Прескочи до съдържание

Разни любопитни неща оттук-оттам


Препоръчани мнения

Момче на 9 години избягало от къщи в Манаус тази събота (26.02) и се качило без билет на самолета за Сао Пауло. Оказало се че търсило с Гугъл как да се качи на самолета без билет.

Било разкрито във въздуха преди кацането, когато екипажа се усетил, че е без придружител.

  • Харесвам 3
  • Смея се 4
  • Замислям се 3
Връзка към коментар
преди 58 минути , neuromancer каза:

Момче на 9 години избягало от къщи в Манаус тази събота (26.02) и се качило без билет на самолета за Сао Пауло. Оказало се че търсило с Гугъл как да се качи на самолета без билет.

Било разкрито във въздуха преди кацането, когато екипажа се усетил, че е без придружител.

А разказало ли е какви са били указанията в Гугл? Да ги използваме и ние де!

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар

Е, по новините не казаха как, ама смятам, че щом едно дете е намерило, всеки може... Летището разследвало случая, та поне там сигурно ще запушат дупката.

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Едва ли е изненада за някого , кои 5 държави са гласували против приемане на резолюцията за Украйна в ООН, но въздържалите  се държави ( в жълто ) са доста любопитни.
 

 

F89B3DA7-1BFC-4148-BD7A-5A949D844CCA.jpeg.9d44298d963c22f302df97054a3a6b27.jpeg

Връзка към коментар
преди 5 часа, stanislavpp каза:

Едва ли е изненада за някого , кои 5 държави са гласували против приемане на резолюцията за Украйна в ООН, но въздържалите  се държави ( в жълто ) са доста любопитни.
 

 

F89B3DA7-1BFC-4148-BD7A-5A949D844CCA.jpeg.9d44298d963c22f302df97054a3a6b27.jpeg

Решението на коя от 34-те държави в жълто е любопитно за теб?

 

Аз не виждам никаква изненада в резултатите от гласуването...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За мен лично изненада е Южна Африка, ако съм видял правилно.

преди 12 минути , Duke каза:

Решението на коя от 34-те държави в жълто е любопитно за теб?

 

Аз не виждам никаква изненада в резултатите от гласуването...

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , traveler каза:

За мен лично изненада е Южна Африка.

 

За мен не е никаква изненада! Нека @домосед се изкаже по компетентност, но доколкото знам през последните години икономическите отношения между Русия и Южна Африка са в абсолютен възход, включително Русия предостави на Южна Африка и военно оборудване...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 4.03.2022 г. в 11:02, Duke каза:

За мен не е никаква изненада! Нека @домосед се изкаже по компетентност

Не е изненада дотолкова, доколкото в Южна Африка управлява тяхното БСП, което таи към Русия същия ирационален сентимент като нашето: Щом някакъв режим в Русия през XX век ни е подкрепял, значи всеки режим в Русия заслужава нашата подкрепа. Освен това не са и чували за Украйна. В Южна Африка конфликт между Етиопия и Еритрея се възприема като от много по-голямо значение за световните дела, отколкото между Русия и произволен съсед (освен Китай!). Другото е, че има един международен формат BRICS, в който Южна Африка играе ролята на Петко с мъжете, обвързвайки се в разни зависимости без непременно да има полза. Един добър анализ на английски език е този:

 

https://www.dailymaverick.co.za/article/2022-03-03-brics-has-south-africa-caught-a-monster-by-the-tail-and-should-it-let-it-go/

 

А междувременно в Дърбан вече са чули за Украйна.

Снимка от днес (по темата за любопитните неща оттук оттам)

 

facebook_1646597816229_6906331807001355693.jpg.087eadf0a89a813751f654c8f552bb07.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

На вниманието на булките във форума ... Мисля, че офертата е невероятна по няколко показателя - хем се жените, хем на хубаво място, хем пари ви дават!

 

Italy is Paying Couples $2,000+ to Get Married in this Stunning Region!

