Прескочи до съдържание

Wizz Air май ще прекратява таксата за плащане


Препоръчани мнения

Поне така твърди един полски сайт, че са получили имейл членовете на Discount Club. Промяната щяла да влезе в сила от 12 април. 

 

Това общо взето означава, че таксата ще си влезе в цената и тия със Wizz Сметките имат право на сериозно псуване...тия с банковите преводи също. От друга страна пък може да се отвори възможност за ултра ниски цени в по-ниските сезони. 

 

Нека изчакаме официалната обява.

Връзка към коментар

Онзи ден прехвърлих набързо EasyJet и ми се стори, че са "премахнали" цената за плащане.

 

Иначе един въпрос малко в страни от темата, ама само малко: Откъде се плаща/подновява скапаният Discount Club? :O

Връзка към коментар

Онзи ден прехвърлих набързо EasyJet и ми се стори, че са "премахнали" цената за плащане.

 

Не са, просто вече влиза в цената на билета, а не като отделна такса.

(Като това, за което Жоро пише, че може да се случи и с Wizz).

 

по другия ти въпрос

Иначе един въпрос малко в страни от темата, ама само малко: Откъде се плаща/подновява скапаният Discount Club?  :O

 

цитат от сайта на Wizz:

Как да получите членство в Wizz Discount Club?
Членството в клуба не се предлага като самостоятелен продукт. Можете да добавите членство, когато правите следващата си резервация. Изберете клубната цена, когато избирате вашия полет!

 

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

Е, да де, затова съм го сложил в кавички!  :)

 

Иначе да разбирам, че трябва да резервирам полет, за да мога да си подновя членството в Клуба? Хъх, тарикатчета...

Редактирано от Meidj
Връзка към коментар

Е, да де, затова съм го сложил в кавички!  :)

 

Иначе да разбирам, че трябва да резервирам полет, за да мога да си подновя членството в Клуба? Хъх, тарикатчета...

 

Ми ако помислиш малко няма смисъл да го подновяваш без полет, щото губиш времето между подновяването и полета :) Аз лично получавах някакви имейли, които ми предлагаха подновяване с 10 евро отстъпка, не знам дали на всички ги пращат...

Връзка към коментар

Онзи ден прехвърлих набързо EasyJet и ми се стори, че са "премахнали" цената за плащане.

 

Иначе един въпрос малко в страни от темата, ама само малко: Откъде се плаща/подновява скапаният Discount Club? :O

 

 

При easyJet системата е доста сложна . Има една такса от 11 евро която се плаща при резервация , хубавото е , че дали ще резервираш едно или 10 места таксата си е все 11 евро. 

Връзка към коментар

При easyJet системата е доста сложна . Има една такса от 11 евро която се плаща при резервация , хубавото е , че дали ще резервираш едно или 10 места таксата си е все 11 евро. 

 

Няма я тая такса вече, ол инклузив са цените със много лека разлика между дебитна и кредитна...както е при раян. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз лично получавах някакви имейли, които ми предлагаха подновяване с 10 евро отстъпка, не знам дали на всички ги пращат...

И аз получих такъв мейл, с предложение и 10 евро отстъпка.

Аз се бях включил първата година като пуснаха опцията за 19 евро, и като ми изтече ме зарибяваха пак с тези отстъпки, но вече не съм плащал.

 

Забравих да спомена, че въпросната промоция за включване в клуба, я пускаха и тази година един път за 3 дена. Така че, ако някой иска да се включи, и ако не му е спешно, да изчака. Предполагам, че и тази година ще има пак такова намаление.

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

От мамите :

 

 

мейл  от WIZZ:

Бонус кредит във Вашата Wizz сметка!  
--------------------------------------------------------------------------------
Моля, обърнете внимание, считано от 12 април Wizz Air прекратява таксуването на клиентите с такса за резервация, вследствие от това, предимството от нулева такса за резервация при плащане от Wizz сметка, ще се прилага за резервации, направени след тази дата. 
Ние заредихме еднократен бонус кредит във Вашата сметка безплатно, за да Ви насърчим да ползвате Wizz сметката за по-нататъшните си резервации. Сумата на бонус кредита съответства на настоящия баланс по сметката Ви. 

Зареден кредит: 1.00 BGN
Изтичане на заредения кредит: 12 04 2014  

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ха, на мен са ми пъхнали 4 евро бонус (по техни обяснения: 5% върху наличната сума в сметката).

 

И добре, че стана дума, за да видя, че имам 80 евро в сметката, които трябва да изхарча до 22 април!!! Всъщност какво означава тази Дата на изтичане на срока - дотогава трябва да съм изхарчил сумата в сметката или дотогава трябва да съм изхвърчал и закупените полети?! :о 

Връзка към коментар

Най-вероятно всички методи за плащане ще са "безплатни", т.е. интегрирани в основната сума. 

 

Съмнявам се да махнат плащането в ДСК, много хора все още нямат банкови карти или не знаят как да ги ползват, подозирам, че огромния процент от плащания минава именно през ДСК и Ситибанк и то не е само заради спестяването от 4 евро.

Връзка към коментар

Ами явно това е, тези които са плащали с кредитна карта спестяват левче, тези с банков превод ще цакат по 7лв отгоре, тези със wizz сметките ще пият по една студена вода :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Wizz не махнаха таксата просто въведоха "административна" такса от 15 лв.

 

  • София (SOF) → Bologne (BLQ)W6 4363
  •   6.9.2013 г. 06:00 ч. - 06:55 ч.
  • 1 ВъзрастенТарифа171,99 lv
  • Цена на полета156,99 l
  • vАдминистративна такса15,00 lv
  • Bologne (BLQ) → София (SOF)W6 4364  9.9.2013 г. 07:25 ч. - 10:00 ч.
  • 1 ВъзрастенТарифа112,99
  • lvЦена на полета97,99
  • lvАдминистративна такса15,00 lv

Смениха името просто. А цените дали ще намалят? Ще поживеем, ще видим :D .

Редактирано от Костов
Връзка към коментар

Аз пуснах жалба до Wizz да ми възстановят неизползваната в сметката сума предвид промяната в условията. Да видим какво ще отговорят.

Редактирано от Ilian359
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз пуснах жалба до Wizz да ми възстановят неизползваната в сметката сума предвид промяната в условията. Да видим какво ще отговорят.

 

Това е интересно, дръж в течение за отговора им със сигурност.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.