Прескочи до съдържание

Говорим си за Танзания


FlyTraveler

Препоръчани мнения

Къде кацаш? 

 Можеш и да им кажеш, че си си забравила документа у вас и имаш. И ако се заинатят, кажи, че преди 2 месеца си я направила, така няма да те натиснат. 

 Иначе аз имам и бих си направила и против малария ако имаше, Танзания не е шега работа, ама вие си знаете.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , cvetna каза:

Привет отново .

Няма да отварям нова тема за Занзибар ,мисля че мога и тук да попитам разни неща .

бяхме планували Тайланд ,но на този етап отпада ,просто не съм готова за там . Малко боклуците по повечето плажове , тълпите и комерсиализацията ме отказаха на този етап ......... .

И така гледам разкошотии за Занзибар . Както и в предишната тема за Тайланд и тук ще спомена ,че основното ми е плаж и релакс ....... . Бях се спряла на Dream of Zanzibar още миналата година ,но въпросните километрични отливи ме отказаха от тази част на острова , искам да се къпем основно в морето , там се оказва ,че почти цял ден го няма .

Обаче сега като отпадна Тайланд ,пак започнах да чета за Занзибар и видях ,че споделяте ,че частта на осторова , тази от към континента  отливите не са толкова осезаеми, даже почни липсват . И така ,набелязах няколко хотела на Нунгви , Кивенгва , Мчангмале ,  . Там предполагам отливите няма да са големи ?

 

Ако отиваш предимно за плаж и relax, вземи си отиди в Тайланд. Има прекрасни плажове без боклуци и нямаш нужда от никаква профилактика. Ваксина за жълта треска не ти трябва и за Занзибар, но острова е маларийна зона и не е зле да пиете хапове за профилактика против малария (които ги няма в България и не са евтини). Ако не се интересуваш специално от суахили културата и няма да ходиш на сафари - Тайланд, без никакво замисляне (ако е от края на декември до средата на март). Занзибар е доста комерсиализиран също, особено частта му към която си се насочила.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Доста противоречива тази информация с жълтата треска. Oman air ми писаха, че била задължителна за Занзибар, но на други места пише, че за острова не е, но за континентална Танзания е... другаде из нета четох, че дори при кацане на острова са изисквали жълта книжка на летището.

Връзка към коментар
Преди 1 час, yordanov каза:

Доста противоречива тази информация с жълтата треска. Oman air ми писаха, че била задължителна за Занзибар, но на други места пише, че за острова не е, но за континентална Танзания е... другаде из нета четох, че дори при кацане на острова са изисквали жълта книжка на летището.

Както казах, не е задължителна ваксината:

 

Цитат

Health recommendation: CDC does not recommend yellow fever vaccine for most travelers to Tanzania. However, you might consider this vaccine if you are staying a long time or will be heavily exposed to mosquitoes.

Country entry requirement: The government of Tanzania requires proof of yellow fever vaccination upon arrival if you are traveling from a country with risk of yellow fever (this does not include the US - see complete list: Countries with risk of yellow fever virus (YFV) transmission.)

For more information on recommendations and requirements, see yellow fever recommendations and requirements for Tanzania. Your doctor can help you decide if this vaccine is right for you based on your travel plans.

Държави с риск от жълта треска:

 

Angola
Benin
Burkina Faso
Burundi
Cameroon
Central African Republic
Chad2
Congo, Republic of the
Côte d’Ivoire
Democratic Republic of the Congo2
Equatorial Guinea
Ethiopia2
Gabon
Gambia, The
Ghana
Guinea
Guinea-Bissau
Kenya2
Liberia
Mauritania2
Niger2
Mali2
Nigeria
Senegal
Sierra Leone
South Sudan
Sudan2
Togo
Uganda
Argentina2
Bolivia2
Brazil2
Colombia2
Ecuador2
French Guiana
Guyana
Panama2
Paraguay
Peru2
Suriname
Trinidad and Tobago2
Venezuela2

map_3-14-small.png

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Така, точно се връщам от Танзания и Кения. Жълта треска не са ми искали на нито едно от двете места. На летището в Занзибар искат да се плати таксата за виза вече само с карта. Може и кеш, но с много разправии и не им сложиха визи, а само печати за вход.

