Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Луфти и Кондор са в преговори за код шеър едни с други. Та това с конкуренцията е малко условно... 🙂 Не беше толкова отдавна времето, когато Луфти вземаха разработените линии на Кондор, но явно динамиката се е променила.

Връзка към коментар
На 27.08.2019 г. в 14:48, georgebg каза:

За мен е нормална, защото нямам оплаквания - полетите ми са изпълнявани навреме и без забележки.

Искрено се забавлявам как може да си помислите, че новия концесионер, ще вземе някакви суми, които са обект на спорове за минали периоди 🙂 

 

Пътниците вчера също това са забелязали, "нормална авиокомпания" с полети изпълнявани навреме. И Париж, и Цюрих, и Лондон, и Брюксел, анулирания Бургас и т.н. Не мисля. че има смисъл да се коментира каквото и да е повече по темата. Не им трябваше много време на националните да си потвърдят "нормалността", само 3 дни след дискусията и "нормалността" отново е факт...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, след доста четене из форума не открих конкретни отговори на въпросите, които ме мъчат и за това ще питам направо, дано темата е правилната. За първи път ще летим с България еър /до сега само Уизеър сме ползвали/ и ми е малко странно чекирането и получаването на бордна карта. Вече имаме билети и след плащането получих имейл с потвърждение за полета както и 4 имейла за всеки от пътниците. Тези имейли до колкото разбирам са един вид електронен билет или се бъркам? Чекирането до колкото видях става едва между 24 и 2 часа преди полета. Мобилни бордни карти има ли понеже никъде не видях. Или трябва хартиена разпечатка. В моя случай летим понеделник сутрин, което значи че неделя трябва да търся в последния момент от къде да принтирам. Електронният билет трябва ли да се принтира? На гише евентуално безплатно или платено е издаване на бордна карта? Местата в самолета при чекиране ли се избират? И последно относно багажа - билетите ни са Economy class promotional, за които в инфото пише, че има 23кг чекиран багаж в цената, но в потвърдителния имейл никъде няма информация за багаж. Да се доверя ли на написаното в сайта им?  Благодаря за отделеното време на всекиго и благодаря.

Връзка към коментар

Вие каква тарифта сте избрали защото тази Economy class има две тарифи едната е само с ръчен багаж. Относно чекирането го правите онлайн, като си избирате от безплатните места/ обиковенно от средата натам понеже в предната част на самолета се заплащат/ , може също да го направите и на летището. Бордна карта не съм разпечатвал Вие ще минете през гишето така или иначе и само срещу лична карта там ще ви извадят и да безплатна е.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
5 minutes ago, Ivko said:

Няма как да имате 23кг чекиран при тази тарифа ако не бъркам.

Бъркаш. 🙂Economy class promotional има 23 кг багаж.

https://www.air.bg/bg/fare-family-conditions/uslovija-po-tarifna-familija-evropa/

 

Economy Class HAND BAGGAGE ONLY е само с ръчен.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
В момента, aleksandrina каза:

Бъркаш. 🙂Economy class promotional има 23 кг багаж.

Economy Class HAND BAGGAGE ONLY е само с ръчен.

Да поправих се ,но не е ясно те каква тарифа са избрали защото Economy class promotional също има само с ръчен

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Първо се извинявам за големия шрифт, пишех от телефона и не успях да го сменя. Благодаря и за бързите отговори.Economy class promotional сме, та да разчитам на багажа. А относно бордните карти питам, защото при Уиз винаги си я разпечатвам, отделно я имам и на телефона и в Wallet-а (като хартиената никога не ми е трябвала), а и знам че за разпечатване на гише сумата е стабилна при тях.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
5 minutes ago, Atanas.b said:

Първо се извинявам за големия шрифт, пишех от телефона и не успях да го сменя. Благодаря и за бързите отговори.Economy class promotional сме, та да разчитам на багажа. А относно бордните карти питам, защото при Уиз винаги си я разпечатвам, отделно я имам и на телефона и в Wallet-а (като хартиената никога не ми е трябвала), а и знам че за разпечатване на гише сумата е стабилна при тях.

Едното е нискотарифна компания (wizz) и там всяка грешка се и въобще всичко се заплаща. БГ еър не са нискотарифна- от там и разликата (друг въпрос е как се държи като АК). :)

За да сте спокойни, звънни им. Но ще трябва да си зареден с търпение. 🙂
 

Връзка към коментар

За разпечатване на гише няма такса. Аз се чекирам за да си избера места, отивам на гишето на летището и ми дават бордната карта. А относно багажа, при закупуване на сайта много ясно се вижда какво купуваш, дали е само с ръчен или и с включен чекиран.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако искате да си избере места- чекирайте се онлайн.На последната стъпка трябва да цъкнеш в зелено квадратче,че искаш да ти пратят бордната карта на мейла и от там вече може да я разпечатиш или свалиш на телефона.Ако пътувате с чекиран багаж трябва да минете през гише.Само си даваш личната карта,казваш че си се чекирал и ти дават бордната карта.Няма нужда да носиш,потвърждение или Ел.билет.Може да не се чекираш онлайн,ами директно на летището, всичко е безплатно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 3.09.2019 г. в 16:25, Мари Николова каза:

