Прескочи до съдържание

Говорим си за Танзания


FlyTraveler

Препоръчани мнения

Я някой да даде малко информация за местните екскурзии на Занзибар. Гледам във viator едни абсурдни цени - половин ден шнорхелинг тур без обяд - 75$ 😲
На място предполагам ще се намерят по-добри цени, но не знам дали ще ми се занимава да търся. 
Общо взето се планират 2 тура - един за шнорхелинг и един за Стоун Таун + нещо (гледах, че има подобни варианти). 

Връзка към коментар

Това въпрос ли е изобщо? 😉

 

Шегувам се.

 

На място цените са в пъти по-ниски. Ние бяхме отседнали в Kendwa Rocks. Още щом те видят на плажа и идват да ти предлагат екскурзии. Всичко е въпрос на пазарлък. Ние взехме екскурзията до Stone Town + Nakupenda + Prison Island  за 30 долара на човек. Включваше транспорт в двете посоки, обяд на Накупенда, лодката там във всичките и посоки, тур на Стоун таун и после ни оставиха на Forodhani Gardens, където вечер има открити сергии за храна. Препоръчвам ги с две ръце, особено морските деликатеси и сока от захарна тръстика. Разбрахме се да дойдат да ни вземат в 21ч и нямаше проблем.

 

Шнорхелинг се прави на Накупенда също. Питай обаче дали ти е включено в цената, че някои агенции (ако мога така да ги нарека тези дребни далавераджии) нямат екипировка с тях. Или посто си вземете вие сами шнорхели и очила. И плавници, ако много държите.

 

Отделно шнорхелинг имаше и от хотела, както и дайвинг.

 

Пледлагаха ни някаква вечерна разходка с лодка по залез слънце, както и някакъв залив с делфини. Не сме ходили, но ако имате желание, всичко се взима на място, никога предварително. Освен, ако не искате нещо много специално и за него има непривичната особеност местата да свършват бързо. Но не съм чувала за подобна дейност точно на този остров 😄!

 

Приятно изкарване!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 10 минути , feel_the_rush каза:

Това въпрос ли е изобщо? 😉

 

Шегувам се.

 

На място цените са в пъти по-ниски. Ние бяхме отседнали в Kendwa Rocks. Още щом те видят на плажа и идват да ти предлагат екскурзии. Всичко е въпрос на пазарлък. Ние взехме екскурзията до Stone Town + Nakupenda + Prison Island  за 30 долара на човек. Включваше транспорт в двете посоки, обяд на Накупенда, лодката там във всичките и посоки, тур на Стоун таун и после ни оставиха на Forodhani Gardens, където вечер има открити сергии за храна. Препоръчвам ги с две ръце, особено морските деликатеси и сока от захарна тръстика. Разбрахме се да дойдат да ни вземат в 21ч и нямаше проблем.

 

Шнорхелинг се прави на Накупенда също. Питай обаче дали ти е включено в цената, че някои агенции (ако мога така да ги нарека тези дребни далавераджии) нямат екипировка с тях. Или посто си вземете вие сами шнорхели и очила. И плавници, ако много държите.

 

Отделно шнорхелинг имаше и от хотела, както и дайвинг.

 

Пледлагаха ни някаква вечерна разходка с лодка по залез слънце, както и някакъв залив с делфини. Не сме ходили, но ако имате желание, всичко се взима на място, никога предварително. Освен, ако не искате нещо много специално и за него има непривичната особеност местата да свършват бързо. Но не съм чувала за подобна дейност точно на този остров 😄!

 

Приятно изкарване!

Мда, аз тези неща ги знам, въпросът е до колко можеш да се довериш на подобни субекти. Многократно по екзотични дестинации взимаме екскурзии на място от меко казано недостоверни "агенции" и всеки път им се чудя дали няма да ни измамят. 

Иначе Stone Town + Prison Island с включен обяд за 30$ е много добра цена.  Подобен тур + още един специално за шнорхелинг би било идеално. 

Връзка към коментар

Ами, човек си избира от кой да си купи. Примерно, поне в нашия случай, на плажа се разхождаха двама, трима търговци. Те всяка сутрин застават на плажа пред хотела и ако те излъжат, на другия ден пак ще ги видиш 😁 Така, че ми изглежда доста сигурно.

