварително онлайн билет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, bad kid каза:

Your online ticket is already validated and allows you to travel on your pre-chosen train or on others - along the same route - in the four hours after the time originally selected at the time of purchase.

Може на части.

От цитираното никъде  не става ясно, че е така.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , bad kid каза:

Става ясно, че в 4 часовия прозорец можеш да се возиш на всеки регионален влак по същата отсечка.

Става ясно, че може да хванеш всеки влак, но не става ясно, че може да сменяш влакове...

Т.е. ако изтървеш един да хванеш друг 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
6 minutes ago, jorocontrola said:

Става ясно, че може да хванеш всеки влак, но не става ясно, че може да сменяш влакове...

Т.е. ако изтървеш един да хванеш друг 😉

Точно така го разбирам и аз.Ще се разбере със сигурност, ако мине кондуктор да те провери и на втората отсечка 🙂

Връзка към коментар

Правил съм го същото - от остуни до Бари, със слизания в монополи и полиняно. Никаква драма нямаше, то няма и как да има де - кондуктор по тези линии минава веднъж на високосна 

Връзка към коментар
преди 2 минути , new one каза:

Правил съм го същото - от остуни до Бари, със слизания в монополи и полиняно. Никаква драма нямаше, то няма и как да има де - кондуктор по тези линии минава веднъж на високосна 

Коментираме дали е "според правилата". Че всеки може да прави каквото си поиска е повече от ясно...

Връзка към коментар

Абсолютно всичко е по правилата и е проверявано многократно, не само в Пулия.  Взимате си билет от машина, четирите часа почват да текат от минутата на валидирането, тоест - не бързаме да валидирате веднага след покупката, а чакате, когато вече е ясно, че влакът пристига. Не сме открили топлата вода във форума. Да не мислите, че самите италианци не го правят това да слязат от един влак и да се качат на друг. Точно затова преди няколко години трениталия намалиха времето за пътуване от 6 на 4 часа.

Между другото, когато последно купувах билети от машини на Тренорд в Ломбардия, там все още важаха 6 часа.

Съвсем друг въпрос е, че разликата в цената обикновено е минимална спрямо това да си вземеш два отделни билета и не си струва бързането, че да се вместиш в 4-те часа, особено ако за първи път посещаваш някое място.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.