Прескочи до съдържание

Разни любопитни неща оттук-оттам


Препоръчани мнения

Новата мода в медицината - криотерапията:

 

Какво е криотерапия? Как протича процедурата криотерапията?

 

 
 
 

Пациентът влиза в кабината по топли чорапи и бельо от
естествени тъкани. Операторът повдига подемника така,
че главата на пациента да се намира над горния край на
кабината. Кабината се запълва със суха азотно-въздушна
смес, пациента поставя ръцете си на горния ръб на кабината
започва бавно да се движи.
Благодарение на това, че при свръх ниски температури
водни пари в сместа практически отсъстват, усещането
е достатъчно комфортно, за разлика от къпането в
леденостудена вода. Операторът постоянно се намира в
близост и контролира състоянието на пациента. Процедурата
продължава от две до три минути и при необходимост тя може
да бъде прекратена по всяко време. След прекратяване на
процедурата подемника се спуска и пациентът излиза от
сауната.

 
 
 

По време на процедурата настъпва рязко охлаждане на
горния слой кожа, в който са разположени рецепторите
за студ, те изпращат към главния мозък мощен сигнал за
наличие на опасност в периферията, без да съобщава за
нейния характер. Заради бавното предаване информацията
постъпва в мозъка чак след приключване на процедурата,
затова организмът започва старателно да проверява всички
органи и системите в търсене на източника, и по този начин
регулира всички жизнено важни процеси.
Под действието на студа кръвоносните съдове на кожата и
подкожно-мастната целулоза се свиват, за да се разширят
след процедурата и да получат прилив на кръв и хранителни  вещества. Засилват се обменните процеси в тези слоеве,ускорява се извеждането на продуктите на обмена, което подобрява състоянието и външния вид на кожата. Освен това, кратковременното въздействие на свръх ниските температури тонизира и укрепва кръвоносните съдове и представлява профилактика против появата на разширени вени, възстановява обмена на веществата и укрепва организма като цяло.
Особено ефективно е използването на криотерапията
в комбинация с други физиотерапевтични процедури. В
частност, криотерапевтичните сеанси позволяват да се
облекчи мускулната треска след спортни занимания и
прекрасно се съчетават с масажа във фитнеса.
В медицината криотерапията позволява да се съкрати
времето за рехабилитация след болести, операции, да се
намали медикаментозното натоварване върху организма,
да се облекчи болката, както и да се облекчи изпълнението
на лечебната гимнастика. В козметологията прилагането
на криотерапията е полезно при лечението на акне, при
антицелулитните процедури, при нормализация на теглото.

 

http://www.cryosauna.bg/kakvo-e-krioterapia.html

 

https://www.24zdrave.bg/Article/7074611

 

https://www.thermavillage.com/bg/article/26/криосауна-в-крио-кабина.html

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 27.11.2018 г. в 16:58, Емика каза:

Тръмп помилвал две пуйки, а Мелания се показала с палто за 9400 долара, вие да видите световна новина!😄

П.П. Колко ли самолетни билета можеше да си купя за тези пари?

 

https://mamamia.bg/izvan-gnezdoto/melaniya-tramp-se-poyavi-s-palto-za-9400-dolara/?utm_source=news.bg&utm_medium=article&utm_campaign=incontent

Еееее, че кво му е на палтЕто?:declare:Бозавото ми идва малко в повече, ама иначе, не е лошо.:spruce_up::spruce_up:

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Ако мислите, че в София е студено. Времето в Оймякон, Русия, днес.

FB_IMG_1543690695952.jpg

Редактирано от BlackArt77
  • Харесвам 5
  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 13 часа, BlackArt77 каза:

Ако мислите, че в София е студено. Времето в Оймякон, Русия, днес.

 

Може да е "малко холодно", но там вирус не може да те лЕпне... Най-много някоя безобидна настинка... :victory:

Връзка към коментар

Технически е вярно,  само че в швейцарските градове резервация за нощувка ти дава право на безплатна карта за  целия градск транспорт,  при това валидна за целия престой.  

Например ако имаш нощувка на 03.12  ще получиш карта за 03.12 и 04.12 ( в Базел,  Люцерн,  Берн,  Цюрих - предполагам важи и за другите градове) 

Друг е въпросът,  че в Швейцария  турист  едва ли ще обикаля много из градовете.  Поне аз съм ползвал тези карти общо само за 4-5 качвания. 

 

Разпечатка на резервацията или скрин през телефона осигурява безплатен транспорт дори от летището до хотела  ( в Базел) 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Посолството на Република Аржентина в България и Френският Институт в София имат удоволствието да обявят представянето на „Цикъл Аржентинско–френски кинематографски продукции”. Детайлите на събитието са по-долу.

MV5BM2Y1YWUzYT.jpg

0000048320.png

0000041666.jpg

20181203_062619.jpg

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

Преди няколко месеца говорих доста с един аржентинец и се заговорихме за кино. Казах му, че съм фен на Ricardo Darin, няколко доста добри филма гледах с него в последно време и той отвърна:

- О, човек, този играе в почти всеки филм, чак е досаден. Нe, че е лош актьор, ама да даде път и на други талантливи актьори, той е завзел всички роли!

 

😄 

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

представянето на „Цикъл Аржентинско–френски кинематографски продукции”.

Много е хубаво, но във Френския институт, когато има безплатни прожекции, от кварталните баби не можеш да се вредиш за влизане, колкото и рано да отидеш, по опит от предишни инициативи.

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 25 минути , Емика каза:

Много е хубаво, но във Френския институт, когато има безплатни прожекции, от кварталните баби не можеш да се вредиш за влизане, колкото и рано да отидеш, по опит от предишни инициативи.

Особено с това „цикъл“ в заглавието - ще се съберат двойно повече, за да дават съвети какво се прави при това положение 😂

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Нещо много измислена ми се вижда тази извадка. Като гледам, че Прага я предпочитат повече жените отколкото мъжете. А и Лондон на 4-то място преди Амстердам. Да не говорим, че любимия ми град въобще не фигурира.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Датчанин в името на изкуството е направил актови снимки на върха на най-голямата пирамида в Гиза:

https://dnes.dir.bg/svyat/mezhdunaroden-seks-skandal-izbuhna-na-varha-na-golyamata-piramida-v-giza-snimki-i-video

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Не съм сигурен дали пиша в правилния раздел, но някой модератор може да го премести после в правилния ако съм сгрешил мястото.

Става въпрос за поредната финансова пирамида, която се опитва да забогатее на ваш гръб. Опитали са се да залъжат баща ми и той ми препрати информацията с цел да забогатея и да не изтърва този голям шанс който предлагат. 🤣 Та ако случайно попаднете на https://www.uspeivbulgaria.com/ бягайте далеч. Това е поредния начин да ви приберат парите за нищо. Надявам се да съм бил полезен!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 11.12.2018 г. в 17:38, plamenk каза:

Не съм сигурен дали пиша в правилния раздел, но някой модератор може да го премести после в правилния ако съм сгрешил мястото.

Става въпрос за поредната финансова пирамида, която се опитва да забогатее на ваш гръб. Опитали са се да залъжат баща ми и той ми препрати информацията с цел да забогатея и да не изтърва този голям шанс който предлагат. 🤣 Та ако случайно попаднете на https://www.uspeivbulgaria.com/ бягайте далеч. Това е поредния начин да ви приберат парите за нищо. Надявам се да съм бил полезен!

Дискусия по въпроса, след статията, в коментарите.

Всеки си преценява за себе си.

http://narabota.blogspot.com/2015/06/uspei-v-bulgaria-istina-ili-lyja.html

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.