Прескочи до съдържание

Франкфурт и Дортмунд за по около ден.


Тони

Препоръчани мнения

Ще имам около по  ден в двата града или два във Франкфурт, трябва да избера. Та идеи какви да ги върша и какво да видя и изобщо дали да ходя в Дортмунд...Мисля, че повече от 48 часа ще ми е скука на едното място...

Изобщо дали да ходя във Франкфурт или само из околностите да се помотаме?

Редактирано от Тони
Връзка към коментар

Дортмунд е едно голямо село, ние така му викаме вкъщи - голямото немско село с вкусните къри-вурстчета. :D  Въобще не си губи времето с този град. Силно препоръчвам Дюселдорф, който е на по-малко от час от Дортмунд с влак. Вече стана дума за изключително изгодните оферти на DB, възползвай се от тях. Лично аз харесвам Франкфурт, но много хора казват, че е ужасен град. Ако решиш можеш да отскочиш и до Кьолн. Когато преди много години го посетих за първи път, бях разочарован от този град. Миналата година обаче ми се стори по-приветлив...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз пък мисля, че Дортмунд е много хубаво градче. По центъра няма нещо кой знае какво за гледане, но е много приятно. А Westfalenpark, е голяма красота. 3 евро е входа за парка, а 5 евро е комбиниран билет парка + кулата. :)

За Франкфурт мисля, че определено има какво да се види. Не съм била, но ще ходя за 4 дена през юни, живот и здраве... Мисля да видя Palmengarten, да се кача на Main Tower, ,разходка с корабче по реката, The Romer...Може и да изпускам нещо, че още спя.:D 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, и на мен Дортмунд ми хареса, верно си е малко като село, ама само за ден има какво да се види. И за шопинг става, всичко ти е на главната улица едно до друго:) Мен общо взето в Германия навсякъде ме кефи, дори и само да се разхождам по спретнатите им улици и да виждам позитивни лица.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Франкфурт и Дортумнд са твърде различни, за да могат да бъдат сравнявани. Според мен не повече от 1/2-1 ден е достатъчно време за разглеждане на Bankfurt, както е известен от едно известно :) - оформящият се skyline си заслужава, само ако гледащият не е бил вече в Ню Йорк или Лондон. Отделно Франкфурт е доста космополитен - в уличката около гарата човек може да усети духа на Индия, Африка, Азия, ...

Вместо Дортмунд, аз бих посетил Бон, Кьолн и/или Дюселдорф

Бон - симпатично, но малко скучно градче. Там е старата сграда на Бундестага

Кьолн - най-големият град на провинцията (NRW). Там е кьолнската катедрала, пред която се организа митичния Вайнахтсмаркт (коледен базар). Гледката от върха на катедралата според мен не си заслужава, но качването е екстремно преживяване - нещо като торето в Лисабон, но е няколко пъти по-дълго, защото катедралата е по-висока. На 10-ина минути от катедралата се намира музеят  на шоколада - любимо място - на горния етаж има цех, всичко е прозрачно и всеки може да види как се прави шоколад. Най-хубавото: винаги идва "леля Гертруда" с една голяма купа от алпака, наточва пресен шоколад в нея, още докато е топъл, взема вафлени кори, прави ги на ветрило, потапя ги с отработено движение в купата с шоколад и раздава на всички - малки и големи.

Дюселдорф - тъй като по някакъв начин имам сантимент към този град, може да съм малко пристрастен... Той е столица на провинцията (NRW). Старият град е една нелоша отправна точка за разходка - старата водонапорна кула, старото кметство, улицата с баровете, промендата покрай Рейн (Rheinpromenade), качване на кулата, от която се вижда цялата околия (Rheinturm), танцуващите сгради (арх. Frank Gehry), яхтеното пристанище, кулите Hyatt, новата сграда на общината/министерствата (Stadttor) - доста забавна ромбоидна сграда, която същевременно има огромен атриум и погледната отдалеч изглежда наистина като врата/арка/порта, пагодата, търговската улица ("Улицата на краля": Königsallee) - там са открили Клаудия Шифър в една дискотека, преди много години, ... Недалеч от Дюселдорф (на около 15 минути с метрото) има доста приятно кварталче/селце, което е страхотно за разходки подкрай реката, ... :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.