Прескочи до съдържание

Пътуване в и около Сингапур Май 2014


Препоръчани мнения

Георги, планът ми е след Пном Пен да стигна до крайбрежието и някой/и остров/ и за 6-7 дена лека полека да стигна до Бангкок... За това питах дали някой е посещавал камбоджанските и източнотайландските острови. По отношение на визите, днес отидох в консулството на Тайланд в София взеха ми парите и казаха че в петък трябва да имам виза :). За Камбоджа ще си изкарам електронна виза тия дни и ще споделя как е минало.

 

Погледни също виетнамския Phu Quoc. Не е много далече от Пном Пен, естествено ще имаш допълнителни разходи за виза и не съм изцяло сигурен как е транспорта до там. Може би после да отидеш до Сайгон и от там с Air Asia да се метнеш до Банкок, гледам че има цени по $40?  Просто го мятам като предложение :)

 

 

А ето и отговора от агенцията, която организира Меконг - Пном Пен :)))

 

Your child will be discounted 25% compared with adults.

On May is the best time for travelling to there. But it’s rainy season.

If you want to make some reservation, please book and pay for it soon.

Cambodia Visa, you can apply at the border direct , when you join the tour. $25 per pax + 2 photos

 

I’m willing to help you make a reservation in advance with a memorable and meaningful trips.

And I am looking forward to hearing good news from you.

 

Да, не всички пунктове признават онлайн визата, но мисля че всички могат да ти издадат виза на място. Има подли туроператори, които прекарват хората през "неофициални" места за издаване на виза (сиреч едно павилионче, където ти взимат паспорта, тичат до официалния пункт, правят визата, връщат паспорта) и таксуват двойно, но съм почти сигурен че със sinhtourist няма да имаш такива премеждия, след като дори са цитирали официалната цена в имейла. 

Връзка към коментар

Да, Георги, така се надявам, защото ми дават цена като на он-лайн визата! :) Освен на място нещо да измислят... но се съмнявам, нали каза, че тези са официалните :) Ще се оставя в техните ръце.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам вече потвърждение за виза за Виетнам, изпратиха ми я за по-малко от ден! Бяха отзивчиви и бързи :)

 

Относно екскурзията по Меконг-до Пном Пен - оказа се, че толкоз отрано не мога да резервирам, защото не знаят ще има ли достатъчно хора, а те имат и национални празници за 29,04-04,05. и не работят тогава. Това ме бърка най-вече за резервацията на хотела, ако правим екскурзията ще разбера твърде късно, за да откажа нощувката за 07,05. Но здраве да е.

 

С екскурзия или автобус - ще разчитам да направим виза за Камбоджа на границата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Комплекса Ангкор го има вече в street view или поне основните храмове. Може да го ползвате малко за загрявка :)

 

http://www.google.com/maps/about/behind-the-scenes/streetview/treks/angkor/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Благодаря ви за мненията и снимките! Аз все още се колебая... Билета между Виетнам и Камбоджа е скъпичък.. ако имахме време бих пътувала с автобус.

Изглежда има привърженици и за двете дестинации :)) Приятелите ни от Сингапур казват, че Бали е малко като Слънчев бряг - комерсиално и строителна площадка.... това ме притеснява....

Аз късно виждам тази тема, но да кажа: пътувах веднъж с автобус от между Виетнам и Камбоджа - Сайгон-Пном Пен-Сием Риеп.

Беше веднага склед дъждовния период, след огромни наводнения, пътят беше залят, отклониха ни, беше страшно. На места се виждаше само пътя, по който се движим, той по принцип седи малко по- високо в средата. От двете страни - вода, като че ли се движим по средата на морето. Отделно, дето пътувахме сто часа и по тъмно - абе, беше си направо страшно - няма мобилни връзки, даже една светлинка няма наоколо. Втория път това разстояние си го прелетяхме с полет и си беше човешко. Така че, мислете го, особено с дете.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,ще се включа в темата за да не правя нова....

