Прескочи до съдържание

Съвет за екскурзия подарък


Христиан

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Искам да направя подарък за двама - екскурзия.

Не съм намислил конректен град/държава. Общо взето, където и да е, ще е ново и интересно за тях.

Бюджет: 600~ лв.

Тези пари трябва да покрият следното: самолетни билети за двама (евентуално с wizzair), трансфер от и за летището и нощувките в хотела.

Нямам определен брой дни за екскурзията, но поне да е 2 дни. Ако може повече с този бюджет, още по-добре, но надали. Периода в който ще се състои тази екскурзия също не е определен, но трябва да е преди края на септември и след средата на юни. Да речем 20 юни - 20 септември, в този период.

 

Знам, че нищо конкретно не ви казвам, освен бюджета, но всичко е в начален стадий, а и така ще може предложенията ви да бъдат по-разнообразни. :)

Ако има значение, двойката е на средна възраст.

 

Искам задължително пътуването да се осъществи със самолет.

Без съседните държави на България.

Единственото място извън Европа, което е възможно с wizzair е Дубай, но не съм сигурен, че ще се вместя в този бюджет, а и температурите в този период ще са убийствени и май не е много добра идея.

Редактирано от Христиан
Връзка към коментар

600 лв. на човек или за двамата?

Летния период цените на билетите не са много ниски...

За двамата  :unsure:

Ще се дебне някое 20% намаление на уиз.

 

Неизпълнима задача ли ще е с този бюджет?

Връзка към коментар

Набързо погледнах:

Милано от 22.06-24.06 - цена на билет 100лв. на човек(можеш да спестиш 20 лв, ако купиш членство на някой от двамата).

Трансфер в двете посоки 20лв(10 евро) на човек.

Хотел от около 130 евро за двойна стая.

Рекапитулация: около 500лв.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Набързо погледнах:

Милано от 22.06-24.06 - цена на билет 100лв. на човек(можеш да спестиш 20 лв, ако купиш членство на някой от двамата).

Трансфер в двете посоки 20лв(10 евро) на човек.

Хотел от около 130 евро за двойна стая.

Рекапитулация: около 500лв.

 

Това е супер! И аз погледнах билетите за Милано преди няколко дни и бяха на добри цени. Италия като цяло е ми е много добър вариант.

Връзка към коментар

Малта! Така не само ще свалиш цените на полети и хотел, но и на текущи разходи там. Наскоро имахме тема за бюджетните дестинации и това беше един от най-ярките примери. Киев също, но по ред причини не се препоръчва. Ето ти и разбивката с конкретни дати:

 

1. Полети: 339лв, включва членство в Discount защото двамата ще спестят пари по тоя начин. 

2014-04-16_21-30-07.png

 

Ето три предложение от booking.com за хотел. С рейтинги между 6.9 и 8.0. Всичките около 300лв, леко ще прехвърли бюджета:

http://www.booking.com/hotel/mt/ganesha-guesthouse-amp-restaurant.bg.html?aid=368032sid=6d6e697f5f11b772f75e53abd23301ae;dcid=1;checkin=2014-08-08;checkout=2014-08-11;ucfs=1;srfid=795747fac421db6c2eb3c5459d8f99de2300f784X2

http://www.booking.com/hotel/mt/ambassador.bg.html?aid=368032sid=6d6e697f5f11b772f75e53abd23301ae;dcid=1;checkin=2014-08-08;checkout=2014-08-11;ucfs=1;srfid=680e56f13c453cb0899ac2ebfe456e91fb9b12e3X1

http://www.booking.com/hotel/mt/ta-joseph.bg.html?aid=368032sid=6d6e697f5f11b772f75e53abd23301ae;dcid=1;checkin=2014-08-08;checkout=2014-08-11;ucfs=1;srfid=df6211a455cbedd164fff47d075654db5cef03c0X3

 

Или апартаментче в airbnb става още по-евтино:

https://www.airbnb.com/rooms/115387 - това е 140 долара за трите нощувки и се вместваш в бюджета перфектно.