 

Просто цените по сайтовете са прекалено надути, понякога два, три пъти отгоре. Ама щом има търсене, явно така и ще си остане...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте

четох, четох

сега да питам

намеренията са ми от 27 юли до 16 август да съм в занзибар с 13 годишен тийн

трябват ми много емоции за него

най-вече сафари в танзания

от всичко което прочетох се спрях май на таранджир и нгоронго май обаче не разбрах дали е възможно да отида от занзибар и да се върна после пак там, защото иначе билета става мултистоп и скъп

не мога да намеря фирма

нямам проблем и там на място да го организирам но така ще е трудно с хотела там вече ще е резервиран и ще стане така едни 3-4 нощувки да ги платя

нямам план освен датите

трудно ми е малко това ми е първото сафари тип пътуване 

ако може инфо защото ако не става така няма смисъл да ходя 15 дни плаж 

отивам по скоро да направя сафари

мога да пътувам и до килиманджаро първо но ми се искаше 2-3 дни почивка и после сафарито

а и връщането после от занзибар до килиманджаро незнам крие ли рискове да си изпусна международния порет

с две думи осъществимо ли е сафари от занзибар и някоя фирма ако имате предвид

все ми се разминават занзибар и танзания този път не променям. 

Какво ви е мнението за хотел до делфините - Кизимкази - хотела е промисед ленд лодж

Приемам всякаква помощ. Никога не ми е било трудно да организирам което и да е от пътуванията но тава определено ме затрудни.

Благорарната теодора

Връзка към коментар

Здравей, @Teyka

 

Преди 2 години и ние правихме сафари в Танзания, като първо кацнахме в Занзибар, останахме 3 дни, след което с Flightlink летяхме от Занзибар до Аруша, от където тръгват сафаритата за споменатите от теб паркове. Проверих с ориентировъчни дати 1-ви - 7-ми август, цената на полетите е по $75 на човек отиване и $200 връщане.  Ние платихме по $100 на човек, само че еднопосочно, тъй като пътувахме с катарците мултисити SOF-DOH-ZNZ / JRO-DOH-SOF. Разликата в цената беше пренебрежимо малка, спрямо цената на връщането обратно до Занзибар.

 

Относно парковете - писала съм по темите, но пак ще го напиша. Ние посетихме Tarangire, Lake Manyara, Ngorongoro и Serengeti. Първите два много често/винаги се включват от фирмите като пълнеж, понеже са с по-ниски такси, но са доста скучни паркове, където ще видите малко животни на фона на голямото обикаляне. Ако правя отново сафари в Танзания, бих избрала само Сернгети и Нгоронгоро! В Серенгети за 1 час видяхме повече животни, отколкото в Лейк Маняра и Тарангире за 2 дни. 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 46 минути , chandni каза:

 

 

Относно парковете - писала съм по темите, но пак ще го напиша. Ние посетихме Tarangire, Lake Manyara, Ngorongoro и Serengeti. Първите два много често/винаги се включват от фирмите като пълнеж, понеже са с по-ниски такси, но са доста скучни паркове, където ще видите малко животни на фона на голямото обикаляне. Ако правя отново сафари в Танзания, бих избрала само Сернгети и Нгоронгоро! В Серенгети за 1 час видяхме повече животни, отколкото в Лейк Маняра и Тарангире за 2 дни. 

Съвета ти е валиден за периода края на Октомври - края на Юни. Манияра е пълнеж, но не и Тарангире в периода Юли - Септември. Забравих вече вие кога ходихте. Ще видят и много красиви баобаби, пейзажа е различен, ще има и животни, доста слонове, може и хищници. Зависи и къде се спи и с коя фирма се ходи.  През този период си мисля, че даже бих избрал Тарангире пред кратера Нгоронгоро. Зависи колко дни имат общо на сафари и какъв им е бюджета. Ако могат да си позволят северно Серенгети, си струва да стоят там през цялото време даже - ще имат шанс да видят пресичания на река Мара от Голямата миграция (но става дума за 1300+ долара на ден за двама). Ако ще стоят в централно Серенгети, 3-4 дни ще са им добре там и в такъв случай биха могли да прибавят 2 дни в Тарангире и половин ден за кратера на връщане към Аруша (или на отиване - важното е да слязат рано сутрин).

