Прескочи до съдържание

Говорим си за Танзания


FlyTraveler

Препоръчани мнения

Благодаря ти за информацията Fly.

Това което направиш беше много интересно изпратих запитвания към поне 10 агенции за организиране на сафарита.

Видях горе долу как вариарат цените, после на всички им написах контра предложение в което им казах, че са луди не в прав текст разбира се :). Споделих че имам бюджет за 400 долара на човек и само три от тях ми върнаха отговор че за тази цена може да ми предложат само Микуми и бяхме се запътили на там. в Последния момент се появи добро предложение за парка Selous. Разгледах информацията за него и видях че е по добре от Микуми.

Ако го интересува някой изпращам програмата която ни предложиха на ENG сори :)

Day 1: Drive: Dar es Salaam to Selous: (250 kms, 5 hr drive): Welcome to Tanzania with Wildness Safari! Meet & greet at 0730 hrs with our professional driver guide & start your safari, drive to the Selous with lunch box. Selous Game Reserve is the largest protected wildlife with area of about 54,600 km², which encompass a staggering array of wildlife in a huge variety of habitats. Experience a safari in absolutely wild and unspoiled virgin bush with less visited tourist. Enjoy the drive through untouched & unexplored destination. Enjoy the evening thrilling boat safari on Rufiji River, where you will see Hippos & crocodile in their natural habitat. Overnight at Africa Safari Camp on FB Basis (Lunch & Dinner)

Day 2: Selous: After breakfast, head out for the full day game drive with lunch box. Explore the vast and beautiful Selous with its abundant wildlife and birdlife in their natural habitat in safari costumed open roof 4 x 4. Enjoy a pleasant bush lunch before setting off for some more fantastic game viewing with our professional guide. Selous boost larger population of Elephants as well as large numbers of Buffalo, Hippo, Crocodile and endangered Wild dog. Commonly seen are pride of Lion, Bush buck, Impala, Warthogs, Ostrich, Giraffe, Eland, Baboon, Zebra, Hyena, Kudu, Rare sable Antelope and Leopard. In Selous there are more than 400 species of bird life: Fish eagle, Kingfisher, Secretary bird, Sunbird, Hammer kop, Red & Yellow bill stork, Open bill stork, Weavers, Water birds, Marabou stork, Vulture’s etc Overnight at Africa Safari Camp on FB Basis (Breakfast, Lunch & Dinner)

Day 3: Drive Selous to Dar (250 kms, 5 hr drive): Early Morning walking safari & After breakfast, drive back to Dar with lunch box (Breakfast & Lunch) END OF TRIP

 Видя ни се много натоварващо за три дни и се разбрахме да я променят и настроят за 4 дни искаше ни 750 долара на човек.

след тридневно пазарене си стиснахме ръцете на 630 долара.

Не знам дали ще ни бъде интересно определено ще пиша на 26.02 сме там :)

Дано сме избрали и подходящия екип макар в комуникацията ни до сега с нещо нямаше негативи.

Когато се приберем живи и здрави ще споделя с Вас за всички преживявания

Благодаря ти отново за съветите FLY  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте отново. Благодаря ви за информациите много са ценни. Както вече писах ние пътуваме на 12 .05 за Дар през Амстердам. Моя приятел не иска да правим резервация за хотел за Дар, а на место .После летим през Хараре за водопада Виктория -надявам се да купим билети с fasejet до Хараре/50 долара/На 20.05 сме отново в Танзания и от там за Аруша.Тук е трудно той иска кратера, и Килиманжаро.Има ли някои който се качвал на Килиманжаро може ли с хеликоптер? Как да се организираме за кратера? Цени, без тур оператори може ли? На 25.05 аз заминавам за Занзибар От къде да си направя резервация? Какво препоръчвате за хотели? Как да стигна до хотела ? Безопасни ли са такситата за сама жена? Ще пътувам с ферибота от Дар. Благодаря ви.

Връзка към коментар

Здравейте!

Как стои въпроса с визите на място?

Интересува ме най-вече летището в Занзибар. Посолството на Танзания е в Берлин и трябва да се изпращатдо там документите.

Ако се вземе виза на място- чака ли се много по опашки, има ли вероятност да поискат документи, които не носиш със себе си...?

Благодаря предварително!

Ние летим на 18.03.2017,до 25.03.2017 сме там. Как е климата по това време?

НО мислим да останем само на Занзибар. За толкова дни не е подходящо да се ходи на сафари. То ще бъде някой друг път. :)

Благодаря още веднъж! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Интересува ме най-вече летището в Занзибар. Посолството на Танзания е в Берлин и трябва да се изпращатдо там документите.

