Прескочи до съдържание

Търся ваучер за Airbnb


Звелина

Препоръчани мнения

Добре де, аз си го представям по друг начин. Верифицираш се пред Airbnb, не пред собственика. Той не получава копие, просто Airbnb ти сменя статуса на верифициран и той е спокоен.

 

Греша ли?

 

Не знам дали грешиш или не грешиш. Казвам само, че сравнението между представяне на лична карта на рецепция в хотел и изпращане на сканирано копие на лична карта на виртуален търговец/физическо лице/агенция/посредник и т.н по електронен път не е коректно...

Връзка към мнение

Аз през юли за първи път ще ползвам апартамент от сайта, та да питам - на място искат ли лични карти?

 

Защото ако не искат и им помага единствено потвърждение за верификация от сайта, в дългосрочен план е по-добре. Само airbnb ти има снимка на личната карта, а не 10 собственика на апартаменти, които не е ясно какви са и с какви намерения.

Връзка към мнение

На място не искат, или поне не всички (на мен не са ми искали). А ако искат, то ще е само за да видят кой си, аз не бих дал да ми я копират частни лица, да не говорим, че в ЕС е забранено (ако не са регистрирани да събират лични данни, което е малко вероятно за частни лица).

Връзка към мнение

Добре де, аз си го представям по друг начин. Верифицираш се пред Airbnb, не пред собственика. Той не получава копие, просто Airbnb ти сменя статуса на верифициран и той е спокоен.

 

Греша ли?

 

Точно така е. Не съм сигурен и дали в airbnb остава копието, минава май през някаква агенция която с това се занимава. Забравих и името като се верифицирах оня ден. 

 

Не знам дали грешиш или не грешиш. Казвам само, че сравнението между представяне на лична карта на рецепция в хотел и изпращане на сканирано копие на лична карта на виртуален търговец/физическо лице/агенция/посредник и т.н по електронен път не е коректно...

 

Единственото сравнение, което исках да направя, е че показваш документа си пред трета страна. Съжалявам за объркването. 

Връзка към мнение

Единственото сравнение, което исках да направя, е че показваш документа си пред трета страна. Съжалявам за объркването. 

 

Няма нужда от това. Идеята на този форум е да обменяме опит, както и да си бъдем полезни, всеки в своята компетенция. В подобни случаи реагирам единствено с цел да предпазя някой от участниците в дискусията от допускане на грешка, която по-късно може да се окаже непоправима в един или друг смисъл. Очевидно увреденото ми професионално съзнание изпреварва необходимите уточнения и понякога реакциите ми изглеждат груби и недодялани... ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма нужда от това. Идеята на този форум е да обменяме опит, както и да си бъдем полезни, всеки в своята компетенция. В подобни случаи реагирам единствено с цел да предпазя някой от участниците в дискусията от допускане на грешка, която по-късно може да се окаже непоправима в един или друг смисъл. Очевидно увреденото ми професионално съзнание изпреварва необходимите уточнения и понякога реакциите ми изглеждат груби и недодялани... ;)

 

И за да добавим още малко практическа информация, Airbnb твърдят това за копията на личните документи:

 

https://www.airbnb.com/help/question/453

 

The information you provide Airbnb during the Verified ID process is governed by our Privacy Policy and transmitted using SSL—the same secure encryption that websites use to transmit credit card numbers.

 

When we receive information from your driver’s license or passport, we store the number in a secure and encrypted form, so you should only have to verify your ID once. We do not store the knowledge-based authentication questions or your answers.

 

Only a small number of authorized Airbnb employees are allowed access to your original documentation for troubleshooting or internal purposes.

 

Our third-party partners store information from the Verified ID process according to our written instructions and under our Privacy Policy.

 

На кратко - пазят копия и при тях, като "малък брой служители" имали само достъп. Колко е малък не е конкретизирано. Компанията, която обработва цялата верификация на документите е Jumio. В уики: http://en.wikipedia.org/wiki/Jumio 

Сайта им: https://www.jumio.com/

 

Всеки да преценява дали се доверява :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

А, такъв има винаги: http://www.airbnb.com/c/gpenin :)

 

Мислех, че става въпрос за по-сочните ваучери от по $50-100, които добре се бяха заредили, но нещо секнаха в последно време. 

Това работи само ако не съм се регистрирал до сега, така ли?

Къде виждам ако имам вече тези 18 евро отстъпка?

АКо не става за вече регистрирани, а мен вече са ме одобрили с текущата ми регистрация и ще е играчка да си правя нова и наново да искам одобрение от хоста, има ли вариант да използвам някой ваучер с текущата си вече регистрация?

Връзка към мнение

Това работи само ако не съм се регистрирал до сега, така ли?

Къде виждам ако имам вече тези 18 евро отстъпка?

АКо не става за вече регистрирани, а мен вече са ме одобрили с текущата ми регистрация и ще е играчка да си правя нова и наново да искам одобрение от хоста, има ли вариант да използвам някой ваучер с текущата си вече регистрация?

 

Да, за нови акаунти е. Отстъпката ще я видиш, когато стигнеш екрана за плащане, там трябва да е въведен coupon code автоматично, ей тук:

 

2014-03-28_02-07-08.png

 

Някои от ваучерите, които излизаха също бяха само за нови акаунти, други бяха и за стари. Но от няколко месеца не съм срещал. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.