Предстои ми посещение в Сингапур 31.10-08.11 - 8 нощувки. Знам, че не е най-доброто време за посещение на региона, но отпуски, деца...

Та... освен Сингапур какво да видя в региона?

Вариант 1 - 4 дни сингапур, 1 ява по програмата на роже и 3 куала лумпур или.... Камбоджа+Сингапур и всичко останало в следващ трип. 

Сингапур ми е мечта, но повече от 4 дни няма да издържа там със всичките му ограничения около пушенето.... КЛ незная дали мога да запълня 3 пълноценни дни там без да избиваме в извращения по шопинг... Изобщо много въпроси.

Ориентир.... 2ма, без деца, с опция неограничено време във въздуха и без ограничения във възможностите за тръмбоване из забележителности с напрактика неограничен бюджет откъм билети и хотели за вътрешни разходки...

Вие сте...

Роже, ще направя 1 нощ поне в марина ей сендс в чест на твоя пътепис... 

Връзка към коментар

За Ява и Индонезия като цяло си заслужава да отделиш доста повече време.  По-скоро огледай Медан или Суматра - там също има доста интересни места, а и е по-наблизо. ...  А и само със Синг и КЛ да си останеш, пак има какво да се види.

Не пропускай Сентоса, особено ако можеш да си позволиш нощувка там. Вземете си бански независимо от времето, нищо не се знае, все пак си около екватора.  И не е нужно да се изръсваш толкова пари за въжената линия , съвсем спокойно можеш да ползваш влакчето до острова. Ето един удобен и лесен  сайт за Синг - http://www.streetdirectory.com/

Редактирано от stefanrusev
Връзка към коментар

В Сингапур си има какво да се види - виенското колело, операта, най- високата сграда с кафене най-отгоре, от което панорамата е чудесна. Прекрасна градина с орхидеи, операта, сградата на съда. Има квартал Малката Индия, там е и най- подреденият и сигурен китайски квартал. Остров Сентоса трябва непременно да се види, ако може с нощувка там. Може да се стигне до него с въжената линия, с такси или с влакчето. В КЛ  също има много интересни неща. Освен двете кули, джамията, гарата, стената на затвора Пуду Джейл. Един ден ви трябва, за да отидете до Путра Джайя, има интересни пещери наблизо до КЛ - Бату кейвс.Може да хвръкнете до остров Лангкави. Осем дни хич не са много, ако не сте ходили в този район.

Връзка към коментар

Със сигурност си остани няколко дни в Сингапур, но цялото прекарване не бих останал там, особено като имаш толкова интересни неща наоколо. От останалите варианти смятам, че Индонезия си заслужава отделно ходене, така че (пак казвам, според мен) опциите ти са да мръднеш или до Куала Лумпур, или Камбоджа и аз твърдо бих избрал второто. Съвсем спокойно в 3-4 дни можеш да обиколиш и Ангкор, и Пном Пен. 

 

Jetstar летят директно от Сингапур, Air Asia може би също до Камбоджа, логистиката не е сложна хич. 

Връзка към коментар

Благодаря за отговорите!

Въпрос - защо нощувка на Сантоса? Мислех да идем до там за еднодневен трип за да видим Юнивърсъл.

АлександраКо, коя е тази сграда с кафене най-отгоре. Аз си мислех да предвидя нощувка в Марина бей сендс, че да изпия едно мохито в най-високия инфинити басейн в света. Иначе в този регион не съм била и всичко ми е интересно.

Георги, мерси за мнението. Камбоджа и на мен ми се върти в главата и като гледам логистиката не е сложна.

Връзка към коментар

И аз не вуждам смисъл от нощувка на Сентоса , а Марина Бей ще ти запълни желаните панорамни гледки на Сингапур.

Много по-хубаво е от Виенското колело :)

Даже може по два дни в Сингапур и КЛ и останалото в Камбоджа или Лангауи.