Ако се вземе виза на място- чака ли се много по опашки, има ли вероятност да поискат документи, които не носиш със себе си...?

Благодаря предварително!

НО мислим да останем само на Занзибар. За толкова дни не е подходящо да се ходи на сафари. То ще бъде някой друг път. :)

 

Визите се дават срещу 50USD(на човек) на летището в Занзибар. Попълва се една бланка, която дори не се проверява, какво е написано на нея (поне при мен беше така). Не се чака много. Изисква се кредитна карта за таксата. Приемат и пари в брой, но след повече спорене.

Редактирано от Бацката
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря на всички за отговорите и съветите.

 

Аз също гледах fastjet, но за съжаление полетите им от Занзибар за Аруша за сега ги няма .. не знам дали няма да ги пуснат през март със смяната на зимното с лятно разписание. Иначе остава варианта с ферибот до Дар и после fastjet до Аруша.

 

Може би с оглед на финансовите възможности, ще намалим сафарито от 5 на 4 дни, но чуденката с кой ТО да го направим все още си седи. Най-евтини са Боби Къмпинг, докато Боби турс дават различни цени, в зависимост от това кой отговаря. Като последния, който отговори заяви, че нямал идея от къде колегите му са взели предишните цени. Пък те бяха по-високи и от тези, обявени в сайта им. Евтини са като за сафари, но никак не ми вдъхват доверие.

 

Друг вариант е съвсем да не правим сафари, но има ли какво да се прави 12 дни в Занзибар? 3-4 дни само на плаж звучат добре, но после ми доскучава. Освен да посетим различните райони за по 3-4 дни -  Стоун Таун, Nungwi, Jambiani. За Стоун Таун см се спряла на препоръчания от Fly Ал Минар хотел, но за другите тепърва ще решавам. Лошото е, че Blue Oyster hotel е в ремонт до 31 май, та няма как при тях да се отседне по-рано.

 

Ако се сетите за други препоръки и идеи, ще съм много благодарна!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря на всички за отговорите и съветите.

 

Аз също гледах fastjet, но за съжаление полетите им от Занзибар за Аруша за сега ги няма .. не знам дали няма да ги пуснат през март със смяната на зимното с лятно разписание. Иначе остава варианта с ферибот до Дар и после fastjet до Аруша.

 

Може би с оглед на финансовите възможности, ще намалим сафарито от 5 на 4 дни, но чуденката с кой ТО да го направим все още си седи. Най-евтини са Боби Къмпинг, докато Боби турс дават различни цени, в зависимост от това кой отговаря. Като последния, който отговори заяви, че нямал идея от къде колегите му са взели предишните цени. Пък те бяха по-високи и от тези, обявени в сайта им. Евтини са като за сафари, но никак не ми вдъхват доверие.

 

Друг вариант е съвсем да не правим сафари, но има ли какво да се прави 12 дни в Занзибар? 3-4 дни само на плаж звучат добре, но после ми доскучава. Освен да посетим различните райони за по 3-4 дни -  Стоун Таун, Nungwi, Jambiani. За Стоун Таун см се спряла на препоръчания от Fly Ал Минар хотел, но за другите тепърва ще решавам. Лошото е, че Blue Oyster hotel е в ремонт до 31 май, та няма как при тях да се отседне по-рано.

 

Ако се сетите за други препоръки и идеи, ще съм много благодарна!

Гледай Fastjet до Килиманджаро, не до Аруша. Разстоянието е 50км. Предполагам не е проблем за никоя сафари компания да ви вземат от летището.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, народе!

Опитваме се да вземем решение дали Танзания и Занзибар е нашата дестинация. Разполагаме с три седмици, за които се притеснявам, че са много. Полетът е Мюнхен - Dar es Salaam. Планираме пътуването за края на октомври до първата седмица на ноември. Искаме да посетим Занзибар и да отидем в някой от резерватите на сафари (първо сафари = 0 идеи). Все още сме на етап опипване на почвата и проучвания. Харесва ни идеята за комбинарация между дива природа и плаж.
Имаме спор за сафарито, а именно - как да го организираме. Има ли някаква възможност за self drive safari? Много ли е рисковано/забранено ли е?

Ще се радвам да споделите мнението си :)

Връзка към коментар

Здравейте, народе!

