Прескочи до съдържание

Отиване връщане до Ямайка


Препоръчани мнения

Здравейте!

 

Една позната иска да ходи за седмица до Ямайка (има покана) и ме помоли, ако мога да и намеря по-евтин билет. Казах и, че знам точното място, където да питам и ето ме тук - билета е за следващия месец, отиване връщане до Ямайка (ако може без да се минава през САЩ). Тръгване и връщане от София, начална дата 8-9ти май. Благодаря!

 

Поздрави!

Връзка към коментар

229 лири стенгирли, както викаше един приятел... :). Oт Манчестър.

http://www.holidaypirates.com/flights/flights-to-montego-bay-jamaica-from-uk-for-only-269-up-round-trip-incl-taxes

Редактирано от Sun4o
Връзка към коментар

Jetairfly , Brussels - Montego Bay, 7.05.- 14.05.  480 EUR

 

Iva_a e много права. Не съм голям спец, но не откривам нищо друго читаво.

 

Предложенията за Thomson/Jetairfly са до летището в Montego Bay (вторият по-големина град и курортен център), който е на около 4ч. с кола от Kingston.

Реално полети на нормални цени има от London (обикновено Гетуик) и Брюксел. От София до Лондон/Брюксел е лесно има доста възможностти и е въпрос на напасване с основния полет до Ямайка. 

 

Повечето от традиционните авиокомпании, които съм проверявал минават през САЩ или Канада (и в двата варианта има изискване за виза).

С Аерофлот до Куба и от там през Гранд Кайман до Ямайка, излиза доста по-скъпо и е голямо обикаляне.

 

След като намерите полета ще се радвам да споделиш опит, че и на мен ми предстои :) 

Редактирано от Karik
Връзка към коментар

229 лири стенгирли, както викаше един приятел... :). Oт Манчестър.

http://www.holidaypirates.com/flights/flights-to-montego-bay-jamaica-from-uk-for-only-269-up-round-trip-incl-taxes

 

На търсените дати цената е над 600 паунда. Нямам против пускане на линкове към пиратите, след като помагат, макар че като цяло вредят на форума доста, но просто преди да ги препоръчате проверете дали са валидни посочените цени за посочените дати :)

 

И аз не намирам нищо по-добро от посоченото от Iva_a. Проверих и немските кондори, и с тях греда. 

Връзка към коментар

Не съм доогледал за датите, сори....

А за вредата не знаех, пак сори, нали съм още новопристигнал и са ми неясни някои работи.

Как вреди по-точно и кое друго да внимавам, може ли някакъв линк към подобна тема?

Ако трябва преместете ми мнението другаде или го унищожете.

Връзка към коментар

Не съм доогледал за датите, сори....

А за вредата не знаех, пак сори, нали съм още новопристигнал и са ми неясни някои работи.

Как вреди по-точно и кое друго да внимавам, може ли някакъв линк към подобна тема?

Ако трябва преместете ми мнението другаде или го унищожете.

 

Не се впрягай чак толкова. Не ми се навлиза в детайли, а и са като цяло незначителни :) Просто като се пусне линк натам, нека наистина е, когато отговаря на точните дати на запитването. Че иначе е малко като "търси в гугъл" :)

Връзка към коментар

Засега Jetairfly нямат конкуренция на цените  до Доминикана и Ямайка, като изключим пакетите на Pullmantour за Доминикана с билет и хотел. Често са комбинирани -Ямайка през Доминикана, нали са 40 минути път. Не съм дала София -Брюксел и обратно, както каза Karik - възможности много. Вчера България еър, директният, беше около 230 евро.

Редактирано от Iva_a
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

След средата на май месец падат цените на билетите още малко - 415 евро стават, пак през Брюксел.

Ива, има ли подходящ период за посещение на Ямайка или нещо като дъждовен период и т.н. ?

Връзка към коментар

Ами става си целогодишно. Ние като живущи по тия ширини вече сме капризни. Декември, януари и февруари не се къпем в морето, че ни е студено :) . Зима е все пак. :) Температурата нощем пада значително, стига до 19-20 градуса и водата изстива. И вали. Всеки ден и всяка нощ. През деня не ти пречи да ходиш на плаж, защото превали и пак изгрява слънце и изсушава бързо. Температурите са около 27-30 градуса денем. Така, че си става.

Официално от юни до октовмври е ураганен сезон. Това е много относително. Ние сме тук 5 години и до август месец не е минавал ураган. Миналата година нямаше даже нито един. А когато има духа вятър един-два дена. Ама наистина много духа :) . Преди две години Айрин направи 160 км/ч ветрове и вдигна вълни. Ние живеехме на 20 метра до океана и на втория етаж пръскаха вълните по терасата и прозорците. Беше малко страшно. Това на северния бряг. Пунта Кана не я засягат. Доминикана е облагодетелствана от гледна точка на ураганите. Планинската верига с най-висок връх 3175 м ги спирала. Тук не е имало жертви и разрушения от урагани в последните години. От една страна, защото я позаобикалят, от друга, защото се строи стабилно и имат организация за евакуиране. Ямайка също знам, че не я засягат ураганите.

За мен най-подходящи месеци за почивка насам са март, април, май, юни, октомври и ноември. Напук на туристическите агенции :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Благодаря много за отзвичивите отговори. Моята позната в крайна сметка се спря на варианта на Iva_A от Брюксел. С пътуването от Кипър до Брюксел всичко се сумира около 600 евро. Сега стискаме палци и шефа да каже да :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Куль ман, куль, Jamaica no problem :) Надявам се тази твоя позната да знае къде отива. Ямайка е един от най-красивите острови в Карибско море като природа, но е населен с най-ужасните и натрапчиви хора, които съм виждал по света. Поради тази причина като правило се стои вътре в ол-инлузив курорите (което не е добър знак), при излизане около теб залепват моментално около 10 човека, които започват да предлагат всевъзможни неща - от сестра си до трева и не приемат "не съм заинтересован" за отговор. Постепенно отпадат един по един, като последният един път ми поиска 1 долар за да се махне :) :) (на което му отговорих, че не ми пречи, да си върви с мен и той тогава наистина се махна).

 

Спасението в заградените курорти е частично, защото ако няма охрана да следи, при влизане в морето започват да плуват около теб и упражнението се повтаря, само, че във водата. Това в Очо Риос, но нямам причина да мисля, че другаде е различно, освен ако не е туристическо място.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.