Прескочи до съдържание

Пътуване в и около Сингапур Май 2014


Препоръчани мнения

Здравейте,

Организирам пътуване при наши приятели в Сингапур със съпруга ми и сина ни - на 5,5 г. Вече се сдобихме с билети София - Сингапур на 30.04. и връщане на 13,05., за които и вие ни помогнахте :))) Сега прдстои, и вече е време да организираме подробностите и да решим на кои още две места да отидем. Сега като чета по-подробно не съм сигурна, че сме избрали най-доброто време. Във Виетнам е началото, а в Индонезия - края на дъждовния сезон.

Колебая се между Виетнам/ Камбоджа/ Тайланд или Ломбок/ Гили и още нещо. Като че ли е добре да изберем един регион. Иска ми се да видим по-автентични места, племена, каяци, някой лазурен плаж, вулкани, селца, но пък с детето и за толкова кратко време не знам дали можем да пътуваме много. Принципно сме планинари и сина ни е издръжлив и може да ходи доста.

В момента нямам време да чета много, за съжаление и много ще се радвам да споделите опит и идеи!

Ели

 

Връзка към коментар

Дъждовният период в Индонезия не би трябвало да те притеснява - вали по часовник и след половин час няма и помен. Според мен Ломбок и Джили островите са най-малко интересните за толкова кратко време - Суматра, източна Джава, Убуд, Лабуан Баджо ( о-в Флорес).... Всеки остров си е интересен и уникален. Друг е въпроса колко далеко искаш да стигнеш.

Редактирано от stefanrusev
Връзка към коментар

Според мен Сингапур е перфектната изходна точка за региона.

Възможностите са наистина много. Хвърли един поглед за кратките полети (1-3 ч.) на Tiger и AirAsia и действайте смело.

Ако предпочиташ по-диви места - Ломбок и Джили или другите острови, както те е посъветвал stefanrusev ще ви допаднат. Ето пътепис

Иначе класиката е Бали - "автентични места, някой лазурен плаж, вулкани, селца". Ако завали здраво - балийски масажи в хотела и SPA. Ето пътепис.

Камбоджа и по-точно Сием Рип за 2-3 дни също не е за пренебрегване, JetStar от Сингапур.
Мелака (градска дестинация) в Малайзия, мисля не е лоша идея от Сингапур.

За толкова време едва ли би могла да се насладиш напълно на Тайланд.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не мисля, че може да сбъркаш с който и да е от вариантите, но така изброените от теб изисквания: деца, плаж, вулкани, просто Бали изпъква като едноличен лидер :) Останалите държави ги оставете за друг път. Евентуално Камбоджа може да включите Ангкор за 2-3 дни, но може да стане леко претрупано. 

 

Аз на ваше място бих направил една хубава обиколка на Бали, не повече от 2-3 дни в Кута, а хубавите плажове са основно на съседни острови. 

Връзка към коментар

Според мен Сингапур е перфектната изходна точка за региона.

Възможностите са наистина много. Хвърли един поглед за кратките полети (1-3 ч.) на Tiger и AirAsia и действайте смело.

Ако предпочиташ по-диви места - Ломбок и Джили или другите острови, както те е посъветвал stefanrusev ще ви допаднат. Ето пътепис

Иначе класиката е Бали - "автентични места, някой лазурен плаж, вулкани, селца". Ако завали здраво - балийски масажи в хотела и SPA. Ето пътепис.

Камбоджа и по-точно Сием Рип за 2-3 дни също не е за пренебрегване, JetStar от Сингапур.

Мелака (градска дестинация) в Малайзия, мисля не е лоша идея от Сингапур.

За толкова време едва ли би могла да се насладиш напълно на Тайланд.

 

Само за Мелака да допълня - ходил съм, не е като да е безинтересно (исторически град, ако не е столица в момента, поне е бил столица дълго време), но в никакъв случай не е достатъчно интересен, за да се лети от Сингапур до там при наличие на много други алтернативи. За мен храмовете на Ангкор (Сием Рийп - Камбоджа) са най-интересното нещо в района от културно-историческа гледна точка, освен това са изключително красиви (повече са ми останали в главата от Мианмар даже). Преспиването щеше да е по-евтино само ако беше безплатно или ако ни плащаха за това. Идеална дестинация от Сингапур за 2-3 вечери, освен ако не искат плаж/море. Това с уговорката, че не съм ходил в Индонезия, където също изглежда да е много интересно и е близо и удобно да се отиде от Сингапур.

 

Ако искат градове - Сингапур е също идеална комбинация с Куала Лумпур (не съм чел нагоре дали е обсъждан варианта), ще видят два космополитни града в района (първият път даже в КЛ ми беше харесало повече от Сингапур, после взе да ми омръзва).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ви за мненията и снимките! Аз все още се колебая... Билета между Виетнам и Камбоджа е скъпичък.. ако имахме време бих пътувала с автобус.

