Прескочи до съдържание

Полезни връзки в magelanci.com


Препоръчани мнения

Поредната екстра в нашето общество е директорията с полезни връзки. Като цяло, съм се постарал всички избрани връзки да са от добре известни брандове и лидери в областта си, които малко или много гарантират безпроблемна употреба. 

 

Готов съм до някаква степен да обсъдя присъствието и липсата на допълнителни връзки, но поне относно основните категории - самолетни билети и хотели, смятам положението да остане такова. Бих могъл да изредя по още 20 сайта, но мисля, че по-скоро би навредило и довело до объркване, след като изброените ще свършат работа в поне 95% от случаите. 

 

Както отбелязах в другата тема, част от линковете генерират малки комисионни, които ще отиват за поддръжката и развитието на сайта. С оглед на това, добавянето на нови връзки не е позволено за потребители, защото изисква допълнително техническо внимание, но ако някой мисли, че някой сайт заслужава, може просто да пусне URL адреса тук и ще помисля за включването му. 

 

Директорията смятам да се развие до всякакви полезни линкове. Темата с полезни връзки към железопътни и автобусни превозвачи е пренесена. Предстои да се прехвърлят и връзките към всички официални консулства и посолства за издаването на визи. Ще има и отделна секция, където ще добавяме полезни линкове за всяка държава, например онзи за изчислението на винетките в Италия, ваучерите на daysoutguide за Лондон и т.н.

 

Знаем, че туристическият бизнес като цяло е наблъскан с много хиени, които гледат да пощипват излишни суми за съмнителното качество на услугите, които предлагат. Надявам се тази директория да е като оазис в това отношение, където всички изредени сайтове, от първия до последния, са официални, коректни, качествени и на добри цени. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 8 месеца по-късно ...

Леко обновяване на секцията с връзки. Вече се нарича резервации и има подменю за самолетни билети, хотели, както и линк към всичките предишни връзки. Прави се с цел да се улеснят хората да имат достъп до най-популярните сайтове, без да се налага да се ровят в море от връзки. 

 

Хотели

 

Има връзки към booking.com, agoda.com, airbnb.com, hostelbookers.com. Новото е търсачката свързана към hotelscombined.com, които сравняват цените на всички популярни сайтове. Hotelscombined си има плюсове и минуси: плюс е, естествено, че намира най-ниската цена. Минус е, че често това може да е уебсайт, с който нямате практически опит, не знаете какви са условията за отмяна на стаята и т.н. 

 

Ако това не ви допада просто си ползвайте директните връзки, които са над търсачката. 

 

Самолетни билети

 

Тук нещата са по-прости. Търсачката е от trip.bg, има добавени и директни връзки към най-популярните авиокомпании. В скоро време ще добавим подобна форма за търсене и за коли под наем. 

 

Надявам се реорганизацията да опрости нещата и в крайна сметка връзките да станат по-полезни и аз вас и за нас :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз също щях да попитам дали не може да не е в левове, но бих предпочел не валутата на хотела, а евро - настроил съм си всички сайтове (на които е възможно) да ми дават цени в евро и така най-лесно сравнявам.

(Не че е много трудно да се раздели на две сметката в левове, за да се получи приблизителен резултат,  ама много ни разглезиха модерните технологии :biggrin: )

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз също щях да попитам дали не може да не е в левове, но бих предпочел не валутата на хотела, а евро - настроил съм си всички сайтове (на които е възможно) да ми дават цени в евро и така най-лесно сравнявам.

(Не че е много трудно да се раздели на две сметката в левове, за да се получи приблизителен резултат,  ама много ни разглезиха модерните технологии :biggrin: )

А и в лева винаги изглеждат някакси по-скъпи цените
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Горе вдясно сложих падащо меню за смяна на валутата, няма как по подразбиране да е във валутата на хотела, пък и предполагам малко хора могат да обърнат наум монголски тугрици :) По подразбиране ще са левове, от там нататък ще си ги променяте. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Дали не е време за едно пролетно освежаване на списъчето с връзки? :) Понатрупаха се доста нови:

полето-търсачките, десетките сайтове в темата "Транспорт", скоро и чартърите..

