Прескочи до съдържание

Разни любопитни неща оттук-оттам


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Goal & Boss каза:

На мен ми е по-интересно като излезнат китайските ментета на тая чанта, как ще изглеждат.

Как, нищо общо с действителността. Иначе на снимка ще е същата барабар с жената модел😄.

Имам рокля с бухали на Долче и Габана, но не я нося, защото е стар модел от 2014-2015 😄. Майтап, не я нося, защото от 100 км. си личи, че са я шили китайци в час по труд и творчество 😂. То и предполагах, че няма да е същата, ама чак толкова.

Като порасне още малко детето, може и да я хареса🙂

dolcegabbanafall2014-3.jpg?_gl=1*1olglvg

  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Хайде бе! :mad: Детето да не е правено в час по труд & творчество, че ще го обличаш с рокля, правена в час по труд & творчество! :mad: Я веднага една Dolce & Gabana за малката!

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 3 часа, Goal & Boss каза:

На мен ми е по-интересно като излезнат китайските ментета на тая чанта, как ще изглеждат.

Предполагам ще са с два, вместо с четири двигателя, но за сметка на това фюзелажа ще бъде асиметрично раздут още от самото начало... 😛 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Таймлапс инструмент на гугъл показва нагледно как през последните 37 (34?) г. човешката дейност променя пейзажа, климата, как изчезват гори, как растат градове, как се променят реки, как се свиват ледници, как се разширяват мини:

 

Използвани са над 5 милиона снимки, правени от сателити през последните над три десетилетия.

Timelapse is a global, zoomable video that lets you see how the Earth has changes over the past 34 years. It is made interactively explorable by Carnegie Mellon University technology for creating and viewing zoomable and pannable rimelapses over space and time.

 

https://earthengine.google.com/timelapse/?fbclid=IwAR3QC16DR0nKq1sE_q3uNHZhy3BQ8yBYydABFzyMfMaR9XVx6f4-MTPqSC8


То и досега имаше опция да се разглеждат стари сателитни изображения, но тук е някак си по-нагледно, направено като клипче.

 

Ето София как расте, но не старее 😉 
https://earthengine.google.com/timelapse/?fbclid=IwAR3QC16DR0nKq1sE_q3uNHZhy3BQ8yBYydABFzyMfMaR9XVx6f4-MTPqSC8

 

 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 3 часа, Климент каза:

Двата линк-а са за едно и също място - ледник в Америка

 

Вляво има списък с десетина места освен ледника, който е първи в списъка. Има и поле за въвеждане на друго място извън изброените. 

 

@cck, благодаря за правилния линк.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Счупеният телефон на Садио Мане

 

Може да бъде изображение с 2 души и изправени хора

 

 
"Бях гладен и трябваше да работя......
Оцелях в тежки времена.......
Играх футбол бос.......
Нямах образование.........
С това, което печеля благодарение на футбола, мога да помогна на народа си.
Построих училища и стадион.......
Oсигурявам дрехи, обувки и храна.......
В родното ми място в Сенегал давам допълнителна заплата от 70 евро на месец на всички, които работят за семействата си .
Не е нужно да позирам с луксозни автомобили, луксозни домове, пътувания и самолети.
Предпочитам моите хора да получат част от това, което животът ми е дал."

 

 

 

 

  • Харесвам 7
  • Браво 4
Връзка към коментар

Няма налично описание на снимката.

 

Тука един Малечко-Палечко:)))

С гръмкото име опосум:)))

"Планинските опосуми пигмеи ,достигат на дължина до 14 сантиметра и тегло 10-15 грама.

И живеят в Австралия."

 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Amazon започва проекта си за сателитен интернет.

Първите сателити на SpaceX ще доставят сателитен интернет до Земята до края на 2021г.

Той ще използва 3200 сателита около Земята за глобално покритие

Amazon започва реализацията на проекта си за сателитен интернет, съобщава Engadget. Компанията обяви, че е осигурила 9 ракети Atlas V, които ще използва за извеждането първите сателити от Project Kuiper.Планът на Amazon е да осигури над 3200 сателита в ниска орбита около Земята. Те ще осигурят глобално покритие за широколентов интернет достъп. Компанията споделя, че основната цел е да предложи стабилна интернет връзка в районите където такава няма или е твърде скъпа.

 

За повече инфо цък.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Горното мнение е за съвсем друга тема 👍

 

Феновете на Апъл , а и на пътуванията , вече могат да си закупят проследяващо персонализирано устройство за багаж, куфар , портфейл, ключове, куче и т.н. - AirTag

 

https://www.apple.com/newsroom/2021/04/apple-introduces-airtag/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , master_of_germs каза:

https://www.atlasobscura.com/articles/ancient-bison-stew-blue-babe-alaska?utm_medium=atlas-page&utm_source=facebook

 

А, да ви видя от готварската тема, а? 🧐🤪

Е, кво да ни видиш? Тия го изядоха...:crazy::crazy::crazy::crazy:

  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.