Прескочи до съдържание

Пълно слънчево затъмнение - Свалбард(Щпицберген) - 20.03.2015


Георги

Препоръчани мнения

Къмпинг през март верно е екзотично, вероятните температури ще са между -15 и -20 градуса, предполагам е измислено как гостите да не умират от студ. При нас пред декември в хотела беше голяма жега, детето тичаше по гащи, така че се надявам нещо да е измислено и при вас.

Връзка към коментар

За съжаление гостите сами ще се оправят  :) Писаха, че дори няма да дават под наем палатки и чували, защото не били за зимния сезон.

 

Но пък за сметка на това ще даваме дежурства за пазене на къмпинга от мечки :)

Редактирано от pepo penev
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

За съжаление гостите сами ще се оправят  :) Писаха, че дори няма да дават под наем палатки и чували, защото не били за зимния сезон.

 

Но пък за сметка на това ще даваме дежурства за пазене на къмпинга от мечки :)

 

То само за снимката с пушката как пазиш къмпинга от мечки ще си заслужава ходенето :) Сериозно, дано времето да е хубаво, мен и това малко ме отказа, че язък за затъмнението, ако е облачно. Но мисля, че статистиката за тоя месец беше 60% ясно време, та така. От друга страна, затъмнението ще е точно над хоризонта и гледката ще е брутална. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За съжаление гостите сами ще се оправят  :) Писаха, че дори няма да дават под наем палатки и чували, защото не били за зимния сезон.

 

Но пък за сметка на това ще даваме дежурства за пазене на къмпинга от мечки :)

Абе аз съм авантюрист по душа(ние бяхме през декември 3 дни на пълна нощ с дете на 4 и жена ми в 5-ти месец), ама това твоето не е ли малко прекалено?

Как мислите да се топлите? Някаква специална екипировка ли ще носите от тук?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Георги, не знам дали ще ни дадат пушка, но наистина ще си струва снимката :) В сайта на къмпинга пише, че имат, но ме съмнява да я дават на тоз и оня.

 

Oshko, всъщност за топлене мисля, че няма варианти.Аз не знам дали изобщо някой друг българин ще ходи, засега сам си организирам пътуването :) Та огън мисля не е позволено да се пали, а то няма и какво да се запали там. Залагам на екипировката - доста солена цена ще платя за палатка, чувал, шалте и дрехи и термо бельо, но поне се надявам да ги ползвам доста в бъдеще и да не са само затворени пари.

 

Веселбата се допълва от нещо друго :D От повече от 4 години живея в Дубай и отпуските ми са само лятото, когато се прибирам до БГ, та на практка не съм помирисвал зима и сняг и по-малко от 20 градуса Целзий от 2010-та насам :) В средата на януари 2015 се връщам и ще трябва да потренирам из България да видим какво ще стане :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Отделих пътуването на Георги в нова тема, понеже е в съвсем различен сезон и със съвсем различни показатели: http://magelanci.com/topic/3868-%D1%81%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B4-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7-%D1%8E%D0%BB%D0%B8/

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Според снимките тук: http://www.dnevnik.bg/photos/2015/03/20/2495775_fotogaleriia_slunchevoto_zatumnenie_po_sveta/?pic=20#picture на Свалбард е било кристално ясно и затъмнението се е виждало перфектно. Дано pepo penev се сети да се върне да ни разкаже как е било :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

За съжаление гостите сами ще се оправят  :) Писаха, че дори няма да дават под наем палатки и чували, защото не били за зимния сезон.

 

Но пък за сметка на това ще даваме дежурства за пазене на къмпинга от мечки :)

Добре,че казаха ,че чешки турист е нападнат пт бяла мечка в палатката си.Иначе щяхме да се притесняваме за теб.
Връзка към коментар

Ние имахме голям късмет да го видим в Исландия. Там беше около 90 %. Бях сигурна, че ще нацелим пак облачно време, но имахме слънце и затъмнение. Изобщо в Исландия направихме пълна програма.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

noshtna_ptica

 

А нещо за Белгия в другата тема няма ли да споделиш ;)

Ами да споделя, то по обувките ми е още белгийската пръст...  :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.