Прескочи до съдържание

До Щатите


Препоръчани мнения

Здравейте, 

от дълго време си мечтая да пусна тема тук, с молба да ми помогнете за намирането на самолетни билети за Щатите и ето, че моментът настъпи, след като от няколко дена имам виза за Щатите.  :)

Приемам всякакви препоръки и съвети!

Маршрутът е следният :

 

Your Trip (From/To) Date
Flight 1: Bucharest (BUH) to Chicago, IL (CHI) Thu, Aug 14, 2014
Flight 2: Chicago, IL (CHI) to Las Vegas, NV (LAS) Wed, Aug 20, 2014
Flight 3: Las Vegas, NV (LAS) to Los Angeles, CA (LAX) Sat, Aug 23, 2014
Flight 4: Los Angeles, CA (LAX) to New York, NY (NYC) Tue, Aug 26, 2014
Flight 5: New York, NY (NYC) to Bucharest (BUH) Sun, Aug 31, 2014

 

 

 

 

 

 

Като началната и крайната точка може да не е Букурещ, а София, просто ми се струва, че от Букурещ има по-изгодни оферта.

Това, което ми излиза най-евтино в orbitz е 1,721 долара с полети на Delta.В expedia ми дава грешка и не може да ми даде оферта.

Редактирано от alex0001
Връзка към коментар

Сериозна гатанка :) Дай да видим. 

 

Според мен най-добре е да не са на един билет всичките отсечки, защото таксите за stopover са си сериозни. А еднопосочни полети в щатите си има на нормална цена. По този начин също може да ползваш и вътрешните нискотарифни, например Southwest, които никога няма да се комбинират с трансатлантически полети. Т.е. разделяме маршрута на четири:

 

1. София/Букурещ - Чикаго, Ню Йорк - София/Букурещ

2. Чикаго - Лас Вегас

3. Лас Вегас - ЛА

4. ЛА - Ню Йорк.

 

Почти съм сигурен, че така ще е най-рентабилно, но преди да потърся нещо конкретно може ли да отговориш на два въпроса:

1. Датите супер фиксирани ли са или се позволява някаква гъвкавост?

2. След като Букурещ е опция, Истанбул става ли също? Често от там са най-евтините полети на дълги разстояния. 

Връзка към коментар

Благодаря ти за бързия отговор!И на мен не ми харесва цената.Другият вариант е с Alitalia Bucharest-Chicago - New York - Bucharest за 1,007$, a вътрешните полети в Щатите все ще се намерят за 400$.Това как ви се струва ?

Връзка към коментар

Сериозна гатанка :) Дай да видим. 

 

Според мен най-добре е да не са на един билет всичките отсечки, защото таксите за stopover са си сериозни. А еднопосочни полети в щатите си има на нормална цена. По този начин също може да ползваш и вътрешните нискотарифни, например Southwest, които никога няма да се комбинират с трансатлантически полети. Т.е. разделяме маршрута на четири:

 

1. София/Букурещ - Чикаго, Ню Йорк - София/Букурещ

2. Чикаго - Лас Вегас

3. Лас Вегас - ЛА

4. ЛА - Ню Йорк.

 

Почти съм сигурен, че така ще е най-рентабилно, но преди да потърся нещо конкретно може ли да отговориш на два въпроса:

1. Датите супер фиксирани ли са или се позволява някаква гъвкавост?

2. След като Букурещ е опция, Истанбул става ли също? Често от там са най-евтините полети на дълги разстояния. 

Ех, щом чак и теб те затрудних... :)

Не са супер фиксирани, даже и последователността на градовете не е задължително да е такава.Единственото условие е на 16.08. да съм в Чикаго, защото тогава съм на сватба и горе-долу да се спазва продължителността на престоя в отделните градове.Предпочитам Букурещ или София, защото съм от Русе.Пътуването до Истанбул ще ми донесе много неудобства ми се струва.  :)

Редактирано от alex0001
Връзка към коментар

Прав си, Букурещ ти пада направо на дузпата като си от Русе :)

 

За дългия полет, на тоя етап е това което и ти си намерил за $1007. Между другото дори тая цена ми се струва височка, до август има време, а летните промота още не са излезли. От друга страна август си е пиков сезон, та не знам...Мисля, че може поне за месец да се поослушаш дали няма да изпадне нещо по-добро. 

