Прескочи до съдържание

Разни любопитни неща оттук-оттам


Препоръчани мнения

Преди 1 час, stanislavpp каза:

C тия 5 милиарда,  колко пък да му е била малка пиш.. та?  

Лично аз съм потресен от трагичната новина. Евреин - търговец на диаманти в разцвета на силите си. 

Редактирано от stanimir
  • Смея се 3
Връзка към коментар

В 12-ти район на Париж има една уличка, rue Crémieux, която е с много нетипичните за града малки къщи с цветни фасади.

 

ob_96b144_rue-cremieux-absolutely-french

 

Проблемът е, че изглежда много добре на снимки в Инстаграм и на жителите вече им е писнало от туристи, които идват заради снимките, танцови групи, които снимат клипове и т.н. И в момента се обсъждат варианти за намаляване на човекопотока, например, инсталиране на порти в двата края на улицата, които да се затварят през нощта, за да може хората да спят спокойно.

https://www.bbc.com/news/technology-47482034

 

Едновременно с това, няколко от жителите на улицата са създали Инстаграм акаунт, в който публикуват снимки на нелепите пози за снимка, на които стават свидетели ежедневно: https://www.instagram.com/clubcremieux/

 

И пак за Париж - дроновете са забранени в града и за всеки полет над него трябва разрешение от префектурата. Журналисти от агенция Франс Прес са получили такова разрешение и ето резултата - Париж с дрон от изгрев до залез:

 

  • Харесвам 13
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
5 hours ago, Фичо said:

Тюх, как съм пропуснал  дискусията за върховете :grin::lol:

За да си полезен, поне вземи да изчислиш с точност до 2 см. центъра на неправилния картоф от снимката 🙂 , след което да разясниш къде започва космоса, кога се счита че си вече в космоса, и да ни покажеш кой връх е по близко до космоса, защото и това също е независима отправна точка. 🙂 

Аз намерих само това , че по някой дефиниции за "космос"  е  мястото, от където атмосферното налягане е по-малко от 4,88 кг/м²  . Сега дали от Еверест по-бързо ще стигнеш това "място" или от някой друг връх,аз лично не знам, но не знам и дали границата на "космоса"   се изгърбва по различен начин над върховете 😉  

Връзка към коментар
преди 53 минути , georgebg каза:

За да си полезен, поне вземи да изчислиш с точност до 2 см. центъра на неправилния картоф от снимката 🙂 , след което да разясниш къде започва космоса, кога се счита че си вече в космоса, и да ни покажеш кой връх е по близко до космоса, защото и това също е независима отправна точка. 🙂 

Аз намерих само това , че по някой дефиниции за "космос"  е  мястото, от където атмосферното налягане е по-малко от 4,88 кг/м²  . Сега дали от Еверест по-бързо ще стигнеш това "място" или от някой друг връх,аз лично не знам, но не знам и дали границата на "космоса"   се изгърбва по различен начин над върховете 😉  

Да задълбаем.  😄  Границата на космоса няма да се "изгърби" над върховете, на такава височина реално атмосферното налягане зависи почти изцяло от надморската височина и пренебрежимо малко се влияе от географската ширина (влиянието на географската ширина се усеща по-значимо вече отвъд полярните кръгове, но в случая не сравняваме върхове, разположени там 🙂 ). Та от тази гледна точка Еверест твърдо е по-близо от всеки друг връх на Земята до границата на космоса, ако приемем че тя е цитираната по-горе.... И все пак, на екватора въздухът е малко по-гъст, значи Чимборасо е в още по-неизгодна позиция.