Опитваме се да вземем решение дали Танзания и Занзибар е нашата дестинация. Разполагаме с три седмици, за които се притеснявам, че са много. Полетът е Мюнхен - Dar es Salaam. Планираме пътуването за края на октомври до първата седмица на ноември. Искаме да посетим Занзибар и да отидем в някой от резерватите на сафари (първо сафари = 0 идеи). Все още сме на етап опипване на почвата и проучвания. Харесва ни идеята за комбинарация между дива природа и плаж.

Имаме спор за сафарито, а именно - как да го организираме. Има ли някаква възможност за self drive safari? Много ли е рисковано/забранено ли е?

Ще се радвам да споделите мнението си :)

 

Self-drive не е за Танзаиня, още повече за новобранци.

 

Две основни възможности за сафари в Танзания (не, че няма и други):

 

1. Южните паркове (Руаха и Селу или един от двата).

 

2. Северните паркове (Серенгети, Нгоронгоро, Тарангире, езерото Манияра и парка Аруша - може и само някои от тях).

Времето е добро за сафари и на двете места. В северните паркове е по-вероятно да са започнали дъждовете, но може и да не са. Там ви е и възможно най-бюджетната опция за сафари - в малки палатки без тоалетна и душ вътре на матраци на земята на обществени къмпинги (делите душове и тоалетни с другите туристи) - 200 долара на човек на вечер или малко отгоре. За удобство - големи палатки с хубави легла, бюро, електричество, тоалетна и душ или пък лоджа - около 450-550 долара на човек на вечер. Голямата миграция има шанс и да е слязла към централно Серенгети по това време.

 

Руаха и Селу са по-различни, там може да се докарат близки до тези цени, но трябва да се спи извън парковете. На мен Руаха е най-любимия ми от всички африкански паркове, които съм виждал, но за първо сафари Серенгети би било по-добре.

 

Достъпа до Руаха е по-труден и скъп, освен ако не се лашкате с местен автобус 9-10 часа до градчето Иринга и после още 2 часа с джип до парка. Има вариант за полет до Иринга от Дар и после джип, има и полети от Дар и Занзибар директно до парка, но са около 300 долара на човек на посока.

 

Селу е с по-лесен достъп от Дар, правят се трансфери и по земя.

 

 

Благодаря на всички за отговорите и съветите.

 

Аз също гледах fastjet, но за съжаление полетите им от Занзибар за Аруша за сега ги няма .. не знам дали няма да ги пуснат през март със смяната на зимното с лятно разписание. Иначе остава варианта с ферибот до Дар и после fastjet до Аруша.

 

Може би с оглед на финансовите възможности, ще намалим сафарито от 5 на 4 дни, но чуденката с кой ТО да го направим все още си седи. Най-евтини са Боби Къмпинг, докато Боби турс дават различни цени, в зависимост от това кой отговаря. Като последния, който отговори заяви, че нямал идея от къде колегите му са взели предишните цени. Пък те бяха по-високи и от тези, обявени в сайта им. Евтини са като за сафари, но никак не ми вдъхват доверие.

 

Друг вариант е съвсем да не правим сафари, но има ли какво да се прави 12 дни в Занзибар? 3-4 дни само на плаж звучат добре, но после ми доскучава. Освен да посетим различните райони за по 3-4 дни -  Стоун Таун, Nungwi, Jambiani. За Стоун Таун см се спряла на препоръчания от Fly Ал Минар хотел, но за другите тепърва ще решавам. Лошото е, че Blue Oyster hotel е в ремонт до 31 май, та няма как при тях да се отседне по-рано.

 

Ако се сетите за други препоръки и идеи, ще съм много благодарна!

 

 

Опитай Duma Explorer за сафари - едни от най-добрите в района са, аз бях с тях миналата седмица за 8 дни из Серенгети и Нгоронгоро резервата. Всичките им гидове са топ. Няма неутрално ревю на tripadvisor. Питах гида, правят и бюджетни сафарита на обществени къмпинги. С тях просто няма как да сбъркаш. Предвидете си минимум 20 долара на ден бакшиш за гид и минимум 10 за готвача. Това е ниската граница.

Благодаря ти за информацията Fly.

Това което направиш беше много интересно изпратих запитвания към поне 10 агенции за организиране на сафарита.

Видях горе долу как вариарат цените, после на всички им написах контра предложение в което им казах, че са луди не в прав текст разбира се :). Споделих че имам бюджет за 400 долара на човек и само три от тях ми върнаха отговор че за тази цена може да ми предложат само Микуми и бяхме се запътили на там. в Последния момент се появи добро предложение за парка Selous. Разгледах информацията за него и видях че е по добре от Микуми.