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , FlyTraveler каза:

Забравих вече вие кога ходихте

Ние бяхме там юли. Баобабите - факт, но откъм животни - слабо. В Нгоронгоро животинският свят също беше много по-богат отколкото в Тарангире, а гледката от ръба на калдерата не бих я пропуснала! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 12 минути , chandni каза:

Ние бяхме там юли. Баобабите - факт, но откъм животни - слабо. В Нгоронгоро животинският свят също беше много по-богат отколкото в Тарангире, а гледката от ръба на калдерата не бих я пропуснала! 

Предполагам, че като пишеш Нгоронгоро, имаш предвид кратера (иначе Ngorongoro Conservation Area e много по-широко понятие). Та покрай кратера минава пътя за Серенгети така или иначе, няма как да се пропусне гледката от ръба на калдерата и без да се слиза долу. Там има много животни целогодишно, но също така е препълнено с посетители, след 09:30-10:00 ч. сутринта става доста неприятно. Не казвам да не ходят в кратера, но в този период Тарангире е много хубав парк, могат да го имат предвид. Може да ги направят и трите - Серенгети, кратера и Тарангире. За около 7 вечери е постижимо. 

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
2 hours ago, FlyTraveler said:

Предполагам, че като пишеш Нгоронгоро, имаш предвид кратера (иначе Ngorongoro Conservation Area e много по-широко понятие). Та покрай кратера минава пътя за Серенгети така или иначе, няма как да се пропусне гледката от ръба на калдерата и без да се слиза долу. Там има много животни целогодишно, но също така е препълнено с посетители, след 09:30-10:00 ч. сутринта става доста неприятно. Не казвам да не ходят в кратера, но в този период Тарангире е много хубав парк, могат да го имат предвид. Може да ги направят и трите - Серенгети, кратера и Тарангире. За около 7 вечери е постижимо. 

ох тотално се обърках

добре 3 дни един парк наи много два за 3-4 дни

 от тук или мога и там на място да търся

колкото по евтино по добре 

относно миграцията

предстои ми шри ланка и там ще ходим на сафари някой ако е ходил да препоръча нещо различно защото там е един

но целта е повече животни птици не знам дали на детето ще му е интересно... а може и да е незнам затова се лутам защото незнам точно какво да очаквам

искам незабравимо преживяване за мен и детето

то доста е пътувало и ми се иска спомен за цял живот

а съм сигурна че занзибар и танзания са точно такива места да не говорим че аз отдавна бленувам за сафари

ако ни хареса после кения

и понеже повечето от нещата които си говорите продължават да са ми на китайски

може ли по конкретни предложения 

катар са доста скъпи тогава та мисля с флай дубаи а там мулти стоп...

два дни се опитвам да направя план и не успявам а чета от 10-15

а обикновенно за два дни съм готова не само с плана а с билети, хотели купени, разпечатани

та хелп моля

 

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
Преди 1 час, Teyka каза:

ох тотално се обърках

добре 3 дни един парк наи много два за 3-4 дни

 от тук или мога и там на място да търся

колкото по евтино по добре 

относно миграцията

предстои ми шри ланка и там ще ходим на сафари някой ако е ходил да препоръча нещо различно защото там е един

но целта е повече животни птици не знам дали на детето ще му е интересно... а може и да е незнам затова се лутам защото незнам точно какво да очаквам

искам незабравимо преживяване за мен и детето

то доста е пътувало и ми се иска спомен за цял живот

а съм сигурна че занзибар и танзания са точно такива места да не говорим че аз отдавна бленувам за сафари

ако ни хареса после кения

и понеже повечето от нещата които си говорите продължават да са ми на китайски

може ли по конкретни предложения 

катар са доста скъпи тогава та мисля с флай дубаи а там мулти стоп...

два дни се опитвам да направя план и не успявам а чета от 10-15

а обикновенно за два дни съм готова не само с плана а с билети, хотели купени, разпечатани

та хелп моля

 

 

Кажи какъв ти е бюджета само за сафарито (без Занзибар и самолетни билети), за да можеш да получиш някаква помощ. Какво те кара непременно да искаш да е в Танзания сафарито? Плажа в Занзибар ли? Препинателни знаци, главни букви, обособени изречения и някаква насоченост на мисълта биха ти помогнали много на първо време. 🙂 🙂 Без лошо чувство, просто така ще покажеш поне минимална сериозност към материята. 🙂 

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Извинявай,  не се заяждам и вероятно ползваш някакъв онлайн преводач,  но четенето на изречения от  200-300 думи е истинска мъка.  Не си някой шегаджия ? 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
3 minutes ago, stanimir said:

Извинявай,  не се заяждам и вероятно ползваш някакъв онлайн преводач,  но четенето на изречения от  200-300 думи е истинска мъка.  

