Прескочи до съдържание

Престой във Франкфурт


stevemurray

Препоръчани мнения

Малко офф: на отиване към Порто имаме 5:30 ч престой на летището във Франкфурт (ок, ако сметна излизането от първия и чекирането за втория полет, сигурно ще са 4-4:30 ч). Вече проверих за железниците: има еднодневна групова карта за EUR15, която ще ни излезе по-евтино за двамата от 4 единични билета. Въпросът е: има ли какво да се прави на самото летище 4 часа или по-добре да се разходим до града, пък било то и за 2 часа само?

 

Edit: Темата е отделена от тази за Португалия

Редактирано от neuromancer
офтопик
Връзка към коментар

Малко офф: на отиване към Порто имаме 5:30 ч престой на летището във Франкфурт (ок, ако сметна излизането от първия и чекирането за втория полет, сигурно ще са 4-4:30 ч). Вече проверих за железниците: има еднодневна групова карта за EUR15, която ще ни излезе по-евтино за двамата от 4 единични билета. Въпросът е: има ли какво да се прави на самото летище 4 часа или по-добре да се разходим до града, пък било то и за 2 часа само?

По -евтинко ще ви се върже една вечеря в пицария или бирария на летището.Ние имахме около 5ч престой.Бира,пица,вурст около 50 евро+детски сок+десерт(и безплатно гледане на самолети,заведението беше с чудесен поглед).Няма да сколасате за 2 ч да видите нещо от града.Пък и не бих рискувал да се редя на опашките на Франкфуртското летище два пъти.Отделно от гейта на който кацнахме от София до гейта за Лисабон си беше....едно поне 40 минути преход(като не сме за първи път на летището).Но при вас може и да е друго...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малко офф: на отиване към Порто имаме 5:30 ч престой на летището във Франкфурт (ок, ако сметна излизането от първия и чекирането за втория полет, сигурно ще са 4-4:30 ч). Вече проверих за железниците: има еднодневна групова карта за EUR15, която ще ни излезе по-евтино за двамата от 4 единични билета. Въпросът е: има ли какво да се прави на самото летище 4 часа или по-добре да се разходим до града, пък било то и за 2 часа само?

Аз не бих рискувала да се разходя до Франкфурт. Личния ми опит показва / вярно с рейс/, че от летището до града пътувахме около 35-40минути в 01ч, с влак може и да е по-бързо. Но после самото влизане и проверките, които са навсякъде + чекирането, което ако се случи да е на няква прилична опашка ще ви отнеме доста време и нерви.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На FRA има гара на S-Bahn и го дават 10-ина минути до центъра (Frankfurt Flughafen - Frankufurt HBF) - bahn.de. От площада пред гарата лесно се стига до ЕЦБ, знака на еврото и скайлайна на града. Можете да се качите на кулата на Комерцбанк, ако е отворено и е хубаво времето. Разходката покрай Майн и стария град с кръчмите също са интересна гледка. А ако престоят е по обяд - следобед, тъкмо време за немски шницел със студена бира  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз също не бих рискувала да ходя до центъра. Нито ще разгледате града като хората, нито ще ви е спокойно.С S-bahn-а се стига по принцип бързо, но ако ви се случи да ви спре влака под земята...аз така си отвисях веднъж 30-40 мин., добре, че не бързах за никъде.

Ако все пак решите да ходите до центъра, както akair e писал- разходка покрай Майн, кулата, Romer-а...

Но мисля, че на летището ще намерите какво да правите-ресторанти, магазини...аз лично бих отишла на терасата да гледам самолетите. :) 5 евро май беше, но може и да се бъркам,де. :)

Връзка към коментар

За FRA става дума.

Благодаря на всички за съветите! По-скоро се настройвам да стоим на/около летището. В интерес на истината с жена ми вече сме били за около ден там и реално направихме точно това, което Adinko е написала.

Е, разбира се, най-хубави са спонтанните решения, така че не изключвам възможността в крайна сметка да отидем до града :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.