Ако го интересува някой изпращам програмата която ни предложиха на ENG сори :)

Day 1: Drive: Dar es Salaam to Selous: (250 kms, 5 hr drive): Welcome to Tanzania with Wildness Safari! Meet & greet at 0730 hrs with our professional driver guide & start your safari, drive to the Selous with lunch box. Selous Game Reserve is the largest protected wildlife with area of about 54,600 km², which encompass a staggering array of wildlife in a huge variety of habitats. Experience a safari in absolutely wild and unspoiled virgin bush with less visited tourist. Enjoy the drive through untouched & unexplored destination. Enjoy the evening thrilling boat safari on Rufiji River, where you will see Hippos & crocodile in their natural habitat. Overnight at Africa Safari Camp on FB Basis (Lunch & Dinner)

Day 2: Selous: After breakfast, head out for the full day game drive with lunch box. Explore the vast and beautiful Selous with its abundant wildlife and birdlife in their natural habitat in safari costumed open roof 4 x 4. Enjoy a pleasant bush lunch before setting off for some more fantastic game viewing with our professional guide. Selous boost larger population of Elephants as well as large numbers of Buffalo, Hippo, Crocodile and endangered Wild dog. Commonly seen are pride of Lion, Bush buck, Impala, Warthogs, Ostrich, Giraffe, Eland, Baboon, Zebra, Hyena, Kudu, Rare sable Antelope and Leopard. In Selous there are more than 400 species of bird life: Fish eagle, Kingfisher, Secretary bird, Sunbird, Hammer kop, Red & Yellow bill stork, Open bill stork, Weavers, Water birds, Marabou stork, Vulture’s etc Overnight at Africa Safari Camp on FB Basis (Breakfast, Lunch & Dinner)

Day 3: Drive Selous to Dar (250 kms, 5 hr drive): Early Morning walking safari & After breakfast, drive back to Dar with lunch box (Breakfast & Lunch) END OF TRIP

 Видя ни се много натоварващо за три дни и се разбрахме да я променят и настроят за 4 дни искаше ни 750 долара на човек.

след тридневно пазарене си стиснахме ръцете на 630 долара.

Не знам дали ще ни бъде интересно определено ще пиша на 26.02 сме там :)

Дано сме избрали и подходящия екип макар в комуникацията ни до сега с нещо нямаше негативи.

Когато се приберем живи и здрави ще споделя с Вас за всички преживявания

Благодаря ти отново за съветите FLY  

 

Единствения проблем е, че лагера на е в парка, но пък за тези пари, няма как да е другояче. Искайте в 06:00 ч. да сте на портала на парка вече и да влезете веднага като го отворят.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Oshko мога ли да те помоля да препоръчаш хотели в Паже, както и ресторанти, заведения...

И да споделиш защо кайт сърфистите са минус на Паже? :)

Редактирано от violeta
Връзка към коментар

Здравей Виолета,

Oshko мога ли да те помоля да препоръчаш хотели в Паже, както и ресторанти, заведения...

И да споделиш защо кайт сърфистите са минус на Паже? :)

утре ще бъдем на Паже ще изпратя инфо за нашия хотел
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Oshko мога ли да те помоля да препоръчаш хотели в Паже, както и ресторанти, заведения...

И да споделиш защо кайт сърфистите са минус на Паже? :)

Ние бяхме в Ндаме, прилично хотелче без басейн и климатик. Ресторанта им ни хареса и ядохме няколко пъти там, вечер вадят свещи, един ден имаше и шоу. Кайт сърфистите отнемат от чувството за тропически рай според мен, малко става все едно си на спортно събитие. Но те са предимно в южния край на Паже, там е и по- оживено като цяло. Ндаме е в другия край. Ходихме за вечеря и в The Rock на 10 мин с такси, интетесно е и скъпичко.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние бяхме в Ндаме, прилично хотелче без басейн и климатик. Ресторанта им ни хареса и ядохме няколко пъти там, вечер вадят свещи, един ден имаше и шоу. Кайт сърфистите отнемат от чувството за тропически рай според мен, малко става все едно си на спортно събитие. Но те са предимно в южния край на Паже, там е и по- оживено като цяло. Ндаме е в другия край. Ходихме за вечеря и в The Rock на 10 мин с такси, интетесно е и скъпичко.

И как беше с комарите без климатик?

Мен ми казаха в никакъв случай да не вземам хотел без климатик...

Връзка към коментар

И как беше с комарите без климатик?

Мен ми казаха в никакъв случай да не вземам хотел без климатик...

С комарите нямахме много проблем, но климатикът е задължителен за хора, които не могат да спят на топло.