Да така е прави сте! Сега и аз като прочетох ... съжалявам! освен кашата в главата ми заради малкото време за подготовка и проблем с компютъра, резултата е налице.

Но имам проблем с клавиатурата вкъщи и избирам една по една с мишка....! и то на фонетика. 

Утре ще задам въпросите си правилно.

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...
On 6/1/2018 at 10:38 AM, feel_the_rush said:

Пледлагаха ни някаква вечерна разходка с лодка по залез слънце, както и някакъв залив с делфини.


Не разбрах дали разходката при делфините също е планирана за вечерно време, но... делфините са ранобудни същества и са най-лесни за откриване рано сутрин, докъм обяд се поприкриват и следобед трудно се виждат. Ние излязохме да търсим делфини в Кизимкази (ЮИ Занзибар) около 3-4 следобед с уверенията, че пак ще има. Една перка не се мярна дори и за цвят 😞 После прочетох, че сами сме си виновни.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

Може ли да помоля за малко актуална информация за Занзибар:

1. Визата още ли струва 50 $ и само на летището ли се получава? Може ли предварително от БГ или онлайн?

2. Трябва ли ваксина за жълта треска. Аз ще летя с трансфер през Найроби, където имам 2ч престой.

3. Колко струва трансфера от летището до Нунгви (2-ма човека сме)?

4. Не мога да се ориентирам в чарта за приливите и отливите там т.к са до декември , трябват ми за периода 20-25.01.2019. Може ли малко помощ?

5. Колко струва един обяд и вечеря в ресторант ( видях в нета, че има местни и т.н. туристически ресторанти, които са разбира се по-скъпи). Предвид, че в местните вероятно няма да се престрашим да ядем , т.к сме в Африка, в туристическите как стоят нещата с хигиената и цените разбира се за да си планирам бюджета?

6. Видях, че транспорта на острова като цяло е скъп. Последния ден полета ни е в 21:45 т.е мога да го оставя за разглеждане на Стоунтаун. Какво обаче да правя с багажа? Има ли къде да го съхранят?

7. Може ли да препоръчате хотели с добро съотношение цена-качество в северната част - може би Нунгви и Kendwa?

 

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
Преди 1 час, Jorro каза:

Здравейте,

Може ли да помоля за малко актуална информация за Занзибар:

1. Визата още ли струва 50 $ и само на летището ли се получава? Може ли предварително от БГ или онлайн?

2. Трябва ли ваксина за жълта треска. Аз ще летя с трансфер през Найроби, където имам 2ч престой.

3. Колко струва трансфера от летището до Нунгви (2-ма човека сме)?

4. Не мога да се ориентирам в чарта за приливите и отливите там т.к са до декември , трябват ми за периода 20-25.01.2019. Може ли малко помощ?

5. Колко струва един обяд и вечеря в ресторант ( видях в нета, че има местни и т.н. туристически ресторанти, които са разбира се по-скъпи). Предвид, че в местните вероятно няма да се престрашим да ядем , т.к сме в Африка, в туристическите как стоят нещата с хигиената и цените разбира се за да си планирам бюджета?

6. Видях, че транспорта на острова като цяло е скъп. Последния ден полета ни е в 21:45 т.е мога да го оставя за разглеждане на Стоунтаун. Какво обаче да правя с багажа? Има ли къде да го съхранят?

7. Може ли да препоръчате хотели с добро съотношение цена-качество в северната част - може би Нунгви и Kendwa?

 

Благодаря предварително!

Компетентен съм по някои от въпросите:
1. 50$, само на летището на едно гише. 
2. По принцип не, но идваш от опасна зона. Като си бил само на летището не знам дали се брои, че си бил в тази зона. Някой друг да каже.
3. Нашият беше около 30 евро, което имайки предвид, че се пътува над час е относително нормална цена.
4. Не съм се интересувал
5. Ние ядохме в хубави ресторанти на плажа, които бяха най-близкото до европейско обслужване, което можеш да намериш. Не сме давали по повече от 10$ на човек на ядене.
6. Нямам идея
7. Royal Zanzibar е страхотен хотел, но си е скъп. 