Изглежда има привърженици и за двете дестинации :)) Приятелите ни от Сингапур казват, че Бали е малко като Слънчев бряг - комерсиално и строителна площадка.... това ме притеснява....

Връзка към коментар

Благодаря ви за мненията и снимките! Аз все още се колебая... Билета между Виетнам и Камбоджа е скъпичък.. ако имахме време бих пътувала с автобус.

Изглежда има привърженици и за двете дестинации :)) Приятелите ни от Сингапур казват, че Бали е малко като Слънчев бряг - комерсиално и строителна площадка.... това ме притеснява....

 

От културно-историческа гледна точка Виетнам няма нищо общо с мащаба на храмовете Ангкор в Камбоджа, аз бих ги предпочел без да се замисля.

 

post-794-0-92024300-1394545605_thumb.jpg

 

От плажна гледна точка бих препоръчал Тайланд - летите до Краби, от там може да се отиде на различни места, където да е по-диво без много застрояване, лазурна прозрачна вода (каквато в Бали няма), примерно в по-отдалечената част на Phi Phi островите (линк към албума ми от там):

 

post-794-0-26046700-1394544901_thumb.jpg

 

post-794-0-56933000-1394544936_thumb.jpg

 

post-794-0-33132200-1394546316_thumb.jpg

 

post-794-0-90704000-1394546454_thumb.jpg

 

Племена няма, но има морски цигани :)

 

post-794-0-46448100-1394546403.jpg

 

Или на Railay Beach (полуостров, до който обаче се стига само с лодка):

 

post-794-0-19382400-1394545212_thumb.jpg

 

post-794-0-85924700-1394545247_thumb.jpg

 

Предполагам, че има удобни и евтини полети от Сингапур до Краби. Ако аз бях на ваше място, за 13 дни бих направил точно Сингапур, Ангкор и море в Тайланд. Ако няма много удобни полети и за двете бих комбинирал Сингапур с Куала Лумпур + храмовете в Ангкор (Сием Рийп) или море в Тайланд, ако все още не ми стига времето, бих резнал и КЛ.

 

Или пък бих направил Сингапур + Индонезия, но не и о-в Бинтан (близо е до Сингапур и масово ходят там с бързи кораби).

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 Бали е малко като Слънчев бряг - комерсиално и строителна площадка.... това ме притеснява....

Въобще не се притеснявай. на отиване спряхме за 3 ношувки в Ubud , а на връщане още толкова в Sanur и нищо подобно на нашите "курорти" не видях. Ако решите да хванете в тая посока не пропускайте Labuan Bajo и комодските варани. Разходката до Rinca  на връщане е комбинирана с 2-3 часово шнорхелуване на някое малко безлюдно островче. Ние си избрахме (всъщност капитана държеше да ни заведе) Kelor - невероятно!!!! И досега съжалявам че не взех нещо за снимане под вода... Гмуркайте се с дрехи че много бързо се изгаря :(

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да се присъединя към stefanrusev, в Бали има едно място, което е слънчевбрягско и то е около Кута (за това и отбелязах да не се задържате там). В Денпасар мисля, че също няма какво интересно да се види. 

 

Но около това говорим за една от най-древните култури, които все още са запазени. Храмове, обичаи, оризови полета, вулкани. Цялата западна част на острова пък е национален парк, където има птици, които никъде другаде не се срещат по света. Гмуркането е лесно достъпно и също е от световна класа (със забележката, че не съм сигурен как е през май). 

 

Хващате си един личен шофьор, който да ви разкарва всеки ден из острова като спите на различни места, минете през традиционни селца и ще си изкарате страхотно. Това за 7 дни, още 2-3 дни до Labuan Bajo, останалите за Сингапур и сте готови. Аз имах едно пропаднало пътуване при почти завършен план за Бали и още ме е яд, но ще си наваксам обезателно. Точно така го бях планирал.

 

Идеята на FlyTraveler с Камбоджа и Тайланд е също супер, само вижте от логистична гледна точка как ще се наместят полетите. Ако трябва ще помагаме. Но до Виетнам няма да имате време да стигнете и да се върнете при общо 14 дни в региона според мен, оставете за друг път. Това го казвам при положение, че Виетнам е първата държава в региона, която искам да посетя отново. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сега се усетих, че Май месец изобщо не е добро време за море в Тайланд (западното крайбрежие) - сезон на мусоните е, без малко да ви подведа, извинявам се. Забравете за Краби и Пи Пи островите през Май.

Връзка към коментар

Щом имате приятели в Сингапур, мисля, че спокойно повече от седмица ще ви е интересно.

