Прескочи до съдържание

Топ 25 на най-малко посещаваните страни в света


Препоръчани мнения

Здравейте,

Намерих супер блог за пътуване на един норвежец, обиколил света, в който представя най-малко посещаваните страни в света, Помислих, че ще е интересно да го споделя. Били ли сте в някои от тях? 

http://www.garfors.com/2013/01/the-25-least-visited-countries-in-world.html

25. Доминика: 73 000 туристи (2011г.) - да не се бърка с Доминиканската република - малка карибска държава, без много туристически удобства, чието единствено международно летище не приема големи самолети, а само малко витлови.

24. Чад - 71 000 туристи (2010г.) - политическа нестабилност и бунтовници. Тук са най-големите скали в света, но за да ги видите и изкачите трябва да наемете въоражени гардове. Столицата Нджамена има големи пазари и удивителни правителствени сгради. 

post-1318-0-52927100-1396262388_thumb.jpg

23, Централноафриканска република: 54 000 туристи (2010 г.) - една от най-бедните страни в Африка, (добавка от мен: от една година се води междуетническа война, сравнявана с геноцид между мюсюлманските групировки Селека и християнските анти-Балака).

22. Лихтенщайн: 53 000 туристи (2011г.) - страната няма международно летище, освен хелипорт, Повечето посетители са там заради банковата тайна и ниските данъци. 

21. Джибути - 53 000 туристи (2008 г.) - сухо и мръсно място. Най-ниската точка на Африка. Възможност да видите акции на френската армия, която има бази там. 

20.Сиера Леоне - 51 000 туристи ( 2011г.) - едни от най-прекрасните плажове на Африка, гостоприемни хора. 

19. Тонга - 45 000 туристи (2011 г.) - намира се на средата на Тихия океан. Коралви рифове, възможност за гмуркане и шнорхелинг. Една от последните абсолютни монархии в света. 

post-1318-0-67481000-1396262451.jpg

18.Източен Тимор - 40 000 туристи (2010 г.) - повече самолети на ООН кацат в Дили, отколкото комерсиални. Чувство за несигурност. Страхотни пейзажи, португалска колониална архитектура, възможности за гмуркане. 

17. Бутан - 37 000 туристи (2011 г.) - дълъг и труден процес за издаване на виза. Задължени сте да наемете гид, който да ви следва през целия престой. Невероятни планини, будистки храмове. Нарисувани пениси по стените на сградите - носели късмет. 

post-1318-0-66796900-1396262544_thumb.jpg

16. Северна Корея - 35 000 туристи (2011 г.) - няма нужда да се обяснява защо. Отидете, за да промените дефиницията си за държава. Една от най-безопасните дестинации на света - престъпността практически не съществува. Ще бъдете неотлъчно следвани от двама местни гида, както и обект на пропаганда. КНДР е по-посещавана отколкото повечето хора си мислят, благодарение на китайските туристи. 

15. Либия - 34 000 туристи (2008 г.) - Колонел Каддафи не привличаше особено туристи към страната. След смъртта му там има атентати и гражданска война, които също не привличат туристи. Въпреки това, местните хора са гостоприемни, правят страхотно кафе и често ви канят в дома си за обяд. Вижте руините на Лептис Магна, римски град на 130 км от Триполи. 

14. Гвинея - Бисау - 30 000 туристи (2011 г.) - липса на туристическа инфраструктура, лоши авиовръзки. Островите Бижагос, архипелаг от 20-ина острова в Атлантическия океан са дом на много хипопотами. Столицата Бисау има голям пазар и останки от португалската колониална архитектура. 

post-1318-0-93709300-1396262705_thumb.jpg

13. Мавритания - 29 000 туристи (2008 г.) - репутацията и е, че там има само пясък и номади. Типични пустинни градчета и селца. Корабно гробище на северния бряг. Кредитните карти не работят, вземете си кеш! 

12. Федерални щати Микронезия - 26 000 туристи (2008 г.) - отдалечени в Пасифика, само една авиокомпания ходи до там. Гмуркане, бедни, но гостоприемни хора. Отлична морска храна. Използват се Щатски долари. 

