Прескочи до съдържание

Самолетен билет до САЩ


Препоръчани мнения

Здравейте, ще използвам темата и аз да поискам помощ за намиране на самолетни билети за САЩ. Ето и графика

 

Полет 1: София - Лос Анджелис (30 Август)

Полет 2: Сан Франциско - Сиатъл (12 Септември)

Полет 3: Сиатъл - София (21 Септември)

 

Датите може и да са +– един или два дни, само последния да е на точната дата. Проверих с Луфтханза, излиза към 1000 евро на човек. Препоръчайте ми в кой сайт да гледам за най-изгодни цени. Миналата година купих прес посока.бг но не съм сигурна дали съм взела най-добрата цена.

Връзка към коментар

Здравейте, ще използвам темата и аз да поискам помощ за намиране на самолетни билети за САЩ. Ето и графика

 

Полет 1: София - Лос Анджелис (30 Август)

Полет 2: Сан Франциско - Сиатъл (12 Септември)

Полет 3: Сиатъл - София (21 Септември)

 

Датите може и да са +– един или два дни, само последния да е на точната дата. Проверих с Луфтханза, излиза към 1000 евро на човек. Препоръчайте ми в кой сайт да гледам за най-изгодни цени. Миналата година купих прес посока.бг но не съм сигурна дали съм взела най-добрата цена.

 

Като гледам цените много варират и все около тази цена от 1000 евро. Най-добре ще е сама да си харесаш да видиш кои часове най ти допадат, защото има разни вътрешни прекачвания в щатите с някои от вариантите. Пробвах да разделя полетите на отсечки, не се получи по-евтино, така че вероятно ще си купиш всички отсечки на един билет. Търси в http://matrix.itasoftware.com - от тук не може да купиш билета, но можеш да го харесаш, търсачката е доста гъвкава. Отиди на Multi-City за да си въведеш всички полети (има там поленце за +-1 ден). След като харесаш някоя комбинация пиши тук да видим в кой сайт може да се резервира най-евтино.

 

 

посока, както и esky слагат доста висока комисионна за издаване на билет. Особено за пътувания от/до щатите си е най-добре http://orbitz.com или http://expedia.com

Връзка към коментар

Жоро, благодаря за бързия отговор. Така като гледам пак там са цените, но orbitz ми дава повече избор на компании и полети. Аз съм си консерва и накрая сигурно пак Луфтханза ще избера - те са много добри, но не мога да кажа същото за United с които си партнират и задължително вътрешния полет е с тях.

Я да ви питам нещо друго - тези мили, които се събират с полетите има ли някакъв смисъл от тях или е маркетингов трик. През сайта на авиокомпанията ли трябва да са закупени билетите за да ти отчетат мили?

Връзка към коментар

Няма значение как си купил билета (за разлика от хотелските точки, където трябва да си купил директно от сайта или на гишето). От голямо значение е кой клас (конкретно буквата, не икономична/бизнес) ти е билета и към коя програма точно си. Някои програми са много по-добри от други, а ако летиш с Луфтханза напр. можеш да събираш мили с която и да е от партньорите им.

Дали има смисъл зависи от това колко често летиш. Аз съм букнал досега около 5-6 двупосочни билета между България и Бразилия с мили, някои в бизнес клас, но аз съм малко екстремен случай.

Май наистина ще е добре да напиша една статия по въпроса по-подробно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Това означава ли, че ако съм пътувала миналото лято с Луфтханза (но билетите са купени през друг сайт), сега мога да си включа тези мили към акаунта, който имам в Miles & More в сайта на Луфтханза :huh:

Връзка към коментар
Георги Матеев

Това означава ли, че ако съм пътувала миналото лято с Луфтханза (но билетите са купени през друг сайт), сега мога да си включа тези мили към акаунта, който имам в Miles & More в сайта на Луфтханза :huh:

 

Няма значение откъде са купени билетите, но можеш да включваш мили за полети, които са извършени само през последните 6 месеца.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Аз пак да попитам за miles&more, че не намирам специална тема за това.

Сега търся билети за САЩ и намерих най-изгодна цена с Delta. Те обаче не са включени в Star Alliance, което значи че не мога да ползвам мили с тях. То на практика само United са там.  

Така ли е наистина или нещо бъркам?

Редактирано от Bell@
Връзка към коментар

Аз пак да попитам за miles&more, че не намирам специална тема за това.

Сега търся билети за САЩ и намерих най-изгодна цена с Delta. Те обаче не са включени в Star Alliance, което значи че не мога да ползвам мили с тях. То на практика само United са там.  

Така ли е наистина или нещо бъркам?

 

Така е. Delta са към Sky Team, които в Европа като по-сериозни представители имат KLM, Air France, Al Italia и Czech Airlines. 

United са Star Alliance, които в Европа са представени основно от групата около Луфтханза (Lufthansa, Austrian, Swiss) и скандинавските SAS.

Връзка към коментар

А sky team имат ли програма за мили?

Имат, разбира се.

Но е добре да си избереш един алианс и да се придържаш към него, така ще имаш най-голяма полза от милите. Нещо, което аз така и не успях да направя.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И по начало, освен ако не пътуваш наистина много често на дълги разстояния (4-5 годишно да речем), според мен тая игра с милите не си заслужава. Базирай си избора на най-ниска цена/най-подходящи часове и така. Според мен :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев

Мда, определено ми се затвърждава мнението, че всички програми с мили просто не си заслужават усилията. Освен при някои много строго специфични обстоятелства, които на практика рядко се случват.

Връзка към коментар

Мда, определено ми се затвърждава мнението, че всички програми с мили просто не си заслужават усилията. Освен при някои много строго специфични обстоятелства, които на практика рядко се случват.

 

Абе не е чак толкова рядко, аз без специални усилия летях веднъж до Тайланд само с такси, имам си и хубава чанта от Луфтханза, понатрупах малко мили и със Ер Франс, които са достатъчни за двупосочен европейски или вътрешно щатски билет. Та, полза си има. Но никога не съм си ръководил избора от точките, които ще събера - ако някой билет ми е с 50 евро по-евтин взимам него, без значение от точките, от тях каквото дойде. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Oshko, за съжаление Луфтханза нямат удобни полети за датите, които търся. Иначе и аз ги предпочитам.

 

Относно милите, не са ми движещата мотивация - по скоро гледам да ги регистрирам някъде, току виж са ми свършили работа някой ден.

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.