Прескочи до съдържание

Пътуване в и около Сингапур Май 2014


Препоръчани мнения

Публикувано: (редактирано)

Здравейте на всички!!

 

Извинете ме за късното писане, но след като се завърнахме от пътуването се зассиииииипахме с работа! Аз сега малко и телеграфно ще разкажа.

 

Мога да разказвам много и да споделя опит, но моля ако някой ще пътува и има конкретни въпроси да задава. :)

 

Като цяло - пътуването беше изпълнено на 100 % по план, до минутата, за което искам да ви благодаря много!!! Беше невероятно. И ако не бяхме така добре планирали щеше да стане мнооооого лошо :) Да припомня - бяхме в:

1. Сингапур около 4 дни и бяха запълнени на 100 %. Найййй-много ми хареса зоологическата градина. Невероятна е - всичко си заслужава - все едно си в джунглата. Отнема цял ден до 23 часа с нощния трип. Бяхме и с дете, все пак. Градините никак не ме впечатлиха, но е въпрос на вкус. Хората се снимаха най-вече с петунии и мушкато!! Но се оказа, че от изкуствено създадени неща много не се впечатлявам. Сентоса - най-много ми хареса най-южната точка на Малайзия и шоуто на пеещите фонтани. Гледката от небостъргача си заслужава, но входа е 23 долара и е трудно да се избегне. Ако се качиш в кафето ще искат да седнеш... Лодка вечерта - би било супер, през деня не ме впечатли. Храната и всичко ни се видяха безумно скъпи. Като цяло - невероятен град - безумно чист и подреден. Перфектен. Мирише на цветя. Лафът на мъжа ми беше: "Е, едва ли нарочно са го парфюмирали....". Цветът на световната съвременна архитектура. Както казаха приятелите ни там - "тук бедни хора няма".

Летището е уникално наистина - впечатлиха ме най-вече две неща - писуарите за деца в женската тоалетна и "кибернетичния дъжд" на излитане.

2. Индонезия - 2 дни - о. Бинтан. Страхотно островче за почивка. Доста скъпо. Страхотни хотели и празни плажове (във водата има мазут, но на мен пак много ми хареса). Езда на слонове - невероятно е - препоръчвам го и не е скъпо.

3. Виетнам - храната е страхооооооотна, невероятна навсякъде - на улицата, на пазара, в хотела.... . Взехме си кулинарно трипче с моторчета и това е най-доброто в Сайгон!!! Хората са страхотни, а храната е на-добрата! Много ни хареса. Хората като цяло са страхотни и гостоприемни! Иначе в Сайгон можеш да усетиш града и хората, но няма какво да се види толкоз. Има една организация - при заявка студенти те разхождат из града безплатно. 20 долара бакшиш е цяло състояние за тях. Музеят на войната не е за пропускане, но е доста тежко. Резиденцията е пълна скука. А масажите - ооооооооо!!!! страхотни и без пари :)) Даже на Яси му хареса.

До Камбоджа (Пном Пен) взехме ексурзия по Меконг! Също страхотно - 2 дни с лодки (малки, големи), пазари, селца, автобуси и никакви комари :) Е, хотелът беше ужасен, но се преживява. Цената е супер. Силно препоръчвам.

4. Камбоджа - Пном пен - Кралският дворец е страхотен! Има го по филмите :) Храната - ужасна. Националният музей е много хубав и храмовете. Пътят до Сием реап - мъчителен - задължително с проверена фирма- към 8 часа, в момента правят основен ремонт на пътя, който е тесен. Но са много любезни.