Редактирано от ACM
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
14 hours ago, Jorro said:

3. Колко струва трансфера от летището до Нунгви (2-ма човека сме)?

5. Колко струва един обяд и вечеря в ресторант ( видях в нета, че има местни и т.н. туристически ресторанти, които са разбира се по-скъпи). Предвид, че в местните вероятно няма да се престрашим да ядем , т.к сме в Африка, в туристическите как стоят нещата с хигиената и цените разбира се за да си планирам бюджета?

7. Може ли да препоръчате хотели с добро съотношение цена-качество в северната част - може би Нунгви и Kendwa?

3. И аз съм чувал за цени от 30-40 долара :(
Ако се престрашите с лявото движение (което така или иначе не е натоварено), силно препоръчвам наем на стар японски автоматик за 25 долара на ден от този сайт:

https://www.zanzibarcarhire.com/

Ние си взехме колата за целия престой от 6 дни и не сме съжалявали нито за момент, въпреки че май бяхме единствените туристи с кола. Виждайки поведението на местните в други ситуации, смятам, че сме си спестили супер досадни разправии. Разстоянията са малки, така че бензинът качва малко пари допълнително върху цената на наема.
Взехме я и я оставихме на летището, всеки ден ходехме на различни плажове от нощувките ни в Нунгви и Джамбиани, ходихме на късна вечеря в ресторант The Rock, в гората с колобусите и залива с мангровите гори - смятам, че направихме доста курсове. Даже бяхме уговорили само 3 дни и да я оставим в Джамбиани, а после по имейл удължихме периода. Мисля, че платих онлайн някакво капаро, но не съм оставял кредитна карта или гаранция в брой. Май е задължителен и рекет от 10 долара за "занзибарска книжка" - парите отиват директно в техния КАТ.
5. Потвърждавам, че обилно рибно ястие и 1-2 плодови сока в крайбрежните ресторанти в Нунгви са максимум 10 долара. Ние си харесахме Blue Ocean, за дните в които бяхме там. В Джамбиани попаднахме на мъничко по-скъп ресторант, а туристическото място par excellence The Rock отиваше към 15-20 долара на човек. Алкохол не сме пили, с него става по-скъпичко.

7. Бяхме в къщи, а не в хотел, които резервирахме през Еърбнб. Не го възприемайте като стереотип, но... сякаш най-доброто съотношение цена-качество предлагаха не-местните, европейски и американски hosts в Еърбнб. Просто по-добре знаят какво всъщност трябва на човек от другия край на света. Хотелите също се държат от не-местни, та си мисля, че условията ще бъдат добри.

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

Тъй като последния път така и не се решихме да отидем за сметка на Доминикана, сега май ще нагласим Занзибар за лятото и по-точно месец юли.

Повечето добри оферти ми излизат за Джамбиани, но доколкото прочетох във форума повечето магеланци избират Nungwi или Kendwa? Сигурно има причина, но каква е? Предполагам заради приливите и отливите? Като гледам хотелите са страшни дупки за много пари, а хубавите са космически суми.

В момента гледам https://www.booking.com/hotel/tz/thespot.bg.html  , но ме притеснява плажа. Ние си представяме бях фин пясък и синя вода без водорасли и т.н приказни пейзажи. Обмисляме да отидем на шнорхелинг и евентуално да се разходим в Стоун таун, но не е задължително. 

В момента разглеждам оферти през италианската експедия и се чудя за полетите дали да летим с Неос директно на отидване на връщане със стоп в Момбаса ( с Боинг 787 или 767 ), с Емирейтс през Дубай, но за сметка на първия полет Милано-Дубай , който е с А380 следващия до Занзибар е 5.50 мин и е с флай дубай, които искам да ги избегна по възможност. Друга опция са Оман еър през Мускат, които летят с А330 от Милано и след това 5ч с 737-800 , но с нощен престой на връщане, за който ще ни трябва хотел. Обобщено имам нужда от вашите съвети за:

1. Избор на курорт за настаняване ( най-важни са ни плажа и разбира се цени на хотелите)

2. Препоръка за хотел ( чистота и сигурност за водещото тук)

3. Избор на авиокомания за полетите до там ( комфорт, време) .

