Прескочи до съдържание

София - Берлин - Исландия и обратно с AirBerlin


Препоръчани мнения

Покрай разразилите се разговори за Исландия :) и понижаването на цените на AirBerlin имам въпроси за билети:

 

дати:

2 - 11 септември

SOF - TXL > 97.03 евро

TXL - KEF > 230 евро

Отиване и връщане.

Отделни билети.

 

Питането ми е, възможно ли е на същата цена да закупя един самолетен билет и какъв е начина.

 

ITA Software ми изкарва близка до тази стойност - € 393.43, но не я намирам никъде по сайтовете.

 

Притесненията са ми в първата част на пътуването. 1 час и 40 мин. да си вземем куфарите и да се чекираме наново за следващия полет и затова искам ако е възможно всичко да е на един билет.

Разглеждал съм също вариант SOF-TXL Bulgaria Air, а TXL-SOF с AirBerlin(по-малък престой на връщане), но нашите ми се виждат много рискови с правилното доставяне на куфарите...

Редактирано от Light
Връзка към коментар

В общия случай цената на отделните отсечки не отговаря на цената на целия билет, някой път целия билет може да е по-евтин от първата отсечка до Берлин например :)

 

Риск си е прекачването за 1ч и 40, може да добавиш по ден в Берлин, ако имаш възможност. 

 

Билета е фантомен, излиза в орбитз, но като пробваш да го купиш гърми, някъде по условията ITA не го комбинира правилно явно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да така е. :) Миналата година София-Исландия билета беше 135 евро със същата компания, но едно, че чекина беше директно до крайната точка, второ полета от София беше 1 час по-рано и времето за прикачване беше 2 ч. и 40 мин.

Не е опция добавянето на ден в Берлин, освен ако не се появи изключително добра оферта.

 

Забравих да допълня, Крайния срок за купуване на билети е понеделник 3-ти март.

Ако до тогава не се яви нещо ще купуваме и ще поемем риска....

Връзка към коментар

Абе нещо еърберлинците са объркали ми се струва, защото на сайта им не може да се купи такъв билет, без значени цената. А в разписанието го има. И по принцип те продават билети с прекачване, 1:40 време за прехвърляне не е прекалено малко, както и да го погледнеш. Може да пробваш да им се обадиш (през скайпа де) да видиш по телефона дали ще ти продадат билет, или поне да знаят че има проблем.

Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Абе нещо еърберлинците са объркали ми се струва, защото на сайта им не може да се купи такъв билет, без значени цената. А в разписанието го има. И по принцип те продават билети с прекачване, 1:40 време за прехвърляне не е прекалено малко, както и да го погледнеш. Може да пробваш да им се обадиш (през скайпа де) да видиш по телефона дали ще ти продадат билет, или поне да знаят че има проблем.

Да. Няма един билет София-Кефлавик  отиване и връщане, ако за това говориш.

Има само еднопосочен такъв, който е на стойност 308.33 евро.

Иначе по отделно отсечките си ги има.

Следя ги откакто съм се върнал от Исландия  :lol:

До миналата седмица, билетите постепенно поскъпваха, като бяха достигнали близо 410 евро двата, когато изведнъж ги свалиха на 220 евро + таксата 9,50=230 Берлин-Кефлавик и 97 евро София-Берлин.

Редактирано от Light
Връзка към коментар

Купихме отделни билети. Обща цена 327 евро на човек. 

 

Но първо се обадихме, казаха, че има проблем с билетите в сайта и да сме изчакали 30 мин. и всичко щяло да излезе. Един билет на цена 2400 евро за 4 човека, което е почти двойно спрямо отделни билети. 

Обадихме се втори път. Питахме ги може ли да ни обединят двата билета на цените, на които можем да ги закупим по отделно, като обяснихме, че единственото, което желаем и ни притеснява е чекиране на багажа до крайната точка, обаче си държаха на своето, все едно говорим за различни неща, като по време на обясненията взеха, че затвориха.

Всъщност не знам какво е трабвало да се промени, като и сега нещата са си същите. Само дето билета  София-Берлин е станал 127 евро, т.е. 30 евро повече, Берлин-Кефлавик си е 230 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.