Хубавото там е, че и в лошо време има какво да правите и разглеждате (имаме вече няколко пътеписа във форума)

Мелака от Сингапур може с автобус (230 км, 3 часа). Прав е FlyTraveler - говорим за градски тур и бих добавил - еднодневен.

Понеже epachkova спомена плажове и вулкани, индонезийските острови са много удобни от SIN.

Иначе, ако идеята би могла да се измести към градски турове - твърдо KL, може да се комбинира с индийски храмове.

Ако ще бъде "културен туризъм" - 2-3 дни в Сием Рип е възможно най-мащабното и запомнящо се.

Според мен Виетнам и Тайланд заслужават по-дълго време, главно заради повечето места, които биха представлявали интерес. През май месец следва да се съобразява времето, като е добре "да има време, за лошо време" :). Имат визи (не че е проблем, но е още една процедура, най-вече ако не са VOA), а тук доколкото разбирам идеята е да се отскочи за ден-два.
 

Връзка към коментар

Охххххх, всичко ми звучи много интересно. Градските турове отпадат. Трудно ми е да избера, но мъжа ми наклони везните и се насочваме се към план А - Сингапур 3 дни, Камбоджа/ Виетнам (Сайгон) - 2/ 6 дни или нещо такова. Чудя се ще ли можем да се организираме добре за автобус+ лодка между двете места. Ще отнеме време, но пък ще е по-бюджетно и вероятно ще е интересно.... Или да помислим за повече време за делтата на Меконг или малко на север (Хой Ан). :)

Връзка към коментар

Хой Ан може би ще отпадне заради транспортни неволи, на практика трябва да отделите още два дни да отидете до там от Сайгон и да се върнете после, не знам дали ще успеете да ги сместите. Иначе звучи добре. За полетите към Камбоджа опциите са следните:

 

Директно от Сингапур с jetstar, http://jetstar.com:

 

2014-03-12_09-24-17.png

 

Това е около 80 евро, сингапурски долари, не щатски :) 

 

Или от Куала Лумпур с Air Asia (http://airasia.com), ако случайно искате да идете ден по-рано или да се разходите и там:

 

2014-03-12_09-25-34.png

 

Това са около 30 евро. Даже според мен хванете полета от Куала Лумпур още на втори, същите цени са. Допускам, че ще хванете следобедния полет, което няма да ви остави време да обикаляте храмовете, но ще се помотате из Сием Реп, ще се настаните и т.н. 

 

3-4 май обиколка на храмовете. Наистина не мисля, че има смисъл да го правите, ако отделите само ден за тях. 

5 май сутрин рано може да станете за изгрева над Ангкор Ват, след което да хванете Mekong Express за Пном Пен. Не се притеснявай с организацията, на практика всеки хотел в Сием Реп може да запази билети. 

 

5 май по обяд пристигате в Пном Пен, оставате там за вечерта. Според мен да изпраскате 13 часов автобусен или морски преход наведнъж ще е доста натоварващо, за това и престоя в Пном Пен. Понеже сте с деца може би извращенията на червените кхмери няма да ви допаднат да ги гледате, за това без училището и Killing Fields. Има какво да се види в Пном Пен за един следобед, улица Георги Димитров и булеварда със знамената пред реката са супер за шляене. Има и 1-2 будистки храма, всъщност може би само там ще можете да видите будистки храм в цялата програма. 

 

6 май поемате към Сайгон или с лодка или пак с Меконг Експрес. За лодката прочетете, че май имаше някакъв филм от рода на, че терминала на пристигане е отделен от другия транспорт и на слизане буквално ви нападат една камара желаещи да ви носят куфара и да ви карат. Сигурно ще се случи по време на цялата обиколка между другото, тук-туци редовно ще си предлагат услугите в Камбоджа. Ако им отказвате без да се замисляте няма да има проблем. 

 

7-8-9-10 май за Сайгон. Може да отделите един ден за разходка по Меконг, определено. Повечето турове мисля са с преспиване в къща на "местно" семейство. Търси се някаква автентичност, не знам до колко е постигната. Може и до тунелите от виетнамската война да отидете, това е половин ден, става и за деца. В музея на войната в Сайгон може да не е много подходящо за тях, има кофти снимки макар и черно бели. 

 

Евтин полет на връщане за съжаление е само с кацане в Куала Лумпур, не е голяма грижа, ако на отиване сте избрали полета на jetstar, може да разгледате KL сега. 

 

2014-03-12_09-35-54.png

 

 

И последните 2  дни пак за Сингапур. Можете да ги изманеврирате +- един ден тук-там, но според мен се получава доста стегнат и приличен план. 

 

Вижте само виетнамската виза да оправите, защото при пресичане на земна граница нямаме Visa on Arrival, трябва да сте с визите в паспорта като идете на пункта. Или поне така беше през 2010. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Всъщност, като се замисля може да обърнете посоката на пътуването - да започнете от Виетнам. Така финтирате изискването за виза, че даже и самолетните билети се връзват по-евтино. 