 

Вътрешните полети са ясни, грубо трите полета ги гледам около 350 долара. Мислех да ти пусна примери, ма то няма смисъл американските превозвачи си гледат цените и си ги изравняват. Опира до това кой полет и кои часове ще са ти най-удобни. Гледай да избягваш spirit, имат имиджа на американските ryanair, мисля че дори раничката се плаща с тях. И гледай да попаднеш на jetblue - при тях куфара не се плаща, а при останалите се плаща, летят между LAS/LAX и JFK.. 

Връзка към коментар

Много ти благодаря!Значи ще поизчакам още със самолетните билети.А ти като си летял до Ню Йорк с АлИталия би ли споделил впечатленията си от тях.Аз като гледам сайта им колко е зле, чак не ми се лети с тях... :D

Връзка към коментар

Август не е толкова лесно да се намери топ цена за Щатите (опит от минали години). Но аз се чудя и ако можеш да отделиш само 2 седмици, струва ли си да се разхвърляш толкова. Дори единствено в Чикаго (или Ню Йорк) има какво да се прави 2 седмици, че и месец, без да омръзне. Аз лично бих комбинирал за 2 седмици Ню Йорк с Бостън и/или Филаделфия. Или ЛА/Сан Франциско и Вегас. В Чикаго бих останал 2 седмици, без да се замисля (направих месец около Нова година, при това в най-студеното време). Така ще спестиш доста пари и време за пътуване и ще можеш да се потопиш в атмосферата една идея повече, а не да препускаш като японски турист :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много ти благодаря!Значи ще поизчакам още със самолетните билети.А ти като си летял до Ню Йорк с АлИталия би ли споделил впечатленията си от тях.Аз като гледам сайта им колко е зле, чак не ми се лети с тях... :D

 

Ал Италия беше много по-добре от United :) И системата за забавления беше модерна, самолета също беше новичък, за разлика от стюардите и стюардесите, ама да не се вталяваме толкова :)

 

Има риск дали ще оцелеят като авиокомпания, но след като са преживели зимата, няма да имат проблем да избутат и лятото, когато е печелившият сезон за компаниите. 

Връзка към коментар

Август не е толкова лесно да се намери топ цена за Щатите (опит от минали години). Но аз се чудя и ако можеш да отделиш само 2 седмици, струва ли си да се разхвърляш толкова. Дори единствено в Чикаго (или Ню Йорк) има какво да се прави 2 седмици, че и месец, без да омръзне. Аз лично бих комбинирал за 2 седмици Ню Йорк с Бостън и/или Филаделфия. Или ЛА/Сан Франциско и Вегас. В Чикаго бих останал 2 седмици, без да се замисля (направих месец около Нова година, при това в най-студеното време). Така ще спестиш доста пари и време за пътуване и ще можеш да се потопиш в атмосферата една идея повече, а не да препускаш като японски турист :)

Ами принципно си прав.Но на мен визата ми е само за 1 година, защото тези от посолството ми казаха, че не съм могъл да покажа много стабилни връзки с България и не знам кога пак ще ми се отдаде възможност да отида до Щатите.Ходи ми се и в 5-те града, а не мога да си позволя по-дълго отсъствие от Родината.А и след толкова много обикаляне по света и у нас съм се научил да разглеждам градовете много бързо. :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ами принципно си прав.Но на мен визата ми е само за 1 година, защото тези от посолството ми казаха, че не съм могъл да покажа много стабилни връзки с България и не знам кога пак ще ми се отдаде възможност да отида до Щатите.Ходи ми се и в 5-те града, а не мога да си позволя по-дълго отсъствие от Родината.А и след толкова много обикаляне по света и у нас съм се научил да разглеждам градовете много бързо. :)

И аз действам по твоята с-ма, дори да има какво да се прави 2 седмици в Чикаго, животът е кратък и не разполагаме с по 2 седмици за всеки хубав град.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз толкова много музеи, замъци, камънаци, църкви и т.н. съм разгледал, че вече с 1 поглед ги разглеждам и то най-често само отвън.   :P

Редактирано от alex0001
Връзка към коментар

Здравейте,

И аз да попитам - моля за предложения - искам да взема билети: София- Ню Йорк - Джаксънвил, Флорида - София

Датите са 25.04 тръгване към Ню Йорк

02.05 от NY към JAC

11.05 JAC - Sofia

За момента намирам най-евтини "multi" билети през Orbiz.