 

Разцъкай датите на уиз, това все пак е средата на август и е пик сезон, може би през юни и юли цените на хотелите ще са по-ниски, а и жегата няма да е толкова непоносима. С малко тунинг може и да спестиш за един куфар, че го няма включен в билетите. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Милано е супер вариант, живял съм там 2 години. Препоръчвам да се избягват месеците юли и август, тъй като е ужасяваща жега, високата влага също допринася за дискомфорта.

 

Мога да ви дам и няколко линка за страхотни ресторанти (на супер прилични за Милано цени), като прибавим и добрите варианти за шопинг, си става супер график за един уикенд.

 

вариант 1 - http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187849-d716269-Reviews-L_Oca_Giuliva-Milan_Lombardy.html

 

вариант 2 - http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187849-d1080232-Reviews-Maruzzella-Milan_Lombardy.html (пицарят е българин и ми е приятел, казва се Ники - уникални пици!)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не съм се интересувал от Малта досега. Има ли какви забележителности да се видят? Или става по скоро само за плаж?

Като цяло ако трябва да избирам м/у Малта и Италия, предпочитам Италия. Благодаря @Георги за помощта. 

Чакам още предложения. 

Може пътуването да е след 20 септември, с цел по-евтини билети, но ако ще е тогава, май ще е доста рано въобще да го коментираме, а?

Връзка към коментар

Зависи коя Италия избираш.

Ако аз искам да подаря на родителите си пътуване , то почти задължително ще е Рим , Париж или Лондон.

 

Сравнено с Милано Малта е много по-удачен избор. Разбира се зависи от интересите на хората които ти най-добре знаеш , но в общия случай мисля е така.

Имай предвид и доколко ще е удобно без опит да се ориентират сами на непознато място с трансфери и прочие.

Честно казано на моите не мога да се доверя и бих им подарил организирана екскурзия  :P

 

 

П.С. Дубай наистина е немислим в рамките на 600 лева най-малкото заради цените на хотелите. В най-добрия случай това е цената само на нощувките за 3 дни.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Берлин

Офертата

полет на easyjet

 

 
Sofia Intl to Berlin Schoenefeld
Dep Thu, 11 September 2014 10:00 Arr Thu, 11 September 2014 11:10 Flight 4540 2 Adults 2 x €34
 
Berlin Schoenefeld to Sofia Intl
 
Dep Sun, 14 September 2014 07:20 Arr Sun, 14 September 2014 10:35 Flight 4539 2 Adults 2 x €29.99
 
 
 
Final Price €144.96
Цената на полета е с запазени места и ръчен багаж
 
хотел:
 
Обща цена за двама 537 лв
Период на екскурзията от 11.09 до 14.09
Редактирано от Костов
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Зависи коя Италия избираш.

Ако аз искам да подаря на родителите си пътуване , то почти задължително ще е Рим , Париж или Лондон.

Към горните предложения на stenk, бих добавил също и Берлин (субективен избор, любим  град ми е).

Имайки предвид, че екскурзията е предназначена за хора на средна възраст, в Берлин определено има какво да разгледат (в историческа ретроспекция е много благодатен на атракции, а и музеите не са малко).

Града като цяло не е скъп, или поне със сигурност по-евтин и от Лондон, и от Милано, за Париж да не говорим.

Често излизат промоции за нощувки в берлински 3 и 4 звездни хотели, последно бях попаднал в пиратите мисля, на такива предложения. Трансфера от летищата до централната част е супер лесен и евтин също. Полетите до там са по 100 евро на човек и с AirBerlin, BulgariaAir, а и с easy до Шьонефелд може да се намери за подобна цена.

 

П.П. ето я въпросната оферта от пиратите

http://www.urlaubspiraten.de/unterkunft/wellness-in-berlin-2-tage-im-sehr-guten-4-wellness-hotel-mit-fruhstuck-fur-nur-44eur-pp-auch-uber-ostern

44 евро на човек, 4* в Wellness Hotel за 2 дена

в airbnb вероятно може да се намери и нещо по-евтино

 

С Костов изглежда имаме сходно виждане по въпроса ;)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Линка пуснат от wilks вече е изтекъл, тези промоции в hrs.de се въртят през два три дни, но за Берлин има супер често намаления, ако ги проследиш за един месец ще хванеш със сигурност: http://www.hrs.de/deals/

 

Ако ще е Италия между другото помисли и за Болоня, мисля че района по ще допадне за хора без кола. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.