Прескочи до съдържание

До Индия на есен


Препоръчани мнения

Интересува ме дестинацията Джайпур, приблизителни дати: отиване - 12 октомври, връщане - 2 ноември. Може да се лети от София, Истанбул или някое близко летище.

Азия ми е малко слаба страна, така че ще съм благодарна на каквато и да е информация и съвети относно самолетни компании, които летят към Индия и варианти за смяна на полета. Пуснах един search във форума, но май не сте си говори много-много за тази дестинация, ако съм пропуснала тема, извинявам се, направо дайте линк и ще се информирам сама. :) Всяка информация ще е полезна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Катарците имат удобни полети до Делхи - с по 2 часа прикачване в Доха. Аз ползвам 2 пъти местна индийска компания, която осигурява 24-часа кола и шофьор, хотели ... Имат стандартни турове, и такива по желание на клиента. Хубавото им е, че колата те чака при пристигането, и те закарва до летището (което е беше важно, защото обратния полет беше рано)

Връзка към коментар

Emirates  имат полет от Атина. Също и индийските Jet Airways от Атина. понякога предлагат изгодни тарифи. Мисля, че Jet Airways от Атина имат полет и до Джайпур, с прекачване, разбира се  

Връзка към коментар

При положение че ще стоиш 4 седмици в Индия защо е необходимо да кацнеш/излетиш от Джайпур? 

Засега това което откривам  до Джайпур е с AirАrabia от Сабиха, около 520евра, но има голямо висене на Шаржа.

Връзка към коментар

Първата стъпка при полети до Азия е винаги да провериш какво предлагат Qatar Airways от София. Те предлагат удобството на полети от България, без да комбинираш различни авиокомпании, един вид получаваш базова цена, която може да опиташ да оптимизираш, ако жертвите си заслужават. Ето в твоя случай как стоят нещата:

 

2014-05-20_21-43-10.png

 

Втора стъпка е да видиш полети от Истанбул. Често има прилично спестяване. В случая полети от Истанбул изглеждат така:

 

2014-05-20_21-46-48.png

 

Както се вижда, Истанбул не предлага кой знае какво спестяване спрямо Катар от София. 

 

Трета стъпка е да се видят някакви лоу кост комбинации. Освен споменатите Air Arabia, до Джайпур летят и Air India Express, които може да се комбинират с Уиз от Дубай. Супер, че ни паднаха визите да можем да комбинираме полети :) Цените са прилични, за полетите до Дубай и обратно от София ориентировъчно минимум 160 евро (без Discount Club):

 

2014-05-20_21-51-05.png

 

 

 

За полета с Air India Express до Джайпур и обратно още, абе сайта им гръмна, но изкарваше цени за двупосочен от порядъка на 150 евро. 

 

Общо стават към 320 евро чисто за полетите. Като се сметне необходимостта от вероятна междинна нощувка в Дубай, евентуално ако трябва да се плати за куфар, че нито Уиз, нито индийците (предполагам!) не предлагат такъв включен цената вероятно ще нарасне. Ти ще прецениш дали си заслужава. 

 

За Air India Express нищо не мога да ти кажа, надявам се да нямат проблеми с полетите.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Доволно много начини има за придвижване между Делхи и Джайпур.

С влак е 5-6 часа за около 750 рупии в климатизиран комфортен вагон  и го препоръчвам пред автобус .

 

Eто големите индийски портали за планиране на транспорт навсякъде в Индия :

 

http://www.cleartrip.com/

 

http://www.makemytrip.com/

 

http://www.ixigo.com/

 

Това е най-популярният англоезичен портал за планиране на пътешествие в Индия :

 

http://www.indiamike.com/india/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Така или иначе е отворена темата, та и аз да попитам вече запознатите с Индия  :)   :blush:

И аз като Open World се стягам за Индия на есен, но дестинацията ми е Chenai в периода 13-23 ноември. 

 

Въпрос 1: В момента най-добра цена на билетите от Истанбул до Ченай за горепосочения период са 406 евро (с AirArabia). Някой помни ли дали по време на промоциите на катарците цените на билетите им са падали под тази цена (т.е. има ли шанс да намеря нещо по- евтино :blush: ). 

 

Въпрос 2: Предвижване от Индия до Шри Ланка. Имало е някога мост, който лекинко е бил разрушен и вече го няма. Имало е и ферибот, който също вече не функционира. Някой да е ползвал корабче, че нещо не намирам инфо?   :wub:

Редактирано от petia_a_z
Връзка към коментар

..а като беше активна промоцията на Шриланкан, преди 3 седмици, къде зяпаше :)

270 евро беше до Индия от Рим, с бонус Коломбо.

Връзка към коментар

Eха! Благодаря много! Подхвърлихте ми някои интересни идеи! :)

Преди време летях с Turkish от Истанбул до Делхи. 

От гара Nizamudin пътувах с влак до Джайпур (около 4 часа). Съвет: вземете си по-висока класа, разликата за нас не е много голямо, но те гледат като сахиб (или мемсахиб) :)

Като гледам сега цените от Истанбул не са много по-ниски, но все пак ако попаднеш на нещо прилично до там може да стихнеш с нощния автобус на Metro беше около 60-70 лв в посока. Супер удобни и комфортни. Гарата е доста близко до летище Ататюрк (сабиха е в азиатската част - час и половина от гарата). 

 

 

Въпрос 1: В момента най-добра цена на билетите от Истанбул до Ченай за горепосочения период са 406 евро (с AirArabia). Някой помни ли дали по време на промоциите на катарците цените на билетите им са падали под тази цена (т.е. има ли шанс да намеря нещо по- евтино :blush: ). 

 

Въпрос 2: Предвижване от Индия до Шри Ланка. Имало е някога мост, който лекинко е бил разрушен и вече го няма. Имало е и ферибот, който също вече не функционира. Някой да е ползвал корабче, че нещо не намирам инфо?   :wub:

по въпрос 2: приятели бяха в Кочи (област Керала западно от Тамил Наду) и искаха да ходят до Шри Ланка, но най-нормалния вариант беше с полет и то не много евтин (поне към момента когато те търсиха)

по въпрос 1: мисля, че тази цена е доста нормална, но може да разгледаш и билети до Бангалор и от там влак до Ченай или вътрешем с Кингфишер примерно, макар че се съмнявам да излезе по-евтино.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така или иначе е отворена темата, та и аз да попитам вече запознатите с Индия  :)   :blush:

И аз като Open World се стягам за Индия на есен, но дестинацията ми е Chenai в периода 13-23 ноември. 

 

Въпрос 1: В момента най-добра цена на билетите от Истанбул до Ченай за горепосочения период са 406 евро (с AirArabia). Някой помни ли дали по време на промоциите на катарците цените на билетите им са падали под тази цена (т.е. има ли шанс да намеря нещо по- евтино :blush: ). 

 

За Ченай не сме гледали , но при последната промоция на катарците цените бяха София-Делхи-Истанбул за 370 евро , същото до Мумбай беше 360 евро .

При януарската промоция тази година София-Делхи-София беше 395 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Метро до Истанбул са 50 лева еднопосочно , а в самата Индия има доста варианти за евтини полети и въздесъщия влак разбира се . Цените са смешни , например за около 1200 км. в първа класа спално купе платих 30 евро , ама беше набутване .

Втора класа с климатик си е супер и щеше да ми струва под 20 евро :)

Редактирано от stenk
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.