Ние обичаме топлото, но там почти минаваще границата и пускахме 4 вентилатора, за да може да се спи:) наистина 4, добре, че имаше.

Има мрежи против комари над всяко легло и на прозорците, то всъщност няма прозорци, а само мрежи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И как беше с комарите без климатик?

Мен ми казаха в никакъв случай да не вземам хотел без климатик...

Здравей Виолета, на Занзибар според мен хотел без климатик е като свинско в собствен сос :)

Нашето хотелче е добро "Savana&Ocean" близко е до плажа 200 метра има климатик сервиза е добър ако го сравнявам с българския. За 10 нощувки със закуски за две двойни стай за 4 човека платихме 900 долара. Плажа обаче е кофти при отлив, морето се дърпа 2 километра навътре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодарение на отливите, ние успяхме да стигнем до кораловия риф, където пък се беше скрила една от най-отровните риби в света- Stonefish (каменна риба).

 

post-1724-0-72190200-1488651111_thumb.jpg

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Self-drive не е за Танзаиня, още повече за новобранци.

 

Две основни възможности за сафари в Танзания (не, че няма и други):

 

1. Южните паркове (Руаха и Селу или един от двата).

 

2. Северните паркове (Серенгети, Нгоронгоро, Тарангире, езерото Манияра и парка Аруша - може и само някои от тях).

Времето е добро за сафари и на двете места. В северните паркове е по-вероятно да са започнали дъждовете, но може и да не са. Там ви е и възможно най-бюджетната опция за сафари - в малки палатки без тоалетна и душ вътре на матраци на земята на обществени къмпинги (делите душове и тоалетни с другите туристи) - 200 долара на човек на вечер или малко отгоре. За удобство - големи палатки с хубави легла, бюро, електричество, тоалетна и душ или пък лоджа - около 450-550 долара на човек на вечер. Голямата миграция има шанс и да е слязла към централно Серенгети по това време.

 

Руаха и Селу са по-различни, там може да се докарат близки до тези цени, но трябва да се спи извън парковете. На мен Руаха е най-любимия ми от всички африкански паркове, които съм виждал, но за първо сафари Серенгети би било по-добре.

 

Достъпа до Руаха е по-труден и скъп, освен ако не се лашкате с местен автобус 9-10 часа до градчето Иринга и после още 2 часа с джип до парка. Има вариант за полет до Иринга от Дар и после джип, има и полети от Дар и Занзибар директно до парка, но са около 300 долара на човек на посока.

 

Селу е с по-лесен достъп от Дар, правят се трансфери и по земя.

 

 

 

 

Опитай Duma Explorer за сафари - едни от най-добрите в района са, аз бях с тях миналата седмица за 8 дни из Серенгети и Нгоронгоро резервата. Всичките им гидове са топ. Няма неутрално ревю на tripadvisor. Питах гида, правят и бюджетни сафарита на обществени къмпинги. С тях просто няма как да сбъркаш. Предвидете си минимум 20 долара на ден бакшиш за гид и минимум 10 за готвача. Това е ниската граница.

 

Единствения проблем е, че лагера на е в парка, но пък за тези пари, няма как да е другояче. Искайте в 06:00 ч. да сте на портала на парка вече и да влезете веднага като го отворят.

Fly, много ти благодаря за отделеното време и изчерпателния отговор. Общо взето се насочваме в посока северните паркове.

Ще изпратя запитвания до препоръчаните във форума фирми и да видим какво ще излезе. Искаме да спим със сгурност на палатки.

 

Относно разходите. Любопитна тема си остава цената на сафарито. Искал ли си някога разбивка на цената, за да видиш реално за какво плащаш? 20 долара е минимумът бакшиш за гид на ден? Същото важи ли и за бюджетно сафари? Ако приложим правилото 10% от това което си консумирал (заплатата на гида), излиза, че гида трябва да получава 200 долара на ден...Не ме линчувайте.. просто си смятам. Тези хора получават ли заплата въобще?

Това ни е моралното терзание и заради това и не искахме да ходим с гид. Четох неприятни коментари от изнудвани туристи за бакшиши. Не вярвам африканците да си раздават бакшиши един на друг. Кога им ги даваш? След сафарито или след всеки ден? Имал ли си подобни неприятни изживявания?

Относно нощувките и програмата. Можем ли да избираме местата за нощуване и самите паркове, които искаме да посетим? Видях, че боби турс имат включено езерото Манияра, но ние предпочитаме да наблегнем на Серенгети, Нгоронгоро и Тарангире.

