Прескочи до съдържание

Разни любопитни неща оттук-оттам


Препоръчани мнения

Китайската компания DJI заснема с дрон целия южен маршрут за изкачване на Еверест . Четириминутното видео е сглобено от няколко отделни клипа, заснети със средноформатен "Хаселблад" и дрон DJI Mavic 3 Pro. То показва с висока разделителна способност целия път от базовия лагер до върха.
 

 

  • Харесвам 18
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , traveler каза:

Не вярвах, че има такава навалица там, поне до 8000 м.:smile3:

18everest-photo-articleLarge.jpg?quality=75&auto=webp&disable=upscale

тази снимка когато я видях за пръв път, бях 99% сигурен че е фотошоп

 

https://www.nytimes.com/2019/09/18/sports/the-everest-climber-whose-traffic-jam-photo-went-viral.html

 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Фил каза:

18everest-photo-articleLarge.jpg?quality=75&auto=webp&disable=upscale

тази снимка когато я видях за пръв път, бях 99% сигурен че е фотошоп

 

https://www.nytimes.com/2019/09/18/sports/the-everest-climber-whose-traffic-jam-photo-went-viral.html

 

Сега да не би да вярваш, че не е? То на Мусала не съм виждал толкова хора.

Връзка към коментар
преди 17 часа, traveler каза:

Сега да не би да вярваш, че не е? То на Мусала не съм виждал толкова хора.

Какъв Фотошоп, отдавна се говори, че Еверест се е превърнал в туристическа дестинация:

 

https://www.instagram.com/reel/C7Op8vDpoL3/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA==

 

Колкото до Мусала, точно миналата събота бяхме там и навалицата си беше доста сериозна. Това, което лично мен ме учуди, беше, че повечето изкачващи бяха чужденци - групи сърби, гърци, македонци, румънци, немци, португалци, както и група от Израел...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 16 часа, traveler каза:

Сега да не би да вярваш, че не е? То на Мусала не съм виждал толкова хора.

Снимката не е фотошоп. Още повече имаше дронски кадри, качени още същия ден. Разбира се, че невинаги е така. Но това беше преди няколко години в пролетен сезон за изкачване, който беше много зле откъм метеорологични условия. Поне десет дни поред ветрове и бури не позволяваха опити за изкачвания на Еверест и Лхотце. В базовия лагер се насъбра зверска навалица. И в първия хубав ден всички наред решиха да атакуват нагоре, понеже прозорецаът с добро време не се очакваше да продължи дълго.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, MayaS каза:

Да за такив продукти са ми разказвали. Правят го, защото се оказва, че това е най - евтино, колкото и странно да звучи.

Абсолютно! Корабите не пътуват само от точка А до Б, но и наобратно (Б-А). А никой корабособственик няма да тръгне да прекосява океани с празен кораб. И ако няма голямо търсене на карго наобратно, тогава цените на услугата падат, с което се оправдава междинния им транспорт за преработка някъде из Азия например, където цената на труда и енергията е сравнително по-ниска. Да ме прощават за лаишкото мнение тукашните специалисти по логистика и ценообразуване.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, stanislavpp каза:

IMG_2353.jpeg.a35dc122a1fb959daf36d2ec81bf6640.jpeg

 

 

 

 

IMG_2355.jpeg.7afb9b111b2ea241bc68d0dd9e87e031.jpeg

Сърбия, Сибир... бъркат ги нещо двата щата. 😄

Tо в Сърбия няма място с такава надмoрска височина, ако не броим Рудока, Джеравица, Люботрън и още няколко върха в Косово, а там тоалетни няма.

Ама някой наистина е омотал Serbia vs. Siberia 😄

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.