Прескочи до съдържание

Пътуване в и около Сингапур Май 2014


Препоръчани мнения

Здравейте,

Имам две чуденки.

1. Казвате, че 2-3 дни са ок за Сием Реап. Ако пристигнем с автобус сутринта/ на обед на 09.05... и си тръгнем на 11.05. Много разкъсано ли става............... специално за обиколка на Анкгор.

2. Стигнах и до момента с хотелите в Камбоджа и Виетнам. Георги, по твои препоръки мисля да взема стая за Сием Реап за 09-11.05. тук: http://www.booking.com/hotel/kh/motherhome-guesthouse.en.html?aid=368032;inj=1 Изглежда добре, на супер цена :) Само, че в момента си вадя кредитна карта (оказа се, че иска доста време - около две седмици) и може и да изпусна офертата :( Предполагам, че няма друг начин, освен с кредитна карта? Хем плащането става на място.

3. Имате ли препоръки за хотел във Сайгон, особено ако пътуваме с абтобус към Сием Реап.

:)

Не била лесна цялата тази галимация за 2 месеца..........

Редактирано от epachkova
Връзка към коментар

1. Автобуса от Пном Пен пристига около 14.30-15.00 така че едва ли ще успеете за Ватовете, а и не си заслужава да плащате вход за 2-3 часа. Един ден стига за малкия кръг

2. В сайта на гестхауза дава много по-ниска цена от букинг. Ние спахме в http://www.momguesthouse.com/index.html - много добро попадение и е на 50м от Вашия избор - 23$ двойката

3.  Доколкото виждам, автобуса тръгва от същото място където и  спира ,където им е офиса в ето този район ( туристическия)  http://bando24h.com/index.html?_objId=9&param=tim+xe+buyt,+buyt,+xe+buyt,+bus,+find+bus,+ban+do+24h,+map+24h  където бяхме отседнали -http://www.booking.com/hotel/vn/saigon-mini-5.html?aid=304142&label=postbooking_confemail#map_opened

Редактирано от stefanrusev
Връзка към коментар

Относно автобуса можеш да провериш и ето тия - http://www.giantibis.com/  - малко по-скъпи са но според мненията в трипадвайзора са много по-удобни и комфортни. Доколкото виждам офиса им в Сайгон е 100тина метра  от тоя на Меконг.

Преди 3 години не бях чувал за тях и пътувахме с МеконгЕкспрес -старички и не много удобни автобуси.,без климатик.  Иначе се стараеха хората..

П.С  О! Имат дори и безплатен нет!!!

Редактирано от stefanrusev
Връзка към коментар

За Сайгон хвърли един поглед на Mifuki Hotel. Аз него съм пробвал и беше добър. Намира се в Quan 3 и е удобен за разходки пеша. Повечето хотели са в този район, така че няма да ти е трудно да си харесаш нещо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

Имам две чуденки.

1. Казвате, че 2-3 дни са ок за Сием Реап. Ако пристигнем с автобус сутринта/ на обед на 09.05... и си тръгнем на 11.05. Много разкъсано ли става............... специално за обиколка на Анкгор.

2. Стигнах и до момента с хотелите в Камбоджа и Виетнам. Георги, по твои препоръки мисля да взема стая за Сием Реап за 09-11.05. тук: http://www.booking.com/hotel/kh/motherhome-guesthouse.en.html?aid=368032;inj=1 Изглежда добре, на супер цена :) Само, че в момента си вадя кредитна карта (оказа се, че иска доста време - около две седмици) и може и да изпусна офертата :( Предполагам, че няма друг начин, освен с кредитна карта? Хем плащането става на място.

3. Имате ли препоръки за хотел във Сайгон, особено ако пътуваме с абтобус към Сием Реап.

:)

Не била лесна цялата тази галимация за 2 месеца..........

 

1. Не е разкъсано, но ще пропуснете няколко храма. Отделете времето на 9-ти за Ангкор Ват. На 10 направете някой от кръговете, на 11 може да станете за изгрев и така. 

