Прескочи до съдържание

Говорим си за Танзания


FlyTraveler

Препоръчани мнения

Здравейте, искам да попитам подходящо време ли е краят на януари за сафари в Танзания - Серенгети, кратера на Нгоронгоро, езерото Маняра и Тарангире? Има ли интересни неща за гледане тогава? @FlyTraveler

Връзка към коментар
На 21.10.2021 г. в 19:01, tougherty каза:

Здравейте, искам да попитам подходящо време ли е краят на януари за сафари в Танзания - Серенгети, кратера на Нгоронгоро, езерото Маняра и Тарангире? Има ли интересни неща за гледане тогава? @FlyTraveler


Вече си разменихме лични съобщения, но да ти отговоря и тук. Много е хубаво времето за северните паркове в Танзания в края на януари. Хем е зелено, тучно и красиво, хем е относително пауза между двата силни дълждовни сезона. Много добре са ви балансирали всичко и си мисля, че няма начин да не сте много доволни. Ако пък улучите и масовите раждания на антилопите гну, направо ще ударите джакпота и ще ви завидя грозно... 🙂🙂🙂 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 10.03.2021 г. в 15:31, SpeeDemoN5 каза:

Като се върна в България ще опиша по-подробно нашето сафари от Занзибар до Микуми и със снимки, но ето накратко:

 

Бяхме си наели кола в Dar es Salaam от Smiles rent a car. Мислих аз да карам, но от фирмата ни предложиха и шофьор и се възползвахме.Човека ни посрещна на фериботния терминал от Занзибар, помогна ни да обърнем пари, казва ни къде да хапваме по пътя и даже успяхме да намерим и посетим едно масайско племе.Цената беше 270 долара за 3дни

Пътят е супер натоварен и ако спазвате всички ограничения ще ви отнеме 6 часа от фериботния терминал да стигнете до парка

 

В Микуми е възможно е да се направи self drive сафари, входа е по 30 долара на човек, гайда е 20 долара.

От гайда не останахме доволни, едвам говореше английски, но поне казваше по някоя дума за животните които виждахме и упътваше шофьора ни.

 

Внимание: На места има големи рояци на муха цеце, пазете се!!!!!!

 

Видяхме най-много жирафи и зебри, антилопи, бизони, имаше и крокодили и хипопотами, и черешката на тортата беше един лъв, но е малко трудно да се видят.Като за първо сафари останахме много доволни, но съм сигурен че в топ парковете е много по-добре.

 

Нощувките ни бяха уникални.Camp Bastian се казва мястото, може да го видите в букинг

 

Горивото ни излезе още около 100 долара

Това е накратко, ако имате интерес мога да напиша един пътепис с повече подробности 😄

 

Може ли да опишеш малко по подробно как сте се придвижвали от Занзибар до Дар и за сафарито? Нощувките предварително ли ги резервира и от къде?

Връзка към коментар

Извинявай, малко късно виждам въпроса 😄

От Занзибар до Дар е изключително лесно, 4 пъти през деня има ферибот, мисля че час и половина отнема пътуването. Фериботния терминал е само един в Занзибар и точната му локация я има в Гугъл Мапс така че е доста лесно да се намери

Нощувките ги резервирах предварително през букинг. Отседнахме в Camp Bastian Mikumi и няма как да не го препоръчам. Храната, басейна, хората там, всичко беше уникално и се намира на 10 минути с кола от входа на парка.Платихме 227 лв за две нощувки с закуска и ни дадоха огромно бунгало/къща за 8 човека 😄

Ще се радвам да помогна ако имаш нужда от повече подробности или друга информация 

 

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Вижда ми се странно, че има 2 сайта за виза:

този и този

И двата ли са легитимни? Единият в момента дава грешка, има съобщение за maintenance. Ако се извади виза през другия, еднаква ли е?

Връзка към коментар
преди 11 часа, Яничка каза:

Вижда ми се странно, че има 2 сайта за виза:

този и този

И двата ли са легитимни? Единият в момента дава грешка, има съобщение за maintenance. Ако се извади виза през другия, еднаква ли е?

