Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 39 минути , Alexander каза:

Няма свободно входове с Дайнърс, вчера забравих да регистрирам полета с Мастеркард и днес обявиха малко под 3 часа закъснение в Истанбул- за сега.

не намерих нищо в нета, трябва ли да дадат нещо - ядене или пиене и къде трябва да ида?

Отиди до гишето им за информация. Ето и правата ти

https://www.turkishairlines.com/en-int/legal-notice/passenger-rights/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Jorro каза:

Отиди до гишето им за информация. Ето и правата ти

https://www.turkishairlines.com/en-int/legal-notice/passenger-rights/

Хм, как ли са обявили 170мин и то часове преди полета. Май да не дават следващото ниво за 180 мин, с light meal and main course 

Връзка към коментар

Говорих с търкиш на гише.

Полета трябваше да е в 09:45, още в 07 и нещо обявиха закъснение от 2 часа и 50мин или 12:35.

Пише, че и информация за гейта ще излезе в 11:05.

От търкиш ме отпратиха, като казаха, че и формация ще излезе в 10:05, нищо че пишело 11:05. Като излезе да съм отидел до гейта и там щеши да дадат уж.

ама като гледам е безсмислено, ако ще дават кафе, ако изобщо дадат 

Интересно ми е как процедират, ако дори има 3 часа закъснение, те ще дават нещо-храна  след като остане 1 час до бординга. Ако трябва да се връщам до кръчмите е 15мин в посока.

 

Връзка към коментар

Между другото летището в Истанбул е много празно, аз толкова малко хора не съм виждал.

преди дори през нощта е имало  повече народ.

Масово полетите имат закъснение по 1-2 часа.

на връщане ме съмнява да хвана връзката за София, която е малко над 2 часа. 
 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди 2 месеца при подобно закъснение на нас ни осигуриха само вода и безалкохолни, докато висяхме на гейта. Храната - чак на борда, стандартния им кетъринг. За закъснението в крайната точка на пристигане от над 3 ч. отговориха, че по тяхното законодателство не се дължат обезщетения. По-нататък не ми се разправяше с тях, защото всъщност оригиналните ни билети бяха с Луфтханза, но ни премаршрутираха заради отменен полет... 

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Alexander каза:

Говорих с търкиш на гише.

Полета трябваше да е в 09:45, още в 07 и нещо обявиха закъснение от 2 часа и 50мин или 12:35.

Пише, че и информация за гейта ще излезе в 11:05.

От търкиш ме отпратиха, като казаха, че и формация ще излезе в 10:05, нищо че пишело 11:05. Като излезе да съм отидел до гейта и там щеши да дадат уж.

ама като гледам е безсмислено, ако ще дават кафе, ако изобщо дадат 

Интересно ми е как процедират, ако дори има 3 часа закъснение, те ще дават нещо-храна  след като остане 1 час до бординга. Ако трябва да се връщам до кръчмите е 15мин в посока.

 

На нас храната ни я раздадоха при бординга - кенче кола и сандвич. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Alexander каза:

Говорих с търкиш на гише.

Полета трябваше да е в 09:45, още в 07 и нещо обявиха закъснение от 2 часа и 50мин или 12:35.

Пише, че и информация за гейта ще излезе в 11:05.

От търкиш ме отпратиха, като казаха, че и формация ще излезе в 10:05, нищо че пишело 11:05. Като излезе да съм отидел до гейта и там щеши да дадат уж.

ама като гледам е безсмислено, ако ще дават кафе, ако изобщо дадат 

Интересно ми е как процедират, ако дори има 3 часа закъснение, те ще дават нещо-храна  след като остане 1 час до бординга. Ако трябва да се връщам до кръчмите е 15мин в посока.

 

Това закъснение в София или в Истанбул е че не разбрах?

Връзка към коментар

Не бях виждал нищо подобно до сега, явно винаги има първи път. Топ компанията търкиш след като от 2:45ч закъснение стана 3:00 и дадоха най-гадния сандвич, който съм виждал ни вкараха в самолета.

След около час престой вътре казаха, че имало оперативни проблеми. Мина още около 30-40мин и казаха, че скоро ще са готови. Стюардите казаха, че има проблем с климатика, по който се работи вече 5 часа. 

Многократно го изключваха напълно и ставаше сауна. 

Не разбирам защо трябваше да ни вкарват вътре изобщо!

Така се изнизва още 1 час и хората започнаха да недоволстват сериозно, даваха само вода, но взеха да дават и сандвичи.

Когато станаха 3 часа и половина вътре в самолета - сауна казаха, че са готови.

Излетяхме след 6,5 часа закъснение, но най-идиотксото беше 3,5 часовото седене в самолета като някакъв добитък.

Остава да кацнем.

  • Харесвам 1
  • Шок 9
  • Замислям се 3
Връзка към коментар

Кацнахме с 5:50 часа закъснение…

това се случи с втората отсечка Истанбул-Богота от билет София-Истанбул-Богота.

в сайта на аероиск нямаше как да симулирам такова закъснение, писах им и по-късно казаха, че се полага обещетение.