 

2. booking.com приема и дебитни, може с нея да пробваш. Иначе цената си е такава, и ние спахме на подобна, т.е. не е промоция, която може да изпуснеш :)

 

3. Виж къде тръгват автобусите за сием реп и гледай хотела да е наоколо, евентуално да си спестите драма с таксита в последния момент, надцакване от шофьора и подобни. Ние така си взехме хотел на пешеходно разстояние от спирката на автобуса. Но не бих го препоръчал, не беше нищо особено, макар и доста чисто, приятно и модерно в една забутана уличка. Ако настояваш ще го изровя от архива да видя кой беше. 

Връзка към коментар

Аз също съм писал мобилния си номер при Jetstar , това е просто формалност.

Да се има предвид , че това е лоу кост и за чекиран багаж и храна се плаща допълнително. За сметка на това чекирането на летище е безплатно.

 

Преди дни говорихме с чужденци идващи точно от Виетнам и споменаха , че са имали доста проблеми с визите на място , но не разпитах за какво точно става въпрос. Бяха австралийци и може би е наистина добра идея по възможност всичко да е уредено още от тук.

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Благодаря ви.

Успях да букна хотел в Сием Реап с дебитна. Сега се захващам и в Сайгон - път и хотел.

Но пък World Nomads не приемат май дебитни карти. Поне когато опитах са си купя застраховката ми съобщава, че банката ми отказва плащане (с дебитната карта).

За визи ще приуча тези дни и ще опитам да направя от тук при всички положения.

Да, прие ми мобилния телефон.

Георги, това, което казваш: "Отделете времето на 9-ти за Ангкор Ват. На 10 направете някой от кръговете, на 11 може да станете за изгрев и така." Не ми става ясно каква е разликата между 9ти и 10ти. :) И исках да те питам - би ли ни заел твоята книга за Анкгор Ват?

Редактирано от epachkova
Връзка към коментар

Благодаря ви.

Успях да букна хотел в Сием Реап с дебитна. Сега се захващам и в Сайгон - път и хотел.

Но пък World Nomads не приемат май дебитни карти. Поне когато опитах са си купя застраховката ми съобщава, че банката ми отказва плащане (с дебитната карта).

За визи ще приуча тези дни и ще опитам да направя от тук при всички положения.

Да, прие ми мобилния телефон.

Георги, това, което казваш: "Отделете времето на 9-ти за Ангкор Ват. На 10 направете някой от кръговете, на 11 може да станете за изгрев и така." Не ми става ясно каква е разликата между 9ти и 10ти. :) И исках да те питам - би ли ни заел твоята книга за Анкгор Ват?

 

За книгата ще се разберем на лично :)

 

Иначе малко информация за храмовете. Разпръснати са на доста широка площ и общо взето последователността, в която може да се обиколят ефективно без да повтаряш много маршрутите е в т.нар. два кръга - малък кръг и голям кръг. Всеки от тях отнема цял ден. Ангкор Ват е част от големия кръг, ако не се лъжа и обикновено в графика се включват няколко часа там. И така, при два пълни дни правиш двата кръга, които са според мен програма минимум. Има много храмове извън двата кръга, но до тях транспорта е по-труден и отнемат повече време. 

 

За това на 9-ти като пристигнете следобед ще имате необходимите няколко часа за Ангкор Ват, евентуално залез от хълма (забравих му името). На 10-ти правите един от двата кръга, или може и личен план да си сглобите, но не пропускайте Ta Prohm, от най-изумителните храмове е, там където дърветата са се впили в камъните и са ги разбили. 

 

163106_475501342964_1344259_n.jpg

 

165570_475499972964_5346148_n.jpg

 

Bayon е другия задължителен според мен, с огромните лица. 

 

74676_475496487964_2982461_n.jpg

 

И така, за ден и половина няма да успеете да минете и двата кръга, но повечето материал ще покриете. Не знам в последния ден колко време ще имате, евентуално да попълните липсите...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Докато давах книжката днес отбелязах за екскурзиите във Виетнам. Ето това е тур оператора: https://www.thesinhtourist.vn/

Изключително е важно да се ползва информацията само от този сайт, защото във Виетнам е пълно с техни ментета. Това е официалния им сайт, екскурзиите са на прилични цени и работят добре. Не случайно са имитирани из цял Виетнам. 