Настаняванията от типа на Кати Кати (големи тенти) много по-скъпо ли е спрямо обикновенните палатки?

http://twctanzania.com/en/accommodation/kati-kati-tented-camp/

Препоръчвате ли ни буферни нощувка преди и след сафарито в Аруша? Преди това ще идваме от Дар, а след това искаме да отидем на Занзибар.

Много въпроси... повечето, от които тр да задам на туроператорите, но ми е интересен личният ви опит.

Благодаря предварително и хакуна матата!

Поздрави:

https://www.youtube.com/watch?v=FTQbiNvZqaY

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Fly, много ти благодаря за отделеното време и изчерпателния отговор. Общо взето се насочваме в посока северните паркове.

Ще изпратя запитвания до препоръчаните във форума фирми и да видим какво ще излезе. Искаме да спим със сгурност на палатки.

 

Относно разходите. Любопитна тема си остава цената на сафарито. Искал ли си някога разбивка на цената, за да видиш реално за какво плащаш? 20 долара е минимумът бакшиш за гид на ден? Същото важи ли и за бюджетно сафари? Ако приложим правилото 10% от това което си консумирал (заплатата на гида), излиза, че гида трябва да получава 200 долара на ден...Не ме линчувайте.. просто си смятам. Тези хора получават ли заплата въобще?

Това ни е моралното терзание и заради това и не искахме да ходим с гид. Четох неприятни коментари от изнудвани туристи за бакшиши. Не вярвам африканците да си раздават бакшиши един на друг. Кога им ги даваш? След сафарито или след всеки ден? Имал ли си подобни неприятни изживявания?

Относно нощувките и програмата. Можем ли да избираме местата за нощуване и самите паркове, които искаме да посетим? Видях, че боби турс имат включено езерото Манияра, но ние предпочитаме да наблегнем на Серенгети, Нгоронгоро и Тарангире.

Настаняванията от типа на Кати Кати (големи тенти) много по-скъпо ли е спрямо обикновенните палатки?

http://twctanzania.com/en/accommodation/kati-kati-tented-camp/

Препоръчвате ли ни буферни нощувка преди и след сафарито в Аруша? Преди това ще идваме от Дар, а след това искаме да отидем на Занзибар.

Много въпроси... повечето, от които тр да задам на туроператорите, но ми е интересен личният ви опит.

Благодаря предварително и хакуна матата!

Поздрави:

https://www.youtube.com/watch?v=FTQbiNvZqaY

 

 

Привет ivabeleva,

 

Започвам отнякъде, не е задължително да е по реда на въпросите.

 

Лагери от типа Кати-Кати са двойни и малко отгоре на цената на обществените къмпинги. Излизат около 450 долара на човек на вечер при двама настанени (спане, храна, сафари, гид) Разбивка не ви върши особена работа, но примерно за Серенгети има само 60 долара на човек вход на ден, за другите паркове също. За да се слезе на дъното на кратера Нгоронгоро е 50 долара на човек на ден + 200 долара на возило. Това са само парковите такси. От там нататък има значение предполагам лагера дали принадлежи на фирмата, която ви прави сафарито, но при всички положение се плаща за настаняване, отскоро има 18% ДДС, храна, напитки, всичко се снабдява по трудния начин както може да се досетиш и това си има цена. Возилото струва пари, горивото струва пари, времето и труда на водача струват пари.

 

Та това е горе-долу разбивката. Без водач или без добър такъв ще видите от 1/3 до 1/2 от животните и птиците, които ще видите с добър водач. Има хора, които правят сами Серенгети, но са опитни. По принцип не е забранено, но не е много място за self-drive.

 

20 долара на ден на гид е нормално, на последния ни водач двама човека му дадохме общо 40 на ден, но водаче беше изключителен. Отделно се дава на лагера. Така е прието, сега ако не дадете няма да ви бият, но... Не ги смятай бакшишите като в ресторант и процент от сметката.  Аз съм нямал случаи да ми се пазарят за бакшиши, но съм чувал такива истории, това са фирми от дъното на класацията и хората се блазнят заради цената, но после нито хубаво сафари, нито добра цена като започнат пазарлъците. Работата на гида е една и съща независимо дали сте на обществен къмпинг или на големи паладки или лоджи. На обществен къмпинг с вас пътува и готвач - и на него по 10 долара на ден бакшиш (но пък няма бакшиш за персонал на къмпинга). Бакшиша се дава последния ден. Сложете си и разходи за антималарийни - Маларон или негов генерик - по два паунда таблетката в УК - по една таблетка един ден преди да влезете в зоната, по една всеки ден докато сте там и после по една 7 дни след като се върнете.

