Прескочи до съдържание

Дълго прекачване и прехвърляне на куфарите между полети


Препоръчани мнения

Букнах от сайта добри за мен билети до Катания с прекачване в Малта с Малтийските аеролинии, на един билет. Питането ми е: това означава ли, че багажът ще излезе направо на Катания или ще трябва да го вземем в Малта и отново да чекираме преди полета за Катания?

Благодаря!

Връзка към коментар

Букнах от сайта добри за мен билети до Катания с прекачване в Малта с Малтийските аеролинии, на един билет. Питането ми е: това означава ли, че багажът ще излезе направо на Катания или ще трябва да го вземем в Малта и отново да чекираме преди полета за Катания?

Благодаря!

 

В твоя случай е малко по-особено. Тъй като и аз ще изпълнявам този маршрут, но с престой в Малта. Полетът от София каца сутринта, а полети до Катания има следобед. Предполагам и при теб са подобни часовете. В този смисъл нямам идея дали малтийците ще се съгласят да чекират багажа още от София до Катания с оглед престоя на летището в Малта...

Връзка към коментар

Стига да не е престоя нещо екстремно от рода на 24 часа, то няма да има проблем и ще го чекират до крайната дестинация. Иначе по принцип може и да откажат, ако например не е отворен втория полет въобще за чекин, но мисля, че случая не е такъв. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Кацане в Малта сутринта в 8:35 излитане към Канатия  17:05. Надяваме се да багажът да е чекиран директно и ние да можем да отидем до Валета за някоко часа или на друго място - предстои да проучвам.

Връзка към коментар

Аз май нещо не схващам, за първи път чувам при редовните полети багажа да не е чекиран директно за крайната дестинация. Не мисля, че това зависи от времето, защото ние сме имали престой по 15-16 часа и пак сме си получавали багажа в крайната точка. Какво имате в предвид, може ли малко по-подробно да обясните, в кои случаи се налага да си вземаш багажа и да го чекираш отново, щом си с един билет? 

Връзка към коментар

Примерно при престой повече от 24 часа в междинната точка. Или ако имаш международен полет с връзка към вътрешен, тогава си взимаш багажа, минаваш митница и го чекираш за вътрешния полет. Или ако трябва да пътуваш между различни летища - примерно кацаш на Гатуик и излиташ от Хийтроу. И тук не съм много сигурен, но при връзка в Щатите при някои летища, дори да си международен - международен пак трябва да си го взимаш

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не съм сигурен дали е феномен само в щатите, но ето от правилата на Delta:

 

Connection Time Exceeding Four Hours

Passengers making connections to the first available Delta flight departing from an intermediate point may reclaim their baggage at the intermediate point if the connection exceeds six hours, but is less than twelve hours. If the connection time exceeds twelve hours, the passenger must reclaim his baggage at the intermediate point.

 

Т.е. ако прекачването е между 6 и 12 часа, по ваше желание може да не ви чекират куфара до край. При повече от 12 часа, искате не искате трябва да си вземете куфара в междинната точка. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абе за най-сигурно питаш на чекина или гледаш етикета на багажа какво пише. Аз веднъж не си взех багажа в Атина за вътрешен полет, хем имах опит от Бразилия. Може би вече съм свикнал ЕС да е почти като една държава, ама явно не е.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абе за най-сигурно питаш на чекина или гледаш етикета на багажа какво пише. Аз веднъж не си взех багажа в Атина за вътрешен полет, хем имах опит от Бразилия. Може би вече съм свикнал ЕС да е почти като една държава, ама явно не е.

И какво стана като не го взе, прехвърлиха ли ти го до последната точка?

Връзка към коментар

Да, разбира се, само дето се забави (пък и е гадно да си чакаш багажа до последно, после да пишеш обяснения на гишето, и всичкия градски транспорт да е минал, когато излезеш от летището).

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Едно допълнение - чекирането на багажа до крайната дестинация (through check-in) подлежи на правила, като вече описаните, но и зависи от наличието на interlining agreement между авиокомпаниите по целия маршрут. Нарича се Ticketing & Baggage ( T&B ) agreement. При смесване на авиокомпании от различни континенти, и извън един алианц, е напълно възможно да няма опция за through check-in до крайната дестинация, макар да са излезли на един билет.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Я и аз да попитам. Пътуваме София - Доха - Катманду с Qatar, като престоя в Доха е 14 часа. Няма да ни накарат да си прибираме багажа в Доха, нали? Още повече, че има по-бърза връзка и нямаме хотел, респ. визи за Катар. т.е. ще си киснем в транзита. 

Редактирано от Gamina
Връзка към коментар

Я и аз да попитам. Пътуваме София - Доха - Катманду с Qatar, като престоя в Доха е 14 часа. Няма да ни накарат да си прибираме багажа в Доха, нали? Още повече, че има по-бърза връзка и нямаме хотел, респ. визи за Катар. т.е. ще си киснем в транзита. 

 

Няма да ви карат, отвисете си спокойно в транзита, ако не планирате от организираните разходки из Доха на катарците :)

Връзка към коментар

През нощта сме, нямаме шанс за разходка  <_< Е, на връщане сме с хотел, но пък престоя е само 8 часа... но поне ще можем да кажем, че сме били в Доха, а не само в транзита. 

не бях чувала до сега за прибиране на багажа при по-дълъг престой, та реших да питам  :blush:

Връзка към коментар

През нощта сме, нямаме шанс за разходка  <_< Е, на връщане сме с хотел, но пък престоя е само 8 часа... но поне ще можем да кажем, че сме били в Доха, а не само в транзита. 

не бях чувала до сега за прибиране на багажа при по-дълъг престой, та реших да питам  :blush:

 

Няма да има нужда да го взимате във вашия случай :) В САЩ май само е задължително при дълго прекачване да се взима куфара

Връзка към коментар

Обикновено ако е повече от 24 часа (независимо от авиокомпанията) багажа задължително се взима в междинната точка (мисля е свързано с летищните такси, обработка, съхранение и т.н.). 

За летището в Хонг Конг примерно си е абсолютно задължително, но и персонала на Фрапорт на нашето летище го прилагат това като правило. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.