Прескочи до съдържание

Разни любопитни неща оттук-оттам


Препоръчани мнения

Днес бил международния ден на танца, а това е Юлия Загоруйченко, десеткратна шампионка по латино-американски танци за професионалисти 🙂

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не знам къда да го пусна това, та тука. Понеже ми стана интересно - буквално преди 3-4 минути го "хванах" на радара. Та, някой знаещ може ли да обясни кога, как и защо могат да правят такива "джуфки" в небето?

Screenshot_20220510_122143.png

Връзка към коментар
преди 18 минути , iaia_mama каза:

Не знам къда да го пусна това, та тука. Понеже ми стана интересно - буквално преди 3-4 минути го "хванах" на радара. Та, някой знаещ може ли да обясни кога, как и защо могат да правят такива "джуфки" в небето?

Screenshot_20220510_122143.png

Не е пътнически самолет на изчакване да кацне. Това е натовска военна машина, май дори форте беше дрон, a не самолет. Обикаля там, защото следи за руски самолети над Черно море.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, iaia_mama каза:

Не знам къда да го пусна това, та тука. Понеже ми стана интересно - буквално преди 3-4 минути го "хванах" на радара. Та, някой знаещ може ли да обясни кога, как и защо могат да правят такива "джуфки" в небето?

Screenshot_20220510_122143.png

Голам разузнавателен безпилотен самолет "RQ-4 Global Hawk"  на мисия. 

 


EQ-4-BACN.jpg

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Впечатляващо: Българка се качи на Еверест и Лхотце за два дни

Впечатляващо: Българка се качи на Еверест и Лхотце за два дни  

 

Знаменито постижение записа Силвия Аздреева, която в два поредни дни изкачи Еверест и Лхотце. В рамките на експедицията на прочутия алпинист и височинен водач Нирмал Пурджа българката първо стъпи на 15 май на първенеца Еверест (8848 м). На 16 май тя стигна и до четвъртия по височина осемхилядник – Лхотце (8516 м), информира telegraph.bg.

Според информация на организаторите родената в Петрич Аздреева е една от тримата участници, които са успели и на двата върха. Другите са Хуан Диего Мартинес (Мексико) и Реми Клос (Южна Африка), а съставът е бил воден от най-добрите шерпи в света.

“Нашата невероятна първа група постигна целта си – написаха във Фейсбук водачите. - С перфектен прозорец от време нейното търпение беше възнаградено. Този отбор беше брилянтен – наистина силен, позитивен и решен да учи и да бъде най-добрият. За нас от „Елит Експед“ беше удоволствие да ви водим и да гледаме как вашата сила и увереност нараства – не бихме могли повече да се гордеем с вас“.

Голямата мисия пред Аздреева беше да снима на Еверест официалната топка на Мондиал 2022 по футбол, но все още няма потвърждение дали го е направила. Зад гърба си Силвия има изкачване и на хималайския връх Ама Даблам (6812 м). Водач на експедицията тогава отново бе Пурджа, който превзе всичките 14 осемхилядника само за 6 месеца и 6 дни - световен рекорд за Гинес.

Първата българка на Еверест е юристката Петя Колчева, която стигна до върха на 22 май 2009 г.

 
  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, stanislavpp каза:

Картината на  Cy Twombly продадена през 2014г за солидните 70 милиона долара :

 

7767E492-475E-4BA5-A649-7ABB3F32B35B.jpeg.8087b92357aedaa133570abee5be7f72.jpeg

 

 

 

Какво изобразява картината и какво е искал да каже авторът?! 🤪

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , vorbis каза:

Какво изобразява картината и какво е искал да каже авторът?! 🤪

Картината е от цяла серия на подобна тематика , тази специално изобразява хвърляне на ласо . Автора пресъздава по неповторим начин графично изображение на чувства, емоции и еклектика в ритмичен танц .🤪

  • Шок 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • stanislavpp
    • Dreed
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.