 

Kuala Lumpur - Ho Chi Minh:

 

2014-03-12_09-47-01.png

 

Siem Reap - Singapore:

 

2014-03-12_09-47-30.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ей, супер, аз гледах Jetstar, но друго си е опитното око :))

Благодаря, Сега ще разгледам подробно. Но звучи много добре :)))

Само не разбрах това с финтирането на визата какво имаш предвид. Как се спестява?

Връзка към коментар

Има предвид, че ще летите и ще вземете такава бързо на летището, а ще си спестите предварителното вадене на такава за сухопътната граница.

Редактирано от Тони
Връзка към коментар

Да, както каза Тони. Четох наскоро, че са затегнали режима за виетнамски визи от посолствата, подобно на китайските искат покани, разпечатка от туроператори и подобни дивотии. Тази виза ще ти е необходима, ако пресичаш по земя Камбоджа-Виетнам. А ако кацнеш директно в Сайгон ще ти издадат виза на летището, преди това ти трябва само потвърждение, което се издава масово от агенции във Виетнам, ето един сайт, който го препоръчват по форумите и е от най-евтините: http://www.vietnamvisapro.com/

Връзка към коментар

Ето и плана ни:

 

01,05.2014 - 13:35 ч.-                                                       пристигане в Сингапур (Бритиш)
 

01, 02, 03, 04.05. - в Сингапур
 

05.05.2014 - dep. 07:15-arr. 08:15                                  заминаване за Ho Chi Minh (Jetstar)
08/09.05. 2014 - dep. 08:20 - арр. 09:20 -                     заминаване за Siem Reap (Cambodia ankgor air) или с автобус/ лодка
plan A: 11.05.2014 - dep. 15:35- arr. 18:40 -                  заминаване за Singapore (Jetstar)
plan B: 11.05.2014 или 12.05. - dep. 08:35- аrr. 11:35 - заминаване за Kuala Lampur (AirAsia) и после влак за 6 часа. до Сингапур

Преди 11.05.2014 няма полети или са много скъпи към Сингапур/ КЛ.
11, 12 и 13.05 - в Сингапур

13,05.2014 - 23:00 ч.                                                          отлитане за София (British)

 

 

Сега остава да проверя визите и хотелите. Георги, благодаря за инфото по въпроса, вероятно нямаше да го открия сама.

Редактирано от epachkova
Връзка към коментар

https://catmekongexpress.com/schedule.html - автобус - 14 часа  и 26$ на човек. Спира се на всеки3 часа за почивка и автобусите не са по-зле от нашите междуградски.

С лодка е малко сложно - трябва да се преспи  на границата в Chau Doc,на другия ден 5 часа бърза лодка до ПномПен, но до СиемРеп едва ли ще има такава в сухия сезон ( април-юли). За сравнение круизните лодки го правят за 5-8 дни...

Най-бързия , и най-скъпия вариант, е самолета - 180$ (без трансферите, а едни от най-големите и непредвидени разходи са именно такситата.Мисля че освен в Индия навсякъде те са по-скъпи от българските)

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

Благодаря за съветите досега! Мисля, че програмата се заформя много добре!

За визата все пак ще се опитам да ги извадя от Бг. Засега мислим да пътуваме сухопътно.

Опитвам да поръчам билети за Виетнам и Камбоджа от Jetstar, но при попълването на данните ми иска destination number. Защо ми иска такъв телефонен номер? Аз още не знам къде ще преспим и т.н.?

Редактирано от epachkova
Връзка към коментар

Здравейте,

Благодаря за съветите досега! Мисля, че програмата се заформя много добре!

За визата все пак ще се опитам да ги извадя от Бг. Засега мислим да пътуваме сухопътно.

Опитвам да поръчам билети за Виетнам и Камбоджа от Jetstar, но при попълването на данните ми иска destination number. Защо ми иска такъв телефонен номер? Аз още не знам къде ще преспим и т.н.?

 

Това е телефон за връзка, ако има промяна в полетите и т.н. Дай си нормален телефонен номер и няма да имаш проблеми. 

Връзка към коментар

Ами май не е точно така... по горе при персоналната информация си дадох телефона, после в отделно каре ми иска destination number, аз го разбирам като телефон на мястото, където отиваш:

Personal details
Title*
Full name*
Email*
Confirm email*Jetstar will send all important travel information for all passengers (itinerary, tax invoices and flight updates) to this email address.
copy mobile number
to all fields
Mobile phone* Jetstar will use your mobile number if we need to contact you regarding your booking or flight
Keep your itinerary handy in an SMS!Please send me a copy of my booking itinerary as an SMS ($0.90)
Home phone
Destination phone*
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.