Относно отливите по източното крайбрежие - километри, километри, не се вижда водата къде е изобщо. Дъното, което се заголва е осеяно с начупени корали, миди и морски таралежи. Не става за плувану изобщо. И на Кендва се усеща отлива, но е само 5-10 метра. Докато ние бяхме там, отливът започваше в 7 сутринта, в 11 си достигаше пика и към 15 водата се връщаше в нормално положение. И веднага почва следващия. Вечерта към 21 отново е на пълен отлив положението. Но пък тогава се открива пясъчната ивица в посока Нунгви и може да се разхожда по плажа.

Относно Kendwa Rocks - хотелът беше повече от прекрасен. Явно е имало реновация, защото стаите изглеждат по-добре, отколкото на снимките в Трипадвайзър. Хотелът там е доста оплют, наистина не немирам причина защо. Бяхме взели coral stone bungalow - те са на пясъка, точно зад вилите с басейн. Стаите са просторни, имат и веранди. Всичко е сменено и ново, няма накъсани дамаски. Баните и тоалетните са с плочки. 

Храната беше също без забележки - на закуска има много плодове, палачинки, омлети, от всичко. Едно и също е всеки ден, но има добър избор и не омръзва. На обяд и вечеря бяхме в основния ресторант - цените са ок. Калмари примерно са 18000 (смятай по 2200 за долар), пиците са по 20-25000. Бирата е 3-5000. Супите са по 7-11000, десертите по 6-9000. 

Присъствахме и на така наречното Full moon party - никой да не си прави труда. Входът за външни хора е по 20000, целият хотел откъм плажа го заграждат с метални огради. Дойде все каквото имаше плява от съседните хотели, вече доволно почерпени. Бяха взели някакъв тотално безизвестен dj, уж от Амстердам, който цял час пя някакви още по-неизвестни песни. После започнаха да се качват пияни чужденци по сцената, от едрите. Охраната - няколко момчета по 50кг, 1.70 макс не могат да ги свалят. Диджеят се разсърди, събря си нещата и си тръгна. И останяхме на диджея на хотела. И така.

Ако има и други въпроси, пишете :)

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Може ли някоя снимка от хотела? Идея дали всички стаи са оправени или само някои от тях? Снимките дори в сайта на хотела са меко казано странни и вътре всичко изглежда толкова вехто, че... А тези бани на средата на стаята просто ме убиват :D

Връзка към коментар

На нас Занзибар ни отпада , не искаме ваксини , навсякъде ни увещават ,че ваксините от седмица на сам са абсолютно наложителни ........... . Връщаме се на варианта Тайланд : )

Връзка към коментар
преди 22 часа, ACM каза:

Може ли някоя снимка от хотела? Идея дали всички стаи са оправени или само някои от тях? Снимките дори в сайта на хотела са меко казано странни и вътре всичко изглежда толкова вехто, че... А тези бани на средата на стаята просто ме убиват :D

Довечера ще кача снимки от стаите и хотела като цяло. Една двойка от групата спаха в двойна стая с изглед към градината, тя също беше реновирана. Бани по средата на стаята?

Иначе мога да кажа, че изглед към морете от нито една стая няма хубав, отпред има високи палми. Не си правете труда с тези стаи изобщо. Вие към какво сте се насочили?

Връзка към коментар
преди 24 минути , feel_the_rush каза:

Довечера ще кача снимки от стаите и хотела като цяло. Една двойка от групата спаха в двойна стая с изглед към градината, тя също беше реновирана. Бани по средата на стаята?

Иначе мога да кажа, че изглед към морете от нито една стая няма хубав, отпред има високи палми. Не си правете труда с тези стаи изобщо. Вие към какво сте се насочили?