 

Някакви airhelp, имаха опция за симулиране на моето закъснение на втория полет и също изписа, че се полага обещетение.

 

Като се върнем ще ги пробвам, ама като гледам как всичко закъснения може и връщането за замине, понеже имаме само  2.5 часа престой.

 

 

BAACF850-062C-4CBA-90F1-F7A97487B363.png.b4146b088c7bf7cece10b4e2f37b621d.png

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, 

 

кратък въпрос.

опитвам се да купя билет на едно руско приятелче за отсечката Москва -  София:

 

Да, обаче цената ми я показва в рубли. Има падащо меню да се избере друга валута, обаче като се опитам да го направя, нищо не става.

image.png.c979c52434bdddbb1a1ba9a0a9389196.png

 

аз ли нещо не правя като хората или наистина за тази отсечка може да се плаща само в рубли (които нямам)?

 

Благодаря предварително за съдействието...

Връзка към коментар

Банката ти ще си ги превалутира. Няма проблем да избереш плащане в рубли.

Няма смисъл да се товариш с още едно превалутиране по курс определен от авиокомпанията ,който понякога е и доста неизгоден.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Здравейте всички, опитвам се да се чекирам онлайн (за полет от София) на сайта на Turkish, но ми дава следното съобщение:
 

Dear passenger,

We are sorry to inform you that we are unable to process your transaction at the moment.

You may try again in a short while, and if you encounter a similar situation, you may contact our call center.

Има още 4 минути докато станат 24 часа преди полета, но по принцип линка е Check-in/ Manage booking, може пък да искам нещо да upgarde, примерно.

Някой има ли идея защо така се получава или просто е срив на системата? Ако продължава така, предполагам, че няма смисъл да се чекирам онлайн, ами направо на летището утре или според вас да търся как да им се обаждам?

Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Опитай по-късно отново ,но последния път когато имах подобно съобщение се оказа че трябва да мина през чек-ин на летище за да проверят разни документи изисквани от крайната дестинация.

 

Имаш ли някъде по трасето необходимост от виза , ваксинационен сертификат, или друго което биха искали да проверят преди издаване на бордните карти ?

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , stanimir каза:

Опитай по-късно отново ,но последния път когато имах подобно съобщение се оказа че трябва да мина през чек-ин на летище за да проверят разни документи изисквани от крайната дестинация.

 

Имаш ли някъде по трасето необходимост от виза , ваксинационен сертификат, или друго което биха искали да проверят преди издаване на бордните карти ?

Виза за Намибия не ми трябва, нито по трасето, по което освен това съм и транзит (Турция, Южна Африка). Намибия има изискване или за ваксинационен сертификат или за отрицателен PCR. Те така или иначе проверяват като си чекирам багажа за тези неща. Освен това линка е и за менажиране на резервацията, бих могъл, примерно хипотетично да си платя за избор на седалка.

Някой ако има предстоящ полет с Turkish, може ли да пробва да си провери резервацията?

Връзка към коментар
преди 22 минути , FlyTraveler каза:

Здравейте всички, опитвам се да се чекирам онлайн (за полет от София) на сайта на Turkish, но ми дава следното съобщение:
 

Dear passenger,

We are sorry to inform you that we are unable to process your transaction at the moment.

You may try again in a short while, and if you encounter a similar situation, you may contact our call center.

Има още 4 минути докато станат 24 часа преди полета, но по принцип линка е Check-in/ Manage booking, може пък да искам нещо да upgarde, примерно.

Някой има ли идея защо така се получава или просто е срив на системата? Ако продължава така, предполагам, че няма смисъл да се чекирам онлайн, ами направо на летището утре или според вас да търся как да им се обаждам?

Благодаря предварително!


Това си е нормална практика при Турците. При мен последните няколко пъти, независимо от коя държава летя, не се получава онлайн чекирането. Давай смело към летището.
 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, neuromancer каза:

Лятото като се чекирах за връщане ми даваше, че няма такъв билет. През приложението мина ок. Бъгове разни...

Свалих си приложението. Там поне ме разпозна, но ми написа, че не може да се извърши чек ин заради с проблем при един от полетите (те са три общо). Мога ли по някакъв начин да проверя полетите? Пробвах на сайта на южноафриканската Airlink, която изпълнява последната отсечка. Показа ми всички полети, като за първите два пишеше да се чекирам на сайта на Turkish, за последния, че още не е отворен за чек ин (нормално, утре ще отворят в 15:15 ч.

Отивам утре на летището, нямам друг избор.


Благодаря на всички за отговорите и за помощта!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Преди два месеца имах три полета с Туркиш и и на трите ми позволи да се чекирам онлайн точно 24 часа преди всеки полет. Т.е. опитай пак, пък ако не стане - направо на летището.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, моля ви за съдействие по следния въпрос - преди 2 месеца купих билети и днес получих имейл че единия полет е променен с няколко часа закъснение, който реално е по втората отсечка от целия полет. В сайта пише, че при промени от тяхна страна мога да канселирам полета, но не намирам точна информация колко ще ми струва това. Силно се съмнявам да ми възстановят цялата сума, но все пак ако някой има опит нека сподели. Благодаря ! : )

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.