Прескочи до съдържание

Аз пак с ребусите...накъде?...


Тони

Препоръчани мнения

Като ми влезе нещо в  главата и нямам покой значи.

Ама все ги завъртам едни, чак и аз не знам как.

Та мисля да си изпрося за септември едни две седмици и трябва да разведа приятел насам-натам из Европата и се чудя накъде. Предложих му с кола, не ще. Тъй че ще е самолети пак.

Период 31.08/1.09-14.09.

Засега планът ми е следния-  с изи до Берлин /3 дни/, автобус до Прага /3 дни/, от там полет до Лисабон и околностите /5-6 дни/, полет до Париж и оползотворяване на последните 3 дни, задължително пристигане в София 14 вечерта.

Я дайте малко съвети как ви се вижда и евентуално някакви идеи за промяна. Това е само първоначална идея, така че може да се прекрои на дълго и широко.

:) :)

Връзка към коментар

Тя Европа не е като да няма какво да се види. Твоя прител има ли интерес някъде или е като куфар, каквото му кажеш това ще е :) Гледам че Италия я избягваш, писна ли ти от нея? :) На мен лично Сицилия и Португалия май най са ми влезнали в главата като ново място, на което не съм бил и бих някак го завъртял от там, ама без да знаем интересите на човека препоръки ще са трудни. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Зависи от къде е този приятел и какво би искал да види. Аз, ако трябва да показвам Европа на някой през началото на септември бих избрала: Рим-Севиля-Лисабон/Порто-Санторини.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами Италия държа да я прескоча тоя път, пък и миналата година го водих там- Венеция, Бергамо, Болоня...

Иска да снима главно, а аз подхождам и малко егоистично, като избирам места, които все пак не съм посещавала като градове. Порто и района съм го обходила, така че клоня към Лисабон, където не съм била. Такава е и ситуацията с Берлин, който също не съм посещавала. А за Париж какво да кажа...умишлено го избягвах досега. :)

Връзка към коментар

Рим да, макар и скоро да бях там знам, че ще го впечатли. Ти предлагаш малко по-южна разходка, което също е вариант. Андалусия не съм била, та е супер идея, ще погледна и това.

Той няма претенции, оставил е на мен избора и изобщо всичко. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами аз по принцип имам афинитет към Средиземноморието и винаги ми е в топ листата. Не съм от хората, който се прехласват по Рим /предпочитам Милано например/, но смятам, че Рим е нещо, което трябва да се види задължително, а там места за снимане колкото искаш. Севиля е много приятна, а може да я съчетаете и с Гранада - гледките са страхотни и снимките ще станат супер. В Лисабон не съм била, но мечтите ми са натам в момента и си мисля, че няма начин да не харесам Португалия. А в Санторини съм била точно през септември и въпреки, че обичам да ходя по музеи, ако трябва да кажа къде считам, че е раят на земята, без да се замисля, ще кажа че е там. А снимките по изгрев и залез са великолепни. 

 

 

А Берлин и Прага сигурно си заслужават, но има вероятност да отидете от топло на дъждовно и студено и това би ме спряло поне мен.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ми айде аз да съм на контра малко, един вид да раздвижим мозъка - какво ще кажеш за Скандинавия? Не си била там, супер е за снимки... финансово не знам дали ще е проблем, както и септември вече ще почне да, ъъъ, захладнява, в по-северните части, но е идея :)

Връзка към коментар

Мда, не съм била, ама все още се надявам да успея да си ползвам билетите за май месец, въпреки че шанса е не много голям.

Проблем е, че той идва от зима и иска да не е студено. Пък и не снима природа, а иска лица. Почнах да мисля за Мароко и Южна Испания- летене до Валенсия, бърз поглед, поне е много познато място и от там малко по суша- Аликанте, Мурсия, Кордоба, Малага , фери до Танжер, после след обход там да видим Севиля и обратно към България...

Връзка към коментар

Мда, не съм била, ама все още се надявам да успея да си ползвам билетите за май месец, въпреки че шанса е не много голям.

Проблем е, че той идва от зима и иска да не е студено. Пък и не снима природа, а иска лица. Почнах да мисля за Мароко и Южна Испания- летене до Валенсия, бърз поглед, поне е много познато място и от там малко по суша- Аликанте, Мурсия, Кордоба, Малага , фери до Танжер, после след обход там да видим Севиля и обратно към България...

Тони, ако искате лица сигурно Танжер ще да е мястото за вас, но от това което съм чувала за там си е един голям културен шок и дано да сте подготвени за това. Ако все пак, обаче се спрете на Андалусия бих ви препоръчала Кордоба, Севиля, Кадиз, Гранада и Малага. Изберете нещо из между тези градове. Въпреки, че ако отидете в Севиля може и да не ви се тръгва оттам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами шок...знам ли, все пак бяхме на Ява. :lol: :lol: :lol:

Както и видяхме доста от гадните места около Пукет, включително как азиатчета лежаха в скутовете на майките си, които им чистеха въшките. Няма проблем с това. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Танжер видях най-нахалните и неприятни хора в Мароко. Явно европеизирането не им се е отразило добре и нямат нищо общо с топлината на останалите мароканци. Да се има предвид просто.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ххаа, докато мина тоя половин час планът се поизбистри- полет до Маракеш, обиколка после Казабланка-Рабат-Фес- Танжер и фери до Испания, после още седмица за Андалусия. Май това ще е. :)

Ти как изкара мароканската, видях, че си го планувал за март, но отзиви не намерих. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много добре се получи. И моят план беше същият, но райн промениха датата на полета Рим-Маракеш, та летях до Фес. Там беше приятно ориенталско. След това културните Рабат и Казабланка, и споменатият вече Танжер, откъдето и ние взехме фери до Испания. Ако имаш питания с удоволствие ще отговарям.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.