Прескочи до съдържание

Разни любопитни неща оттук-оттам


Препоръчани мнения

преди 45 минути , master_of_germs каза:

Аз в самолет не аплодирам при самото приземяване, а понякога, когато старшият стюард ни благодари, че сме ползвали услугите на авиокомпанията. Ако съм доволен от обслужването,де. В автобус също така, ако при пристигането шофьорът се обърне към пътниците с пожелание и благодарност. В такси е различно, там си изказваш благодарността лично, защото и шофьорът обикновено ти пожелава приятен ден на една ръка разстояние от тебе. Но в автобус или самолет, или на представление си малко по-далеч от тези, на когото можеш да изкажеш лично благодарността си, затова аплодираш, вместо да се провикваш. 

Ми поне на повечето ми полети на излизане екипажа стои на изхода и ти пожелават приятен ден, така че винаги можеш да благодариш лично

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
56 minutes ago, master_of_germs said:

ОК, ако сте на организирана екскурзия примерно с автобус и екскурзоводът накрая ви пожелае приятен ден и благодари за отделеното внимание, пляскате ли?

Организираната екскурзия много повече прилича на театрално представление от колкото на нормален редовен превоз от точка А до точка Б и там е по адекватно да ръкопляскаш. Добрият екскурзовод прави цяло шоу с шеги, адекватно музикално оформление, реакция на въпроси на публиката и т.н. Ако ръколяпляскам не е защото са ми пожелали приятен ден, а защото като цяло “представлението“ ми е харесало...

 

При нормално пътуване обаче, на излизане от самолета, автобуса и т.н., нищо не пречи да се усмихнеш, поздравиш и благодариш за коректната услуга...В такива случаи не ми се струва адекватно да ръкопляскам...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мен самото ръкопляскане не ме дразни толкова, колкото момента, в който се случва - една секунда след докосване на пистата, когато още има достатъчно време много неща да се объркат. Изчакайте самолетът да спре напълно пък тогава...

Към същата категория дразнещи типове са и тези, които стават при светещи лампи за коланите 1-2 мин след като самолетът е кацнал и рулира по пистата и дори кабинният екипаж още си седи с коланите по местата.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 2 часа, master_of_germs каза:

ОК, ако сте на организирана екскурзия примерно с автобус и екскурзоводът накрая ви пожелае приятен ден и благодари за отделеното внимание, пляскате ли? 

 

Не, като излизам от автобуса мога да му кажа 2 мили думи 🙂

преди 42 минути , П.Кръстев каза:

Към същата категория дразнещи типове са и тези, които стават при светещи лампи за коланите 1-2 мин след като самолетът е кацнал и рулира по пистата и дори кабинният екипаж още си седи с коланите по местата.

Тия са дори по-дразнещи, обикновенно балканци, на които трябва няколко пъти да им се повтаря като на стадо. Докато не го шибне някой куфат в главата докато рулира самолета де

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
6 hours ago, dimitrov6 said:

пътниците от опашката на самолета, които първи се втурват към изхода след кацането

Аплодисментите не ме дразнят толкова, но на това винаги съм се чудил. Като кацне как голяма част се втурват на пътеката все едно ще излязат след 2 секунди и настава едно бутане и ръгане на пътеката, кой да си вземе първи багажа и да излезе. Голяма забава е, като се има на предвид, че същите бързащи хора обикновенно след проверките са кажи речи по едно време пред летището с последните излязли от самолета.

Редактирано от BlackArt77
  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

Аз не бих казала, че ръкоплясканията при кацане чак ме дразнят. Но аз обикновено не ръкопляскам. Според мен аплодисментите биха били намясто, само в случай, че е имало някаква ситуацията, при която екипажа е показал голям професионализъм и всичко е завършило о'к.
А от най-дразнещите ме неща са:

1/ Не точно ревящите бебета и дребосъци, а по-скоро родителите им, които просто си седят без да правят нищо, за да ги успокоят някак.

2/ Ако този, който седи до мен така е надул музиката в ушите си, че и аз я чувам дори самата аз да съм със слушалки.

3/ Това, че щом самолетът спре и повечето веднага скачат, сякаш вратите на мига ще се отворят и ще излязат.
И по повод т.3 да кажа и друго - към края на 2017-та летях с Уиз от Лутън до Каунас (Литва). Повечето пътници бяха литовци, имаше и малки деца, включително бебета. Е как пък никое от тях нито ревна, нито се чу детски глас?  А като кацнахме нямаше аплодисменти и никой не стана от мястото си преди да отворят вратите, макар че летището е малко, от типа на това в Меминген, и самолетите идват толкова близо до вратите му, че няма нужда от автобус. А щом отвориха вратите, хората започнаха да стават и излизат от самолета един по един, по ред на редовете последователно, без никой да им го е казал предварително, поне аз не чух подобна покана. Няма блъсканица, няма бутане и чакане на някой, свалящ си багажа отгоре. Пътникът става, сваля си багажа и тръгва към вратата, в този момент става следващият и т.н. Всичко стана тихо, много бързо и спокойно.  Според мен това е въпрос на възпитание и култура.