 

Тук коментираме пак сравнително масовите сафарита, баровските лагери, концесии и пр. са от 800 до 1800 долара на човек на вечер при двама настанени.

 

Като не искате гид, имате три прекрасни парка за self-drive, те просто така са организирани и 98% от посетителите са такива - Крюгер и Kgalagadi Transfrontier Park в Ю. Африка, и парка Етоша в Намибия. Там може даже и с обикновена малка седан кола да се отиде (най-евтиното, което може да се наеме), не е задължително да е джип. Таксите за парковете са ниски - вече ги забравих, но нещо от рода на 12-20 долара на ден на човек. Има различни видове настаняване - бунгала, вили, големи палатки, къмпинг. Там може и да го докарате докъм 100-140 долара на човек при двама ако спите на къмпинг и си носите храна от супермаркет.

 

В Южна Африка, примерно в частните резервати до Крюгер може да се намерят и луксозни лоджи за по 230-250 долара на човек на вечер при всичко включено, но обикновено джипа се дели с други хора, понякога ако е пълен стават 9-10 човека в едно возило.

 

П. П. Мерси за култовото парче на Тото.

 

П. П. П. Сега видях въпроса за избора на нощувките - може да си избирате по принцип каквото и където си поискате, стига да има свободни места за вашите дати и да сте готови да му платите цената. Повечето оператори слагат езерото Манияра, за да поспадне цената на сафарито. Там си е красиво, но като цяло има по-малко животни от Серенгети или кратера. Тези примерните сафарита, които ги дават фирмите не ги гледайте - вие си казвате маршрута как да бъде и те ще ви го нагласят, стига да е изпълним и да е в рамките на бюджета. Може и само Серенгети да си поискате - на 2 различни локации...

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Здравейте,покрай промоцията на Fly dubai,съм се замислил за една Танзания,оттам Кения и обратно през Уганда.Имам три опций-юли,декември или януари-февруари.Кога е най-добре от трите за сафари?Насочил съм се към северните паркове-Серенгети,Нгоронгоро или Аруша,но съм много далече от нещата(на ниво проучване и план съм 0).Искам просто да взема билети,пък после ще му мисля.Мога да направя до 10дни сафарита общо за периода.И възможно ли е да напрвя трипа за 20дни(с връщане от Уганда)или да я отрежа и да направя само Танзания и Кения?

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

имам конкретно питане за Bobby tours. Някой ходил ли е скоро с тях? Търсих скорошно ревю за тях, но без успех. Има такива във фейсбук. На някои места пишат... "чух лоши неща за тях"... но това не ми помага особено.

Цените им са убийствени на фона на всичко останало. 5 дневно сафари на къмпинг се предлага на сайта им за около 1000 долара.

За същата програма получих оферта от Tanzania Expeditions за 1538 долара.

Еasy Travel - 2072

Bestday safaris - 1386

Good Earth tours - 1768

Access to Tanzania - 2380

 

Интересното беше, че bestday safaries ми предложиха смесено спане на тенти и лоджии за 1680.

Ще пиша и на други туроператори, но тенденцията е, че като цена боби турс са недостижими...

 

Връзка към коментар
On 5/13/2017 at 3:03 PM, ivabeleva said:

Здравейте,

имам конкретно питане за Bobby tours. Някой ходил ли е скоро с тях? Търсих скорошно ревю за тях, но без успех. Има такива във фейсбук. На някои места пишат... "чух лоши неща за тях"... но това не ми помага особено.

Цените им са убийствени на фона на всичко останало. 5 дневно сафари на къмпинг се предлага на сайта им за около 1000 долара.

За същата програма получих оферта от Tanzania Expeditions за 1538 долара.

Еasy Travel - 2072

Bestday safaris - 1386

Good Earth tours - 1768

Access to Tanzania - 2380

 

Интересното беше, че bestday safaries ми предложиха смесено спане на тенти и лоджии за 1680.

Ще пиша и на други туроператори, но тенденцията е, че като цена боби турс са недостижими...

 

Провери ли http://www.dumaexplorer.com/ ? Те не са от най-евтините, но са тествани и препоръчани от FlyTraveler. Така или иначе е скъпо, то поне да е както трябва.

На мен ми отговаряха бързо (Stacy). Два месеца ми търсиха група за юни. Накрая намериха 4 човека, но тръгваха твърде късно и така нямаше да мога да видя горилите (за юли няма вече свободни разрешителни за трекинг с горили в Руанда). Иначе цената, която ми дадоха за 9 дни (включително миграциите) на лоджове и палатки тип бунгала, беше $2580.

Надявам се да намеря групичка за зимата, за да ида.

