Прескочи до съдържание

Разни любопитни неща оттук-оттам


Препоръчани мнения

преди 17 минути , Topfly каза:

Пламен Карталов: Уволниx cлyжителите на операта, защото и до мен cтигна фалшива новина 

https://www.24chasa.bg/novini/article/7106606?fbclid=IwAR3xZ5LCQIPYyxCxadJooEW91ZNW1qJRZEpPF-2WqrSHMSWXh4_Eop6b668

Т.к. преди 10 дни бях там, още щом видях снимката бях сигурен къде точно са графитите - правят укрепване против земетресения на сградата на музея и надписите са на временните ограждения около строежа. Мемориалът е каменната дъга на заддн план в парка...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
1 hour ago, П.Кръстев said:

Т.к. преди 10 дни бях там, още щом видях снимката бях сигурен къде точно са графитите - правят укрепване против земетресения на сградата на музея и надписите са на временните ограждения около строежа. Мемориалът е каменната дъга на заддн план в парка...

Прав си..

 

Quote

"Едно самопроизвеждане на фалшива новина, която се възпроизвежда като инфекция. От сайтове и медии до България стига новина, която няма нищо общо с новините по японска телевизия. Това не е мемориал, това е една стена, ограда пред строеж. Тя е много далеч от мемориала, нашите колеги си позволяват да правят тези надписи, но това не е оскверняване", каза Акад. Карталов.

Акад. Карталов посочи, че скандалът не е тръгнал от японските, а от българските медии. Той заяви, че инцидентът най-вероятно се е случил след употреба на алкохол от служителите на операта. Те бяха уволнени още вчера.

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/falshiva-novina-bilo-oskvernyavaneto-v-hiroshima-spored-kartalov

 

Добър урок е да не приемаме прекалено безкритично новините. Това че, всички медии пишат за нещо, не означава, че е вярно...

Връзка към коментар

Депресирам се колко е било красиво... И мъже, и жени.

 

Сигурно е мега тъпо, но определено не виждам кьораво въодушевление в настоящата визия на живота ни.

 

Спирам да мрънкам 🙂 

 

 

Връзка към коментар
преди 9 минути , Rainy каза:

Депресирам се колко е било красиво... И мъже, и жени.

 

Сигурно е мега тъпо, но определено не виждам кьораво въодушевление в настоящата визия на живота ни.

 

Спирам да мрънкам 🙂 

 

 

В "Дявола носи Прада" или някой подобен филм мисля, че беше обяснено точно това. Общо взето тези модни събития представят нещо като прототипи, да речем както са космическите кораби на световните автомобилни производители по шоутата, които никога не достигат в същия си вид до серийно производство.

 

И с висшата мода е така - там са само идеи и концепции, които никога не достигат в същия си вид до клиентите. Но без да разбереш като нищо някой ден твоето съвсем неавангардно изглеждащо облекло може да е почерпило идеи и тръгнало точно от някое изчанчено модно ревю 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , Георги каза:

В "Дявола носи Прада" или някой подобен филм мисля, че беше обяснено точно това. Общо взето тези модни събития представят нещо като прототипи, да речем както са космическите кораби на световните автомобилни производители по шоутата, които никога не достигат в същия си вид до серийно производство.

 

И с висшата мода е така - там са само идеи и концепции, които никога не достигат в същия си вид до клиентите. Но без да разбереш като нищо някой ден твоето съвсем неавангардно изглеждащо облекло може да е почерпило идеи и тръгнало точно от някое изчанчено модно ревю 🙂

Напълно съм съгласна с теб. И много харесвам "Дяволът носи Прада" 🙂  Нямах предвид точно модните тенденции, с тях ми беше по-лесно да се изразя.

Някак не се разбирам с модерния свят и неговия манталитет - нищо, че се справям не зле в него...

Просто с тези снимки на Ню Йорк от началото на 20-ти век се разтопих... Сигурно тогава друго бих мислила, ама на 🙂 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Rainy каза:

Депресирам се колко е било красиво... И мъже, и жени.

 

Сигурно е мега тъпо, но определено не виждам кьораво въодушевление в настоящата визия на живота ни.

 

Спирам да мрънкам 🙂 

 

 

Че такива неща никой не носи

Най-много някоя залязваща или изгряваща звезда по светските събития, за да и обърнат внимание

 

Връзка към коментар
Цитат

...Просто с тези снимки на Ню Йорк от началото на 20-ти век се разтопих...

И аз!  А като си помислиш, че днес НИТО ЕДИН от тези хора в клипа не е жив... Какво уникално изобретение е кинематографът! 

