Прескочи до съдържание

Разни любопитни неща оттук-оттам


Препоръчани мнения

преди 18 минути , giafil каза:

В тоя ред на мисли....Бащата на Борис Джонсън вече е французин...

https://news.bg/world/frantsiya-dade-grazhdanstvo-na-bashtata-na-boris-dzhonsan.html

Той поне не се натискаше да излиза от ЕС.

Връзка към коментар

Обикаляйки Европа Робърт Де Ниро пристига в бивша Югославия през 1967 г. на автостоп. На излизане от Ниш е спрян от Радован Джокич, селянин от село Чокот. Някой казал на Радован, че непознатият търси място, за да пренощува. Джокич го кани в къщата си и го посреща като свой най-скъп гост. На следващия ден домакините изпратили Де Ниро с хляб и сирене. 
Точно една година по-късно, през лятото на 1968 г., в Чокот пристига лек автомобил „Фолксваген“ с немски регистрационни номера. Същият младеж излиза от колата. Тогава Де Ниро остава там три дни, като бере домати със своите домакини, носи зеленчуци на пазара и ги продава заедно с тях.
От Чокот той заминава за Гърция, но се връща защото на бензиностанция между Лесковац и Ниш автостопаджия му открадва портфейла. Джокич дава на актьора пари за пътуването, а Де Ниро в замяна му предлага камера, която Радован отказва.
След много години семейство Джокич вижда същото това „момче“ на филмовия екран и тогава разбра кой е бил техният гост.
Малцина знаят, но навярно вече се досещат, че  Робърт де Ниро обожава Сърбия. Той не пропуска мачовете на любимият си тенисист Новак Джокович. Актьорът има шест деца, а голяма част от детегледачките, които наема са именно от Сърбия. След като прочита романа на Иво Андрич „Мостът на Дрина“, Де Ниро дава на една от дъщерите си името Дрена.
 

 

 

FBA1B9CC-FB73-4110-8969-045993107A88.jpeg

  • Харесвам 18
Връзка към коментар

Най-кратките литературни шедьоври:

 

1. Хемингуей се хванал на бас, че ще напише разказ само от шест ( английски ) думи, които ще трогнат всеки. 
Спечелил го: '' Продават се детски обувки. Неносени. ''


2. Фредерик Браун е написал най-кратката история на у жасите:
'' В стаята седеше последният човек на земята. На вратата се почука. ''


3. О. Хенри победил в конкурс за най-кратък разказ, който си имал и завръзка, и кулминация, и развръзка:
'' Шофьорът запали цигара и се наведе над резервоара да провери дали е останал бензин. Покойникът беше на двайсет и три години. ''


4. Англичаните също са провеждали конкурси за най-кратък разказ. В един от тях условието било на всяка цена да бъдат споменати кралицата, Бог и сексът. Първо място спечелил разказът:
'' О, Боже – възкликна кралицата. – Бременна съм, а не знам от кого. ''


5. В конкурса за най-кратка автобиография победила възрастна французойка, която написала:
'' Преди бях с гладко лице и смачкана пола, сега е обратното. ''

  • Харесвам 10
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Айде едно интересно клипче за роботите и от мен 🙂

Роботите на Boston Dynamics изпратиха годината с танц (видео)

 

Танцуването е най-новият талант, който роботите на компанията Boston Dynamics успяха да демонстрират. Atlas и останалите машини танцуваха на песента "Do You Love Me", а движенията им са заснети в ново видео.

Това не е първият път, в който роботите на компанията демонстрират танцови умения. Преди две години четириногият робот Спот танцува на класиката "Uptown Funk". Всеки, който изгледа двата клипа, ще остане изумен от напредъка на роботите през тези месеци.

2020 година беше изключително натоварена за производителя на роботи Boston Dynamics. По-рано този месец Hyundai закупи 80% от акциите на компанията, което я превърна в третия й собственик за последните десет години.

