Прескочи до съдържание

Испания


Oldkozel

Препоръчани мнения

А, сетих се нещо за Алхамбра за билетите купени онлайн - физическите билети се вземаха от един автомат, изглеждаше като банкомат, трябва да се пъхне картата, с която са купени, така, че си носи същата карта. Така беше поне през 2008 г. не знам дали още е така...

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към коментар

Кредитната карта, с която са закупени билетите се представя при получаването им на място. Билетите може да се вземат и от гише. Часът на билетите е за двореца, но в рамките на 3 часа трябва да се премине през всичко.

Връзка към коментар

Кредитната карта, с която са закупени билетите се представя при получаването им на място. Билетите може да се вземат и от гише. Часът на билетите е за двореца, но в рамките на 3 часа трябва да се премине през всичко.

Билети за Аламбра(1 май) сме купили,изискването е само да се носят паспорт(или лична карта).Тъй като всички са на мнение ,че Алказар в Севиля не отстъпва по красота ,дали и там няма да има зверски опашки,липса на билети и т.н.Или просто да си отидем на касите и да си купим билети?

Връзка към коментар

Точно така: чете се Аламбра (х-то не се произнася). Гледат те много странно като кажеш "АлХамбра".

 

Продължавам отклонението от темата  :)

 

Това нещо като вица за Х-то в хасфалта в Арманли....и в Хамерика се чудят, ако не кажеш Айкия, обаче на свенска е Икея. Испанците h не го признават, но на арабски, от какъвто произход е наименованието, Al-Hamra, си се произнася.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние бяхме там в средата на септември и чакахме на опашка 15-20 минути. Не мисля, че ще е проблем закупуването им на място, но ако няма оскъпяване може и да ги вземете онлайн.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

След като изчетохме мненията решихме да направим обиколката по-човешка :)  Явно в Испания няма да мине номера 3 в 1.

 

Новият маршрут: Сарагоса (1 ден) - Барса (2,5 дни) - Валенсия (1,5 дни) - Куенка (0,5 дни) - Толедо (1 ден) - Мадрид (2 дни)

 

Останалото до 10 дни е фира път. Приемам предложения за леки отбивки от този маршрут (Монтсерат и Тарагона са отбелязани).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Новия маршрут е супер! Само искам да отбележа едно, защото го срещам в коментарите, а хората в Каталуня го считат за обида към столицата и отбора им. Барса се казва само и единствено на отбора, града е Барселона или съкратеното Барна(може да го срещнете написано на асфалта по магистралите). ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Новия маршрут е супер! Само искам да отбележа едно, защото го срещам в коментарите, а хората в Каталуня го считат за обида към столицата и отбора им. Барса се казва само и единствено на отбора, града е Барселона или съкратеното Барна(може да го срещнете написано на асфалта по магистралите). ;)

 

Извинявам се за грешното съкращения, не знаех, сега вече знам, мерси. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Привет магеланци,

 

прибрахме се преди малко от тура и ще нахвърлям някои неща, които ми се струват по-важни (без претенции да са изчерпателни и ангажиращи). Ще карам наред по програмата:

- ренткар: букнахме направо на сайта на Сикс, защото имахме доста път за малко време и исках по-голяма кола, която предполага и по-голяма франшиза. По-голямата франшиза обаче можеше да надхвърли лимита на кредитната ми карта (където "висяха" и букнати хотели) и затова не можахме да използваме сайта на Даниел ренталкарс.ком (на техния сайт за момента няма размер на франшизата за определен клас автомобили, но се работи по въпроса). Иначе цените на ренталкарс.ком са убиец. Впечатленията ми при следене на цените на ренталите беше, че Сикс с всеки наближаващ ден намаляше цените - затова и букнахме в последния възможен ден. Следваща изненада на гишето на Сикс на летището в Мадрид: бяхме букнали пежо 308. За 10 евро/ден повече ми предложиха БМВ автоматик (при цена в нета 20 евро/ден повече). Казах 5 евро/ден, те клекнаха и карах БМВ автоматик горе-долу на цена на пежото.