11. Соломонови острови - 23 000 туристи (2010 г.) - трудно и скъпо пътуване до там. Гмуркане, риболов. Не пропускайте рибния пазар в Хониара и яхт-клуба. 

10. Афганистан - 17 500 туристи (2012 г.) - талибани и война. Дивите планини на Афганистан са прекрасни, но са скривалище за терористи - добре е да изчакате, преди да отидете там. Много трудно издаване на туристическа виза. 

9. Коморски острови - 15 000 туристи (2010 г.) - в гидовете се казва, че има маларийни комари. Лоши транспортни връзки. Страхотна морска храна, дружелюбни хора, динамични пазари, красива брегова ивица. 

post-1318-0-98321200-1396262776.jpg

8. Сао Томе и Принсипи - 8 000 туристи (2010 г.) - трудно достъпна заради лоши транспортни връзки. Отдалечеността ви гарантира мир и почивка. Има както страхотни плажове, така и планини. 

7. Тюркменистан - 7 000 туристи (2007 г.) - страната е известа с това, че е втората най-откачена в света (след Северна Корея). Многобройните полицаи ви карат да се чувствате сигурно. Посетете Портата на Ада, както е известен вулканичният кратер Дарваза в пустинята Каракум. 

6. Екваториална Гвинея - 6 000 туристи (2012 г.) - издаването на туристическа виза е бюрократичен ад. Единствената испаноговоряща страна в Африка. 

5. Острови Маршал - 5 000 туристи (2011 г.) - трудно и скъпо пътуване до там - монопол на United Airlines. Страхотно гмуркане. Не очаквайте да намерите евтини хотели, но пък можете да спите на плажа - страната няма престъпност. 

4. Кирибати - 4 700 туристи (2011 г.) - отдалечено и зле свързано. Плаж, гмуркане, риболов, шнорхелинг и водни спортове. 33 острова, разпръснати в Тихия океан. Отнема 6 часа със самолет, за да се свърже най-западната с най-източната точка на страната. Цялата и площ е 811 км², малко повече от Ню Йорк Сити. 

3. Тувалу - 1 200 туриста (2011 г.) - също като Кирибати. Само Air Pacific лети до двете държави, но можете да стигнете от едната до другата с лодка. Или да летите през Фиджи. Тувалу е първата държава, която ще изчезне от земята, ако продължи да се покачва океанът (Кирибати е втората). Местните правителства започват да търсят решения, включително купуване на земя от съседни страни, за да преместят народите си.Отидете, защото може би скоро ще ви трябва подводница, за да стигнете до там. Обикновена тихоокеанска страна, палми и плажове. 

2. Сомалия - 500 туристи (2012 г.) - война, липса на правителство, ислямски екстремисти и шериат. Централното правителство започна да функционира наново, Могадишу вече е сравнително сигурен град. Turkish летят до там два пъти седмично от Истамбул. 

1. Науру - 200 туристи (2011г.) - малка тихоокеанска страна. Най-малката република в света, разположена на 21 кв. км. Единственият остров прилича на фосфатна мина. Трябва ви виза до там, но страната няма много посолства по света. Плажове, коралов риф и два хотела на острова - един на плажа и един в града. Това е единствената държава без столица в света, Ярен е най-голямата общност и де факто е столица. 

post-1318-0-76387700-1396262964_thumb.jpg

  • Харесвам 41
Връзка към коментар

Много интересно, и аз обичам такива статистики.

За много малко се разминах с Доминика, просто избрахме круиз, който я пропускаше.

А Тонга също ни беше в плановете, но предпочетохме Вануату, заради вулкана. така че няма с какво да се похваля, кръгла нула.

Но пък доста хора ще се включат с Лихтенщайн, предполагам.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз за малко се разминах с Коморите, понеже ми отпадна пътуване до Майот (френски остров в Мозамбикския канал). 

Иначе скоро заминавам за Гамбия и Сенегал, мисля си да се разпиша в Гвинея Бисау или Мавритания, да видим. :) 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

.....мии то се подразбира , колко ли ,,пътешественици,, ша изберат дестинация където вероятността да им ,,резнат зелката,, е голяма,  и след това да не могат да се пофукат из форумите .....