Ще съм признателна за други предложения:-)

Връзка към коментар

Здравейте,

И аз да попитам - моля за предложения - искам да взема билети: София- Ню Йорк - Джаксънвил, Флорида - София

Датите са 25.04 тръгване към Ню Йорк

02.05 от NY към JAC

11.05 JAC - Sofia

За момента намирам най-евтини "multi" билети през Orbiz.

Ще съм признателна за други предложения:-)

 

Кажи какво точно си намерила като цена, за да видим може ли да се бие. Фиксираните дати не оставят много място за маневриране. 

Връзка към коментар

1024$ на човек :)

 

Да, това и на мен ми излиза най-подходящо. Орбитза дава първоначално по-ниска цена, ма после почва да сумти и да пуфти и чак на тази се съгласява, че може да издаде билета :)

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Ето, че са минали почти 2 месеца откакто търся самолетни билети до Щатите и цените са си все същите.Но добрата новина е, че намрих самолетни билети за вътрешните полети, които ме устройват идеално и ги запазих.От Чикаго до ЛА и от ЛА до Лас Вегас ще се лети с Virgin America, а от Лас Вегас до Ню Йорк с JetBlue (по препоръка на Георги), нощен полет.Тези 3 полета излязоха точно 390 долара.И на Virgin и на Spirit се записах в програмите им за лоялни клиенти.Техните програми ми изглеждат  по-добри от програмите на европейските им колеги.За презокеанските полети (Букурещ/София - Чикаго (15.08) и NY-Букурещ/София (03.09) ) в момента най-изгодното е с KLM през Амстердам, но на връщане полетът NY-Амстердам се изпълнява от Delta, което не ми се нрави много, цената е 930Е.Единствено AlItalia са по-евтини, но не ми се лети с тях.Мисля да изчакам още 1-2 седмици и да запазвам.Ако падне цена на Lufthansa за около 930Е мисля веднага да запазвам билетите. ;)

Връзка към коментар

Ето, че са минали почти 2 месеца откакто търся самолетни билети до Щатите и цените са си все същите.Но добрата новина е, че намрих самолетни билети за вътрешните полети, които ме устройват идеално и ги запазих.От Чикаго до ЛА и от ЛА до Лас Вегас ще се лети с Virgin America, а от Лас Вегас до Ню Йорк с JetBlue (по препоръка на Георги), нощен полет.Тези 3 полета излязоха точно 390 долара.И на Virgin и на Spirit се записах в програмите им за лоялни клиенти.Техните програми ми изглеждат  по-добри от програмите на европейските им колеги.За презокеанските полети (Букурещ/София - Чикаго (15.08) и NY-Букурещ/София (03.09) ) в момента най-изгодното е с KLM през Амстердам, но на връщане полетът NY-Амстердам се изпълнява от Delta, което не ми се нрави много, цената е 930Е.Единствено AlItalia са по-евтини, но не ми се лети с тях.Мисля да изчакам още 1-2 седмици и да запазвам.Ако падне цена на Lufthansa за около 930Е мисля веднага да запазвам билетите. ;)

За презокеанския полет опитай Norwegian.com - те летят от няколко европейски летища директно до няколко американски летища. Онзи ден си взех от тях еднопосочен билет London Gatwick - New York JFK за смешната сума от 240 евро (с включен куфар и храна на борда). С малко повече късмет и напасване на полети от Букурещ/София може би крайната цена ще ти е доста по-приемлива. Поцъкай и разгледай варианти.

 

Между другото презокеанските полети на Alitalia хич не са зле - когато за последно ги ползвах до Чикаго самолета на италианците беше чисто нов и нямах никакви забележки.

 

Иначе JetBlue наистина са супер. Комбиниран билет Buffalo (Ниагарски водопад) - Las Vegas / Los Angeles - Miami на мен ми излезна едва $290, което за тези огромни разстояния е направо нищожно. И както Жоро вече е отбелязал само при JetBlue в цената е включен и чекиран куфар (при всички други американски авиокомпании куфара се плаща допълнително).

