Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Някой има ли идея защо постоянно сменят часовете на полетите с по 10-20 минути напред или назад. Имаме билети до Виетнам октомври - ноември и всички часове са сменени на отсечките, а някой и по два пъти. Само вътрешния полет на Виетнамските линии не е мръднал

Връзка към коментар
преди 2 часа, Адриан ХН каза:

всички часове са сменени на отсечките, а някой и по два пъти

 

И нашите полети до Мексико промениха вече 2 пъти с по няколко минути.

Връзка към коментар

Турците тотално ни разбъркаха с промени полетите до Иран догодина. Опитвам се да се свържа на двата български телефона, за да пренаредя програмата, но засега без резултат. Как е най-добре да се комуникира с тях в такъв случай?

Връзка към коментар
4 minutes ago, tougherty said:

Турците тотално ни разбъркаха с промени полетите до Иран догодина. Опитвам се да се свържа на двата български телефона, за да пренаредя програмата, но засега без резултат. Как е най-добре да се комуникира с тях в такъв случай?

На място в офис. В прав текст 

са ми казвали , че почти не отговарят по телефон и най-добре е да се ходи на място.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , tougherty каза:

Турците тотално ни разбъркаха с промени полетите до Иран догодина. Опитвам се да се свържа на двата български телефона, за да пренаредя програмата, но засега без резултат. Как е най-добре да се комуникира с тях в такъв случай?

Ако сте закупили билетите през посредник изчакайте те да пренаредят програмата. Щом се касае за догодина не им е приоритет и ще ви забавят, но това да не ви притеснява. Ако директно сте ги закупили през авиокомпанията можете сами да си ги промените от сайта им или чрез някой служител на телефон. Не вдигат много, но ако имате късмет ще се свържете. Другия вариант е на място в офис в София или Варна.

Много е важно да знаете, че ако от Търкиш ви направят промените, а вие сте закупили билетите чрез посредник, по този начин поемат управлението на резервацията и, ако стане някакъв сакатлък и не можете да отидете в Иран, няма да може да си върнете парите. Просто ще си прехвърлят топката.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, tougherty каза:

Турците тотално ни разбъркаха с промени полетите до Иран догодина. Опитвам се да се свържа на двата български телефона, за да пренаредя програмата, но засега без резултат. Как е най-добре да се комуникира с тях в такъв случай?

На мен са ми отговаряли и във фейсбук. Преди три години, когато си местеха летището и имаше много отменени полети, офисът им който е на Летище София отговаряше и свършиха чудесна работа тогава.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Странно... На мен винаги ми вдигат и ми вършат работа. Единственият път, когато имах проблеми, писах на Feedback формата и хората ми решиха всичко като не ми взеха и таксите за смяна, нито разликата в цената. Звънета на номера за Miles&Smiles members - 0090 850 333 0849.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, Alexander каза:

При промяна на полет с дни, дали има все още възможност за смяна на дестинация?

За вътрешни полети съм я сменяла без проблем, ако е билет PrimeFly. За EcoFly и ExtraFly билетите се плаща малка такса за промяната. При международните не знам как е, но би трябвало пак да може.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой да е купувал билети с фактура през Turkish? Интересува ме колко бързо става издаването и какво е необходимо освен информацията за фирмата. Прочетох FAQ-то в сайта им и че трябва да се свържеш с тях тук до 72 след покупката на билета, но ще се радвам някой да сподели опит от първа ръка.  

Връзка към коментар

Позволиха ми смяна на дестинация-оригиналната е за Мавриций, но само за Сейшелите.

това е заради променени с дни полети.

За Малдивите макар да е по-евтин билета не дават, бил друга зона.

Връзка към коментар
преди 5 минути , Alexander каза:

Позволиха ми смяна на дестинация-оригиналната е за Мавриций, но само за Сейшелите.

това е заради променени с дни полети.

За Малдивите макар да е по-евтин билета не дават, бил друга зона.

По телефона или по мейл ти позволиха промяната? Как е правена резервацията през Търкиш или през агенция?

Моята е през агенция и нито по телефон, нито по мейл ми направиха промяна, сега съм писал на агенцията и чакам, предния път ставаше онлайн през приложението на Търкиш, сега не става. 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

При промяна на полети, турците гледат тази карта и дават да се смени и дестинацията, ако е в същата зона.

