Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

забелязвам бъг в мобилното приложение, само се чудя за чия сметка ще е разликата от 23 евро :) дава ми го на всички апартаменти, които разглеждам

 

през уеб-версията показва, че валутата на плащането е BGN и го хваща по курс 2,01 лв

 

 

post-5868-0-78826200-1490257065_thumb.jpg

Връзка към мнение

Аз някъде по-горе в темата споменах, че няколко пъти ми се случав да плевалутира грешно в моя полза  ;)  ,в десктоп-версията. 
Не че съм писал писма да им се оплаквам, де  :biggrin:

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Последно за 400€ на сайта ми взеха 808лв. Или по 2.02 за 1€ ...

edit: изглежда че това е от 3% такса която взимат при превалутиране

Редактирано от lub4oo
Връзка към мнение

в крайна сметка се оказа, че бъг-небъг, е на мой гръб, преди малко  букнах през мобилното приложение един, който показваше 153 Е, за плащане 114 E, и плащането мина на 310 лв :)  но апартаментът е толкова страхотен, че дори бих го платила на 2,10 лв курса B)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Последно за 400€ на сайта ми взеха 808лв. Или по 2.02 за 1€ ...

edit: изглежда че това е от 3% такса която взимат при превалутиране

 

И при мен така... За 52 евро взе 107 лв :(

Въртях, суках, не можах да го направя да ме чарджва във валутата на хоста. 

Накрая ми писна и зададох като страна на произход Италия и ... воала. Следващата ми сметка си дойде в € и ни стотинка в повече.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Едва сега прочетох разяснението ти за Airbnb-справил си се страхотно,благодаря за изключително подробната информация,Георги.Досега не  съм ползвал сайта,но от казаното успях да извлека много информация,нужна при боравене с други .Отлична работа!

Редактирано от Georgie
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

От скоро взех да разглеждам този сайт, четейки тук разбира се.  Може ли някой разбиращ да ми каже това добро попадение ли е. Гледам, че няма ревюта, но ми е много удобно като локация.

www.airbnb.com/rooms/17898302?checkin=2017-07-01&checkout=2017-07-03&location=Nancy%2C France&s=MM6LJCyF#host-profile

Връзка към мнение
преди 14 минути , EliDion каза:

От скоро взех да разглеждам този сайт, четейки тук разбира се.  Може ли някой разбиращ да ми каже това добро попадение ли е. Гледам, че няма ревюта, но ми е много удобно като локация.

www.airbnb.com/rooms/17898302?checkin=2017-07-01&checkout=2017-07-03&location=Nancy%2C France&s=MM6LJCyF#host-profile

Липсата на ревюта може да се обясни с това, че хоста и мястото са нови, от март 2017. Т.е. един вид ще си опитно зайче :) По този начин може да попаднеш и в двата екстремума:

 

  • човек, който се е захванал и си няма идея от това как да се грижи за гости, може да са забравени някакви основни неща като хавлии, да няма достатъчно одеала и т.н.
  • човек, който все още не му е писнало от всичките му гости и е супер ентусиазиран от новото си начинание и ще направи всичко възможно да се почувстваш страхотно. 

Кое от двете ще уцелиш и дали ще е нещо по средата е живо тото :) Гледам, че гласиш пътуването чак юли, а мястото е с flexible условия за отмяна, така че нищо не пречи да го резервираш сега и да почакаш малко да цъфнат ревюта идните месеци да прецениш пак. Ако говориш френски, може да опиташ да размениш някоя дума с момичето, а да не резервираш с гръмотевичката изцяло на сляпо. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 43 минути , EliDion каза:

От скоро взех да разглеждам този сайт, четейки тук разбира се.  Може ли някой разбиращ да ми каже това добро попадение ли е. Гледам, че няма ревюта, но ми е много удобно като локация.

www.airbnb.com/rooms/17898302?checkin=2017-07-01&checkout=2017-07-03&location=Nancy%2C France&s=MM6LJCyF#host-profile

Изглежда средна работа - като да има излишна стая и да се опитва да припечелва от нея.

Лично мен ме смущава "гръмотевичката" т.е. хоста е съгласен без предварително одобрение да приеме всеки.