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
преди 10 часа, Jorro каза:

Тъй като последния път така и не се решихме да отидем за сметка на Доминикана, сега май ще нагласим Занзибар за лятото и по-точно месец юли.

Повечето добри оферти ми излизат за Джамбиани, но доколкото прочетох във форума повечето магеланци избират Nungwi или Kendwa? Сигурно има причина, но каква е? Предполагам заради приливите и отливите? Като гледам хотелите са страшни дупки за много пари, а хубавите са космически суми.

В момента гледам https://www.booking.com/hotel/tz/thespot.bg.html  , но ме притеснява плажа. Ние си представяме бях фин пясък и синя вода без водорасли и т.н приказни пейзажи. Обмисляме да отидем на шнорхелинг и евентуално да се разходим в Стоун таун, но не е задължително. 

В момента разглеждам оферти през италианската експедия и се чудя за полетите дали да летим с Неос директно на отидване на връщане със стоп в Момбаса ( с Боинг 787 или 767 ), с Емирейтс през Дубай, но за сметка на първия полет Милано-Дубай , който е с А380 следващия до Занзибар е 5.50 мин и е с флай дубай, които искам да ги избегна по възможност. Друга опция са Оман еър през Мускат, които летят с А330 от Милано и след това 5ч с 737-800 , но с нощен престой на връщане, за който ще ни трябва хотел. Обобщено имам нужда от вашите съвети за:

1. Избор на курорт за настаняване ( най-важни са ни плажа и разбира се цени на хотелите)

2. Препоръка за хотел ( чистота и сигурност за водещото тук)

3. Избор на авиокомания за полетите до там ( комфорт, време) .

Благодаря предварително!

1. Аз съм бил в Кендва и Нунгви. Разлика особено няма (те са буквално на 1 км едно от друго). Приливът не е проблем (няколко метра е), докато на други места морето "бяга" много далеч. При отлив се открива хубаво място за разходка по брега, а след това го залива и става над 2 метра разлика във височината и връщане няма. Точно до хотела (отдолу) има едни скали, на които го измервах това. Пускам 2 снимки, направени от едно и също място, за да видиш разликата.
2. Пробван и одобрен от мен - Royal Zanzibar beach Resort 
Огромни стаи (по моя преценка нашата беше сигурно 75-80 квадрата), добра храна, хубав плаж и басейн. 
3. Не мисля, че е чак от огромно значение, освен ако не се пътува в бизнес. 
20180613_113529.thumb.jpg.69f0be6b35da672e354c85d48f987a91.jpg20180613_172424.thumb.jpg.7bcc4d956d34bdab82ce5a0b45690150.jpg

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

По първия ти въпрос - според мен най-хубавите плажове в Занзибар са именно в Джамбиани. По на север по източното крайбрежие има много водорасли (местните ги отглеждат и има цели ферми), при отлив можеш да вървиш с километри навътре без да можеш да си намокриш дори глезените... Ето и малко нагледен материал:

 

Matemwe:

Matemwe.jpg

 

Matemwe2.jpg

 

Matemwe3.jpg

 

Matemwe4.jpg

 

Matemwe5.jpg

 

Paje beach:

Paje1.jpg

 

Paje2.jpg

 

Paje3.jpg

 

Paje4.jpg

 

Paje5.jpg

 

Paje6.jpg

 

Jambiani:

Jambiani.jpg

 

Jambiani1.jpg

 

Jambiani2.jpg

 

Jambiani3.jpg

 

Jambiani4.jpg

 

Jambiani5.jpg

 

Иначе пясъкът навсякъде е уникално фин и мек - буквално е като глина! 

sand.jpg

 

Относно самолетите и авиокомпаниите... Ние летяхме София - Доха -Занзибар / Килиманджаро - Доха - София с Qatar Airways и А320... Не е като widebody, но се издържа...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Правилно си разбрал - хората избират Кендва и Нунгви заради малкия отлив. Иначе през по-голяма част от деня изобщо не може и да си помисиш за къпане в океана.