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ето, че са минали почти 2 месеца откакто търся самолетни билети до Щатите и цените са си все същите.Но добрата новина е, че намрих самолетни билети за вътрешните полети, които ме устройват идеално и ги запазих.От Чикаго до ЛА и от ЛА до Лас Вегас ще се лети с Virgin America, а от Лас Вегас до Ню Йорк с JetBlue (по препоръка на Георги), нощен полет.Тези 3 полета излязоха точно 390 долара.И на Virgin и на Spirit се записах в програмите им за лоялни клиенти.Техните програми ми изглеждат  по-добри от програмите на европейските им колеги.За презокеанските полети (Букурещ/София - Чикаго (15.08) и NY-Букурещ/София (03.09) ) в момента най-изгодното е с KLM през Амстердам, но на връщане полетът NY-Амстердам се изпълнява от Delta, което не ми се нрави много, цената е 930Е.Единствено AlItalia са по-евтини, но не ми се лети с тях.Мисля да изчакам още 1-2 седмици и да запазвам.Ако падне цена на Lufthansa за около 930Е мисля веднага да запазвам билетите. ;)

 

За Spirit програмата си е само тяхна и едва ли ще имаш практическа полза от милите освен ако не летиш честичко с тях. Подобно е и с Virgin America, те май са в алианс само с останалите Virgin-и :) Регистрирай се и в JetBlue, там ситуацията е същата... аз поне се кефя да си събирам пластмасовите карти за сувенир, но много често не ги пращат. Една с China Eastern ми дойде година след полетите ми с тях, хех. 

 

Не се притеснявай от презокеанските на Alitalia, ако презокеанския на Delta е като на United със сигурност италианчетата ще са много по-добре. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много ви благодаря за мненията!Сериозно се замислих за полетите на AlItalia, ще го обсъдя с другите членове на групата и нищо чудно да се лети с AlItalia.И без това обичам италианска храна, дано да ни нагостят с нещо хубаво. :) Аз мисля, че американските програми за лоялни клиенти са по-добри, защото там точките нямат срок на изтичане и може да прехвърляш точки от един профил на друг.Аз ще летя само с Virgin и JetBlue и съм се регистрирал само в техните лоялни програми.Нямам идея защо преди малко съм написал, че съм се регистрирал в лоялната програма на Spirit.Други партньори на JetBlue са Emirates и American Airlines, а на Virgin са Hawaiian Airlines, Singapore Airlines , пак Emirates и другите Virgin-и.С двата ми полета на Virgin ще натрупам 1250 точки, а 2500 точки струват най-евтините им еднопосочни билети.Проверих полетите на Norwegian, но те не летят до Чикаго, a да купя еднопосочен билет до Чикаго струва колкото билет Букурещ-Чикаго НюЙорк-Букурещ.

Връзка към коментар

Еми тогава въпроса е дали можеш полетите на JetBlue да ги запишеш към American или Emirates, но искрено се съмнявам. Обикновено партньорството на компании извън алианс се свежда да можеш да си купиш билет с мили за едните или другите, ама по полетите, които не са им кодшернъти получаваш една водица, ако имаш късмет цялата бутилка да си е за теб :) За храната в Alitalia не се прехласвай предварително де, аз никога не съм ял нещо запомнящо се в самолет :)

Връзка към коментар

Еми тогава въпроса е дали можеш полетите на JetBlue да ги запишеш към American или Emirates, но искрено се съмнявам. :)

 

За съжаление не може. Питах и не става.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Виж и този вариант само че е за 16.08

Bucharest to Chicago      

Flight 1 Saturday, August 16, 2014  

Departure:14:50 Bucharest, Romania - Henri Coanda Arrival: 15:35 Warsaw, Poland - Frederic Chopin   Airline: LOT Polish Airlines LO642 e

Aircraft: Embraer 175  

   

Change of plane required. Time between flights : 0:55.
 

    Flight 2 Saturday, August 16, 2014

  Departure: 16:30 Warsaw, Poland - Frederic Chopin Arrival: 19:05 Chicago, United States Of America - O'Hare International, terminal 5   Airline: LOT Polish Airlines LO3 e

Aircraft:Boeing 787-8 Dreamliner

цена 536.72€

Обратно предлагам следният вариант

451,64 € 
Крайна цена
Заминаване
нед. 31/08/2014 - Ню Йорк Букурещ

Turkish Airlines

  Заминаване 12:50 (JFK) пристигане  00:15 (OTP) спирания  IST Детайли

общо 988.36€

За 14 или 15 август варианта ти за пътуване с LOT е  близо със 100 € по-скъп

Редактирано от Костов
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ти за мнението!Иска ми се да тръгна на 15.08 и да се прибера 02/03.09, а и цената не ме устройва.

AlItalia, за моите дати, ми излизат поне 210 Евро по-евтини от другите авиокомпании, което е сериозна разлика в цената.Сега се колебая дали да чакам другите авиокомпании да си намалят цените или да запазвам с AlItalia.Принципно парите не са водещия фактор, но 210+ Е не са малко пари.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.