Но това, че Еверест е по-близо, не значи, че оттам ще се стигне по-бързо до тази граница... Засега единственият ни познат начин за стигане до космоса е с ракети/космически кораби. Ако хипотетично можем да изстреляме с еднаква мощ ракети от Еверест и от Чимборасо, то тази, изстреляна от Чимборасо, най-вероятно ще стигне границата на космоса по-бързо. Причината е въртенето на Земята, което дава допълнителена скорост на изстреляния обект, а земята се върти на екватора с най-голяма линейна скорост. Еверест е почти 28 градуса северна ширина, докато Чимборазо, на около 1,5 градуса южна. Малко сметки с разликата на косинусите на двете географски ширини показват, че линейната скорост на Еверест при въртенето на Земята е с 11,67% по-ниска от тази на Чимборасо... И тука вече ме мързи да продължавам със сметките, пък и във форума има къде по-бележити математици, физици, статистици и прочие сметкаджии... Що ли се вра в космоса, все едно работя с телескоп, а не с микроскоп 😄 

 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 1
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 19 часа, Роца каза:

за да може хората да спят спокойно

Много неприятно за горките хора. Аз винаги съм се учудвала как си почиват и направо им съчувствам на венецианците, където по цяла нощ в тези тесни улички вървят хора, говор, дрънчене на куфари по паважа.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ето кои са най-посетените 10 дестинации в Европа според търсенията в "Триваго":

 

1. Лондон
2. Париж
3. Амстердам
4. Рим
5. Барселона
6. Берлин
7. Мадрид
8. Хамбург
9. Милано
10. Венеция

 

Подробности ЦЪК

 

Какво толкова интересно има в Хамбург,спрямо Прага примерно.

Връзка към коментар
9 minutes ago, dimitrov6 said:

Какво толкова интересно има в Хамбург,спрямо Прага примерно.

Явно се определят от достъпността. Евтини полети до Прага почти няма. И Виена липсва...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Самолет, излетял към Малайзия, се наложи да се върне в Саудитска Арабия, след като пътничка осъзна, че е забравила бебето си на терминала.

https://btvnovinite.bg/svetut/patnichka-varna-samolet-sled-izlitane-zaradi-zabraveno-bebe.html

 

Редактирано от tonica
  • Харесвам 2
  • Шок 3
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

19% от българите се съмняват, че Земята е кръгла. Само 58% вярват, че ваксините са полезни

https://offnews.bg/obshtestvo/19-ot-balgarite-se-samniavat-che-zemiata-e-kragla-samo-58-viarvat-699194.html?fbclid=IwAR3culwSj-75lCN9jLxR98e8bu-0EmoInhgdywll7SvQWFY4Mu8iTWfZJzg

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

Социалните мрежи Facebook и Instagram имат технически проблем за потребители в Северна и Южна Америка, както и Европа:

https://offnews.bg/tehnologii/fejsbuk-i-instagram-se-srinaha-699242.html

 

image.png.bc0a4c764d7d1a2d722b03c6b583014b.png

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Amorphopalus Titanium  е едно от най-големите цветя в света. Цъфти за около четири дни,  само веднъж, на 40 години.

 

image.png.dfdde0972916078f44b8d27476349830.png

 

Още интересни снимки тук.

 

 

  • Харесвам 9
  • Шок 2
Връзка към коментар

Thomas Cook въвеждат опцията за превръщане в малко легло на 3 седалки. Срещу 200 паунда на отсечка получавате матрак с размери 148 на 67 сантиментра и резервирате още две места до вас.

 

Thomas Cook launches lie-flat seats in ECONOMY: Passengers can now pay £200 on top of their ticket price for a mattress that stretches across an entire row

https://www.dailymail.co.uk/travel/travel_news/article-6803317/Thomas-Cook-launches-lie-flat-seats-ECONOMY.html

 

10923440-6803317-The_new_sleeper_seat_th

10923442-6803317-image-a-36_155247025643

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
7 hours ago, Topfly said:

Thomas Cook въвеждат опцията за превръщане в малко легло на 3 седалки. Срещу 200 паунда на отсечка получавате матрак с размери 148 на 67 сантиментра и резервирате още две места до вас.

Poor man's first class става неоткупваема 🙂

 

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Bore
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.