През тази година кучето-робот Spot също беше обявено за продажба на впечатляващата цена от 74 500 долара. А от началото на 2021 г. се очаква и подобрената версия на симпатичната четирикрака машинка.

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 19 часа, Иван Попов каза:

Роботите на Boston Dynamics изпратиха годината с танц (видео)

 

А Киа послещат годината с пиродронове и представяне на новото си лого:

 

Тук е цялата статия

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 12 минути , cck каза:

 

А Киа послещат годината с пиродронове и представяне на новото си лого:

 

Тук е цялата статия

Намирисва на продуктово позициониране🤪

  • Смея се 4
Връзка към коментар

Китай въвежда рейтингова система за социален рейтинг на гражданите -

https://www.kaldata.com/it-новини/китай-официално-узакони-системата-за-353165.html?fbclid=IwAR3dcs7yyf6E6ECFjDvwPLa3WRuKHOAnfJY3YYKxX85pq_fbK-XF1TSu44s

 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , jul каза:

Китай въвежда рейтингова система за социален рейтинг на гражданите -

https://www.kaldata.com/it-новини/китай-официално-узакони-системата-за-353165.html?fbclid=IwAR3dcs7yyf6E6ECFjDvwPLa3WRuKHOAnfJY3YYKxX85pq_fbK-XF1TSu44s

 

Интересни са и коментарите отдолу.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам дали това е за този раздел:

 

..... предвиждащ сериозни промени в тарифата за 2021 г.: например тaĸca "пътниĸ" пo мeждyнapoднa линия да се увеличи с над 60% - от 7.27 нa 11.66 eвpo (за дете oт 3.64 нa 5.83 eвpo), а тaĸca "cигypнocт, ĸoятo cъщo ce изчиcлявa нa пасажер, да скочи почти двойно (с 94.6%). 

Въздушни превозвачи, които търпят огромни загуби заради коронакризата, директно заплашиха, че ще закрият линиите си до София.

https://www.segabg.com/hot/category-economy/sled-dramata-taksite-shefut-na-letishte-sofiya-podade-ostavka

 

 

Връзка към коментар

Днес е световен ден на думата Благодаря! Всеки има някой, на когото да благодари! Аз искам да използвам повода да благодаря на себе си, че съм толкова Велик!

 

https://www.sinoptik.bg//news/otbeliazvame-denia-na-dumata-blagodaria-5848

 

В момента, Брани каза:

Днес е световен ден на думата Благодаря! Всеки има някой, на когото да благодари! Аз искам да използвам повода да благодаря на себе си, че съм толкова Велик!

 

https://www.sinoptik.bg//news/otbeliazvame-denia-na-dumata-blagodaria-5848

 

Благодаря ти за тази новина!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 46 минути , stanislavpp каза:

Най - високият мъж в света Султан Кьосен от Турция (2,51 м) и Джиоти Амге (актриса) от Индия (62,7см) се срещат в Египет, пред пирамидите .

 

A6DE5A03-5088-4FFB-ABAA-6D362E2459B0.jpeg.ff8b48774c57cc0485eed4a41d4fc8e5.jpeg

Защо си мисля, че е 2.60 не знам..... 😇 Явно грешно съм запомнил височината му. 

Връзка към коментар

Роза де Сарон

Хибискус сириакус, по-известен като "роза сарон", е цъфтящ храст, с розови, лилави или бели цветя.Вярва се, че Сарон е било името на открита морска равнина, между библейската Йопия и планината Кармил. Тази област е станала популярна, поради своите великолепно украсени полета, от прекрасни диви цветя, известни като розите Сарон.

Някои хора приписват титлата "Роза на Сарон" на Исус Христос. Това сравнение се прави, заради  идеята за красотата и съвършенството, приписвани на Исус, правейки  аналогия с розата, най-красивата и съвършена от цветята на долината на Сарон.

 

 

Pin em Flores e Cores

 

https://oddinteresting.com/wp-content/uploads/2020/07/Geum_reptans_rose.jpg

 

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.