Прескочи до съдържание

Ирландия - маршрут и съвети


Румяна

Препоръчани мнения

Пътуването ми до Ирландия вече има начало и край. Пристигаме в Дъблин на  25.07.2014г. и си тръгваме на 06.08.2014г.

В Дъблин  и близките околности имаме 3 пълни дни. От тук на там идеята ми е следната:

Белфаст, Голуей - 2 дни

Лимерик и околностите - 2 дни

Корк и околностите 2-3 дни

Моля ви за предложения и съвети.

Смятам да рискувам и да наемем кола под наем, но как ще се оправя в това движение не знам.

 

 

 

 

Връзка към коментар

Ще се оправиш, ще видиш, после задължително ела да напишеш колко лесно е било шофирането :)

 

За около Дъблин, сигурно се потретвам, но няма лошо, ей тия градини са задължителни:

http://powerscourt.com/gardens

 

Bray е много приятно градче, не много далече от Дъблин, може да обядвате, вечеряте там и да го комбинирате с градините и цялостна еднодневна обиколка в тоя регион. 

 

За западната част, предполагам Cliffs of Moher ще ги посетите един вид транзитно от Голуей до Лимерик. Вижте маршрута дали мога да го прекарате през това: http://en.wikipedia.org/wiki/Poulnabrone_dolmen Древна структура, по-стара от пирамидите и Стоунхендж. Не, че е нещо особено, но като цяло ми хареса пейзажа наоколо, доста див и лунен. 

 

Иначе разпределението ти мисля е добро. Много ми се щеше да посетя дестиларна за уиски, но ми се размина заради краткото време, мисля че ги има много из цяла Ирландия, може да помислиш по въпроса да сместиш някоя :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Покрай Белфаст, една от много популярните дестинации за посещение е The Giant Causeway: http://www.nationaltrust.org.uk/giants-causeway/

Аз бих я включил, стига да имате кола. Предполагам, че сте включили и разглеждане на някоя дестилерия за Уиски и пак на causeway coast-а има един интересен мост от който се вижда Шотландия - Carrick-a-Rede rope bridge, обаче мостът е малко страшничък, особено ако има вълнение.

Един добър сайт за обща информация за Ирландия е http://www.discoverireland.com/. Готиното при него е, че включва дестинации на целият остров, не само в Ейре. Аз също замислям подобно пътуване скоро до там.

Приятно изкарване!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Белфаст не се усеща от Дъблин. Пътя е основно магистрала. Помня, че се плащаше при преминаването на мостовете. Към Белфаст има един.

А как да разберете, че вече сте в Северна Ирландия?? По маркировкта на пътя и името на пътя. В Ирландия главните пътища се означават с "М", а в Сев.Ирландия, мисля че бяха с "А". Това е само уточняващо :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Белфаст не се усеща от Дъблин. Пътя е основно магистрала. Помня, че се плащаше при преминаването на мостовете. Към Белфаст има един.

А как да разберете, че вече сте в Северна Ирландия?? По маркировкта на пътя и името на пътя. В Ирландия главните пътища се означават с "М", а в Сев.Ирландия, мисля че бяха с "А". Това е само уточняващо :)

Само да добавя към горното мнение, че знаците в Северна Ирландия показват ограничението на скоростта в мили, а в републиката са в километри.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Само да добавя към горното мнение, че знаците в Северна Ирландия показват ограничението на скоростта в мили, а в републиката са в километри.

Мда, точно така.

Не съм сигурна обаче за нещо друго /не си спомням съвсем де/, но мисля, че толл таксата за моста се плачаше в определени магазини, имаха си знак, някакво означение.. На самите места нямаш опцията за плащане, а се издаваше само билетче, с което след това в дадения пункт се плаща.

Ако не се плати в рамките на 24ч, сумата се увеличаше и така..:)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.