 

Препоръчвам хотел в Кендва - Kendwa Rocks. Беше не много прилична цена, чисто и подредено. Плажът му е страхотен 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За мен най-хубавите плажове наистина бяха в Джамбиани и Паже заради красотата на отлива, но Матемве има предимството да е близко до остров Мнемба за по-бързо стигане с лодка за шнорхелинг, а и селото е по-малко и на плажа сякаш имаше по-малко местни хора, които да събират миди или водорасли.
Kiwengwa е по-развит курорт, казват, с по-хубави хотели. Със сигурност беше единственото място, в което имаше нещо като европейски супермаркет до пътя.
Кендва обаче имаше същия екзотичен вид като източните плажове, а със сигурност е много по-спокойна и чиста от Нунгуи.

Относно отлива - отпечатайте си или следете онлайн календар на отливите, всеки ден са в различно време, но няма ден, в който поне сутринта или следобед да не могат да се направят поне 3-4 часа плаж.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
11 hours ago, ACM said:

1. Аз съм бил в Кендва и Нунгви. Разлика особено няма (те са буквално на 1 км едно от друго). Приливът не е проблем (няколко метра е), докато на други места морето "бяга" много далеч. При отлив се открива хубаво място за разходка по брега, а след това го залива и става над 2 метра разлика във височината и връщане няма. Точно до хотела (отдолу) има едни скали, на които го измервах това. Пускам 2 снимки, направени от едно и също място, за да видиш разликата.
2. Пробван и одобрен от мен - Royal Zanzibar beach Resort 
Огромни стаи (по моя преценка нашата беше сигурно 75-80 квадрата), добра храна, хубав плаж и басейн. 
3. Не мисля, че е чак от огромно значение, освен ако не се пътува в бизнес. 
20180613_113529.thumb.jpg.69f0be6b35da672e354c85d48f987a91.jpg20180613_172424.thumb.jpg.7bcc4d956d34bdab82ce5a0b45690150.jpg

 

 

10 hours ago, chandni said:

По първия ти въпрос - според мен най-хубавите плажове в Занзибар са именно в Джамбиани. По на север по източното крайбрежие има много водорасли (местните ги отглеждат и има цели ферми), при отлив можеш да вървиш с километри навътре без да можеш да си намокриш дори глезените... Ето и малко нагледен материал:

 

Matemwe:

Matemwe.jpg

 

Matemwe2.jpg

 

Matemwe3.jpg

 

Matemwe4.jpg

 

Matemwe5.jpg

 

Paje beach:

Paje1.jpg

 

Paje2.jpg

 

Paje3.jpg

 

Paje4.jpg

 

Paje5.jpg

 

Paje6.jpg

 

Jambiani:

Jambiani.jpg

 

Jambiani1.jpg

 

Jambiani2.jpg

 

Jambiani3.jpg

 

Jambiani4.jpg

 

Jambiani5.jpg

 

Иначе пясъкът навсякъде е уникално фин и мек - буквално е като глина! 

sand.jpg

 

Относно самолетите и авиокомпаниите... Ние летяхме София - Доха -Занзибар / Килиманджаро - Доха - София с Qatar Airways и А320... Не е като widebody, но се издържа...

 

10 hours ago, feel_the_rush said:

Правилно си разбрал - хората избират Кендва и Нунгви заради малкия отлив. Иначе през по-голяма част от деня изобщо не може и да си помисиш за къпане в океана.

 

Препоръчвам хотел в Кендва - Kendwa Rocks. Беше не много прилична цена, чисто и подредено. Плажът му е страхотен 🙂

 

8 hours ago, Венелин said:

За мен най-хубавите плажове наистина бяха в Джамбиани и Паже заради красотата на отлива, но Матемве има предимството да е близко до остров Мнемба за по-бързо стигане с лодка за шнорхелинг, а и селото е по-малко и на плажа сякаш имаше по-малко местни хора, които да събират миди или водорасли.
Kiwengwa е по-развит курорт, казват, с по-хубави хотели. Със сигурност беше единственото място, в което имаше нещо като европейски супермаркет до пътя.
Кендва обаче имаше същия екзотичен вид като източните плажове, а със сигурност е много по-спокойна и чиста от Нунгуи.

Относно отлива - отпечатайте си или следете онлайн календар на отливите, всеки ден са в различно време, но няма ден, в който поне сутринта или следобед да не могат да се направят поне 3-4 часа плаж.

Много благодаря за отговорите. @ACM хотела, който си препоръчал е страхотен, но е много извън бюджета, явно ще трябва да се прежалим с нещо по-обикновено за тази дестинация.

