Прескочи до съдържание

Разни любопитни неща оттук-оттам


Препоръчани мнения

"Необичаен обект, намиращ се под вода, е намерил британски ключар Робърт Мортън. Разглеждайки снимките на шотландския бряг в района на Единбург, той видя нещо съвсем неочаквано. Недалеч от брега под водата лежеше самолет."

И аз го открих - ето го.

Редактирано от traveler
  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 час, traveler каза:

"Необичаен обект, намиращ се под вода, е намерил британски ключар Робърт Мортън. Разглеждайки снимките на шотландския бряг в района на Единбург, той видя нещо съвсем неочаквано. Недалеч от брега под водата лежеше самолет."

И аз го открих - ето го.

Сетих се за един стар британски закон, който дефинираше понятията flotsam, jetsam & lagan, т.е. всичко което се носи по морето, което е изхвърлено на брега или лежи на дъното... Та, по закон всичко това принадлежи на монарха. Става въпрос, разбира се, основно за товарите на корабите, които са претърпели крушение.

Flotsam & Jetsam - имаше такава група навремето. Jason Newsted свиреше в нея.

Много яка находка! :smile:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Посолството на Република Аржентина има удоволствието да съобщи, че аржентинската кинематография ще бъде представена на 32 издание на „КИНОМАНИЯ“ с филма „ЧЕРВЕНО“ на режисьора Бенхамин Найщат.

 

Панорамата „КИНОМАНИЯ” се провежда със съдействието и подкрепата на редица дипломатически представителства, акредитирани в София, сред които Посолството на Аржентина.

 

Аржентинският филм „ЧЕРВЕНО“, награден в три категории на фестивала в Сан Себастиан, ще бъде показан три пъти, а именно:
- На 20 ноември, вторник, от 21:00 часа в Дома на киното
- На 28 ноември, сряда, от 18:30 часа в Люмиер Лидл
- На 29 ноември, четвъртък, от 20:30 ч, Кино Одеон

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
21 hours ago, T.E.Lawrence said:

Преди Пи Пи да стане Фи Фи 😄

FB_IMG_1541804552607.jpg

Това е снимка преди и след цунамито от 2004-та година. 2003-та година островът изглеждаше като на първата снимка..

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 48 минути , Георги Матеев каза:

Посолството на Република Аржентина има удоволствието да съобщи

Жоре, мисля би ти прилягала доста добре длъжността почетен консул на Аржентина в България! :smile3::yes:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, Фичо каза:

Жоре, мисля би ти прилягала доста добре длъжността почетен консул на Аржентина в България! :smile3::yes:

той не си седи много в България 😉

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

това отдавна се върти из научната фантастика, ама засега е прекалено скъпо

та да видим, Одисея в космоса 2001 нали сте гледали? 2001 отдавна мина 😕

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По-нагоре в темата бях пускал подобно видео за Ню Йорк, ето и Париж преди повече от 100г. 
Стана ми особено любопитно обаче на 4:50 каква интересна транспорта пътека се вижда  :ohmy:, при това с бърза и по-бавна лента за по-лесно качване/слизане. 

 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 час, Фичо каза:

Стана ми особено любопитно обаче на 4:50 каква интересна транспорта пътека се вижда 

В Уикипедия пише, че "Първите планове за построяване на железопътна мрежа в Париж датират още от средата на ХІХ век. Между 1856 и 1890 г. се появяват няколко сериозни проекта за изграждане на подземна или въздушна мрежа, но нито един от тях не се осъществява."  Сигурно е някой от тези проекти.

 

https://bg.wikipedia.org/wiki/Парижко_метро

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
59 minutes ago, Емика said:

В Уикипедия пише, че "Първите планове за построяване на железопътна мрежа в Париж датират още от средата на ХІХ век. Между 1856 и 1890 г. се появяват няколко сериозни проекта за изграждане на подземна или въздушна мрежа, но нито един от тях не се осъществява."  Сигурно е някой от тези проекти.

 

https://bg.wikipedia.org/wiki/Парижко_метро

М-м-м, не става дума за релси - на 4:50 се вижда "подвижен тротоар", за който намирам в Уикипедия (и не само) информация, че е показан на някакъв световен панаир в Париж 1900 г. И че първото подобно нещо е било от 1893 г. в Чикаго.

 

Доста интересно наистина. Благодаря, @Фичо.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Българинът Радостин Кирязов с първо място по правене на пици в света

От 10 държави българин спечели световното състезание по правене на пица в Порто.

Бравос!

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/bylgarin-s-pyrvo-miasto-po-pravene-na-pici-v-sveta-video-2133220

 

"Казвам се Радостин Кирязов - създал съм 2 италиански ресторанта "PIZZARADO" и "Osteria da Rado" и съм щастлив, че аз и екипът на ресторантите бяха част от реализирането на моите проекти."

 

Osteria da Rado на http://bapbg.trd.bg/ , София, Лозенец.

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Тръмп помилвал две пуйки, а Мелания се показала с палто за 9400 долара, вие да видите световна новина!😄

П.П. Колко ли самолетни билета можеше да си купя за тези пари?

 

https://mamamia.bg/izvan-gnezdoto/melaniya-tramp-se-poyavi-s-palto-za-9400-dolara/?utm_source=news.bg&utm_medium=article&utm_campaign=incontent

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.