Прескочи до съдържание

Въпрос за резервация на хотел в Тур(Франция)


Mihaela

Препоръчани мнения

Помагайте със съвети  :)

 

Харесах си хотелче в Тур (Франция), супер цена и местоположение. Всички сайтове за резервация, вкл. официалният сайт ми дават, че няма свободни стаи за моите дати. Аз обаче си реших да им пиша на мейла дали все пак няма да се намери нещо свободно. И съответно ми върнаха:

 

Bonsoir Madame,
 
Thank you for your email .
 
For the nights of  08th  to 12th August  2014 ( 2 people , 4 nights) Here is what I can offer you :
 

- 1 non  smoking"Standard" room   with 1 bed (1x140x190  )  ,  shower and toilet in the room , tv , for 45 euros  per night and per room , plus 1.00 euro per person en per night  tourist tax .   (room 101  ) 

 
 
  Our organic  breakfast is     :  6 euro   
 
Car park : free parking on the street or private parking 6 euro per night (just behind the hotel)  .
 
 If this offer interests you,
you can   book it  by email  or by FAX (00)33 244 843 281 or by phone : (00)33 247 643 354),  to reserve, please include your credit card number + expiration date + cvc code .
 
Please inform us at the approximative time at your arrival .
 
Cordialement,     Fred.
 
 
Офертата е наистина много добра, НО хич не ми се струва добра идея да си давам данните за картата по имейла. Не виждам как това ми дава някаква сигурност, че резервацията ще е както трябва и няма да злоупотребят. 
Някой с подобен случай?  Ще съм благодарна за съвет.

 

Връзка към мнение

Общо взето на твой риск си е. Ако хотела е наистина читав едва ли щяха да си рушат репутацията с кокошкарски номера. Като правиш резервация в booking.com те също препращат номера на кредитната ти карта на хотела, не си спомням само дали и  cvc кода пращаха също. Преди интернет по целия свят, който познава кредитните карти от доста време точно така са се запазвали стаи - по факс и телефон си диктуваш номера на картата. За най-голяма сигурност се обади по телефона, че е неприятно номер на кредитна карта да седи в имейли. 

 

Това, което е притеснителното, е че никъде няма налични стаи, аз лично по-скоро бих се притеснявал като отидеш на място да се окаже че хотела е пълен и че нямаш резервация, от колкото от измама с кредитната карта... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за отговорите. Засега половинката се дърпа и за резервация по телефона дори, така, че ще видим.

 

Георги е прав, че евентуално могат да направят овърбук (и да те местят в друг хотел), макар че го има и варианта поради това, че хотелът е малък и явно се продава лесно, да си имат запазени стаи, които да не се показват в сайтовете (все пак им дължат между 15 и 20% комисионна). Предполагам, че говориш за хотел Vendome той дори не излиза по GDS-и (търговци на едро за хотелски стаи), така че най-вероятно си се продават офлайн в голяма степен. 

Колкото до кредитната карта, ако минеш през booking те пращат цялата ти информация (и cvc кода) на хотела, за да може съответния обект да си направи авторизация или безкартово разплащане. Така, че това не трябва да те притеснява.

 

Ако все пак говориш за хотел Vendome и не ти се рискува с тях, близко до него ми излиза Sejours and Affaires Leonard De Vinci, Tours на цена 190 евро за 4 дни, което е доста близо до твоята цена. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, за хотел Vendome става дума. :) Ти къде намери цена от 190 евро за Sejours and Affaires Leonard De Vinci, Tours? На мен ми излиза най-евтина цена 224 евро (без възстановяване).

Връзка към мнение

Да, за хотел Vendome става дума. :) Ти къде намери цена от 190 евро за Sejours and Affaires Leonard De Vinci, Tours? На мен ми излиза най-евтина цена 224 евро (без възстановяване).

190 евро не знам къде е намерил Karik, той ще каже,  а до тогава - ползвай ресурсите магелански ;) , Жоро тия дни пусна съобщение.

Ето ти 204eur

http://hoteli.magelanci.com/SearchedHotel.aspx?resultID=0&languageCode=BG&checkin=2014-08-08&checkout=2014-08-12&Rooms=1&Adults_1=2&fileName=Sejours_Affaires_Tours_Leonard_de_Vinci&currencyCode=EUR

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

190 евро не знам къде е намерил Karik, той ще каже,  а до тогава - ползвай ресурсите магелански ;) , Жоро тия дни пусна съобщение.

Ето ти 204eur

http://hoteli.magelanci.com/SearchedHotel.aspx?resultID=0&languageCode=BG&checkin=2014-08-08&checkout=2014-08-12&Rooms=1&Adults_1=2&fileName=Sejours_Affaires_Tours_Leonard_de_Vinci&currencyCode=EUR

 

Благодаря. Разгледах ги, но общо взето цените от по 204 евро и малко отгоре са все non refundable, а това е първият ми критерий. Пак стигам до над 230 евро с безплатно анулиране, а ми се ще да сваля още и все пак да не е някоя барачка. :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.