Редактирано от rossi
Връзка към коментар
На 5/13/2017 в 15:03, ivabeleva каза:

Здравейте,

имам конкретно питане за Bobby tours. Някой ходил ли е скоро с тях? Търсих скорошно ревю за тях, но без успех. Има такива във фейсбук. На някои места пишат... "чух лоши неща за тях"... но това не ми помага особено.

Цените им са убийствени на фона на всичко останало. 5 дневно сафари на къмпинг се предлага на сайта им за около 1000 долара.

За същата програма получих оферта от Tanzania Expeditions за 1538 долара.

Еasy Travel - 2072

Bestday safaris - 1386

Good Earth tours - 1768

Access to Tanzania - 2380

 

Интересното беше, че bestday safaries ми предложиха смесено спане на тенти и лоджии за 1680.

Ще пиша и на други туроператори, но тенденцията е, че като цена боби турс са недостижими...

 

С Боби тур аз съм бил и останах доволен, това беше преди 7-8 години, може просто да съм имал късмет. И аз имах съмнения, но реших да рискувам. Тогава за 4 дни на палатки ми оферирахае около 850$ на човек, вкл храната, входовете, гида, джипа, горивото и т.н., без бакшиша, а там си е 'задължителен'. Аз избрах 2 дни на палатки и 2 в Серена (Серенгети и Нгоронгоро) за 1230$

Връзка към коментар

И аз разгледах сайта на Боби турс. Наистина цените им са много добри. Реших да им пиша за неща, които не са отбелязани на сайта им. Отговориха ми доста късно и то нищо общо с това, което питам, а неща копирани от сайта.

Я, тогава да питам тук за тези неща:

1. Групите при Боби тур колко са големи, защото четох, че по принцип има малки, средни и големи групи, като естествено са за предпочитане малките до 6 човека.

2. Каква е отдалечеността на резерватите един от друг, имам предвид колко се пътува между Аруша, Нгоронгоро, Серенгети и езерото Маняра например.

3. Предполагам, че трансферите от и до летището в Килиманджаро са включени в цената.

 И друго ми е интересно - може ли някой да направи сравнение между сафари в Танзания и в Кения. Какви са разликите, отдалечеността на резерватите един от друг.

Връзка към коментар
преди 42 минути , dechy каза:

И аз разгледах сайта на Боби турс. Наистина цените им са много добри. Реших да им пиша за неща, които не са отбелязани на сайта им. Отговориха ми доста късно и то нищо общо с това, което питам, а неща копирани от сайта.

Я, тогава да питам тук за тези неща:

1. Групите при Боби тур колко са големи, защото четох, че по принцип има малки, средни и големи групи, като естествено са за предпочитане малките до 6 човека.

2. Каква е отдалечеността на резерватите един от друг, имам предвид колко се пътува между Аруша, Нгоронгоро, Серенгети и езерото Маняра например.

3. Предполагам, че трансферите от и до летището в Килиманджаро са включени в цената.

 И друго ми е интересно - може ли някой да направи сравнение между сафари в Танзания и в Кения. Какви са разликите, отдалечеността на резерватите един от друг.

Ние бяхме сами - двама човека. Не помня дали беше писано категорично като private tour, но така или иначе с конкретни дати и комбинация от лоджи едва ли биха могли да го комбинират с други хора, дори и да искат.

Между парковете не помня, например 2-3 часа, но то пак е интересно и има и животни по пътя, няма рязка граница.

Трансферите не ни бяха включени, ние дойдохме с автобус от Найроби, което само по себе си беше голямо приключение :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

След третият ми имейл Боби турс ми отговориха конкретно на всички въпроси. Всичките им сафарита били private tour. Tрансферът до летището в Килиманджаро e 50 $ в посока на кола. Между парковете се пътува между 1 и 4 часа, като са написали конкретно между кои паркове колко часа е преходът.

Oshko, вие в Кения на сафари ли бяхте? Прави ми впечатление, че сафаритата в Кения са по-евтини от тези в Танзания.

Връзка към коментар
преди 13 часа, dechy каза:

След третият ми имейл Боби турс ми отговориха конкретно на всички въпроси. Всичките им сафарита били private tour. Tрансферът до летището в Килиманджаро e 50 $ в посока на кола. Между парковете се пътува между 1 и 4 часа, като са написали конкретно между кои паркове колко часа е преходът.

Oshko, вие в Кения на сафари ли бяхте? Прави ми впечатление, че сафаритата в Кения са по-евтини от тези в Танзания.

Не, направо от Найроби към Аруша.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.