 

Може би ей това ще ви е интересно: Сайгон - Пном Пен с обиколка из делтата на Меконг и една нощувка пътьом:

https://www.thesinhtourist.vn/tour/mk/tg-m2pp-01/mekong-delta-and-phnompenh

 

Въобще, дори да не се спрете на този тур, организирайте си всички екскурзии през този оператор и няма да сбъркате.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте да се включа по отношение на хотела в Сием реап понеже и аз съм горе долу на тази вълна - след съвета на Георги за Motherhouse Guesthouse намерих сайта им, който обединява трите хотела които предлагат (MotherHome

Guesthouse; MotherHome Inn ;MotherHome Boutique Hotel )    http://www.motherhomehotel.com/ избрах си единия хотел направих запитване за резервация направо от сайта и вижте какво отговориха (с леки съкращения да не спамя много):

 

Good Morning dear Mr., have a wonderful day! 

First of all, I would take this opportunity to express my Deepest 
Thanks to you for selecting our MotherHome Inn as 
your Siem Reap's accommodation.
You will have a pleasant & enjoyable stay in our hotel!  
1.  Either our tuk tuk driver or our staff will wait for you at the airport regarding to your flight details given to me,
     
Cancellation of Room Booking:
1.  MotherHome Guest House & MotherHome Inn provides non-deposit or pre-payment policy
     for all of our valued customers.  Our happy customers book the rooms 
     without needing to pay a single cent first.we only collect the room charges once checking out from us,
 
2.  Should you really need to cancel your room booking due to flight 
     cancellation or any personal reason, we would very much appreciate
     if you could update us 14 days in advance, so that we can reserve
     the room for other customers.
 
3.  You can update us at: kemleang@yahoo.com 
 
4.  If your cancellation of room booking is due to changing to another
     Hotel/guest house, we sincerely hope that you could share with us about 
     the reason you want to shift to another Hotel/guest house.  We always want 
     to hear suggestions and feed backs from our customers, so that we can 
     improve our services.  We want to make our customers happy staying
     in our guest house.  We hope that you can reconsider before making
     a decision in shifting to another Hotel/guest house.
 
Та така има и безплатен трансфер от летището, но вероятно ще има същата услуга и от автогарата. Звучи твърде добре и дано да е истина :))
Връзка към коментар

Истина е :) Безплатния трансфер от летището, всъщност е един вид кукичка за тук-тук шофьора, който ще се закачи към теб. След като те докара до хотела ще дойде да си предложи услугите за следващите няколко дни. Което е ок, както написах в ревюто, по-добре да е обвързан с хотела, разчиташ, че ще е отговорен в последствие. 

 

Иначе то летището е близо до града и абсолютно всички хотели и хотелчета предлагат безплатен трансфер. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искам да питам две три неща (без да спамя с нова тема) свързани с моето пътуване, което от части се припокрива с зададеното в темата. Явно обиколката на храмовете няма как да се случи без личен шофьор с тук-тук Трябва ли да се пазаря допълнително за цената на тук тука за храмовете на   или да разчитам, че щом е през хотела, цената е изгодна? Иначе по отношение на времето - си предвидих един ден повече от първоначално планираните ден и половина така, че ще има два пълни дена за голямата и малката дъга, които трябва да ми стигнат. После плана ми е да отида до Пном Пен за една вечер - четох че има и скоростна лодка от Сием Реп до Пном Пен, но четох също,  че в този сезон  /живот и здраве плана е да съм в Камбоджа от 23.04/ водата в езерото трябва да се е оттеглила и възможността за лодката да отпадне. След това лека полека трябва да стигна по суша до Бангкок като идеята ми е да се отбия през един/ два острова на Камбоджанското и Тайландското крайбрежие Та в тази връзка - някой има ли опит с островите в Камбоджа - например Кох Ронг и с островите в източен Тайланд Koh Chang ; Ko Kut; Ко Mak или Ко Samet? Целта е спокойно и лежерно местенце с хубави тропически плажове (евентуално) с бял пясък (като от картичките). Знам, че най хубавите Тайландски острови са от другата страна на залива, но това ще усложни логистиката, пък предполагам, че и тук ще има какво да се види... 

