Прескочи до съдържание

Къде по света бихте заживяли за постоянно?


Препоръчани мнения

Не обичаме циганите, но не искаме и да ги интегрираме - колко работодатели са наели служители с ромски произход? Ако има циганче в класа, веднага родителите се надигат и искат да преместят детето си.

 

 

Само да вметна, че с това не съм съгласен. Пресен пример: мой приятел има фирма за ядки, трябваха му наскоро 20 човека сезонни работници за чупене на ядки, сортиране и опаковане, ръчна работа, за която не се изисква никакъв опит и образование. Даваше 450 лв. на месец с осигуровки. Цехът е в съседство с циганската махала, говорил с няколко цигански барона, но в резултат само дошли няколко циганина, поинтересували се, и казали, че за тези пари нямало да работят, да си работи сам???? Това е горе-долу заплатата на една бг учителка! Проблемът с циганите е, че те самите не искат да се интегрират, а насила хубост не става.

Колкото до циганчетата в клас, има значение броят им. Естествено, че никой нормален родител няма да пусне детето си в циганско училище, където от 30 деца 25 са циганчета. Но пък ако циганчетата са малцинство, примерно 3-4, има много ползотворен ефект върху тях.

Иначе си прав, като цяло бг сме латентно нетолерантни, спор няма.

Редактирано от Пожето
  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Единственото място, където веднъж си помислих, че бих могла да живея, ако съм по-млада, това е Люксембург.

Чисто, подредено, спокойно, всичко си е на мястото, и  ти си знаеш къде ти е мястото. А пък после, като размислих, пък  - климатът - все едно мръчкаво, все едни мъгли, ръмежи, влажно, а аз съм слънчолюбиво. Отиде си мислата.

Много държави и места съм обиколила, за различни периоди от време. На много места ми е харесвало - и Сингапур / по- точно Сентоса/ и Фуертевентура, и Бали, и Тоскана, и Португалия. Да, ама на третата седмица почвам да си стъквам багажа за на обратно. Тоест, установих много пъти, че на мен мястото си ми е тука, пък , ако мога и до когато мога, да обикалям по света. На мен тук си ми харесва, определено мисля, че и тук човек може да живее добре. Имаме си всичко - и море, и планина, хубав климат, добра кухня, децата ми са тук, родителите - също, имам си верни приятели. Пловдив е най- красивият град на света!  Е, човешкият и административният  фактор иска малко промяна, но къде всичко е наред?  От неотдавна ми се върти една идейка за доброволец в " Лекари без граница", но все още е само едно перце...

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Малка забележка - Азис, и това, което правят такива като него, по никакъв начин НЕ може да се нарече творчество!

 

Аз съм абсолютно НЕтолерантен към чалга:-музиката;-културата;-облеклото;-поведението;-заведенията;-поколението;-феновете! И ми е през дедовия, ако поради тази моя крайна нетърпимост и нетолерантност някой вземе, та ме определи като "първобитен", "невъзпитан", "недорасъл", или там както се квалифицират нетолерантните дебили като мен. :)

Струва ми се, че бъркаш толерантността със  ограничаването на свободата. Аз също не се кефя на чалгата и съпътстващият лайфстайл, но не ми пречат самите чалгари в смисъл, нека си слушат тая музика, нека си правят каквото искат, само да не се опитват да ми налагат вкусовете си насилствено и да ми обясняват, как аз не съм бил Българин щом слушам Хаус и Транс, пък трябвало да слушам Азис, Преслава и там останалите от тази индустрия. Тогава и аз ставам нетолерантен, ама много нетолерантен! :) Това не ми и пречи, да си кажа с ръка на сърцето, че ако има музикална индустрия в смисъла в който на Запад се разбира музикална индустрия, то това е точно чалгата и нищо друго. Просто там са мнооооого напред с материала, а пък спрямо разните му там поп и рок изпълнители и групи са направо като в космоса. Предполагам, че това имаш предвид, а не, че си тръгнал да ги бесиш пред чалга клубовете, всички които слушат тая музика и хвърлят салфетки по Земята като някакви недорасли дебили.

  • Браво 1
Връзка към коментар

 Имаме си всичко - и море, и планина, хубав климат, добра кухня, децата ми са тук, родителите - също, имам си верни приятели. Пловдив е най- красивият град на света!  

Ааааа, за Пловдив го знаеме :P

Обаче за мен София има най-гадният климат.