Редактирано от theo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

.....мии то се подразбира , колко ли ,,пътешественици,, ша изберат дестинация където вероятността да им ,,резнат зелката,, е голяма,  и след това да не могат да се пофукат из форумите .....

Някои са наистина опасни - ЦАР, Афганистан, Либия, Чад, Сомалия.. Но повечето са просто много отдалечени, или в близост до тях има по-интересни и туристически дестинации, които  са им конкуренция и обират туристопотока. Или са труднодостъпни от Европа, скъпи, или просто не издават визи за туристи (Бутан, КНДР, Екв. Гвинея) - не искат чужденци по различни, най-вече политически причини. Аз си мисля, че повечето си струва да се видят, най-малкото именно заради липсата на орди туристи. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

.....мии то се подразбира , колко ли ,,пътешественици,, ша изберат дестинация където вероятността да им ,,резнат зелката,, е голяма,  и след това да не могат да се пофукат из форумите .....

 

Да, ама ако "резването на зелката" се размине, фукането из форумите идва десет пъти по-сладко :)))))

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Северна Корея или КНДР ми е интересна. Имам чувството че едно пътуване до там ще е и пътуване с "Машината на времето". А какво по-интересно за един пътешественик от пътуване през пространството и през времето? ;)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На мен също ми е много интересно такова "пътуване във времето"  - роден съм ноември 1989г. и бих искал да видя отблизо това, което по-възрастните си спомнят и у нас (въпреки че не знам доколко може да се сравнява) ..

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ей тук я дискутирахме Северна Корея: http://magelanci.com/topic/430-air-koryo-%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%8F/ Ако имате въпроси, директно там, но като цяло е една от най-лесните за посещение държави, стига да има човек финансите :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ей тук я дискутирахме Северна Корея: http://magelanci.com/topic/430-air-koryo-%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%8F/ Ако имате въпроси, директно там, но като цяло е една от най-лесните за посещение държави, стига да има човек финансите :)

Виждам че само с Турагенция може в КНДР а аз турагенциите не ги обичам явно няма да ходя в КНДР. Ще я заменя с Куба.

Връзка към коментар

А,аз доста помечтах за Лихтенщайн:-))).Дори погледах снимки в нета.

Вадуц,замък,планини,пейзажи,даже толкова сигурно и чисто та ще взема и децата с мен:-)

само един кусур имат-не искат еврото!!И ще се озорим с този скъп Швейцарски франк:-)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Странно ми е, че неатрактивни държави като Молдова ги няма в списъка. Даже съм сигурен, че ако се погледне обективно по броя туристи, трябва да е там. Киргизия също вероятно. 

 

Иначе много интересна тема, бих посетил доста от местата. Чад например ми е отдавна в списъка с желаните.

Връзка към коментар

За Лихтенщайн: при една от разходките от Швейцария към Австрия с автомобил го бяхме включили в списъка.

Много приятно местенце. Излизаш на главния площад във Вадуц (паркира се под него, на обществен паркинг)  и с един поглед си обхванал града. Всичко е минималистично - малък парламент, полиция, поща, катедрала. Дори туристическо бюро си имаха. От по-далечните обекти - може би замъците, понеже са на високо и трябва време за достигане :)

Има и чудесна уличка с кафенета и тратории. Ако имате половин ден в тази посока е чудесно да се отбиете.

PB250156.jpg

PB250152.jpg

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте! Благодаря за блога, беше истинско удоволствие да прочета информацията и описаните изживявания :)

Колкото до Молдова (една от най-зелените столици в Европа) и Киргизстан (с красивите си планини и езерото Исък Кул) считам за доста интересни дестинации, като първата съм посетил дори и лично.

 

Лихтенщайн е симпатична и много малко държава, за съжаление прекарах само половин час там преди повече от деситилетие :)  

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 3 години по-късно ...

Много интересна тема, аз обичам да ходя по такива страни, сега смятам да направя Киргизстан и Молдова.

  

  Не съм съгласна, че няма какво да се види, Пътувко спомена.

 

 В Молдова има прекрасно вино, много е зелено, цените са изгодни, а местните са страхотни хора. Дори не само Кишинев, а и Орхей например.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.