@chandni благодаря много за снимките, добих представа. Изглежда, че фаворит ми е Кедва заради липсата на големи приливи/отливи и Джамбиани няма да го изключвам от списъка. Всъщност като избор на хотели и цени той най- много ми пасва на бюджета. Единствено ме притесняват водораслите, които виждам. Има ли периоди, в които са в повече и такива, когато ги няма? Как са цените на заведенията на двете места Джамбиани/ Кендва? 

@Венелин дневните трипове до този остров предполагам могат да се направят от всякъде, но трансфера по суша ще е по-дълъг? До колкото намерих в нета май тръгват с лодка от Нунгви? Всички ли турове тръгват от там? Ако сме в Джамбиани колко време е трансфера до този остров? В какъв порядък вървят тези турове, предполагам е на пазарлък?  

Какви са цените на трансферите от летището до Нунгви/Кендва и до Джамбиани? Има ли някакви групови трансфери или са таксита? Имам спомен, че съм срещал цени около 50 $ в посока до Нунгви, но все се надявам, че има нещо по-евтино?

 

Връзка към коментар
13 hours ago, Jorro said:

 

@Венелин дневните трипове до този остров предполагам могат да се направят от всякъде, но трансфера по суша ще е по-дълъг? До колкото намерих в нета май тръгват с лодка от Нунгви? Всички ли турове тръгват от там? Ако сме в Джамбиани колко време е трансфера до този остров? В какъв порядък вървят тези турове, предполагам е на пазарлък?  

Какви са цените на трансферите от летището до Нунгви/Кендва и до Джамбиани? Има ли някакви групови трансфери или са таксита? Имам спомен, че съм срещал цени около 50 $ в посока до Нунгви, но все се надявам, че има нещо по-евтино?

 

Според мене от цялото северно крайбрежие биха те качили директно на лодка до острова, ако става въпрос за малка лодка и времето е хубаво. И от Кендва, и от Нунгуи, и от Матемве, и от Кивенгва... все пак пазарлъкът е с лодкаря, не със шофьор, който разполага с кола.
Възможно е от Нунгуи да има малко по-големи корабчета вместо лодки заради по-големия брой туристи.

Познавайки малко манталитета на местните хора, ако в Джамбиани търсиш разходка до Мнемба, възможно е да опитат да ти кажат, че шнорхелинг и на по-близко място пак ще е красиво, за да не се налага да организират някой да те вози до по-близък бряг на север, където друг човек да те качи на своята лодка. Та може да трябва да си организираш пътя сам. Според мене шнорхелингът е хубав на север, защото Мнемба прикрива от вятър и силни вълни и прави водите спокойни, бистри и топли, докато в Джамбиани и Паже е по-ветровито (виж колко кайтсърфове има).
В една друга тема за Танзания бях писал следното мнение за цените на шнорхелинга


"Ходихме на шнорхелинг на Мнемба, но от плажа Matemwe, който е почти срещу острова, та пътуването отне максимум половин час. Да кажем, че цялото нещо не беше повече от 3 часа и ми се върти в акъла числото 15, явно са били 150 хиляди шилинга, но сякаш беше на човек, а не за цялата лодка. Обаче нямаше почти никакъв изглед за други клиенти този следобед. 

От Нунгуи и Паже ще е малко по-скъпо, заради времето и горивото, но пък може и да има по-големи групови лодки. Каквото и да ви искат обаче, ако сте с малка лодка, 12-15 долара на човек за един следобед според мене е повече от добра цена, съдейки по местния стандарт на хората"


Предполагам знаеш, че на самия остров няма слизане, защото е не-знам-колко-звезден хотел и шнорхелингът е във водите около него.

И аз съм чувал за такива цени на такситата... само като прочетох, се хванах за главата, представяйки си количеството пазарлък, който трябваше да водим за 6 дни, защото 50 долара за 60км е цена за Средиземноморска Европа и очевидно трябва да се пазариш. Наехме си кола за 25 долара на ден и я ползвахме много, почти всеки ден бяхме на различен плаж, отделно разни разходки насам-натам. Не беше първа младост, но нямаше проблеми, освен че ѝ падаха клемите на акумулатора от друсането, та често я отварях да ги наместя.
 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.