В Танзания се вади VOA. На място се попълва формуляра, плаща се таксата, снимат те с уебкамера и си готов. Бъди готова да можеш да платиш както с карта, така и кеш в долари, понеже ние като ходихме, на Занзибар приемаха само с карта, а @FlyTraveler беше писал за точно обратното - плащането е било само в брой (мисля, че беше кацнал на JRO)

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , chandni каза:

В Танзания се вади VOA. На място се попълва формуляра, плаща се таксата, снимат те с уебкамера и си готов. Бъди готова да можеш да платиш както с карта, така и кеш в долари, понеже ние като ходихме, на Занзибар приемаха само с карта, а @FlyTraveler беше писал за точно обратното - плащането е било само в брой (мисля, че беше кацнал на JRO)

Много ти благодаря. Забравих да кажа, че искам предварително да извадим визата, за да не губим време там. Междувременно оправиха неработещия сайт, но съм изненадана, че има 2 сайта за онлайн виза.

Връзка към коментар
На 9.01.2022 г. в 10:09, Яничка каза:

Много ти благодаря. Забравих да кажа, че искам предварително да извадим визата, за да не губим време там. Междувременно оправиха неработещия сайт, но съм изненадана, че има 2 сайта за онлайн виза.

на мен ми казаха че този само е официалния, нямало друг и не трябвало през друг да се минава https://eservices.immigration.go.tz/

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, след дългогодишни неосъществени планове за Танзания, това лято най-после ще намерим времето (и още по-важно за този тип пътуване - средствата) за екскурзия в резерватите в Танзания и малко почивка в Занзибар. Основната цел, разбира се, е сафарито, а за Занзибар - колкото финанси останат :)) 

 

Прегледах темата (да, всички 14 страници 😁) с идеята да намеря препоръки за агенция, която да организира сафарито, и се спрях на Duma Explorer препоръчана от FlyTraveler, който изглежда има доста солиден опит в подобни начинания. Пратил съм запитване и до една френска агенция по препоръка на познати, които са доволни от тях, но като че ли съм по-склонен да се спра на Duma Explorer, заради ревютата, а и положителните отзиви тук. По-скъпи са, но прави впечатление, че цените на повечето агенции са паднали в сравнение с офертите от преди 2-3 години, които съм виждал.

 

По същество - Duma ми изпратиха следното предложение за 7 дни с дати към края на юли - началото на август, с обещание да видим миграцията на антилопите гну в северната част на Серенгети (не знам колко е реалистично това):

 
7 day itinerary 
Day 1: Arusha to Tarangire National Park. game drive, overnight Mswaki Campsite or Tarangire Safari Lodge
Day 2: Tarangire full days, overnight Mswaki Campsite or Tarangire Safari Lodge
Day 3: Tarangire game drive as you exit the park. Drive to Serengeti National Park. Game drive, overnight Seronera Campsite or Serengeti Sound of Silence Camp
Day 4: Serengeti full day of game drives, overnight Seronera Campsite or KatiKati Mara
Day 5: Serengeti full day of game drives overnight Seronera Campsite or KatiKati Mara
Day 6: Serengeti game drive to Ngorongoro, overnight Simba Campsite or Rhino Lodge
Day 7: Ngorongoro Crater game drive back to Arusha

 

 

Как ви изглежда предложението? Изрично поисках да са включени Сергенгети, Нгоронгоро и Тарангире, защото съм виждал оферти, пълни с по-малко впечатляващи места като езерото Маняра например.

Офертата им включва опция или за нощувки в къмпинг, или за лодж. Къмпингът е по-евтин, разбира се, и затова го предпочитам, но също така ми се струва малко по-автентично преживяване. Въпросът е, че от трите включени къмпинга намирам информация и отзиви само за Simba Campsite. Някой може ли да сподели опит за Mswaki Campsite и Seronera Campsite?

Въобще каквито и да е предложения, идеи и коментари по плана са добре дошли 🙂

 

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За  Serengeti Sound of Silence Camp и Seronera Campsite има отзиви в трипадвайзър.

Аз също се интересувам от организацията на сафари в този период. 

Бихте ли споделили каква цена са оферирали за двете опции - с лодж и с къмпинг?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, dechy каза:

За  Serengeti Sound of Silence Camp и Seronera Campsite има отзиви в трипадвайзър.

Аз също се интересувам от организацията на сафари в този период. 

Бихте ли споделили каква цена са оферирали за двете опции - с лодж и с къмпинг?