Аз лично, такива ги избягвам. След като нямат никакви изисквания към този, който ще настаняват - очаквам, че и това, което те предлагат е за всеки т.е. възможно е да не покрива моите изисквания. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

хм, а какви изисквания пък ти е поставял някога хост от другия тип? моят опит показва, че има много супер хостове, които също използват instant booking опцията

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нямам големи изисквания за това пребиваване. Дъщеря ми ще е на общежитие наблизо. На мен ми дадоха възможност да остана в друго общежитие за 30 евро на вечер но е по-далеч. Приех т.к. до сега не сме пътували самостоятелно и не бях наясно с такива сайтове, а хотелите са по-скъпи и още по далеч. Почти през целия ден ще сме навън, така че в квартирата искам само да се изкъпя и да спя две нощи. Т.е. реално ще съм там един ден. Не знам дума френски, дано се оправим на английски или на руски, кота щерката я няма. Другите места ще са ми много по-важни и тогава вероятно ще се консултирам пак с вас.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , antea каза:

хм, а какви изисквания пък ти е поставял някога хост от другия тип? моят опит показва, че има много супер хостове, които също използват instant booking опцията

Представи си, че си хост и някой само с отрицателни ревюта ти наеме апартамента. Как ще се чувстваш.

Очевидно, тези които са разрешили instant booking-a не им пука. А защо?

 

преди 22 минути , EliDion каза:

Нямам големи изисквания за това пребиваване. Дъщеря ми ще е на общежитие наблизо. На мен ми дадоха възможност да остана в друго общежитие за 30 евро на вечер но е по-далеч. Приех т.к. до сега не сме пътували самостоятелно и не бях наясно с такива сайтове, а хотелите са по-скъпи и още по далеч. Почти през целия ден ще сме навън, така че в квартирата искам само да се изкъпя и да спя две нощи. Т.е. реално ще съм там един ден. Не знам дума френски, дано се оправим на английски или на руски, кота щерката я няма. Другите места ще са ми много по-важни и тогава вероятно ще се консултирам пак с вас.

:)  В такъв случай наистина ти е последна грижа квартирата - щом има легло и баня. Все пак, направи един контакт преди самото посещение - никога не е излишно. Ще имаш телефона й, ще си си писала/чула с нея, скъсяването на дистанцията може да бъде единствено в твоя полза.

Редактирано от ven62
Връзка към мнение
преди 2 минути , ven62 каза:

Представи си, че си хост и някой само с отрицателни ревюта ти наеме апартамента. Как ще се чувстваш.

Очевидно, тези които са разрешили instant booking-a не им пука. А защо?

 

според мен вече са редки тези случаи - на гости с лоши отзиви; както и почти никой не отхвърля гости, само защото са новорегистрирани и без нито едно ревю

 

може би в началото на сайта наистина хостовете са били в положение повече да избират, но смятам, че вече конкуренцията и там е свръхголяма и някакси разчитат основнона защитата от сайта за verified user... само предполагам :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

нацъках сърчица на няколко хоста и сега не мога да намеря този wish list, дайте жокер, аз ли съм кьорава. Като цъкна на снимчицата си нямам такова нещо в менюто.

 

Връзка към мнение

Имам един въпрос-ако някой има подобен опит-резервирах апартамент,обаче по грешка резервацията стана за 1 човек,вместо за двама. В описанието на апартамента пише,че за всеки гост след първия се заплащат 15€ ,но когато тръгна да променям резервацията през сайта ми изписва ,че трябва да доплатя 61лв. Как да разбера кое в крайна сметка е правилното и колко трябва да се плати

Връзка към мнение
5 hours ago, IVM said:

Имам един въпрос-ако някой има подобен опит-резервирах апартамент,обаче по грешка резервацията стана за 1 човек,вместо за двама. В описанието на апартамента пише,че за всеки гост след първия се заплащат 15€ ,но когато тръгна да променям резервацията през сайта ми изписва ,че трябва да доплатя 61лв. Как да разбера кое в крайна сметка е правилното и колко трябва да се плати

Ти не можеш да си промениш резервацията. Пиши на хоста, че си сбъркал и сте двама, а не един и той/тя ще ти изпрати предложение за промяна на резервацията, което ти ще приемеш и готово.

