Прескочи до съдържание

Здравейте и от мен


Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци,

Казвам се Калоян от Пловдив съм и съм на 24 г. Сега живея в Ница (Франция), преди това съм живял в Лион и Реюнион (отвъдморски департамент на Франция в Индийския Океан), работил съм в Претория, ЮАР. 

Студент съм последна година по Международно право със специалност Сътрудничество за развитие и всичко, което е свързано с развиващия се свят (не обичам термина "третия свят") ми е страст. Особено се интересувам от Африка, но и страните от Южна Азия, Карибите и Тихоокеанските държави са ми страст.

Следващото ми пътуване е предвидено за Венеция, а след това Мароко, Гамбия и Сенегал (живот и здраве). 

Поздрави :)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Здравейте отново,

До Реюнион летях еднопосочно, с директен полет от Лион за около 450€. Оттам до Париж, година по-късно платих 550 €.  Но двупосочните билети са около 860 е, може да се намери и за 500 е с ХL Airlines от Марсилия.

4 френски компании летят до там, но спряха полетите от провинцията, освен от Марсилия. Другите са реюнионската Air Austral, с която летях на отиване, Air France и Corsair, а също и Air Mauritius.Това беше едно от най-уникалните места, на които съм бил, не ми се тръгваше и честно да си кажа, мисля да се установя там след някоя и друга година. Има всички удобства на Франция, здравеопазване, образование, инграструктура, работа също може да се намери, заплатата е френска, ЕС е, а е на тропиците и е вечно лято - какво по-хубаво. 

Бих разказал повече, но не знам под каква форма. Тема, пътепис? Мисля да направя албуми от Мадагаскар и Реюнион, може да е интересно. :) 


 

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Здравейте отново,

 

До Реюнион летях еднопосочно, с директен полет от Лион за около 450€. Оттам до Париж, година по-късно платих 550 €.  Но двупосочните билети са около 860 е, може да се намери и за 500 е с ХL Airlines от Марсилия.

 

4 френски компании летят до там, но спряха полетите от провинцията, освен от Марсилия. Другите са реюнионската Air Austral, с която летях на отиване, Air France и Corsair, а също и Air Mauritius.Това беше едно от най-уникалните места, на които съм бил, не ми се тръгваше и честно да си кажа, мисля да се установя там след някоя и друга година. Има всички удобства на Франция, здравеопазване, образование, инграструктура, работа също може да се намери, заплатата е френска, ЕС е, а е на тропиците и е вечно лято - какво по-хубаво. 

 

Бих разказал повече, но не знам под каква форма. Тема, пътепис? Мисля да направя албуми от Мадагаскар и Реюнион, може да е интересно. :) 

 

 

 

 

Ако искаш по-неформално пускай отделни теми в съответния подфорум за дестинации и разказвай. Ако искаш може и като пътепис да го оформиш с истории и снимки, както прецениш :)

Връзка към коментар

Здравей !

Интересна биография , още повече като се има предвид възрастта ти !

имам някои въпроси към теб . за сега ще ти пиша лично съобщение . стига да нямаш нищо против .

Връзка към коментар

Здравей !

Интересна биография , още повече като се има предвид възрастта ти !

имам някои въпроси към теб . за сега ще ти пиша лично съобщение . стига да нямаш нищо против .

 

Ако не е прекалено лично може и публично да ги обсъждате, сигурен съм че информацията ще е полезна и интересна и за други хора :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Георги , съгласна съм с теб !

затрудненията ми идват от това ,че английският ми не е на достатъчно добро ниво , а френски не съм учила , едва ли и ще уча занапред .

също така се чудя , дали тук е удачно да питам( все пак  фокуса трябва да е върху представянето на новите "магеланци") , дали да отварям специална тема или да издиря във форумите подобна и да се включа там .

иде реч за Ница , за сега въпроси за обществения транспорт  . открила съм няколко сайта , но по причини , които по-горе споделих , не разчитам добре информацията , съответно се съмнявам , дали споделянето им на този етап би било полезно на някого .

какво ще ме посъветваш ?

 

Калоян , стартирам разглеждането на снимките ти !

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте отново,

Пуснах пътепис за Реюнион, все още изчакващ. Предполагам, че трябва да се валидира от Админа. 

Антония, чакам темата Ница, за да ти дам цялата информация, която те интересува :) 

Поздрави, Калоян

Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...

Още не съм излизал, за да дам информация. Предполагам, че улиците са празни и има засилено полицейско присъствие. Цяла нощ имаше линейки и сирени по улиците. Тук още снощи пристигнаха министъра на вътрешните работи Казньов и министъра на здравеопазването Турен, Днес май ще дойде и Оланд. Не мога да бъда 100 процента сигурен, но си мисля, че рискът в голямата си част е отминал и ако сте планували пътуване насам, няма нужда да го отлагате. Просто бъдете по-нащрек, че знае ли се... Човек никъде не е в безопасност вече. Но не мисля, че ще допуснат да се случи втори път нещо. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.