 

Открих интересни "заровени" функции, които явно са били изоставени .. повечето са в бързото меню.

Някакви планове за рестартиране на инициативите "статии": билети, нощувки и пр.?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дали не е време за едно пролетно освежаване на списъчето с връзки? :) Понатрупаха се доста нови:

полето-търсачките, десетките сайтове в темата "Транспорт", скоро и чартърите..

 

Открих интересни "заровени" функции, които явно са били изоставени .. повечето са в бързото меню.

Някакви планове за рестартиране на инициативите "статии": билети, нощувки и пр.?

 

Ами ако забележиш каква е кликаемостта в списъчето с връзки извън избраните на заглавната страница, ще разбереш и защо е запуснато на този етап. Аз лично много му се радвах и с голям ентусиазсъм го правих, но се оказа, че така като ги изтипосаш стотици линкове хората май не им е приятно да се ровят и да ги разцъкват. За това и преминахме на новата схема с Резервации, което е по-опростено. 

 

За статиите същата работа. Няма място в момента на заглавната страница за тях, много по-лесно е да се пускат като теми във форума, като преминем към новата версия на системата (надявам се до една година) ще е много лесно да се промотират. 

Връзка към коментар

Може би да извадиш застраховките като отделен ред в менюто, като хотели и коли, защото са много заринати сега.

 

Не е проблем това, но дали ще има интерес? Ще пробвам да натракам нещо уикенда.

 

Като цяло си мисля всички тия връзки да ги изнесем на съвсем отделен сайт, на съвсем отделен домейн...но това в перспектива. Хората като цяло идват тук за да дискутират и обсъждат, рядко за да резервират директно, може би ако има отделно място за резервации ще се запомня по-лесно и ще е по-популярно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За "кликаемостта" предполагам, все пак аз едвам ги открих къде са свряни, и то с умишлено търсене :)

 

Аз виждам потенциална полза да не умират съвсем, от гледната точка, че почти няма истинска "уики" секция, в която да се изброяват: "за това и това - ето препоръчани сайтове, ето и линкове с теми, които ги дискутират". Своего рода "Съдържание" :)

С други думи: в момента човек ако дойде да търси нещо - ще не ще трябва да избраузи темите да види дали някой някъде не е постнал нещо полезно.

Макар концепцията тук да е много различна от тази на FT, ще го ползвам за пример. По секциите има уикита, в които са изброени отсятите топ 20 линка и дискусиите за тях, и само кликваш и четеш, ако ти трябва нещо конкретно.

Може и от мен да идва изкривяването, заради годините прекарани там..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За "кликаемостта" предполагам, все пак аз едвам ги открих къде са свряни, и то с умишлено търсене :)

 

Аз виждам потенциална полза да не умират съвсем, от гледната точка, че почти няма истинска "уики" секция, в която да се изброяват: "за това и това - ето препоръчани сайтове, ето и линкове с теми, които ги дискутират". Своего рода "Съдържание" :)

С други думи: в момента човек ако дойде да търси нещо - ще не ще трябва да избраузи темите да види дали някой някъде не е постнал нещо полезно.

Макар концепцията тук да е много различна от тази на FT, ще го ползвам за пример. По секциите има уикита, в които са изброени отсятите топ 20 линка и дискусиите за тях, и само кликваш и четеш, ако ти трябва нещо конкретно.

Може и от мен да идва изкривяването, заради годините прекарани там..

 

Ми те са свряни така от един месец, преди това близо година бяха на челно място :)

 

Иначе те разбирам идеално и го имам в главата си отдавна. Подобно на пътеводителните теми във форум Италия. Една главна висяща тема, която да линква към подтеми, една за трип.бг, една за букинг.ком и подобни. Но за да не е пълен хаос ще е необходимо малко да прекроим организацията на форумите като цяло, което може би ще го натреса до седмица-две :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.