 

9 hours ago, ven62 said:

Представи си, че си хост и някой само с отрицателни ревюта ти наеме апартамента. Как ще се чувстваш.

Очевидно, тези които са разрешили instant booking-a не им пука. А защо?

 

 

В правото си да имаш свои си изисквания и наблюдения, само искам да уточня, че горното е категорично невярно. Хостовете с гръмотевичката могат да зададат предварителни критерии с изисквания към гостите си (паспортна верификация, повече от 3 ревюта, бля-бля каквото си решат) и освен това могат да откажат направена резервация при условие че имат основание - лоши ревюта, съмнителни профили и т.н. и няма да бъдат санкционирани от системата. Да не говорим, че за да си в категорията "бизнес" условието е да имаш instant booking. Така че огромен брой от сериозните хостове имат светкавички и последното, което това означава е, че не им пука кого пускат в къщата си...

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 5 часа, IVM каза:

Имам един въпрос-ако някой има подобен опит-резервирах апартамент,обаче по грешка резервацията стана за 1 човек,вместо за двама. В описанието на апартамента пише,че за всеки гост след първия се заплащат 15€ ,но когато тръгна да променям резервацията през сайта ми изписва ,че трябва да доплатя 61лв. Как да разбера кое в крайна сметка е правилното и колко трябва да се плати

Не се впрягай толкова. Ще му платиш на място за втория. Правил съм го и не съм имал проблеми. Само може да му драснеш едно съобщение на домакина, че евентуално може да сте двама, да се подготви човекът.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По въпроса за светкавички, много хора ги добавят, защото са метод за стесняване на разликата между ербнб и нормалните онлайн резервации, с които повечето хора са свикнали. Даже като коментирахме плюсове и минуси, на много хора не им допада тази предварителна нужда от говорене, разбиране, пращане на съобщения и т.н., те искат да харесат мястото и с пет клика да са готови. Нормално е и хостовете да се адаптират за нуждите на тези хора, които вероятно са мнозинство. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 11 часа, samuraika каза:

......

В правото си да имаш свои си изисквания и наблюдения, само искам да уточня, че горното е категорично невярно. Хостовете с гръмотевичката могат да зададат предварителни критерии с изисквания към гостите си (паспортна верификация, повече от 3 ревюта, бля-бля каквото си решат) и освен това могат да откажат направена резервация при условие че имат основание - лоши ревюта, съмнителни профили и т.н. и няма да бъдат санкционирани от системата. Да не говорим, че за да си в категорията "бизнес" условието е да имаш instant booking. Така че огромен брой от сериозните хостове имат светкавички и последното, което това означава е, че не им пука кого пускат в къщата си...

Съжалявам за подвеждащия пост. Не бях чел хелповете за Instant booking - просто си преведох словосъчетанието и толкова - игнорирах го.

 

Благодаря samuraika за корекцията.

 

Връзка към мнение

Харесах си апартамент в Париж, но има депозит 300евро. https://www.airbnb.com/rooms/7318898?wl_source=list&wl_id=209109889&role=wishlist_owner&check_in=2017-07-30&check_out=2017-08-03&guests=2&adults=2&children=0&infants=0  Как мога да съм сигурна, че няма да има проблем с връщането му в края на престоя или някакви други проблеми(като измислени липси или нещо подобно) - някаква разписка ли да поискам. Има добри отзиви, но все пак? Как се процедира в такъв случай.

Редактирано от EliDion
Връзка към мнение
преди 1 час, EliDion каза:

Харесах си апартамент в Париж, но има депозит 300евро. https://www.airbnb.com/rooms/7318898?wl_source=list&wl_id=209109889&role=wishlist_owner&check_in=2017-07-30&check_out=2017-08-03&guests=2&adults=2&children=0&infants=0  Как мога да съм сигурна, че няма да има проблем с връщането му в края на престоя или някакви други проблеми(като измислени липси или нещо подобно) - някаква разписка ли да поискам. Има добри отзиви, но все пак? Как се процедира в такъв случай.

Този депозит се оперира от Airbnb. В смисъл - ти никакви пари няма да оставяш, а ако евентуално хазяинът има претенции, ги отправя към airbnb и ако има основание, чак тогава Airbnb може да изиска сумата от теб.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.