 

https://www.travelpirates.com/others/italy-is-paying-couples-usd2-000-to-get-married-in-this-stunning-region

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , Брани каза:

На вниманието на булките във форума ... Мисля, че офертата е невероятна по няколко показателя - хем се жените, хем на хубаво място, хем пари ви дават!

 

Italy is Paying Couples $2,000+ to Get Married in this Stunning Region!

 

https://www.travelpirates.com/others/italy-is-paying-couples-usd2-000-to-get-married-in-this-stunning-region

Ние с жена ми подновихме брачните си обети на 35-годишнинита си, но не пречи и на 40-та да го направим.

Сигурно има някоя уловка, но ще проуча въпроса. 

 

---

Сега видях. Даже и меден месец покриват в рамките на 700 евро. 

:biggrin:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 19 минути , ven62 каза:

Ние с жена ми подновихме брачните си обети на 35-годишнинита си, но не пречи и на 40-та да го направим.

Сигурно има някоя уловка, но ще проуча въпроса. 

 

---

Сега видях. Даже и меден месец покриват в рамките на 700 евро. 

:biggrin:

Пожелавам ви да намерите начин да бенефитвате! 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Абонат съм безплатно на hbomax.com от А1 за 2 години.Преди месец все още се казваше hbogo.Има библиотека от преведени филми и сериали.Научих,че ако влезеш през американски VPN се отваря американския сайт и там има много повече филми,нови .И сега пробвах и става.

 

ь.png

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Най-дългите директни жп маршрути в света!

1920x1080.jpg?_=1648107047

Има нещо много специално в пътуването с влак и макар от десетилетия хората да разполагат с автомобили и самолети, влакът си остава любимо транспортно средство, особено за почитателите на бавното пътуване. Пътешествия с влак От Мадрид до Валенсия ще се стига с влак за 7 евро Най-дългият жп маршрут в света се удължи още малко "Източен Експрес": 31 часа и половина с влак из непознатата Турция. 

 

Днес влаковете могат да са бързи, свръхбързи или исторически и бавни. Могат да са панорамни (като турския "Източен Експрес"), луксозни и нашепващи за сладкия живот (като италианския "Долче Вита" от "Ориент Експрес") или просто удобни и нискобюджетни (като новия влак между Мадрид и Валенсия за 7 евро). Могат дори да са бамбукови (като необикновените бамбукови вагони, които още се движат в Камбоджа)!

Всеки запален пътешественик има поне едно дълго пътуване с влак в списъка си мечти!

В следващия списък са събрани най-дългите директни жп маршрути в света. По тях можете да се качите на първата спирка и да слезете след хиляди километри, без да се налага да сменяте влака.

Заради пандемията, войната в Украйна и други обстоятелства не всички маршрути са достъпни в момента, но човек винаги има нужда от свежи попълнения за списъка си с мечтани пътешествия!

 

Ето ги и осемте най-дълги директни пътешествия с влак в света:

Москва (Русия) - Владивосток (Русия): 9259 км

Торонто (Канада) - Ванкувър (Канада): 4466 км

Шанхай (Китай) - Лхаса (Тибет): 4373 км

Сидни (Австралия) - Пърт (Австралия): 4352 км

Дибругарх (Индия) - Канякумари (Индия): 4237 км

Емеривил (САЩ) - Чикаго (САЩ): 3924 км

Париж (Франция) - Москва (Русия): 3215 км

Дарвин (Австралия) - Аделаида (Австралия): 2979 км

 

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Новият мост през Дарданелите в Турция,Чанаккале е отворен преди по-малко от месец и е световен рекорд по най-голямо разстояние между колоните.Преминаването струва 13 евро.

1915_Çanakkale_Bridge_20220327.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, dimitrov6 каза:

Новият мост през Дарданелите в Турция,Чанаккале е отворен преди по-малко от месец и е световен рекорд по най-голямо разстояние между колоните.Преминаването струва 13 евро.

1915_Çanakkale_Bridge_20220327.jpg

Признай си, че си гледал вчера колоездачната обиколка на Турция, където колоната мина по моста! 🙂😉 

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Климент
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.