Прескочи до съдържание

Триене на "бисквитките" преди повторно търсене на самолетен билет за да не поскъпне. Мит или истина?


Препоръчани мнения

Специално за бисквитките се носят митове. Вероятно от хора, които не разбират много. Пък и ако не е с бисквитките е много по-трудно за установяване.

Аз лично не съм срещал това явление, няколко пъти съм се заблуждавал, но се е оказвало моя грешка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да кажа, че като цяло съм писал темата точно за бисквитките. И говоря за случай да ти изкарва висока цена, да изтриеш бисквитките и цената да падне. Легенди из нета колкото искаш, реален пример да го видя като невярващ с очите си още няма :)

 

Иначе може да се отклоним дали еднократно търсене може да повлияе на цената, но пак е трудно доказуемо, че точно нашето търсене я качва. Тия цени щяха да хвърчат като финикийци нонстоп нагоре-надолу, ако бяха чувствителни на всяко едно търсене. Освен ако не говорим за специфични цени, които се предлагат само на твоето айпи. Но и за такъв случай не съм видял доказателства до сега.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Освен ако не говорим за специфични цени, които се предлагат само на твоето айпи. Но и за такъв случай не съм видял доказателства до сега.

Ахахах, щом го споменаваш, значи някой и с такава безумна постановка е идвал. Леле, край нямат конспиративните теории. Това с бисквитките или алгоритъма, дето следи търсенията и променя цените динамично, звучи доста по-достоверно, сравнено с тези бълнувания, а и ето, че macf1an, май ще е първият, който ще може да го докаже, поне за Air New Zealand.

macf1an, дай някакви примерни дати и дестинации, да пробваме да видим какво ще стане? Любопитно ми е.

Редактирано от Djgeorgie
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Относно ИП-то, с риск пак да кажете че гоня вещици:

в офиса си ползвам ВПНи до Холандия, Германия и Щатите.

За билети не съм виждал осезаема разлика (разлика има, ако те пусне на конкретна версия на сайта и не си я смениш, но причините за това са ясни), но Експедия даваше твърдо различни цени на пакетна почивка, ако я търся оттам или отвкъщи. Разликата беше 50 долара по-евтино в полза на Американския ВПН. Пробвах поне 10 пъти, в рамките на няколко дни (живея на 100 метра от офиса си и притичвах да проверявам). Дефакто, отстъпката, която даваха, беше по-голяма за Американското ИП, защото полетът и хотелът като отделни цени не се сменяха.

 

Точни инструкции нарочно не давам, защото знам, че ще се юрнете да търсите по 100 пъти .. и съвсем ще си вкарам автогол :) Още нещо: след цяла седмица застой и нито едно продадено място по моята отсечка - снощи са купени 4 билета, та вече не е еталон за проверка, защото има проявен конкретен интерес по нея.

 

Дадох примерна инструкция - НЕпопулярен полет, от сорта Ниуе - Оукланд, след 3-4 седмици, еднопосочен. Идеята е да намерите дадена седмица, в която тарифите за всички дни са еднакви, и да концентрирате атаката върху определена дата.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм изпадал много пъти в следната ситуация.

 

Харесвам си полет за дадена дестинация - обикновено за 5-6 месеца напред във времето, когато почти нищо не е заето. "Атакувам" съответния полет от поне 25 различни сайта, сравнявайки цените. Обикновено след близо 1 час ръчкане конкретния полет (само и единствено той) поскъпва безпричинно. После изчаквам 1 ден, полетът се връща на старата цена и едва тогава го купувам от сайта, който е показал най-добра оферта предния ден.

 

Случвало се е прекалено често за да го отдам само на случайност. Разбира се, по никакъв начин не мога да докажа и обратното, но все пак съм по-склонен да мисля, че има нещо гнило в Дания :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това с чакането 1 ден при мен е закон, но задължително с наблюдение на наличноста в fare bucket-a. Ако е под 3, задължително си слагам нотификация. Безплатни такива предоставят от http://expertflyer.com и http://wandr.me/. Има и други.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Относно ИП-то, с риск пак да кажете че гоня вещици:

в офиса си ползвам ВПНи до Холандия, Германия и Щатите.

За билети не съм виждал осезаема разлика (разлика има, ако те пусне на конкретна версия на сайта и не си я смениш, но причините за това са ясни), но Експедия даваше твърдо различни цени на пакетна почивка, ако я търся оттам или отвкъщи. Разликата беше 50 долара по-евтино в полза на Американския ВПН. Пробвах поне 10 пъти, в рамките на няколко дни (живея на 100 метра от офиса си и притичвах да проверявам). Дефакто, отстъпката, която даваха, беше по-голяма за Американското ИП, защото полетът и хотелът като отделни цени не се сменяха.

 

Точни инструкции нарочно не давам, защото знам, че ще се юрнете да търсите по 100 пъти .. и съвсем ще си вкарам автогол :) Още нещо: след цяла седмица застой и нито едно продадено място по моята отсечка - снощи са купени 4 билета, та вече не е еталон за проверка, защото има проявен конкретен интерес по нея.

 

Дадох примерна инструкция - НЕпопулярен полет, от сорта Ниуе - Оукланд, след 3-4 седмици, еднопосочен. Идеята е да намерите дадена седмица, в която тарифите за всички дни са еднакви, и да концентрирате атаката върху определена дата.

Да, това за различните страни и цените е вярно, аз поне не го отричам. Обаче там става въпрос за цели IP блокове, които са раздадени за всяка отделна държава, а не за конкретно IP, което беше казуса в случая. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 години по-късно ...

Зачел съм се за възможностите на https://www.expertflyer.com/main.do и поглеждайки дали е писано за тях във форума стигнах да тая тема. 

 

Пет години по-късно имаме ли единодушие относно бисквитките?  🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , stanimir каза:

Пет години по-късно имаме ли единодушие относно бисквитките? 

🙂

Трудно може да се постигне единодушие. Използването на бисквитките може да се прави и се прави по различен начин от продавачите. Това всъшност е информация, която всеки използва както намери за добре и може да промени цените в различни посоки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.