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 6 часа, master_of_germs каза:

ОК, ако сте на организирана екскурзия примерно с автобус и екскурзоводът накрая ви пожелае приятен ден и благодари за отделеното внимание, пляскате ли? 

Аз в самолет не аплодирам при самото приземяване, а понякога, когато старшият стюард ни благодари, че сме ползвали услугите на авиокомпанията. Ако съм доволен от обслужването,де. В автобус също така, ако при пристигането шофьорът се обърне към пътниците с пожелание и благодарност. В такси е различно, там си изказваш благодарността лично, защото и шофьорът обикновено ти пожелава приятен ден на една ръка разстояние от тебе. Но в автобус или самолет, или на представление си малко по-далеч от тези, на когото можеш да изкажеш лично благодарността си, затова аплодираш, вместо да се провикваш. 

Пак повтарям. Аз обикновено не ръкопляскам в самолет. Но не виждам защо да се дразним на тези, които го правят. Това не е признак на лошо възпитание. Нека приемем, че това е част от източноевропейската култура. А различието в културните особености не бива да се заклеймява. То, ако е така, трябва изобщо да спрем да пътуваме по чужбина.

Разбира се, всеки има правото да се дразни. Но да се използват квалификации от рода на "глупост" по повод на ръкопляскането вече идва малко свръх... 😕 

 

Ще ти дам емотиконче с ръкопляскане за мнението. :sarcastic:

 

Що се отнася до географския произход, Бруно Бодзето го включва като италианска черта в клипчетата си.

Връзка към коментар

Revealed: The Oldest passenger planes still in service - have you flown on any of them?

 

Някой може ли да се похвали с полет на някой от тези? @домосед @Георги Матеев  ? :unsure:

 

*Статията е от 2017 и може да не е напълно актуално към момента.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар
1 hour ago, Topfly said:

Пиян руснак е паднал по стълбите, когато е слизал от полет Тенерифе -Будапеща..

 

26533062_6457e6f42eb3addfdf719432ea8542c

Е сега, всеки може сам да избере начина на слизане :big_boss:

 

За пиенето да допълня:

 

51561985_2984189878273812_5302265387520360448_n.jpg

A Мъск иска да произвежда пътнически ракети  земя-земя .... закъснял е 🙂 

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
преди 27 минути , vorbis каза:

Важното е да не е с краката напред. 😁

Абе, то и с главата напред, като този господин също не е добре:)))))

П.П. Подсети ме, да поровя - тия руснаци, що толко много пият?

Да нямат, някой дефектен ген😲

 

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 40 минути , AlexandraKo каза:

Абе, то и с главата напред, като този господин също не е добре:)))))

П.П. Подсети ме, да поровя - тия руснаци, що толко много пият?

Да нямат, някой дефектен ген😲

 

 

 

Народопсихология. Те пият, за да се напият, а не за да им е хубаво на душата. И се наливат с това, което ще ги доведе най-бързо до резултата. Без значение качество и вид на напитките. 

Коя е причината? Много са.

От лошия пример в семейството и нагласата, че пиенето е най-естественото нещо. До невъзможност да живее в реалността трезвен.

И в добавка властни съпруги и тъщи.

Има и изключения, но неголям процент.

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Topfly каза:

Пиян руснак е паднал по стълбите, когато е слизал от полет Тенерифе -Будапеща..

 

26533062_6457e6f42eb3addfdf719432ea8542c

Глупости, просто го е хванал jet lag-a и рязко си е полегнал

Връзка към коментар
преди 30 минути , angelmechtatel каза:

Браво на пича, че е успял да го организира като печеливш бизнес! 


Обаче "най-добрите му оферти":
image.png.b62f5fa9b9b87d7ef20329fc5799639d.png
са далеч от това, което са постигали много от магеланците в нашия форум, както може да се установи от тази тема:

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
  • Браво 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Фичо каза:

Браво на пича, че е успял да го организира като печеливш бизнес! 


Обаче "най-добрите му оферти":
image.png.b62f5fa9b9b87d7ef20329fc5799639d.png
са далеч от това, което са постигали много от магеланците в нашия форум, както може да се установи от тази тема:

 

Беше в България преди няколко години, имахме уговорка да разменим опит, но не дойде. Има безплатен нюзлетър с прилични оферти и платен с още по-добри.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
39 minutes ago, Topfly said:

phpjamur4_800x*.jpg

Да от днес официално граничим с Република Северна Македония.

https://dariknews.bg/novini/sviat/makedoniia-oficialno-e-preimenuvana-na-severna-makedoniia-2147693

Редактирано от BlackArt77
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.