- Толтакси: Мадрид-Сарагоса 300км (1х1 евро + 1х8 евро); Сарагоса-Барселона 300км 1х30 евро; Барселона-Валенсия 370км 1х37 евро; Валенсия-Куенка-Толедо-Мадрид няма такси. Ако имах време щях да пусна навигацията да избягва платени пътища - във Франция не платих нищо, но опознах прованса :-) (не че се оплаквам, беше много красиво)

- Паркинги: некултурна работа. Платих близо 75 евро за частни паркинги, след което се ядосах и понеже колата беше с пълно каско я оставих на обществен паркинг. На следваща сутрин с "радост" забелязах, че са ми одрали задната дясна врата и калник :-( Изобщо паркирането там е ужас - 99% от колите са одрани, независимо от града. Имам чувството, че в Испания едва ли има каско за брони - паркират като побутват колите отзад и отпред, за да се наместят. даже бяхме свидетели като се сбутаха 2 коли - водачите даже не погледнаха има ли щети. Съветът ми е пълно каско, за да не видите задействане на процедурата с франшизата. БМВ-то беше само на 4200 км с точно 10 щети като го вземах.

- Карти за возене в метрото: ползвахме в Барселона и Мадрид. Картите са за КАЛЕНДАРЕН ДЕН, НЕ ЗА 24 ЧАСА или там колкото дни сте купили!!! Картата в Барселона ми е най-скъпото возене в метро в живота ми - 7 евро (ползвахме я само да се приберем няколко спирки до хотела с идеята, че важи 24 часа, а не 1 ден - купихме я в 21.17 часа :-D

- градове:

Сарагоса - разглежда се за 1 ден, цените на забележителности, ядене и хотели ниски.

Барселона - бяхме планирали 2 дена, станаха 3 дена. Цените на забележителности са суперкорави - както коментира един мой роднина в такива случаи: тези не познават парите, а гледат небето и определят цените! Дадохме за двама към 200 евро за входни такси. Обръщам внимание на Саграда фамилия: купувайте си билети онлайн. ако нямате билети чакате 2-2.30 часа на опашка. На касите може да се купят билети САМО за същия ден. входът за кулите бързо се изчерпва и така след 2.30 часа влизате само в църквата без кулите. редиш се на опашка за билет, после за влизане, после за излизане. спестете си поне тази за билети. Паркът Гюел: пак си купете билете онлайн. Има часове на влизане през 30 минути и пускат само хора за този интервал. билетите свършват бързо (или има за вход след 4 часа, а наоколо няма друго за разглеждане и трябва да си губиш времето) и се въртиш в парка да надничаш през оградите като диверсант. другите забележителности имат по 10-15 човека опашка и е ОК.

Валенсия - 1 ден стария град е ОК и 1/2 ден за аквариума. Отново билети онлайн за аквариума, защото опашката е няколко ката. А ако е уикенд или почивен ден в Испания направо става умопомрачително. Цените са харабия (без аквариума, който си беше към 27 евро/човек)

Куенка - 2 часа, обаче бих сложил поне 4 часа. Има страхотни заведения с гледка на запад. Цените са ниски.

Толедо - 1 ден се разглежда, ако имах 2 дена щеше да е супер. Най-много ми хареса от всичко - близо е до Мадрид и пак ще отида :-) Цените са ОК. До входовете на забележителностите продават червени туристически гривни за 8 евро - дават вход до 6 обекта, за които на парче трябва да платиш 15 евро. Голяма част от забележителностите имат свободен вход, но трябва да имаш време и да дебнеш.

Мадрид - за 1 ден го оръшкахме + 1/2 ден в парка Ретиро. Цените са ОК, няма нужда от онлайн. Палацо Роял е супер.

 

Който иска някакво допълнително инфо да драсне на ЛС ;-)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.