Това имам предвид. Това нещо няма шанс да си го причиним, затова питам каква е ситуацията в целия хотел, понеже това, че някои стаи са реновирани не ме грее особено, ако аз нацеля от старите. 

 

Чудя се между този хотел и Mocco, който се намира съвсем малко на юг на същия плаж.

1.PNG

2.PNG

Връзка към коментар

Здравейте!

Може ли някой спешно да се изкаже по темата с ваксините? Има ли някой, който е летял последната седмица от танзания до занзибар? На страницата на немското министерство на външните работи  пише, че е потвърдено от посолството на Танзания, че занзибарци изискват ваксина срещу жълта треска, ако си бил на твърда земя. Ако имате директен полет от Европа към Занзибар, проблем-няма.

http://www.auswaertiges-amt.de/DE/Laenderinformationen/00-SiHi/Nodes/TansaniaSicherheit_node.html#doc353128bodyText6

Дадоха ни освобождение преди няколко седмици, но след промените нз дали ще важи. Информацията получих от лекар в Германия. Утре ще звъня на посолството в Берлин, ако някой вдигне да каже дали можем да минем с освобождаването.... 

Връзка към коментар

Не сме снимали бунгалата отвътре, не знам защо. Довечера ще кача каквото имам снимки отвън. Но гарантирам, че беше чисто и ново, банята и тоалетната са извън стаята :)

 

Имам снимки на стаите с градински изглед. Това е Africa 1. На предпоследната снимка, от двете страни са разположени тези стаи, имат и малка верандичка. На последната снимка, от ляво и отдясно със сламеният покрив са coral stone бунгалата. На третата снимка, то се вижда, е плажът. Търговците нямат право да пристъпват зад червените знамена, иначе охраната веднага скача.

 

Видях го къде е този хотел, точно до него почват сергиите със сувенири и е голяма лудница.

Room2.JPEG

Pictures.JPEG

Room1.JPEG

Beach1.JPEG

Hotel2.JPEG

Hotel1.JPEG

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Ние се върнахме преди няколко дена от може би най-хаотиното и същевременно страхотно пътуване, което сме правили. Ще пусна отделно пътепис, когато ми стигне времето. Само няколко важни неща за пътуващите с местни авиокомпании: от 4 букнати вътрешни полети се състояха точно 0. И това без предупреждение от авиокомпаниите. Отиваш на летището и се кръстиш дали ще летиш. Трябваше да търсим др авиокомпании, а единия път нямаха места и летяхме един ден по-късно... Търсихме хотели и тн... Но за вс това ще пиша по-късно. Мисля, че не трябваше да букваме предварително. Ето и една новина:

http://m.dir.bg/dnes/news/26595049/

Запознахме се с едни чилийци, които бяха летяли с чартър на Coastel. При едно от излитанията (то там чартърите са като автобуси) им се е отворил аварийния изход. Кацнали са успешно и пилотът е затворил вратата с дървена пръчка... Сега имат и разбит самолет. Не летете с тях.

Относно жълтата треска: направете си ваксината. Ако ще се мре, ще се мре. Валидна е за цял живот. Не са ни я искали на място, но и не ми се рискуваше да ми слагат на летището нещо неясно. А и си трябва за др дестинации. Снимки- с пътеписа!

20171102_135433.jpg.85a1793b7e9276bfb198cd4ac3eb0bb6.jpg

20171024_083539.jpg

20171027_064340.jpg

Редактирано от ivabeleva
  • Харесвам 12
  • Шок 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Днес, докато пишех пътеписа ми за Занзибар, направих малък колаж с няколко врати от Стоун таун. Наистина много ме впечатлиха!

blog31-001.jpg

Редактирано от Diana Doncheva
  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...

След като изчетох де ще има информация за Занзибар да видя дали съм разбрал.
1. Визата се взима на летището - 50$
2. Ваксина за жълта треска не е нужна
3. Маларонът се взима от travelpharm и се почва 2 дни преди пристигане, по време на целия престой и седмица след напускането

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, ACM каза:

След като изчетох де ще има информация за Занзибар да видя дали съм разбрал.
1. Визата се взима на летището - 50$
2. Ваксина за жълта треска не е нужна
3. Маларонът се взима от travelpharm и се почва 2 дни преди пристигане, по време на целия престой и седмица след напускането

1. Да. Имай предвид, че правеха проблеми и не искаха да приемат банкноти от по-стари емисии, както и нищо различно от цели $50. 