Цената за къмпинг е 2000 долара, докато за лодж 3000+ в зависимост от опциите. Въпросът е, че изглежда само офертата за престой в лодж включва миграцията - ще проверя дали нямат нещо средно като предложение. 

Със сигурност не са малко пари, но офертите, които познати ми показват от преди 2-3 години и то от по-бюджетни фирми, са за по 2300+ на човек и то с доста пълнеж в програмата, изцяло в къмпинги.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
  • 3 месеца по-късно ...
Десислава Цветанова

Здравейте! Чета из различни теми, но не намерих информация, затова пускам въпросче. Ще ходим в Занзибар и на сафари в Нгоронгоро с вътрешен полет до Аруша през септември. Някой от вас, който е летял с вътрешен полет може ли да каже дали пристигайки в Занзибар са му правили проблем за ваксината за жълта треска? В момента не се води задължителна, даже и препоръчителна за Танзания, но попаднах на разни истории, че в Занзибар се заяждат, когато идваш от континенталната част и може да ре глобят и ваксинират на място, което не ми се иска. Като цяло също така, каква част от вас са пили хапчета за малария (също чета много смесени мнения дали да се взимат или не е толкова опасно) и дали сте били други ваксини за там? Ние имаме за тетанус и мислех да не слагаме нищо друго..

Другото ми питане е как и откъде може да вземем карта с интернет? Мерси 🙂

Връзка към коментар
На 27.01.2022 г. в 9:11, emporiky каза:

Здравейте, след дългогодишни неосъществени планове за Танзания, това лято най-после ще намерим времето (и още по-важно за този тип пътуване - средствата) за екскурзия в резерватите в Танзания и малко почивка в Занзибар. Основната цел, разбира се, е сафарито, а за Занзибар - колкото финанси останат :)) 

 

Прегледах темата (да, всички 14 страници 😁) с идеята да намеря препоръки за агенция, която да организира сафарито, и се спрях на Duma Explorer препоръчана от FlyTraveler, който изглежда има доста солиден опит в подобни начинания. Пратил съм запитване и до една френска агенция по препоръка на познати, които са доволни от тях, но като че ли съм по-склонен да се спра на Duma Explorer, заради ревютата, а и положителните отзиви тук. По-скъпи са, но прави впечатление, че цените на повечето агенции са паднали в сравнение с офертите от преди 2-3 години, които съм виждал.

 

По същество - Duma ми изпратиха следното предложение за 7 дни с дати към края на юли - началото на август, с обещание да видим миграцията на антилопите гну в северната част на Серенгети (не знам колко е реалистично това):

 
7 day itinerary 
Day 1: Arusha to Tarangire National Park. game drive, overnight Mswaki Campsite or Tarangire Safari Lodge
Day 2: Tarangire full days, overnight Mswaki Campsite or Tarangire Safari Lodge
Day 3: Tarangire game drive as you exit the park. Drive to Serengeti National Park. Game drive, overnight Seronera Campsite or Serengeti Sound of Silence Camp
Day 4: Serengeti full day of game drives, overnight Seronera Campsite or KatiKati Mara
Day 5: Serengeti full day of game drives overnight Seronera Campsite or KatiKati Mara
Day 6: Serengeti game drive to Ngorongoro, overnight Simba Campsite or Rhino Lodge
Day 7: Ngorongoro Crater game drive back to Arusha

 

 

Как ви изглежда предложението? Изрично поисках да са включени Сергенгети, Нгоронгоро и Тарангире, защото съм виждал оферти, пълни с по-малко впечатляващи места като езерото Маняра например.

Офертата им включва опция или за нощувки в къмпинг, или за лодж. Къмпингът е по-евтин, разбира се, и затова го предпочитам, но също така ми се струва малко по-автентично преживяване. Въпросът е, че от трите включени къмпинга намирам информация и отзиви само за Simba Campsite. Някой може ли да сподели опит за Mswaki Campsite и Seronera Campsite?

Въобще каквито и да е предложения, идеи и коментари по плана са добре дошли 🙂

 

 

 

 

 


Привет,

Извинявам се, че не съм видял съобщението. Целия януари бях в Танзания и в Кения.

Не знам и дали сте го уговорили това сафари, август е съвсем скоро. За Duma Explorer няма никакво съмнение, че е една от най-добрите за парите сафари фирми за северните паркове в Танзания.