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Страхотно видео! Това е горе-долу Ню Йорк от времето на О. Хенри! Винаги е приятно да видя място, за което толкова много съм чел 🙂

 

Порових из интернет и намерих подобни филми и за други градове... Интересно е да се направи (визуално) сравнение с това, което са сега.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
На 18.10.2018 г. в 10:19, Topfly каза:

Прав си..

 

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/falshiva-novina-bilo-oskvernyavaneto-v-hiroshima-spored-kartalov

 

Добър урок е да не приемаме прекалено безкритично новините. Това че, всички медии пишат за нещо, не означава, че е вярно...

Преди 2 дни се връщах от Брюксел и на летището си говорих с Ана Богданова- директор "Международно сътрудничество" в Софийската опера. Току-що бяха кацнали с полет от Мюнхен, а другата част от трупата с полет от Виена. Даде интервю пред БНТ и Нова. Българските медии са преувеличили  и преиначили случая. Каза, че техните колеги като са осъзнали какво са направили, сами са отишли в полицията и са си признали. И както @П.Кръстев каза, надписът е на временна ограда пред строителен обект в близост до мемориала. Това не омаловажава вандализма разбира се. Дамата беше огорчена, че се говори за негативните неща , а не за успеха който са постигнали. Разказа, че много сърдечно са посрещнати от японската публика. Като са им подарявали букети цветя, са били вързани с българския трикольор. При предишен гастрол на Софийската опера, императорът на Япония е посетил една от постановките, което е прецедент към гостуващ театър. 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

То ако не беше тоя случай никой нямаше да знае въобще, че Софийската опера е гостувала в Япония...

За съжаление вече само такива новини се публикуват и четат

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
6 hours ago, neuromancer said:

То ако не беше тоя случай никой нямаше да знае въобще, че Софийската опера е гостувала в Япония...

За съжаление вече само такива новини се публикуват и четат

което може би е вдъхновение за отваряне на тема за добри новини в магеланци....

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Оказа се, че освен в Индонезия и на село, има още едно Бали, „на което“ може да иде човек - Båly, Норвегия. И естествено, като всяко Бали, и това има с какво да се похвали - първият подводен ресторант в Европа.

Полуподводен всъщност - като гледам, не са успели да го потопят като хората.

 

bdc3142c94850c128681a9696010884d_1024w.j

 

 

32f5cf04f78cf24b6c437a1a7d813f54_2048w.j

 

 

018d8dff87d207f0f0a905cb95737ebd_1024w.j

 

 

Проучих менюто им подробно. Предлагат кебапчета с гарнитура от боб с лютеница. Цените са народни.

Редактирано от Goal & Boss
  • Харесвам 11
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 1 час, Goal & Boss каза:

 

Проучих менюто им подробно. Предлагат кебапчета с гарнитура от боб с лютеница. Цените са народни.

Тъкмо тръгнах да запазвам маса за празника  и ... греда - няма свободни! :sad::scratch_one-s_head:

image.png.6208757cf3f049ee2335272fc46c4fb8.png

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Е, ти какво очакваше, след като предлагат kebåpcheta z gårnitura bøb & ljutenitsa? Хем те са си го казали - under.no

 

Впрочем в Норвегия са големи веселяци - освен Бали си имат и Лом. Кнут Хамсун е роден там. По акт за раждане той е Кнут Педерсен, де, но по неизвестни за мен причини си е сменил името.

И кво му остава на човек, като се е родил в Лом и се казва Педерсен - ами да напише една купчина прекрасни книги и да спечели Нобелова награда :smile:

  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Като се съберем заедно българи и македонци, правим чудеса! :smile:

 

Three generations of Liverpool family share birthday Дядо, баща и внук празнуват рожден ден на една и съща дата ( + една леля за разкош).

 

Прилепско бебе се родило на ист датум како и својот татко и дедо, во болницата “Аrrowe Park” во Ливерпул, нешто за што веројатноста дека може да се случи е еднаш на 48 милиони случаи, пишува локалниот портал “Леверпул Ехо”.

Филип Павлоски (34) по професија физикален терепевт од Прилеп, ги вчудоневидел вработените во болницата, кога им објаснил дека тој е роден во сабота на 6 октомври 1984 година, а неговиот татко Киро е роден исто така во сабота на 6 октомври 1956 година.

За чудото да биде уште поголемо, сопругата на Филип, Цветомира (31) по потекло од Бугарија, кажала дека и нејзината сестра е исто така родена на 6 октомври 1983 година.

Филип кој работи во “Ројал Ливерпул Болницата”, за “Ливепул Ехо” рекол:

-Очекувавме детето да се роди на први октомври, и си реков супер тоа е пред мојот роденден, но на крајот исходот бил малку поинаков.

Редактирано от Goal & Boss
  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.