Сием Реап - 1 ден и две половинки - не ни стигнаха. Какво да кажа! Милиони туристи. Нямахме сили да разгледаме града! Казват, че е магичен. Но храмовете са невероятни! Препоръчвам основните, но не пропускайте и по-малките, където няма хора - само там ще усетите магията! И поспрете да нахраните маймунките :)

Много е евтино, задължително се пазарете обаче (на пазарите до 50-70%), продаваха ми една книга за 5 долара, а на корицата цената беше 27 д. и много ме е яд, че не я взех. Отидохме за изгрева - така и не го видяхме... имаше облаци :)) Силно препоръчвам отиване към 4-5 ч. сутринта (дори тогава няма прохлада) до към 11 ч. - след това е истински ад - жега, жега и пак жега по камънаците. Чудовищна жега. А бяхме малко преди дъждовния сезон, т.е. врмето според тях било идеално. След 11 ч. в басейна на хотела. Синът ми не излезе от него 5 часа!

За всичко се съветвахме с тук-тука!!! Даже му оставихме детето да ни гледа докато разглеждахме (за него в жегата беше невъзможно!) - получи 10 долара бакшиш и не можеше да повярва на нашата щедрост ("явно детето ни било много ценно", каза), казвам го сериозно :). Заслужава си да се вземе билет за 3 дни (на цената на 2) и спокойно да се ходи рано сутрин само + малките храмове - магични са. Така бих направила аз.

 

Сувенири накупихме само то Виетнам - има страхотни неща и евтини! В Сингапур и Камбоджа - само боклуци!

 

По пътя от Сайгон се разболяхме - бактериална ангина и конюктивит. Когато стигнахме в Сием Риап отидохме на доктор (местно ДжиПи, по съвет на тук-тука, международната болница реже глави!)- говореше английски. Имахме застраховка в Алианц. Покриха ми на мен всичко. На мъжа ми не - защото беше под 35 евро. Антибиотиците са супер евтини там.

 

Жоро, ще ти пиша на лични за книгата, която ми даде - страхотна е :)

 

Цялото това нещо за 12 дни е много. Адски интензивно - почти всеки ден ставане между 4 и 7 ч. Но не и невъзможно (+ дете на 5 г.) и си заслужаваше! 3-4 дни отгоре ще са идеални.

 

Това е от мен!

 

Ели

Редактирано от Ели
  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Имам въпросчета и ще ползвам отново тази тема.

За сингапур добре... вървят кредитни карти, за Куала Лумпур и Ява не... Как седи въпросът с обмяната на валута. Има ли чейнджове или се ползват банки. Просто не мога да си предвидя разходите за да обменя от тук. Евро или долари? Предполагам долари, но ...

Остават 2 седмици до моето пътуване. Нямам търпение. Хотели и билети - букнати. Астават финални щрихи

Връзка към коментар

Един навярно лаишки въпрос - Кой месец е най-подходящ за посещение на Сингапур и Куала Лумпур? Също така каква е оптималната цена на полет до там?

Редактирано от Костов
Връзка към коментар

Аз съм бил в началота на март и беше ОК.

Като цена от София може би в рамките на 600 евро е добре , но трудно постижимо. От Истанбул има много повече възможности , като хубава цена е до 450 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От това, което аз четах специално за сингапур е, че има сух и дъждовен сезон. Сухия е от средата на декември до края на януари и след това от април до август. Дъждовния е от 2 части, заобикалящи нова година :lol: . Интересното било, че през дъждовния вали по няколко часа на ден, но пък влажността спадала до 60% и то за дълги часове след основния дъжд се дишало нормално. Обратно, през т.н. сух сезон влажността е до 95%. Сега за сефте ще ходя и то в дъждовния сезон, но нямам особени притеснения за времето. При 28-32 градуса и да ме намокри ще изсъхна :P

 

550 евро беше доскоро с бритиш от София. Цената е добра

Редактирано от На път
Връзка към коментар

550 евро си е супер.

За три дни около 12-15 март валя веднъж и след час все едно не е било. Влажността обаче си я има , но се свиква.

 

 

Костов - до Сингапур .

Редактирано от stenk
Връзка към коментар

Малайзия и KL са си доста урбанизирани и не мисля, че ще имаш грижи с кредитна карта. Иначе банки и панкомати колкото поискаш, няма голямо значение от каква валута ще обменяш.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.