Относно наблюдението на Голямата миграция в северната част на Серенгети, имам съмнения, че ще можете добре да видите огромните стада гну и зебри, ако сте отседнали в къмпинга Серонера. Имате много път до района Серенгети Мара, който трябва да го минете и в двете посоки. Даже и да успеете да стигнете и да се върнете, ще имате мининален престой в района. Ако отседнете в лагера Кати Кати Мара, вече е съвсем друго. Там ще си бъдете в района, където най-вероятно ще бъде миграцията в началото на август (в момента вече е там). 

Аз ако бях на ваше място, щях да смеся къмпинг с удобно настаняване - къмпинг в Тарангире, до кратера Нгоронгоро и Серонера, като взема и поне една вечер в лагера Кати Кати Мара, който ще вдигне цената, но не с много и ще ви гарантира приличен престой в района на Голямата Миграция в началото на август.

Всичко останало по програмата изглежда чудесно. 

 

преди 55 минути , Десислава Цветанова каза:

Здравейте! Чета из различни теми, но не намерих информация, затова пускам въпросче. Ще ходим в Занзибар и на сафари в Нгоронгоро с вътрешен полет до Аруша през септември. Някой от вас, който е летял с вътрешен полет може ли да каже дали пристигайки в Занзибар са му правили проблем за ваксината за жълта треска? В момента не се води задължителна, даже и препоръчителна за Танзания, но попаднах на разни истории, че в Занзибар се заяждат, когато идваш от континенталната част и може да ре глобят и ваксинират на място, което не ми се иска. Като цяло също така, каква част от вас са пили хапчета за малария (също чета много смесени мнения дали да се взимат или не е толкова опасно) и дали сте били други ваксини за там? Ние имаме за тетанус и мислех да не слагаме нищо друго..

Другото ми питане е как и откъде може да вземем карта с интернет? Мерси 🙂


Няма да имате проблеми с ваксина за жълта треска където и да било в Танзания, включително и в Занзибар (летял съм от континента до там). Ако някой случайно се прави на интересен, което много ме съмнява, твърдо настоявате, че няма такова изискване и искате да говорите с някой на по-високо ниво.

За сим картите с достъп до Интернет - никога не си купувам, но хора, с които пътувам редовно си вземат в Танзания. Попитайте на място, ако някой не отговори тук преди това.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз ползвах карта на Зантел като самата сим карта ни я даде човекът, който ползвахме за трансфери, а ние само си я заредихме с гигабайти на една крайпътна колиба 🙂 . Мисля, че 20ГБ струваха 20 000 шилинга. Обхватът беше добър навсякъде по острова. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Може ли да помоля за контакти на шофьори, които сте ползвали за трансфери и екскурзии в Занзибар и сте доволни от услугите им.

Връзка към коментар

Давам веднага номера на нашия - Дого +255 772 287 301. Изключително коректен и точен. От предния ден му казвам къде да дойде, какъв тур искам, колко ми е бюджета и той го урежда. Няколко човека работят за него и ми изпращаше кола и шофьор в уречения час. Всичко уговаряхме по Уотсъп и плащах на шофьора уговорената с Дого цена. И нямаше значение в коя част на острова сме, има негови хора из целия остров.  

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Много благодаря на @ivelina666 и @mililia за споделените контакти. 🌹

Големи проблеми имам с превеждането на пари в Танзания. Досега ползвах Револют за хотела в Занзибар и за сафарито. Получават парите след доста дни - 5-6. За плащания с кредитни карти има 5-6% начисления. Сега се боря безуспешно с плащането на вътрешния полет към Precision. И двете карти - дебитна и кредитна Mastercard и Visa не минават. Има май възможност за PayPal, но пак с 5% отгоре. Някакви тънкости има ли? Нещо да ме посъветвате как да процедирам с разплащанията?

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Моля за помощ при попълването на формуляра за кандидатстване за танзанийска виза онлайн. На страницата с Тravel information, ми излиза да попълня Nearby embassy to handle your application *. Какво трябва да избера там? Нали онлайн се кандидатства, защо трябва да се избира посолсво за подаване на заявлението?

След колко време горе-долу става готова визата?