Ако искате да си избере места- чекирайте се онлайн.На последната стъпка трябва да цъкнеш в зелено квадратче,че искаш да ти пратят бордната карта на мейла и от там вече може да я разпечатиш или свалиш на телефона.Ако пътувате с чекиран багаж трябва да минете през гише.Само си даваш личната карта,казваш че си се чекирал и ти дават бордната карта.Няма нужда да носиш,потвърждение или Ел.билет.Може да не се чекираш онлайн,ами директно на летището, всичко е безплатно.

А за връщането - бордната карта от римското летище ли я дават?

Връзка към коментар
преди 14 минути , Atanas.b каза:

А за връщането - бордната карта от римското летище ли я дават?

Да,по същият начин става чекирането,не би трябвало да има разлика.

Връзка към коментар

Значи четири пъти се виждахме с наш Тими напоследък и равносметката е, всичките закъсняха под един час (не ме питайте за разни тотаджийски приложения, не ме интересува) и всичките трябваше да са с Ембраер, аз нали така си ги избирам. Накратко след като няколко пъти променяха полети и самолети, някои предварително, други със суматоха на летището "ами то ние в последния момент сменихме самолета" и естествено едни хора си повидяха там в автобуса на жегата със затворени врати и т.н., даже единият ми полет го купих за Ембраер после стана 737 и накрая пак дойде Ембраер за учудване на всички. Накрая летях три пъти с Ембарер, които си ми пасват и веднъж с LZ-BVS, последният е абсолютен таралясник и прозорци са единственото му хубаво нещо.

 

Представям ви положението в черно-бели краски, защото на тази компания други не са и останали така или иначе... да не казвам как едни "неориентирани" хора се чудеха "ама к'ви са тия бели самолети, ние такова нещо за пръв път виждаме", а като им лъхна от вътре миризмата на Москвич (@Мари Николова благодаря!) и почнаха вече и да притреперват дали не са направили грешка, леката (за мен) турболенция пък допълнително подсили комедийната обстановка.    

 

Забележка: Мястото на събитията да не се бърка с Булгаристан, защото нямат нищо общо, това е съвременен Мутристан!

 

lzbvs.jpg.b14e5776ffc941101de616e051273de1.jpg

 

  • Харесвам 1
  • Браво 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Интересна еклектика от уингтипс, стълби от времето, когато са му правили blueprint-овете на Браво Виктор Сиера и опънати въжета 

Ако не бяха тези уингтипс, снимките можеше да са по всяко време от 1970-та, та чак до 1997-ма...

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Направих един тигел до Варна с България Еър и явно се взимат в ръце, та и двата ми полета бяха не само навреме, но и излетяха дори по рано 🙂 .

Изненадващо и при двата полета първите пилоти бяха жени и не мога да си кривя душата - с тях се лети някак по-леко и без напрежение. Спокойно набиране на скорост, съответно дъъълго кацане, без притеснения, че пистата ще свърши или рязко убиване на скоростта за да се хване първия завой 😉

Новото, което виждам последните си полети на летището във Варна, е че подават захранване на самолетите от вградени в земята станции, не ползват генератори и съответно не опушват околността и пътниците.

Допълвам и една (разно)цветна снимка, че стана много постно напоследък 😉 

IMG_20190912_164757.jpg.fcefb78b3dd57fac4a8e2b3594d5da6d.jpg

 

На летището в София ме посрещнаха и двете бели прички на БГЕър, няма да ги коментирам, но за тези, които не са виждали бял самолет ето:

IMG_20190912_175355.jpg.c23dc27dc59bedcbef32e96b37075983.jpg

 

А за тези , които не са виждали мръсен самолет, приличащ на вагон от БДЖ 😉 ето: 

Резултат с изображение за air france dirty planes

Връзка към коментар

Не че е ще подейства успокояващо на някой, чиито полет е закъснял или отменен, но имах личен интерес към кацащите в Мюнхен, и в момента има 4 полета от Хамбург и 3 от Дюселдорф, които са отменени и то само за тази вечер, АК са ясни...  Така че, не се случват само в нашия "двор" тези работи и е добре човек да е подготвен за всякакви изненади винаги 🙂.

Вероятно причината за това е, че летището в Мюнхен си има "вечерен час" и натрупването на закъснение води до отмяна на полети, които ще кацнат след този час т.е. мандалото пада и няма изключения за баджанаци, мутри или министър-председатели, сигурно и на папата ще откажат - немска му работа 😉 

 

А в софето съм чувал че бебетата в Подуяне се будели сами по графика на кацащите самолети след полунощ 😲

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.