То плажовете на Сентоса си струват само ако нямаш време за истински плаж.

Връзка към коментар

Благодаря за отговорите!

Въпрос - защо нощувка на Сантоса? Мислех да идем до там за еднодневен трип за да видим Юнивърсъл.

 

За разходката около Марина Бей съм допълнил някои идеи в моето пътеписче за Сингапур. Мисля, че градините са задължителни.

На Сентоса освен Universal, можете да разгледате тематичния Аквариум. Има чудесни представления за деца и възрастни

Ето линк за атракционите на Сентоса. HardRock cafe за вечеря?

Също така има чудесно място за разходка в другия край на Сентоса - където се намира хотел W. На брега на изкуствено направените полуостровчета  с палмички ще откриете стахотни улици с барове и ресторанти. Препоръчвам.

 

П.П. Wilks добави моля едно мнение, може и галерия, сигурен съм, имаш впечатления :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Щом ръководството учтиво помоли, съм длъжен да се включа :)

 

Аз, както и cck, бяхме в Сингапур за Нова година. Общото ми впечатление е, че градът е изключително спокоен, с ясно дефинирани правила, които се спазват от всички, без значение националност, раса, социално положение. Сигурността и спокойствието са навсякъде.

Храната е евтина за средния стандарт на Европа, алкохола реже глави с цените си. Пуши се само на определени места, които са изрично обозначени за целта. Извън тях не е препоръчително (има солени глоби), а и неудобно, защото никой друг не го прави.

За Сентоса и аз мисля, че еднодневен трип е напълно достатъчен, без нощувка. Най-практичният начин за стигане до там е с влакчето. Аз там друга реч освен руска не чух. Само продавачи и персонал по кафенетата и комплексите не са руснаци. Плажът не е особено голям. За атракциите cck вече е писал. В Сингапур аз бях в китайския квартал, който е най-близо до района на Марината с търговския комплекс и хотела MBS. Останалите интересни места и забележителности също са концентрирани предимно в този район.

 

Малко снимки от от станциите на надземното влакче в Сентоса

 

post-72-0-42011500-1401233473_thumb.jpgpost-72-0-18601200-1401233529_thumb.jpgpost-72-0-88405700-1401233575_thumb.jpgpost-72-0-66770900-1401233595_thumb.jpgpost-72-0-81339300-1401233617_thumb.jpgpost-72-0-35688200-1401233643_thumb.jpg

 

И от върха на MBS

post-72-0-57539500-1401233732_thumb.jpgpost-72-0-12755200-1401233776_thumb.jpgpost-72-0-15154100-1401233819_thumb.jpgpost-72-0-37682200-1401233956_thumb.jpg

post-72-0-01340300-1401234074_thumb.jpg

както добре се вижда, Виенското колело е доста по-ниско, така че за панорамен изглед не е нужно да се качвате на него. Като атракция не знам, аз го пропуснах.

 

Ако мислите да се връщате в ЮИ Азия и друг път, моят съвет е да разпределите времето така - 3 дена в Сингапур (от тях единия за Сентоса), 3 в КЛ, и 2 на о-в Ява. Аз си мислих за Бруней, но се отказах впоследствие. Поне за мен се оказа, че няма нещо кой знае колко забележително там. По-добре да разполагате  спокойно с времето, не да препускате само по забележителности, а да има и почивки. За останалите места в другите държави в региона така и така ще трябва отделно ходене, няма смисъл всичко наведнъж.

Аз бях по 4 дена в КЛ и Сингапур. Не ми остана време чак да скучая. Определено има с какво да се запълнят, но и 3 са достатъчни за тях.

КЛ е някак "по-нашенско" - хора, атмосфера, не се усещаш чужд.