Връзка към коментар

Ами цената през хотела е фиксирана. Ако говорим за motherhome guesthouse и веригата. Поне, когато аз ходих, 2010, цените бяха с 2-3 долара над минималната, която можеш да договориш сам с някой шофьор, ако си опитен в преговорите. Не си заслужава мъката според мен. А и някой може да те прилъже с евтина цена, после да дадеш една камара пари за вода например. Добрите тук-туци си возят хладилна кутия с вода за пътниците. 

 

Т.е. ще правиш Сием Реп - Пном Пен - Банкок? Не съм сигурен, че си заслужава дългия път да се отбиеш от Сием Реп до Пном Пен, ако ще пътуваш специално с тая цел и ще останеш само половин ден. Да спреш на път към Виетнам е ок, но да биеш 7 часа с автобуса/лодката за един следобед и на другия ден 7 часа обратно не мисля, че си заслужава. 

 

За плажен курорт в Камбоджа съм чувал само Sihanoukville, но нищо конкретно не мога да кажа. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Спас,

Аз резервирах в Motherhome Guesthouse през booking.com и нямах такъв любезен отговор, камо ли потвърждение за трансфер. Но ще ги попитам.

Тои имаш ли опит с визите вече?

Георги, разгледах това за Меконг,  интересно е и мисля да предприемем този вариант. Само не знам по Меконг Май месец как е. Ще мога да резерервирам на място екскурзията или от сега? Мислех да пътуваме с един среден куфар тримата. При тези прехвърляния дали е добър вариант?

 

За визата за Виетнам, ако някой го интересува или знае още нещо: говорих с посолството - процедурата отнема 10-15 дни, защото се иска потвърждение от Виетнам. Поради този факт сумата се оскъпява до 80 usd = 60 usd такса + 20 usd (потвърждение)!! За сайтове, през който да си организираш виза не са чували или били лъжливи, ми казаха от там. Ако някой ти уреди потвърждение на място във Виетнам - спестяваш 20те долара. Тя горещо ни препоръча визата да се извади още от тук по каналния ред, Приемат документи само от 9:30 до 12 ч. вторник и четвъртък. Искат заявление (от сайта), паспорт, снимка, копие лична карта, резервация на самолетни билети ако има.

 

С колко пари кеш е добре да тръгне човек за Виетнам и Камбоджа ако има хотел....?

Редактирано от epachkova
Връзка към коментар

Ели, за визата сайта който дадох по-рано е точно за въпросното потвърждение от виетнамска страна, което тук искат 20 usd, а сайта го осигурява за 9 май беше? Да, иначе никой сайт не може да ти изкара виза :)

 

Не знам дали онлайн може да резервираш екскурзията, но подозирам че и на място да го направиш няма да е проблем. Предполагам са си преценили търсене/предлагане и няма да се изчерпят местата. Но наистина само тоя сайт гледай, че има много копиращи :)

 

За колко пари...мноого относително, трудно е да предполагаме какви са ви харчовете. Но и двете държави работят предимно с щатски долари. В Камбоджа това е дефакто валутата, само ресто по-малко от долар го връщат в техни пари. Във Виетнам са си с донги, но може да смениш долари на всяка крачка, включително в бижутерски магазини и подобни, трябва да се внимава за курса само. 

 

В Камбоджа при платен хотел задължителните разходи са следните:

- 25 долара виза на човек

- 15 долара на ден за тук-тука ориентировъчно за всички. (Абе вие май бяхте трима, дали ще ви събере един тук-тук, те ще преценят...)

- Входа за храмовете мисля че беше 40 долара за три дни

- за храна, ориентировъчно 5 долара на човек на хранене. 