За втора зона, ми казаха, че за цяла Африка където и да е, ще ми ги сменят безплатно.

 

625867568__2022-07-27_112317984.png.b439332b1d25a9cbed87c6a3d5e9c751.png

  • Харесвам 14
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Това означава ли, че мога да си купя двупосочен билет до Делхи за около 400 евро и ако от Търкиш променят някой от полетите мога да го сменя безплатно до Австралия примерно? 

Връзка към коментар

не знам, аз също си помислих такива неща, ама не ми се вярва много. Освен това, трябва като си купиш за Делхи, да ти сменят полетите, за да исках смяна.

Но за моя за Мавриций ми го сменят за цяла Африка, като ми показаха тази карта.

не знам, аз също си помислих такива неща, ама не ми се вярва много. Освен това, трябва като си купиш за Делхи, да ти сменят полетите, за да исках смяна.

Но за моя за Мавриций ми го сменят за цяла Африка, като ми показаха тази карта.

 

По скоро  Австрлия и Н.З. ще са отделни, ама гадая

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 2 часа, Адриан ХН каза:

Това означава ли, че мога да си купя двупосочен билет до Делхи за около 400 евро и ако от Търкиш променят някой от полетите мога да го сменя безплатно до Австралия примерно? 

Няма как да стане това. По логиката с трите зони - ако си купиш билет за Финландия ще можеш после да го смениш за ЮАР, което е невъзможно.

 

Светът е разделен на доста повече от 3 зони, гледайте по-скоро цветовете на картата, това е далеч по-реалистично.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Почти сигурно става въпрос за цветовите зони.При по-подробно разглеждане разпределението изглежда съвсем логично. Картинката е много полезна като ориентир, защото с голяма вероятност и други авиокомпании се ръководят по същата схема.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , stanimir каза:

Почти сигурно става въпрос за цветовите зони.При по-подробно разглеждане разпределението изглежда съвсем логично. Картинката е много полезна като ориентир, защото с голяма вероятност и други авиокомпании се ръководят по същата схема.

В сайта на Емирейтс преди 2 години гледах май същото разпределение при смяна на полет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Правил съм го с Търкиш. Смених безплатно от Мале 2020 на Бали през 2021. Но това беше след като бяха отменили полетите до Мале. В конкретния случай после отмениха и Бали и взех ваучер. Не съм сигурен обаче дали при обикновена промяна в разписанието в рамките на няколко часа разрешават такива безплатни промени или някой полет трябва да бъде отменен. По-вероятно ми се струва второто, но ако някой знае със сигурност ще се радвам да сподели къде е границата.

Иначе и аз бях решил, че и други авиокомпании може да са толкова щедри при отменени полети и пробвах за спорта дали ще ми разрешат подобна промяна с КЛМ при отменен полет, но поне аз не успях да ги убедя да ми сменят дестинацията за която и да било друга.

Връзка към коментар
преди 6 часа, Адриан ХН каза:

Това означава ли, че мога да си купя двупосочен билет до Делхи за около 400 евро и ако от Търкиш променят някой от полетите мога да го сменя безплатно до Австралия примерно? 

Не означава това , не . 
 

Освен това , TK дори не летят до Австралия .

Връзка към коментар

Domestic Early Booking Promo: билети за вътрешни полети, започващи от 300 турски лири:

Цитат


Get ready to fly all over Türkiye!

We have an exciting offer for passengers who want to explore nearby places, spend time with loved ones, or simply refresh themselves with travel! Purchase a Turkiye domestic flight ticket between 2nd to 3rd of August and travel between December 1, 2022 to January 15, 2023 for great prices. Don’t miss these advantageous fares starting from 299.99 TL!

 

https://www.turkishairlines.com/en-tr/campaigns/domestic-flight-ticket-deals/index.html

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Няма свободно входове с Дайнърс, вчера забравих да регистрирам полета с Мастеркард и днес обявиха малко под 3 часа закъснение в Истанбул- за сега.

не намерих нищо в нета, трябва ли да дадат нещо - ядене или пиене и къде трябва да ида?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.