В Сингапур, въпреки че е мултинационален град, си е огромен бизнецентър, с няколко атракции, куп правила, нулева престъпност и много подреден. Интересни да се видят, различно е от всичко в Европа, и остават хубави спомени.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Георги Матеев

Въпрос - защо нощувка на Сантоса? Мислех да идем до там за еднодневен трип за да видим Юнивърсъл.

 

Нощувка на Сентоса определено не е нужна. А Юнивърсал парка горещо ти го препоръчвам, страхотен е :)

Връзка към коментар

Много благодаря! Страшни сте.

За Бруней и аз четах... Обаче единственото нещо, което би ме замъкнало там е авто парка на султана, а той май не е изложен никъде. Ако някой има инфо да пише. Не че няма какво да се види, просто ми липсва червейчето на кукичката както се казва :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сингапур ми е едно от най-любимите места, които съм посещавала. И имах удоволствието това да се случи два пъти. Прекрасен е, спокоен, чист и красив.

Като задължително посещение бих добавила и зоологическата градина. Уникална е!

Между другото и гледката от колелото вечер, когато всичко е осветено, е страхотна и си заслужава. :)

Имай предвид, че на Сентоса е страшно горещо и лично аз не бих отишла на плаж там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Между другото, профилната ми снимка е от там до статуя на Конфуций. Имат едни китайски и японски градини, разположени в парк, които също много приятни за посещение. B) Дано не прекалявам със суперлативите, но наистина обичам това място и с радост говоря за него.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

wilks, можеш ли да дадеш идея за 3 дни КЛ и 2 Ява. Това, което задължително искам да видя в КЛ е пещерите Бату (като чета един предиобед е достатъчен), малката индия, златния триъгълник, Кулите петронас (май повече от 2 часа няма какво да се прави там, а и не съм сигурна, че искам да се качвам), ден 2 евенутално - Путраджая (още се чудя дали си заслужава - малко призрачен град изглежда...), , малко шопинг (трябва да открия един магазин Berjaya Time Square No 1, който като гледам е на 2 км от петронас, демек близо до всичко) . Какво друго? Тоест задължителното до момента е 1 ден - Бату, магазина, общо шматкосване из града.

За Ява съм предвидила Борободур и Прамбанан (по стъпките на роже така да се каже), които са близо до летище Yogyakarta. Това е на над 500 км от Джакарта, тоест няма как да я видим.

Тоест може би 3 нощи сингапур (реално пристигаме следобед и 3 нощи са 2 пълни дни + една вечер - 1 ден сантоса, ден и половина шматкане из града - орчън роуд, индийския квартал, китайския квартал, писта Ф1 (най-вероятно биг бус като транспорт - поне е евтин акто цена, обеден полет Сингапур- Yogyakarta (само обеден има...), нощувка, вечерен полет към Yogyakarta/КЛ - 3 нощи (2 пълни дни да имаме там), сутрешен полет КЛ-Сингапур - последна нощ сингапур (марина бей сендс - гледки, басейни, градината с онези многометрови съоръжения... и т.н. забележителности наоколо, защото полета ни на обратно е нощен - демек реално ден и половина имаме спокойно да изръшкаме района на хотела и около него). Евентуално едната нощувка в КЛ/сингапур бих я заменила за ява ако има какво да видя още.

Сингапур четах, че такситата са поносими, в КЛ как са? При ограничено време бих предпочела да не губя време в изучаването на метро/линии за градски транспорт.

Георги Матеев, и аз от всичките там забележителности на сантоса баш на него съм се спряла. Май ще ни е най-интересен, а и досега бая паркове сме изръшкали, но никога юнивърсал.