- сувенири, допълнителни неща, които ще си харесате...вече не знам, може да варира доста

 

За Виетнам ми е малко по-мътно, но порядъците за храната бяха подобни. Там май имахте 4 дни? Мисля, че храната беше нещо подобно, малко по-скъпа да е. Входове по музеите и двореца и да имаше, не мисля че бяха чувствителен разход.

 

А иначе ако ме питаш мен конкретно - с 0 кеш и с дебитна карта да тръгне, аз така процедирам, но много хора предпочитат да си носят всичко накуп от тук :) 

Връзка към коментар

Ами да, през сайта, който ми изпрати, Георги, ми искат 9 долара такса + 45 долара за визата (за разлика от 60+20usd тук). Разликата е чувствителна. Аз исках да взема от тук, за да не се занимавам там, но ще си взема сега потвърждението и ще действам на летището. Ако не бях с детето щях да съм по-смела. :)

А за Камбоджа ще си взема он-лайн визи - с такава можем ли да минем границата ако пътуваме по Меконг, защото пише, че не всички гранични пунктове поддържат тези визи или аз нещо не съм разбрала...

Ох, чувствам се като пате в калчища :))) благодаря ви за подкрепата!

Пратих запитване на сайта, който ми препоръча, Георги, за пътуването Меконг - Пном Пен, относно резервацията и визите, да видим какво ще ми отговорят. :)

Редактирано от Ели
Връзка към коментар

По суша на границата Виетнам/Камбоджа можеш да представиш само на Bavet (Svay Rieng). Ясно е описано в сайта за E-visa, от където ще я поръчаш. Другите пунктове по тази граница, нямат компютърна връзка в реално време за да проверят номерчето от разпечатката на визата ти, съответно от другаде не може.

 

За виетнамската виза On-Arrival, имай предвид да си носиш снимки и съответно има опашки на самото летище, които отнемат време. А ако решиш от София да си я вадиш - плащането става само в долари.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Георги, планът ми е след Пном Пен да стигна до крайбрежието и някой/и остров/ и за 6-7 дена лека полека да стигна до Бангкок... За това питах дали някой е посещавал камбоджанските и източнотайландските острови. По отношение на визите, днес отидох в консулството на Тайланд в София взеха ми парите и казаха че в петък трябва да имам виза :). За Камбоджа ще си изкарам електронна виза тия дни и ще споделя как е минало.

Връзка към коментар

За камбоджанското крайбрежие погледни остров Кох Ронг, втория по големина остров.

Цял екип от България за снимките на Survivor се беше командировал там и все хубави отзиви дават.

Връзка към коментар

Ако искаме да пътуваме по Меконг ще трябва да извадим виза предварително. Т.е. online визата няма да свърши работа. Опитвам да издиря посолството на Камбоджа, но телефона, който намирам не е валиден....

Връзка към коментар

Ако искаме да пътуваме по Меконг ще трябва да извадим виза предварително. Т.е. online визата няма да свърши работа. Опитвам да издиря посолството на Камбоджа, но телефона, който намирам не е валиден....

А в Сайгон не става ли ?

Връзка към коментар

Кое дали става в Сайгон? Идеята е да тръгнем от Сайгон, да направим екскурзия по Меконг, която да завършва в Пном Пен. Проблемът става с визата за Камбоджа. Защото за такъв не-централен граничен пункт не важи он-лайн визата и доколкото разбирам трябва да я извадим още от тук. А тук не мога да намеря координати на посолството.... освен ако не отида на място.

Връзка към коментар

А ето и отговора от агенцията, която организира Меконг - Пном Пен :)))

 

Your child will be discounted 25% compared with adults.

On May is the best time for travelling to there. But it’s rainy season.

If you want to make some reservation, please book and pay for it soon.

Cambodia Visa, you can apply at the border direct , when you join the tour. $25 per pax + 2 photos

 

I’m willing to help you make a reservation in advance with a memorable and meaningful trips.

And I am looking forward to hearing good news from you.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.