Може да се плаща и с карта.

2. Не е задължителна (информация от декември), освен ако не пристигаш от държава, в която жълтата треска е разпространена и си имал престой, не помня колко точно. 

3. Маларона аз взех от приятел моряк, но другата опция, която обмислях, беше точно travelpharm. Приемът е точно по начина, който си описал. 

 

Редактирано от yordanov
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, feel_the_rush каза:

Маларонът може да се купи и от Гърция.

А няма ли да ми трябва гръцка рецепта? 

Гледах в travelpharm може да се поръча, но има шипинг само до UK. Сега проучвам как може да се достави до България с някакъв посредник, но честно казано ми е тъмна Индия.

Връзка към коментар
преди 26 минути , ACM каза:

А няма ли да ми трябва гръцка рецепта?

Рецептата, която се издава и от нашите кабинети е на латински [Rx - recipe]. Приема се в аптеките  в Солун, лично тествано.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, ACM каза:

А няма ли да ми трябва гръцка рецепта? 

Гледах в travelpharm може да се поръча, но има шипинг само до UK. Сега проучвам как може да се достави до България с някакъв посредник, но честно казано ми е тъмна Индия.

Аз използвам uktobg (Габиели). Доставят до БГ за 2 лв на кг. Имат офиси в София, Пловдив, Варна и Бургас... За останалите населени места си плащаш и куриерската услуга в БГ. Имат по 3-4 курса на седмица и курсовете им пристигат за седмица след като тръгнат. Естествено има и други фирми, просто споделям личен опит на базата на доста доставени пратки.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, ACM каза:

А няма ли да ми трябва гръцка рецепта? 

Гледах в travelpharm може да се поръча, но има шипинг само до UK. Сега проучвам как може да се достави до България с някакъв посредник, но честно казано ми е тъмна Индия.

Поръчвал съм от тях много пъти и всеки път са ми изпращали таблетките до България. Освен ако има промяна някаква. Попитай ги дали шип-ват до България и колко струва това. Доксициклина ще ти излезе по-евтино, но кожата става прекалено чувствителна към слънце, освен това трябваше да се взема много дълго време след завръщането (3-4 седмици ми се въртят в главата).

Маларона или генерика му може да се започне един ден (не два) преди влизане в маларийна зона, аз така правя.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, FlyTraveler каза:

Поръчвал съм от тях много пъти и всеки път са ми изпращали таблетките до България. Освен ако има промяна някаква. Попитай ги дали шип-ват до България и колко струва това. Доксициклина ще ти излезе по-евтино, но кожата става прекалено чувствителна към слънце, освен това трябваше да се взема много дълго време след завръщането (3-4 седмици ми се въртят в главата).

Маларона или генерика му може да се започне един ден (не два) преди влизане в маларийна зона, аз така правя.

Това намерих:
 

EU DELIVERY:

We are unable to send products outside the UK. 

Четох, че има как да използвам някакъв посредник, който да го прати до мен. Горе даже има един вариант. Сега ще погледна как стават нещата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Други посреднически фирми, които правят доставки от Великобритания са Габко и GGBG. Изпробвани са. Вторите са по-добри.

Когато се прави поръчката се посочва за адрес на доставка, адресът на посредника в UK и клиентския номер, който ще получите при регистрацията си на сайта им. Всичко е обяснено подробно на сайтовете на посредниците.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Купувайки през travelpharm си искам рецепта. Трябва ли да въвеждам реални данни? Питат ме брой на пътници, дни там и т.н. Ако не ги въведа коректно има ли вариант да ми кажат имаш право на 40 таблетки (примерно), а на мен да ми трябват 60? И какво правим с адрес на доктора?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.