Десиславна, мисля зоо гладината да я скипна. Често пътуваме с деца и толкова животинки съм видяла и те мене, че имам чувството, че в днк-то съм им влязла и вече ме разпознават като своя  :P . Спокойно бих пропуснала нови срещи като не сме с дечурлигата. Същото важи за аквариуми и всякакви гадинки с между 2 и 100 крака  ;) 

Вариант 2 зарязвам КЛ, Ява и правя 3 нощи Камбоджа, 5 нощи сингапур и отделям 1 ден за плаж на Сантоса (но я улучим хубаво време, я не... все пак сме в началото на дъждовния сезон)

Връзка към коментар

В КЛ такситата са по-евтини от Сингапур, но пък градския им е толкова добре устроен и толкова удобен, че просто е безумие да не го ползваш. Ако се позиционираш до КЛ Централ това ще е супер, тъй като там те спират автобусите от летището, от там тръгваш за Бату Кейвс, както и на 5 минути пеша ти е и Малката Индия.

Препоръчвам да видиш и Китайския квартал, както и пазара. Те пък са ти на две спирки от метрото и са един до друг, така че ако го направиш ще ти вземат един следобед, не повече. Ако спреш на Масджит Джемек което е на две спирки от КЛ Централ,, то излизаш на 200 метра от Мердека скуеър и от там имаш още толкова до закрития пазар, а като пресечеш реката веднага си в Чайна таун. :)

За Путраджая не се чуди! Розовата джамия е уникална, градчето е призрачно, но затова пък прекрасно! Единственото, което ми беше излишно там е круиза, не си струва и левче.

За Ява два дни са ти ок, ние бяхме с две нощувки и си беше супер. Просто раздели Прамбанан и Боробудур в отделни дни, иначе ще ти дойдат в повече. :)

Редактирано от Тони
Връзка към коментар

Забравих да кажа, че цените на метрото са безумно ниски. И до Бату кейвс също /около 3-4 лева/ , а в Путраджая, тъй като автогарата е далечко от центъра беше от порядъка на 0,50 стотинки в климатизиран автобус и те спира точно до Джамията. Като се слезе от  влакчето там само се изкачваш по стълбите и после следваш знаците за автобус, слизаш от другата страна и си на автогара, супер лесно е. Има информация и веднага ти казват кой е автобуса до центъра. На половин час са и билетчета се взимат от шофьора.

Редактирано от Тони
Връзка към коментар

И още нещо- в Сингапур нощния круиз, вълшебно е и не го пропускай в никакъв случай. Вероятно беше единственото място там, където не можеше да се плати с карта.

За разлика от КЛ, където пък почти не можеш да ползваш такава, което е изумително, при положение, че навсякъде има пост терминали. Като ги питаш или гледат умно, или просто не работи.

На Ява също- само кеш, с карта  е почти невъзможно, освен входовете на храмовете и хотелите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Щом ще спите в Джогджа Прабанан може да го направите и с градския автобус направо от летището. Борободур също става с градския автобус,  а на на връщане по улицата пред храма винаги има малки бусчета които да Ви върнат до Мариоборо. Таксито от централната част до Борободур  и обратно мисля че беше около 300 000.  Ако сте по-организирани ще имате време и за вулкана Merapi. 
Ние нощувахме в http://www.booking.com/hotel/id/graha-kinasih-kotabaru.html - на 5-8 мин. от прословутата Malioboro str., с много любезен и услужлив персонал. Ако решите да ползвате градския транспорт мога да бъда по-подробен какъв автобус и откъде до къде да хванете ( а и това е част от екзотиката на едно пътуване)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Леле! Разтопих се от темата... Планирам Нова Година в Сингапур, но засега само на теория - очаквам да ми потвърдят гостито. Пари за хотели в бюджета ми за този ужааааасно скъп град няма  :angry:  :)

 

Ако получа нужната подкрепа, може би ще питам това - онова, но сега към опитните в района: моля ви, дайте точните места, където сте били в самата Новогодишна нощ? Четох информация. Мислех някакво круизче в залива. Всъщност, илюминациите са една от целите ми там. Детска радост, бенгаски огън, но така съм си нарекла разни пътувания. 

 

Надявам се авторът да няма против намесата ми тук.  :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.