Връзка към коментар
преди 23 минути , dechy каза:

Моля за помощ при попълването на формуляра за кандидатстване за танзанийска виза онлайн. На страницата с Тravel information, ми излиза да попълня Nearby embassy to handle your application *. Какво трябва да избера там? Нали онлайн се кандидатства, защо трябва да се избира посолсво за подаване на заявлението?

След колко време горе-долу става готова визата?

Моята виза стана за 3 дни. С това близко посолство и аз се чудих, какво да пиша. Вече не помня точно как разреших нещата, но ми се върти в главата, че сред изредените посолства имаше и опция онлайн или нещо подобно.  Възможно е и да съм посочила някое посолство, но визата си получих онлайн. Така или иначе виза можеш да получиш за същите пари на място.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 14.07.2022 г. в 0:44, ivelina666 каза:

Давам веднага номера на нашия - Дого +255 772 287 301. Изключително коректен и точен. От предния ден му казвам къде да дойде, какъв тур искам, колко ми е бюджета и той го урежда. Няколко човека работят за него и ми изпращаше кола и шофьор в уречения час. Всичко уговаряхме по Уотсъп и плащах на шофьора уговорената с Дого цена. И нямаше значение в коя част на острова сме, има негови хора из целия остров.  

@ivelina666, това ли е фейсбукът на Дого https://www.facebook.com/dogoznz.zanzibar.7 ?

Връзка към коментар
На 13.07.2022 г. в 15:47, FlyTraveler каза:


Привет,

Извинявам се, че не съм видял съобщението. Целия януари бях в Танзания и в Кения.

Не знам и дали сте го уговорили това сафари, август е съвсем скоро. За Duma Explorer няма никакво съмнение, че е една от най-добрите за парите сафари фирми за северните паркове в Танзания.

Относно наблюдението на Голямата миграция в северната част на Серенгети, имам съмнения, че ще можете добре да видите огромните стада гну и зебри, ако сте отседнали в къмпинга Серонера. Имате много път до района Серенгети Мара, който трябва да го минете и в двете посоки. Даже и да успеете да стигнете и да се върнете, ще имате мининален престой в района. Ако отседнете в лагера Кати Кати Мара, вече е съвсем друго. Там ще си бъдете в района, където най-вероятно ще бъде миграцията в началото на август (в момента вече е там). 

Аз ако бях на ваше място, щях да смеся къмпинг с удобно настаняване - къмпинг в Тарангире, до кратера Нгоронгоро и Серонера, като взема и поне една вечер в лагера Кати Кати Мара, който ще вдигне цената, но не с много и ще ви гарантира приличен престой в района на Голямата Миграция в началото на август.

Всичко останало по програмата изглежда чудесно. 

 


Няма да имате проблеми с ваксина за жълта треска където и да било в Танзания, включително и в Занзибар (летял съм от континента до там). Ако някой случайно се прави на интересен, което много ме съмнява, твърдо настоявате, че няма такова изискване и искате да говорите с някой на по-високо ниво.

За сим картите с достъп до Интернет - никога не си купувам, но хора, с които пътувам редовно си вземат в Танзания. Попитайте на място, ако някой не отговори тук преди това.

Благодаря за отговора и препоръките, имаш поздрави от Стейси и Сифуни 🙂

Още февруари като разменихме съобщения се уговорихме с Duma Explorer (вече Alika Africa) за 2 дни в Katikati Mara в северната част на Серенгети, останалите 4 нощувки в къмпинги в Тарангире, централно Серенгети и Нгоронгоро. Вчера приключихме със сафарито и беше невероятно изживяване, с две ръце препоръчвам компанията. Видяхме изключителни неща, включително миграцията, пресичането на река Мара, невероятни сцени между животни, които не сме се и надявали да открием. Макар че сме в Занзибар, ни липсват приключенията от последната седмица и вече планираме следващи пътувания (Намибия може би :))

Скоро ще пусна и малко снимки.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, dechy каза:

Моля за помощ при попълването на формуляра за кандидатстване за танзанийска виза онлайн. На страницата с Тravel information, ми излиза да попълня Nearby embassy to handle your application *. Какво трябва да избера там? Нали онлайн се кандидатства, защо трябва да се избира посолсво за подаване на заявлението?

След колко време горе-долу става готова визата?

Берлин се попълва тук.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.