Преименували сайта за времето от dalivali.bg на dalishtespre.bg :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Струва ми се, че бъркаш толерантността със  ограничаването на свободата. Аз също не се кефя на чалгата и съпътстващият лайфстайл, но не ми пречат самите чалгари в смисъл, нека си слушат тая музика, нека си правят каквото искат, само да не се опитват да ми налагат вкусовете си насилствено и да ми обясняват, как аз не съм бил Българин щом слушам Хаус и Транс, пък трябвало да слушам Азис, Преслава и там останалите от тази индустрия. Тогава и аз ставам нетолерантен, ама много нетолерантен! :) Това не ми и пречи, да си кажа с ръка на сърцето, че ако има музикална индустрия в смисъла в който на Запад се разбира музикална индустрия, то това е точно чалгата и нищо друго. Просто там са мнооооого напред с материала, а пък спрямо разните му там поп и рок изпълнители и групи са направо като в космоса. Предполагам, че това имаш предвид, а не, че си тръгнал да ги бесиш пред чалга клубовете, всички които слушат тая музика и хвърлят салфетки по Земята като някакви недорасли дебили.

 Но ако не се "кефя" на чалгата до степен да съм убедена, че трябва да се забрани и наказва слушането й, тогава съм абсолютно нетолерантна, надявам се. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Съвсем на другаде се тръгна. На мен не ми пречат- нито чалгата, ако не ме тормозят с нея, нито футболните фенове, ако не ми се врат, нито циганите, ако не се налага да им плащам за гяволъка. Тъй като обаче и трите по-горе изброени неща ми се натрапват ми пречат. Когато това спре да се случва, нямам нищо против тях.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Българите наистина са нетолерантни - не обичаме американците - тъпи били. Не обичаме "евро-толерастията" и "еврогейския съюз", в разрез с изконните ни ценности. Шокирани сме от Кончита Вурст, а забравяме, че от 20 години си имаме Азис и обичаме да се кълчим на творчеството му из чалготеките. Не обичаме турците, понеже са ни поробили, не обичаме и руснаците, нищо че са ни освободили. Не обичаме черните, смятаме ги за полу-хора, полу-животни.

 

Не обичаме циганите, но не искаме и да ги интегрираме - колко работодатели са наели служители с ромски произход? Ако има циганче в класа, веднага родителите се надигат и искат да преместят детето си. Не обичаме мюсюлманите- терористи, фанатици и т.н. Не обичаме и македонците, нито сърбите, те са си живи българи, какво се правят на интересни. Евреите - излезе проучване, че всеки втори българин е антисемит. 

 

Останаха азиатците, от които - индийците са живи цигани, много са мюсюлмани (виж по-горе)... А за сирийските бежанци не ми се говори, направо ми се реве. 

 

Ние сме си по-по-най, затова сме на тоя хал. 

 

"Добре дошъл във нашия град, добре дошъл във България! Вземи във този хубав ден една българска роза от мен... нека тя да ти напомня с ароматния си глас, за балкана, за морето и за всички нас"

 

 

 

Ето това е пример за генерализация в най-лошия ѝ вид!

 

И на всичкото отгоре, Калояне, да каже човек, че не си виждал франсета, а то... Сложи си ръка на сърцето и ми кажи - те толератни ли са към нас, към северноафриканците, към сенегалците, обичат ли германците, британците, руснаците, примират ли от щастие, че са в ЕС, какво мислят за братята янки...?

Или ако имаш впечатления от поданиците на Нейно величество оттатък Канала...

 

Казвал съм го неведнъж тук - нито сме по-добри, нито сме по-лоши от другите нации по света. Ама ние, за разлика от останалите, обичаме да се самобичуваме и да се самооплюваме.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар

Струва ми се, че бъркаш толерантността със  ограничаването на свободата. Аз също не се кефя на чалгата и съпътстващият лайфстайл, но не ми пречат самите чалгари в смисъл, нека си слушат тая музика, нека си правят каквото искат, само да не се опитват да ми налагат вкусовете си насилствено и да ми обясняват, как аз не съм бил Българин щом слушам Хаус и Транс, пък трябвало да слушам Азис, Преслава и там останалите от тази индустрия. Тогава и аз ставам нетолерантен, ама много нетолерантен! :) Това не ми и пречи, да си кажа с ръка на сърцето, че ако има музикална индустрия в смисъла в който на Запад се разбира музикална индустрия, то това е точно чалгата и нищо друго. Просто там са мнооооого напред с материала, а пък спрямо разните му там поп и рок изпълнители и групи са направо като в космоса. Предполагам, че това имаш предвид, а не, че си тръгнал да ги бесиш пред чалга клубовете, всички които слушат тая музика и хвърлят салфетки по Земята като някакви недорасли дебили.

Няма такова нещо, mate :)

Нито съм тръгнал да ги ограничавам тях или свободата им да слушат каквото искат (с произтичащите фатални последствия върху развитието на мозъчните им функции, да речем), нито да ги забранявам. Просто не съм толерантен към тази субкултура и представителите й.

Едно е да почнеш да забраняваш и ограничаваш, съвсем друго е просто да не го толерираш (тоест подкрепяш), и да не го понсяш (търпиш, ако ще е по-разбираемо). ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Егати драмата, то не бяха декларации, обобщения, класификации... Някои от мненията са в разрез с правилата на форума, темата се отплесна твърде в оф-топик и полезността й се изчерпа. Толкоз.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.